Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δουλέψει αρκετά το GPS ποτέ δεν μου έχει παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα Σοφιαννα.Γενικα το κινητό θεωρώ ότι έχει φανταστικό σήμα σε σχέση με άλλες συσκευές έχω δουλέψει πολλές android και ios.το μοναδικό που δεν μου έχει δουλέψει είναι το volte από όταν άλλαξα παροχο και είμαι σε wind ενώ το έχω ενεργοποιήσει έχω κάνει τα πάντα αρνηται πεισματικά.Δεν ξέρω αν έχει κάποιος κάτι αναλογο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο android 12 ολα καλως.

spacer.png

6 ώρες πριν, Petrinio13 said:

Έχω δουλέψει αρκετά το GPS ποτέ δεν μου έχει παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα Σοφιαννα.Γενικα το κινητό θεωρώ ότι έχει φανταστικό σήμα σε σχέση με άλλες συσκευές έχω δουλέψει πολλές android και ios.το μοναδικό που δεν μου έχει δουλέψει είναι το volte από όταν άλλαξα παροχο και είμαι σε wind ενώ το έχω ενεργοποιήσει έχω κάνει τα πάντα αρνηται πεισματικά.Δεν ξέρω αν έχει κάποιος κάτι αναλογο

Τι εννοεις αρνειται παρε τηλ.στη wind να ενεργοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Sofianna said:

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα κινητής τηλεφωνίας μετά από χρήση Google Maps και GPS; Αν χρησιμοποιήσω την πλοήγηση για μερικά λεπτά και μετά κλείσω το GPS, με το που πάω να ξαναχρησιμοποιήσω την συσκευή δεν έχω σήμα κινητής. Γράφει" Μόνο για κλήσεις έκτακτης ανάγκης". Μου συμβαίνει κάθε φορά που χρησιμοποιώ πλοήγηση και αναγκάζομαι είτε να κάνω on/off την λειτουργία πτήσης (δεν πιάνει πάντα), είτε να κάνω επανεκκίνηση σε ολόκληρη την συσκευή. Υπάρχει κάποια λύση; 

Σε ποιόν πάροχο είσαι Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει συνδέσει κάποιος το Samsung gallery με το onedrive? Μόλις προσθέσω τον λογαριασμό που μου παρέχει η σχολή μου σταματάει ο αυτόματος συγχρονισμός στον προσωπικό λογαριασμό. Υπάρχει κάποια λύση? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, s_wind said:

Απο android 12 ολα καλως.

spacer.png

Να σε ρωτήσω, ποια ROM πέρασες;

Έκανες καθαρή εγκατάσταση η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitrisarta said:

Να σε ρωτήσω, ποια ROM πέρασες;

Έκανες καθαρή εγκατάσταση η αναβάθμιση;

Γαλλικη , καθαροτατη φυσικα ολα δουλευουν καλα μεχρι τωρα και μπαταρια αψογη !

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotisbasm said:

Ειδες καποια ουσιαστικη διαφορα? απο μπαταρια αν και νωρις ενημερωσε μας

 

Οπτικα ειναι κατα 90% ιδια με την 11 ειναι ταχυτατη σε εγκαταστασεις εκτελεσεις εφαρμογων ακομα καλυτερη αποκριση και πολυ καλη μπαταρια  δεν εχω κατι αλλο εντυπωσιακο η περιεργο για την ωρα .

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, s_wind said:

Απο android 12 ολα καλως.

spacer.png

Τι εννοεις αρνειται παρε τηλ.στη wind να ενεργοποιηθει.

Το έχει ενεργοποιήσει η wind αλλά τίποτα δεν μπορώ να βρω άκρη.Με cosmote δουελευε μια χαρά.Το σηματάκι του volte υπάρχει πάνω δεξιά αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ποτέ σε κληση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

 

Έχω το κινητό το τελευταίο 4μηνο κ έχω ένα θέματακι αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Έχω βάλει την εφαρμογή WhatsApp στο κινητό και Έχω ενεργοποιήσει και το clone αυτής της εφαρμογής γιατί έχω δύο συνδέσεις. 

