Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 1/1/2022 at 1:53 ΜΜ, s_wind said:

Καλημερα Καλη Χρονια .

Ο φορουμιτης δεν ξερει να τραβα φωτο μια και οι δυο που ανεβασε ειναι χαλια.

Τραβα στο σημειο που ενας φακος προσπαθει να εστιασει την μεγαλυτερη πηγη φωτος το παραθυρο  η αντιθετα να προσαρμοστει στο φως που υπαρχει μονο  στο δωματιο με το δεντρο.

Ενα κλικ να κανει δεξια η αριστερα  ο φακος θα διαλεξει την πηγη φωτος του μεσα η του εξω.

Εαν ο φορουμιτης δεν τρολαρει τοτε ειναι ασχετος στο να τραβαει φωτο μια και αυτα συμβαινουν σε ολες τις φωτο-μηχανες δεν σημαινει αυτο οτι εχουν προβλημα

 

Εσκεμμένα έβγαλα από αυτή την γωνία για να δείξω πόσο χάλια βγαίνει και με ακριβώς τις ίδιες συνθήκες τις έβγαλα και με το Honor 20pro για να δείξω την διαφορά. Εννοείτε που αν πήγαινα λίγο πέρα δόθε θα έβαγινε καλύτερα. Αλλα μην επικεντρωνόμαστε μόνο στο δέντρο , οπως έγγραψα σε παρόμοιες συνθήκες οι φωτό βγαίνουν έτσι με πρόβλημα στην ευκρίνεια και καθαρότητα.

 

Τώρα αν ξέρω να βγάζω φωτό δές και μια ματιά στο άλπουμ μου

https://500px.com/search?q=kopernikusgr&type=photos&sort=relevance

και κρίνε μόνος σου.

23 ώρες πριν, haki said:

Οι φακοί του Α52s θέλουν καλό καθάρισμα με ένα κομμάτι χαρτί κουζίνας με δύο σταγόνες Άζαξ για τα τζάμια. Είναι πασαλειμμένοι, με ένα ελάχιστο φιλμ σωματικού λίπους επάνω τους.

Θα το δοκιμάσω

 

23 ώρες πριν, Antretng said:

Εβαλες το xml που ειχα γραψει για νυχτερινές ή απλα με βομβαρδιζες στα pm ? 😛 

Τη συσκευη ΔΕΝ την εχω πια. Εστησα ομως ενα πολυ καλο για νυχτα. Εσυ από οτι βλέπω σε προηγούμενό σου μήνυμα, εβαλες απλα το fix και όχι το νυχτερινο xml. Σε νυχτερινες, το κινητο αυτό βαζει κατω πραγματικα πολυ ακριβοτερα κινητα (μιλαω για gcam vs gcam). Προσωπικα το εδωσα γιατι ηθελα πιο smooth κινητο. 

Και καλα που εγραψες και θυμήθηκα οτι χρωστάω δυο xml (ένα ημερήσιο και ένα προσωπα). Θα σου λεγα να δοκιμάσεις και το νυχτερινο (διάβασε λιγο πιο προσεχτικά τον οδηγό και θα το βρεις). Αν σε χαλάει ακόμα και τότε, πάω πάσο. 


Καλη χρονιά κιόλας σε όλους.
Το απόγευμα θα ανανεώσω το Note με τα δυο xml που ειχα ξεχάσει να βαλω.

 

Δεν σε βομβάρδισα , ένα pm έστειλα , ούτε καν 2ο

Πράγματι μόνο το fix έβαλα άλλά θα δοκιμάσω και τα άλλα

Thanks

 

20 ώρες πριν, Antretng said:

Δες πως θα ηταν αν ανεβαιναν λιγο οι ρυθμίσεις dehaze/contrast στη gcam (η επεξεργασία εγινε με photoshop) 

627988451_PXL_20211231_1128328391-ed.thumb.jpg.d073cbd7b3733fc83fadb1d9eca4dd27.jpg

Δεν έχεις άδικο. Απλά δεν ξέρω αν εχω το χρόνο να το ενημερωνώ/συντηρώ σωστά το θέμα. Σκέψου κάτι xml ημερήσια έχω στήσει για το a52s και ακόμα δεν έχω φιλοτιμηθεί να ενημερώσω το παλιό note. 

