Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, challenge143 said:

Συμφωνώ με τον φίλο.  Αλλά αν είναι κυρίως για games  γιατί δεν του παίρνεις ένα σκουπίδι σε xiaomi ποιο φτηνό κ ας το λιώσει. 

καλημερα, αυτο σκεφτομουν στην αρχή. πηγαινα για το realme 8 αλλα δεν το εβρισκα ευκολα σε μαγαζι και ψαχνοντας ανεβηκα σε χρηματα μεχρι που εφτασα στο samsung. xiaomi δεν εχω καλη εμπηρια (διαφημησεις μεσα στα μενου??). αλλα το σκεπτικο ειναι αφου θα δωσω γυρω στα 300 πανω κατω..ας τα δωσω για samsung που θα παιρνει αναβαθμησεις 3 χρονια + security...

αλλα ακομα στην ουσια το σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 minutes ago, tzouvar said:

καλημερα, τι εννοεις +4? σορρυ αλλα δεν ξερω

 

Η samsung (οπως κι αλλες εταιρειες) δινει τι δυνατοτητα σε καποια μοντελα οταν χρειαστει το κινητο περισσοτερη ram να αυξανουν την ram εως 4gb δανειζομενη χωρο απο την rom.

Αρα 6ram+4rom (δανεικη)=10 ram

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tzouvar said:

καλημερα, τι εννοεις +4? σορρυ αλλα δεν ξερω

 

ειναι η εικονικη μνημη ram plus που σου δινει η samsung σε περιπτωση που ζοριστει το τηλεφωνο ωστε να ανταπεξελθει, ετσι ειναι σαν να εχεις 10gb μνημη.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, powerup said:

H τιμη στα μεγαλα μαγαζια ειναι fix.Πιθανον να μην εχουμε μεγαλυτερη μειωση.Αν κατεβασει καπεος μεγαλος την τιμη θα εχουμε price match κι απο τους υπολοιπους.Ποιο πιθανο ειναι αν υπαρξη να εχουμε καποια εχτρα εκπτωση μεσο  yellow peireos η επιστροφης eurobank  η καποια προσφορα απο amazon.

Ο Γερμανός το συνηθίζει με eurobank επιστροφή αρκει να το προλάβεις διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Περι ασφάλεια κλοπής ή χάσιμο του κινητού μας.

Τώρα πια που το κινητό έχει ενα καρω προσωπικά δεδομένα όπως

λογαριασμοί email

φωτό

ταυτότηστς

κάρτες πληρωμής  κ.α

σε περίπτωση κλοπής ή χάσιμο σημαίνει απόλυτη καταστροφή και άγχος

Πλήν από δήλψση στην αστυνομία - εταιρειας τηλεφωνου δηλώνοντας ιΜΕ για κατάρηγηση και της SIM

yp;arxei toyl;axiston ap;o thn Samsung κάτι πιο δυναμικό να σβήσει τα πάντα ! εξ αποστάσεως.

Απο εφαρμογές είχα ασχολιθεί παλι αμε το https://www.cerberusapp.com/ τι οποια μου φανηκε αρκετα καλο

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkoumo said:

Περι ασφάλεια κλοπής ή χάσιμο του κινητού μας.

Τώρα πια που το κινητό έχει ενα καρω προσωπικά δεδομένα όπως

λογαριασμοί email

φωτό

ταυτότηστς

κάρτες πληρωμής  κ.α

σε περίπτωση κλοπής ή χάσιμο σημαίνει απόλυτη καταστροφή και άγχος

Πλήν από δήλψση στην αστυνομία - εταιρειας τηλεφωνου δηλώνοντας ιΜΕ για κατάρηγηση και της SIM

yp;arxei toyl;axiston ap;o thn Samsung κάτι πιο δυναμικό να σβήσει τα πάντα ! εξ αποστάσεως.

Απο εφαρμογές είχα ασχολιθεί παλι αμε το https://www.cerberusapp.com/ τι οποια μου φανηκε αρκετα καλο

 

Αν και δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω αν ρωτάς κάτι ή απλά παραθέτεις τις σκέψεις σου, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως επικίνδυνο σε αυτή την περίπτωση είναι το να μην έχει βάλει κάποιος κωδικό / pin / δακτυλικό αποτύπωμα / κλπ. Θέλω να πιστεύω ότι δεν ισχύει αυτό στην περίπτωσή σου. 