 

Στη δεύτερη εφαρμογή (κλώνο)δε μπορώ να στείλω ούτε να λάβω φωτογραφίες ή επισυναπτόμενο, κάτι πιστεύω γίνεται με το φάκελο που είναι εγκατάστημενη η εφαρμογή.

 

Το μήνυμα που βγάζει είναι download failed. The download was unable to complete 

Please try again later..

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

έχω το αγαπημένο Α52s 5G kai θέλω να κάνω μία γενική ερώτηση. Όταν μιλάω στο κινητό και ταυτόχρονα με καλεί κάποιος άλλος χτυπάει σαν να μην το σηκώνω! Πως μπορώ να το αλλάξω και να δείχνει κατειλημμένο; Είναι θέμα ρυθμίσεων του κινητού ή του παρόχου (cosmote);

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by sgdoris
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσεων. (Τηλέφωνο, 3 τελίτσες, ρυθμίσεις, Πρόσθετες υπηρεσίες).

Στα Αγγλικά που το έχω το λέει "Suppementary services" και μέσα έχει το "Call Waiting".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,κάτοχος πλέον τής συσκευής, υπάρχει τρόπος στον στοκ launcher να αλλάξουμε όνομα εφαρμογής, θέλω να το κάνω στα apk των Gcam για να μην μπερδεύομαι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ίσως μια λύση θα ήταν με κάποια εφαρμογή που δημιουργεί custom συντομεύσεις στην αρχική οθόνη, όπου μπορείς να δώσεις διαφορετικό όνομα και εικονίδιο σε κάθε μία που ορίζεις.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μια λύση θα ήταν με κάποια εφαρμογή που δημιουργεί custom συντομεύσεις στην αρχική οθόνη, όπου μπορείς να δώσεις διαφορετικό όνομα και εικονίδιο σε κάθε μία που ορίζεις.

Sent from my Galaxy S10e


Ωραίος σε ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vag74 said:

Καλημέρα σας,κάτοχος πλέον τής συσκευής, υπάρχει τρόπος στον στοκ launcher να αλλάξουμε όνομα εφαρμογής, θέλω να το κάνω στα apk των Gcam για να μην μπερδεύομαι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Με shortcut creator θα δημιουργησεις νεα shortcuts με τα ονοματα/εικονιδια που θες 

3 ώρες πριν, Mark_K said:

Ίσως μια λύση θα ήταν με κάποια εφαρμογή που δημιουργεί custom συντομεύσεις στην αρχική οθόνη, όπου μπορείς να δώσεις διαφορετικό όνομα και εικονίδιο σε κάθε μία που ορίζεις.

Sent from my Galaxy S10e
 

Τωρα ειδα οτι απαντησες το ιδιο. 😋

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον θελεις θηκη-βιβλιο βαλε μεμβρανη οχι τζαμι .Εγω εχω την παρακατω θηκη   ειναι απομιμηση της παλιας samsung   https://www.skroutz.gr/s/27775223/Hurtel-Clear-View-Book-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html   εδω και 5 μηνες απολυτα ικανοποιημενος στηνετε τελεια για θεαση και δεν μαζευει σκονη μονο δαχτυλιες.Ολες οι θηκες οι υφασματινες γινονται χαλια αυτη παραμενει σαν καινουργια .Μεμβρανη εβαλα στα mediamarkt στην περνανε εκει με εγγυηση ενα χρονο και το δαχτυλικο δουλευει αψογα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, s_wind said:

Εφοσον θελεις θηκη-βιβλιο βαλε μεμβρανη οχι τζαμι .Εγω εχω την παρακατω θηκη   ειναι απομιμηση της παλιας samsung   https://www.skroutz.gr/s/27775223/Hurtel-Clear-View-Book-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html   εδω και 5 μηνες απολυτα ικανοποιημενος στηνετε τελεια για θεαση και δεν μαζευει σκονη μονο δαχτυλιες.Ολες οι θηκες οι υφασματινες γινονται χαλια αυτη παραμενει σαν καινουργια .Μεμβρανη εβαλα στα mediamarkt στην περνανε εκει με εγγυηση ενα χρονο και το δαχτυλικο δουλευει αψογα .

