Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τσαμακι της καμερας δεν επηρεαζει τις φωτογραφιες ιδιος την νυχτα?
Δεν έχω διαπιστώσει κάποια διαφορά, ούτε στις αξιολογήσεις αναφέρουν κάτι τέτοιο
Θεωρείς ότι επηρεάζει?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 minutes ago, Jim_Pal said:

Δεν έχω διαπιστώσει κάποια διαφορά, ούτε στις αξιολογήσεις αναφέρουν κάτι τέτοιο
Θεωρείς ότι επηρεάζει?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο forum μιλουσαν για το s20 fe που καποιος εβαλε τσαμακι καμερας κι η φωτο την νυχτα η με φωτα εβγαινε θολη.

Αυτο δεν σημενει οτι ισχυει κι για το δικο σου .

Θα μπορουσες να βγαλεις φωτο πριν βαλεις το τσαμακι με φωτα η νυχτα κι μετα με το τζαμακι για να δεις αν υπαρχει διαφορα .

Παντως αν δεις θολες η με ομιχλη φωτο ναχεις το νουσου μι φταιει το τσαμακι.

Μια λυση για την καμερα ειναι αυτη η θηκη με πορτακι πισω 

https://www.skroutz.gr/s/28209361/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Ότι τζάμι βάλεις πίσω αλλοιώνει την διάθλαση του φωτός όσο καλό και να  είναι 

Link to comment
Share on other sites

Στο forum μιλουσαν για το s20 fe που καποιος εβαλε τσαμακι καμερας κι η φωτο την νυχτα η με φωτα εβγαινε θολη.
Αυτο δεν σημενει οτι ισχυει κι για το δικο σου .
Θα μπορουσες να βγαλεις φωτο πριν βαλεις το τσαμακι με φωτα η νυχτα κι μετα με το τζαμακι για να δεις αν υπαρχει διαφορα .
Παντως αν δεις θολες η με ομιχλη φωτο ναχεις το νουσου μι φταιει το τσαμακι.
Μια λυση για την καμερα ειναι αυτη η θηκη με πορτακι πισω 
https://www.skroutz.gr/s/28209361/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html
Ήμουν μεταξύ αυτής και της spigen,δεν την επέλεξα λόγω των αξιομογησεων που κάποιοι ανέφεραν πως κολλάει το πορτακι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι τζάμι βάλεις πίσω αλλοιώνει την διάθλαση του φωτός όσο καλό και να  είναι 
Ευχαριστώ θα το λάβω υπόψιν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την nilkin με το πορτάκι την έχω στο s21u .εννοείται ότι δεν μου κολλάει το πορτάκι κ όντως προστατεύει τις κάμερες πίσω.  Το μειονέκτημα στην θήκη αυτή είναι ότι δίνει όγκο. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, powerup said:

Το τσαμακι της καμερας δεν επηρεαζει τις φωτογραφιες ιδιος την νυχτα?

Θα κανει ευκολότερα flare/ασπρίλες από ήλιο. 

Αν θες το μεγιστο απο τη κάμερα και ταυτόχρονα να τη προστατέψεις, το καλύτερο ειναι μια θηκη που να εχει μεγαλύτερο ύψος από το Module της κάμερας ώστε να μην αγγίζονται οι φακοί σε τραπέζι. 

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Την nilkin με το πορτάκι την έχω στο s21u .εννοείται ότι δεν μου κολλάει το πορτάκι κ όντως προστατεύει τις κάμερες πίσω.  Το μειονέκτημα στην θήκη αυτή είναι ότι δίνει όγκο. 

Και αυτη καλή λύση ειναι. Βέβαια, πέραν βάρους, ίσως χάνεις κανα 2 δευτερόλεπτα μέχρι να ανοίξεις καπάκι. Οπότε ίσως χάσεις κάποιες λήψεις της στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει νοημα η μεταβαση απο s10e (με snapdragon 855) σε A52s κυρίως οσον αφορά την κάμερα και την ποιότητα της οθόνης; Η δικη μου εντύπωση ειναι πως δεν εχει και πολύ νόημα αλλα θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giokr said:

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει νοημα η μεταβαση απο s10e (με snapdragon 855) σε A52s κυρίως οσον αφορά την κάμερα και την ποιότητα της οθόνης; Η δικη μου εντύπωση ειναι πως δεν εχει και πολύ νόημα αλλα θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη....

Επειδή το είχα ένα φεγγάρι με exynos. Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν αξίζει η μετάβαση κ με sd έχουν βγεί σίγουρα gcam λουκούμι. Το μόνο μελανό σημείο του ήταν η μπαταρία κατά ταλλα διαμαντακι είναι η συσκευή.