Επίσης, όσο ήμουν και admin, είχα ανοίξει ένα θέμα για gcam με πληροφορίες μάλιστα τι κάνει η κάθε ρύθμιση, αλλά δυστυχώς δεν είχε τόσο απήχηση. Δηλαδή, αν δεν γίνει σχετική δημοσίευση στο thread της εκάστοτε συσκευής δεν τα βλέπαν καν οι χρήστες. Οπότε κάπως έτσι το παράτησα το άθλημα και απλά ανεβάζω έτοιμα xml στο thread της εκάστοτε συσκευής. 

Δεν μου λέει κάτι, εννοείτε ότι με οποιοδήποτε προγραμμα επεξεργασίας εικόνας κάνεις τα πάντα.

Το θέμα ήταν να βγεί κατ'ευθείαν καθαρή . Πάντος να εισαι καλά για την προσπάθεια

23 ώρες πριν, challenge143 said:

Η αλήθεια φίλε μου είναι ότι οι φωτογραφίες που μας έδειξε κ από τις δύο συσκευές ,θα προσπαθήσω να το γράψω όσο γίνεται ποιο όμορφα ευγενικά ευγενικά λόγο καλής χρονιάς....  δεν ήταν ποιοτικές ..

να το γράψω όσο γίνεται ποιο όμορφα ευγενικά ευγενικά λόγο καλής χρονιάς......δεν με ενδιαφέρει αν είναι ποιοτικές. Τις συνθήκες φωτογράφισης με το αποτέλεσμα εξετάζω υπό άσκημες συνθήκες φωτισμού από το ίδιο σημείο με 2 διαφορετικά κινητά. Ετσι εξετάζουμε συνήθως το πόσο τραβάει η κάθε κάμερα και όχι υπό άριστες συνθήκες που εξυπακούεται ότι θα βγουν καλές.

Και μετά τις απαντήσεις μου για λύστε μου μια απορία .

Θέλω οπωσδήποτε τον συγχρονισμό μέσω της google για να βλέπω τις φωτο από το PC , gmail->Φωτογραφίες.

Ελα ντε που το κάνει ΜΟΝΟ οτα πατήσω στο κινητό ->φωτογραφίες (google)->πάνω δεξιά το εικονίδιο του λογαριασμού μου->δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας. Από μόνο του δεν το κάνει παρότι ότι στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο ο αυτόματος συγχρονισμός. Χώρο έχω 10gb δευσμευμένο

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, nkoumo said:

Δεν μου λέει κάτι, εννοείτε ότι με οποιοδήποτε προγραμμα επεξεργασίας εικόνας κάνεις τα πάντα.

Το θέμα ήταν να βγεί κατ'ευθείαν καθαρή . Πάντος να εισαι καλά για την προσπάθεια

Δεν ξέρω κατά πόσο έχεις ασχοληθεί με τη φωτογραφία, αλλά αυτό που σου έδειξα λέει πολλά. Άλλο "κακή φωτογραφία" άλλο "η επεξεργασία δεν είναι του γούστου μου". Γιατί αντικειμενικά έχει καλύτερο υλικό βγάλει το a52s από το honor που έχει κάψει περισσότερα φωτεινά και κλιπαρισμενα χρώματα στις σκιές. Άλλο αν δεν ταιριάζει η επεξεργασία στο γούστο σου. Σκέψου όμως πως οι reviewers φωτογραφικών μηχανών δεν κοιτάνε καν jpeg. Και όχι το ατομικό γούστο ενός ανθρώπου δεν είναι ο μέσος όρος. Καθένας μας έχει διαφορετικό.