Ειδικός δεν είμαι. Βρήκα τα παρακάτω δυο  πρώτα για προστασία οθόνης.Για θήκη πορτοφόλι τον τρίτο σύνδεσμο, κάτι τέτοιο με βολεύει..  σχόλιο παρακαλώ;


https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/prostasia-othonis-kinitwn/224695-redshield-tempered-glass-galaxy-a52



https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Black-Galaxy-A52.html

 

 

https://www.skroutz.gr/s/28172865/Tech-Protect-Wallet-Δερματίνης-Μαύρο-Galaxy-A52.html

 

 

 

ΥΓ Ποια η διαφορά μεμβράνης με τζάμι;

 

Edited by utitle
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει αυτό το τζαμακι και έκατσε άψογα.


https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-alignmaster-full-cover-hd-agl02821-samsung-galaxy-a52-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=black

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Εφοσον θελεις θηκη-βιβλιο βαλε μεμβρανη οχι τζαμι .Εγω εχω την παρακατω θηκη   ειναι απομιμηση της παλιας samsung   https://www.skroutz.gr/s/27775223/Hurtel-Clear-View-Book-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html   εδω και 5 μηνες απολυτα ικανοποιημενος στηνετε τελεια για θεαση και δεν μαζευει σκονη μονο δαχτυλιες.Ολες οι θηκες οι υφασματινες γινονται χαλια αυτη παραμενει σαν καινουργια .Μεμβρανη εβαλα στα mediamarkt στην περνανε εκει με εγγυηση ενα χρονο και το δαχτυλικο δουλευει αψογα .

Οταν σε παιρνουν τηλεφωνο για να απαντησεις πρπεει να ανοιξεις το καπάκι υποχρεωτικα ή μπορεις να μιλας χωρις να το ανοιξεις?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, christos_087 said:

Οταν σε παιρνουν τηλεφωνο για να απαντησεις πρπεει να ανοιξεις το καπάκι υποχρεωτικα ή μπορεις να μιλας χωρις να το ανοιξεις?

Οχι μιλας  χωρις να το ανοιξεις . Επισης βλεπεις ποιος σε καλει γιατι εχει διαφανεια .Μπορεις να κανεις και απορριψη κλησης γιατι ειναι πολυ λεπτο μπροστα και λειτουργει το πατημα της οθονης και με κλειστο καπακι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 Τυχαιες      παρατηρησεις - διορθωσεις σηματος κυψελης κινητης τηλεφωνιας.Αποφυγη Edge .

 

Μια και απο τις δυο εργασιες μου περιεχει πολυ κινηση με ταχυτητες μεσα απο συραγγες - τουνελ κτλ.πολλες φορες οταν βρισκομαι συνορα Αττικης εισερχομενος για Αθηνα θα πεσω σε Edge  μετα απο διακοπη δικτυου μεσα σε τουνελ κτλ.Λογο ταχυτητας καποιες φορες αργει η επαναφορα δικτυου σε 5G  και 4G  και τρως σφαλιαρα με Edge  .

Μετα απο δοκιμες περιπου 8 ημερων για 100% σιγουρια Πως το διορθωσα και εχω αμεση ανταποκριση επαναφορας σε  4G-5G  δικτυο μαλιστα εχω και εντυπωσιακη σταθεροτητα παντου και μεσα στην Αθηνα :

Οι δοκιμες εγιναν σε δικτυο Wind οχι σε αλλα :

Πας ρυθμισεις /  συνδεσεις / δικτυα κιν.τηλεφωνιας /  ονοματα σημειων προσβασης /  wind Internet  / Φορεας μπαινεις μεσα επιλεγεις τα παντα και ΔΕΝ επιλεγεις μονο το Edge  και ακαθοριστο.Παταμε μετα OK  κατω δεξια .

Βγαινετε εξω και ειστε κομπλε .Σταθεροτατο σημα και αμεσες επαναφορες μετα απο πτωσεις η διακοπες δικτυων λογο εμποδιων κτλ.

 

spacer.pngspacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απλώς εμένα χρειαστηκε ένα restart για να ξεκολήσει από το edge

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kyramas said:

Απλώς εμένα χρειαστηκε ένα restart για να ξεκολήσει από το edge

Τι εννοεις με τις παραπανω ρυθμισεις δεν χρειαζεται επανεκκινηση .  

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...