2 ώρες πριν, giokr said:

 

 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, εχω το a52s ελληνικο COS. Μπορω να βαλω με odin την Γαλλικη XEF με android 12 που βγηκε τωρα, αλλα οχι να διαγραφουν ολα τα δεδομενα, απλως να γινει αναβαθμιση και οταν βγει η ελληνικη να κανω με odin μια καθαρη εγκατασταση; Θα υπαρχει κανενα προβλημα αν κανω τωρα αναβαθμιση την Γαλλικη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giokr said:

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει νοημα η μεταβαση απο s10e (με snapdragon 855) σε A52s κυρίως οσον αφορά την κάμερα και την ποιότητα της οθόνης; Η δικη μου εντύπωση ειναι πως δεν εχει και πολύ νόημα αλλα θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη....

Θετικα σε σχεση με το s10e

A52s

Πολυ καλη καμερα .

Μεγαλυτερο ευρος οθονης 6.,5 με 120hz .

Κορυφαιο GPS  και χωρις δεδομενα.

 Πολυ δυνατο μοντεμ X53  με 5G εχω σχεδον σε ολο την Αθηνα.

Wifi 6.

Μπαταρια ρεσιταλ με σωστο παντα στησιμο κορυφαια σταθεροτητα στον 5ο μηνα χρησης.

Τα αλλα παρομοια με το S10e.

 

spacer.png

 

 

 

 

 

3 minutes ago, dimitrisarta said:

Παιδια να ρωτησω, εχω το a52s ελληνικο COS. Μπορω να βαλω με odin την Γαλλικη XEF με android 12 που βγηκε τωρα, αλλα οχι να διαγραφουν ολα τα δεδομενα, απλως να γινει αναβαθμιση και οταν βγει η ελληνικη να κανω με odin μια καθαρη εγκατασταση; Θα υπαρχει κανενα προβλημα αν κανω τωρα αναβαθμιση την Γαλλικη;

Μη το πειραζεις στην αλλαγη λειτουργικου δεν ξερουμε τι τυχον κλειδωματα εχει κανει η  sammy  κανει και αυτη τις αλλαγες της μη βιαζεσαι παρτο χαλαρα οταν ερθει η ωρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ειναι να κατεβασεις την EUR 12 οταν βγει για φλας με  ODIN  ακομα και εαν εισαι με διαφορετικα csc. 

Στην καθαρη εγκατασταση με Odin  σε αλλαγη λειτουργικου δεν προτεινεται για μπακαπ τιποτα απο android 11 περα απο φωτο και βιντεο.

Ετσι θα ελαχιστοποιηθει τυχον προβληματα που μπορει να προκυψουν.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επισης να θυμαστε οσοι φλασαρετε με ODIN:

 Μετα το τελος της διαδικασιας και αναψει η συσκευη και αφου  προχωρηστε και  φτασετε στην επιφανεια εργασιας πλεον ετοιμο για χρηση  το ιδανικοτερο ειναι να κανετε Hard Reset  και στησιμο μετα αλλιως εαν δεν κανετε θα εγκατασταθουν ολα τα σερβις και αρχεια που θα τρεχουν  στο παρασκηνιο σε κατασταση ενεργη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επισης οσοι δεν κανουν τα παραπανω και περιμενουν την αλλαγη  android 12 ως ενημερωση(update) . Προτεινεται οχι απαραιτητα αλλα για καλυτερη λειτουργικοτητα  hard reset και στησιμο απο την αρχη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, s_wind said:

Καλο θα ειναι να κατεβασεις την EUR 12 οταν βγει για φλας με  ODIN  ακομα και εαν εισαι με διαφορετικα csc. 

Στην καθαρη εγκατασταση με Odin  σε αλλαγη λειτουργικου δεν προτεινεται για μπακαπ τιποτα απο android 11 περα απο φωτο και βιντεο.

Ετσι θα ελαχιστοποιηθει τυχον προβληματα που μπορει να προκυψουν.