Σε ό,τι αφορά επιπλέον "τρόπους προστασίας", δες σε κι αυτά:


https://findmymobile.samsung.com/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm&hl=el&gl=US

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, powerup said:

Η samsung (οπως κι αλλες εταιρειες) δινει τι δυνατοτητα σε καποια μοντελα οταν χρειαστει το κινητο περισσοτερη ram να αυξανουν την ram εως 4gb δανειζομενη χωρο απο την rom.

Αρα 6ram+4rom (δανεικη)=10 ram

Βοηθάει μεν αλλά δεν έχει καμία σχέση η ταχύτητα της ram με του αποθηκευτικού. Διαφορετικά δεν θα υπήρχε καν ram στα συστήματα (ή αντίστοιχα λανθάνουσα μνήμη L1, L2 κλπ στους επεξεργαστές).

Η εξυπηρέτηση που προσφέρει η swap είναι καθαρά για να μην κλείνουν εφαρμογές. Η ταχύτητα τους όμως (πχ όταν επαναφέρεις την εφαρμογή) δεν συγκρίνεται με τη ταχύτητα που θα είχε αν ήταν φορτωμένη στην ίδια τη ram. 

Οπότε δεν είναι 10 ram αλλά 6 που απλά έχει τη πολυτέλεια των επιπλέων 4 σε μορφή swap.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 ώρες πριν, Antretng said:

Βοηθάει μεν αλλά δεν έχει καμία σχέση η ταχύτητα της ram με του αποθηκευτικού. Διαφορετικά δεν θα υπήρχε καν ram στα συστήματα (ή αντίστοιχα λανθάνουσα μνήμη L1, L2 κλπ στους επεξεργαστές).

Η εξυπηρέτηση που προσφέρει η swap είναι καθαρά για να μην κλείνουν εφαρμογές. Η ταχύτητα τους όμως (πχ όταν επαναφέρεις την εφαρμογή) δεν συγκρίνεται με τη ταχύτητα που θα είχε αν ήταν φορτωμένη στην ίδια τη ram. 

Οπότε δεν είναι 10 ram αλλά 6 που απλά έχει τη πολυτέλεια των επιπλέων 4 σε μορφή swap.

Έτσι είναι, πιο πολύ gimmick είναι αυτή η επέκταση μνήμης παρά μια επαναστατική ανακάλυψη. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 11:02 ΠΜ, tzouvar said:

καλημέρα και χρονια πολλά ενδιαφέρομαι να ψωνίσω το εν λόγο κινητο για τον μικρό, ο οποίος κατα κύριο λόγο θα το λιώσει στο παιχνίδι... αρκει λέτε το 6/128 γιατι το 8/256 πάει πολυ ψηλά οικονομικα ή να στραφω σε κανα κινέζο?

ευχαριστώ

Καλημέρα. ¨Έχω το 6/128 και με ακόμη και 20 εφαρμογές ανοιχτές η διαθέσιμη μνήμη δεν πέφτει ποτέ κάτω από 0,8 gb, θεωρώ πως το 90% των χρηστών το καλύπτουν τα 6 gb

Edited by Denant
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση σε Android 12 στην Κορέα. Για να δούμε και σε εμάς πότε θα έρθει.

https://www.rmupdate.com/2022/01/11/samsung-rolls-out-the-latest-android-12-one-ui-4-0-update-for-galaxy-series/

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fotisbasm said:

Προσφέρει κατι καλό ή ουσιαστικο η 12 ή για το ψυχολογικο να λεμε οτι ειμαστε αναβαθμισμενοι?

This latest update comes with improved stock apps, a Color Palette feature, redesigned widgets, better brightness settings, new color theme options, better privacy security features, etc. It will add polish to the overall user experience of this flagship model.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, OculatusAbis said:

It will add polish to the overall user experience of this flagship model.

Ποιο flagship? Μήπως είναι από άλλη συσκευή αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φωνητική πλήκτρολογηση στα Ελληνικά υπάρχει ? δεν βρίσκω την ρύθμιση

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Φωνητική πλήκτρολογηση στα Ελληνικά υπάρχει ? δεν βρίσκω την ρύθμιση
Μπες στις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιο και στην φωνητική πληκτρολόγηση επέλεξε την google αντί για της samsung

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Alexakisd said:

Μπες στις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιο και στην φωνητική πληκτρολόγηση επέλεξε την google αντί για της samsung

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ δεν δουλεύει οπότε Microsoft SwiftKey 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ δεν δουλεύει οπότε Microsoft SwiftKey 
 
Δουλεύει....
Βάλε την ρύθμιση όπως την έχω στην φωτογραφία...

902f1d60d1ad17927fd6d9878f173cda.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι το netmobiles εχει φυσικο καταστημα κι καλες κριτικες κι δωρο tember glass κι θηκη.Αν πηρε κανεις να πει εντυπωσεις ?
Μια χαρά κατάστημα, το έλαβα σε 3 μέρες από 4 ως 10 που μου είχαν πει.
Η θήκη και το τζαμακι οχι κάτι ιδιαίτερο αλλά με κάλυψαν μέχρι να παραγγείλω της spigen ,θηκη, τζαμακι,κάμερες

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jim_Pal said:

Μια χαρά κατάστημα, το έλαβα σε 3 μέρες από 4 ως 10 που μου είχαν πει.
Η θήκη και το τζαμακι οχι κάτι ιδιαίτερο αλλά με κάλυψαν μέχρι να παραγγείλω της spigen ,θηκη, τζαμακι,κάμερες

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με γεια, να το χαρεις .

Η θηκη ειναι διαφανη ? το τζαμακι ειναι tember glass κι καλυπτει ολη την οθονη ?

ειναι απο αυτα που πουλα η εταιρεια ξεχωριστα για το κινητο ?

Ποιο tember glass επελεξες ?

Η συσκευασια με ζελατινες και ολα στο κουτι οκ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια, να το χαρεις .
Η θηκη ειναι διαφανη ? το τζαμακι ειναι tember glass κι καλυπτει ολη την οθονη ?
ειναι απο αυτα που πουλα η εταιρεια ξεχωριστα για το κινητο ?
Ποιο tember glass επελεξες ?
Η συσκευασια με ζελατινες και ολα στο κουτι οκ?
 
 
Ευχαριστώ,
Η θήκη είναι δίχρωμη(μαύρο και πλάτη προς το λευκο) και το τζαμακι δεν είναι full φαίνεται αρκετά στην οθόνη, σε σύγκριση με spigen είναι μέρα με τη νύχτα.
Για προσωρινή λύση πάντως την δουλειά τους την κάνουν.
Το κουτί κλειστό με τις ταινίες τους,απόδειξη με imei άρα όλα καλά
Σου προτείνω spigen με κλειστά μάτια 67e523709c2b67b6916c6a0fa7d5b3d2.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ,
Η θήκη είναι δίχρωμη(μαύρο και πλάτη προς το λευκο) και το τζαμακι δεν είναι full φαίνεται αρκετά στην οθόνη, σε σύγκριση με spigen είναι μέρα με τη νύχτα.
Για προσωρινή λύση πάντως την δουλειά τους την κάνουν.
Το κουτί κλειστό με τις ταινίες τους,απόδειξη με imei άρα όλα καλά
Σου προτείνω spigen με κλειστά μάτια 67e523709c2b67b6916c6a0fa7d5b3d2.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ταίριαξαν όμορφα 76192ef84249ce99b229049c373c8493.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα στην γυναίκα μου της nilkin full face κ έχει κάτσει πάρα πολύ καλά κ δείχνει όντως κρισπι η οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jim_Pal said:

Ευχαριστώ,
Η θήκη είναι δίχρωμη(μαύρο και πλάτη προς το λευκο) και το τζαμακι δεν είναι full φαίνεται αρκετά στην οθόνη, σε σύγκριση με spigen είναι μέρα με τη νύχτα.
Για προσωρινή λύση πάντως την δουλειά τους την κάνουν.
Το κουτί κλειστό με τις ταινίες τους,απόδειξη με imei άρα όλα καλά
Σου προτείνω spigen με κλειστά μάτια 67e523709c2b67b6916c6a0fa7d5b3d2.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ταίριαξαν όμορφα 76192ef84249ce99b229049c373c8493.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το τσαμακι της καμερας δεν επηρεαζει τις φωτογραφιες ιδιος την νυχτα?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...