Λοιπον επειδη με τρωει το χερι ειπα να κανω την αναβαθμιση σε android 12 με την Γαλλικη XEF. Για καποιο λογω το odin δεν μου την αναγνωριζει, οταν παταω να επιλεξω BL η ΑΡ μου πεταει μυνημα  "md5 error! Binary is invalid" Οταν βαζω ελληνικη EUR με android 11 ολα καλα. Ισως εχει καποιο θεμα το odin με την 12;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, dimitrisarta said:

Λοιπον επειδη με τρωει το χερι ειπα να κανω την αναβαθμιση σε android 12 με την Γαλλικη XEF. Για καποιο λογω το odin δεν μου την αναγνωριζει, οταν παταω να επιλεξω BL η ΑΡ μου πεταει μυνημα  "md5 error! Binary is invalid" Οταν βαζω ελληνικη EUR με android 11 ολα καλα. Ισως εχει καποιο θεμα το odin με την 12;

Η έκδοση του odin που δίνει μαζί με την 12 είναι η 3.14.4 . Αυτήν χρησιμοποιείς;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nik187 said:

Η έκδοση του odin που δίνει μαζί με την 12 είναι η 3.14.4 . Αυτήν χρησιμοποιείς;

Ναι την 3.14.4 χρησιμοποιώ. Λοιπόν τα κατάφερα έβαλα την 12. Το μόνο που έκανα έβαλα στον ίδιο φάκελο το Odin με την Γαλλική 12 και έκανα drag and drop και όχι επιλογή μέσα από το Odin, και έτσι μου δούλεψε. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Θα δούμε στην πορεία και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, dimitrisarta said:

Ναι την 3.14.4 χρησιμοποιώ. Λοιπόν τα κατάφερα έβαλα την 12. Το μόνο που έκανα έβαλα στον ίδιο φάκελο το Odin με την Γαλλική 12 και έκανα drag and drop και όχι επιλογή μέσα από το Odin, και έτσι μου δούλεψε. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Θα δούμε στην πορεία και θα ενημερώσω.

Πηγαινε λιγο στις πληροφοριες για το λογισμικο και πες τι  csc εγραψε με την 12 μια και εβαλες την γαλλικη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση βασικού φάσματος είναι A528BXXU1BUL5

Και

 SAOMC_SM-A528B_OXM_EUR_12_0004

EUR/EUR,EUR/EUX/EUR

Αν δεν είναι αυτά πες μου ποια.

 

 

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dimitrisarta said:

Η έκδοση βασικού φάσματος είναι A528BXXU1BUL5

Και

 SAOMC_SM-A528B_OXM_EUR_12_0004

EUR/EUR,EUR/EUX/EUR

Αν δεν είναι αυτά πες μου ποια.

 

 

Πριν ειχες COS και τωρα που εβαλες γαλλικη  12 εγιναν ολα  EUR ? 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Πριν ειχες COS και τωρα που εβαλες γαλλικη  12 εγιναν ολα  EUR ? 

Όχι είχα ΕUR. Έκανα λάθος πριν που έγραψα ότι είχα COS. Μπέρδεψα της ελληνικές.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, fotisbasm said:

Σκέφτομαι για το Samsung m52 5g, μιας και φοράνε ίδιο επεξεργαστή, αλλά 6,7 οθόνη κ μπαταρία 5000, κάτι που με βολεύει μεγάλη οθόνη και μπαταρία, εσείς τι λέτε;

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλο ειναι δεν ξερω εαν εχει υποστηριξη σερβις .

59 minutes ago, dimitrisarta said:

Όχι είχα ΕUR. Έκανα λάθος πριν που έγραψα ότι είχα COS. Μπέρδεψα της ελληνικές.

Αρα δεν αλλαξε τιποτα και παρεμεινε EUR  ας εβαλες γαλλικη πιστευω με την σιμ μεσα εκανες το φλας ? Ρωτω για να καταλαβω πως το παει  το θεμα η sammy  με την 12...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, s_wind said:

Αρα δεν αλλαξε τιποτα και παρεμεινε EUR  ας εβαλες γαλλικη πιστευω με την σιμ μεσα εκανες το φλας ? Ρωτω για να καταλαβω πως το παει  το θεμα η sammy  με την 12...

Ναι με την sim μεσα εκανα την αναβάθμιση. Δεν ξερω αν παιζει ρολο και δεν μου αλλαξε το csc, αλλα οταν εκανα το φλας με odin δεν εκανα καθαρη εγκατασταση αλλα να μου κρατησει τα υπάρχων δεδομενα. Πιθανος και με την καθαρή εγκατάσταση να μου διατηρούσε το EUR.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα κινητής τηλεφωνίας μετά από χρήση Google Maps και GPS; Αν χρησιμοποιήσω την πλοήγηση για μερικά λεπτά και μετά κλείσω το GPS, με το που πάω να ξαναχρησιμοποιήσω την συσκευή δεν έχω σήμα κινητής. Γράφει" Μόνο για κλήσεις έκτακτης ανάγκης". Μου συμβαίνει κάθε φορά που χρησιμοποιώ πλοήγηση και αναγκάζομαι είτε να κάνω on/off την λειτουργία πτήσης (δεν πιάνει πάντα), είτε να κάνω επανεκκίνηση σε ολόκληρη την συσκευή. Υπάρχει κάποια λύση; 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...