Όσον αφορά τα pm, εγώ δύο έλαβα που δεν καταλαβα και το λόγο (ontopic θέμα είναι και δεν είχα αργήσει να απαντήσω). Μου στέλνεις πρώτα ότι δεν δουλευει και μετά αν έχω κάτι νεότερο λες και έχω υποχρέωση να βγάζω updates ενώ είχα ήδη ξεκινήσει να σου απαντώ στο thread. Συγνώμη αλλά δεν είναι και τόσο ευγενικό. Καταλαβαίνω το άγχος σου για τη συσκευή σου, λεφτά έδωσες, αλλά δεν βλέπω το λόγο γιατί να απαντήσω σε σένα σε pm και να μην περιμένεις απάντηση στο thread όπως κάνουν όλοι (αν μου στέλνανε και απαντούσα σε όλους μόνο με pms θα ασχολούμουν όλη μέρα). Πόσω μάλλον όταν όλα σου τα προβλήματα ήταν επειδή δεν ξόδεψες 5 λεπτά παραπάνω να διαβάσεις τον αναλυτικότατο οδηγό που είχα γράψει για μια δουλειά που μου πήρε συνολικά μέρες για να ολοκληρώσω. Μια πιο προσεκτική ανάγνωση θα σου είχε λύσει τις απορίες τόσο για το πώς κατεβαίνουν τα xml (εφαρμογή telegram) όσο και το ποιο xml πρέπει να βαλεις. 

Anyway. Καλά να είμαστε και όλα φτιάχνουν 🙂 . Ούτε έχω θυμό για όσα γράφω. Απλά εξηγώ γιατί δεν απαντώ σε pms όταν είναι ontopic σε thread (στη τελική μπορεί να έχουν και άλλοι ίδιες απορίες). Τέλος πάντων. Πίσω στο θέμα μας. Δοκιμασε τα άλλα xml και πιστεύω ότι θα είσαι μια χαρά. Βγάλε και καμιά σύγκριση και ευχαρίστως να σου λύσουμε απορίες στο thread ή στο γκρουπ αν τυχόν συνεχίζει να μην σε καλύπτει.

Καλή χρονιά με υγεία!!! Και μην "πανικοβάλλεσαι". Με λιγη υπομονή θα τα φτιάξουμε ολα 😉 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkoumo said:

Θέλω οπωσδήποτε τον συγχρονισμό μέσω της google για να βλέπω τις φωτο από το PC , gmail->Φωτογραφίες.

Ελα ντε που το κάνει ΜΟΝΟ οτα πατήσω στο κινητό ->φωτογραφίες (google)->πάνω δεξιά το εικονίδιο του λογαριασμού μου->δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας. Από μόνο του δεν το κάνει παρότι ότι στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένο ο αυτόματος συγχρονισμός. Χώρο έχω 10gb δευσμευμένο

Μήπως στο κλείνει στο background? Εχει ολοκληρωσει την πρωτη επαναφορά του των δεδομενων του λογαριασμου στο gphotos ή ακομα συγχρονιζει; 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antretng said:

Δεν ξέρω κατά πόσο έχεις ασχοληθεί με τη φωτογραφία, αλλά αυτό που σου έδειξα λέει πολλά. Άλλο "κακή φωτογραφία" άλλο "η επεξεργασία δεν είναι του γούστου μου". Γιατί αντικειμενικά έχει καλύτερο υλικό βγάλει το a52s από το honor που έχει κάψει περισσότερα φωτεινά και κλιπαρισμενα χρώματα στις σκιές. Άλλο αν δεν ταιριάζει η επεξεργασία στο γούστο σου. Σκέψου όμως πως οι reviewers φωτογραφικών μηχανών δεν κοιτάνε καν jpeg. Και όχι το ατομικό γούστο ενός ανθρώπου δεν είναι ο μέσος όρος. Καθένας μας έχει διαφορετικό.

Όσον αφορά τα pm, εγώ δύο έλαβα που δεν καταλαβα και το λόγο (ontopic θέμα είναι και δεν είχα αργήσει να απαντήσω). Μου στέλνεις πρώτα ότι δεν δουλευει και μετά αν έχω κάτι νεότερο λες και έχω υποχρέωση να βγάζω updates ενώ είχα ήδη ξεκινήσει να σου απαντώ στο thread. Συγνώμη αλλά δεν είναι και τόσο ευγενικό. Καταλαβαίνω το άγχος σου για τη συσκευή σου, λεφτά έδωσες, αλλά δεν βλέπω το λόγο γιατί να απαντήσω σε σένα σε pm και να μην περιμένεις απάντηση στο thread όπως κάνουν όλοι (αν μου στέλνανε και απαντούσα σε όλους μόνο με pms θα ασχολούμουν όλη μέρα). Πόσω μάλλον όταν όλα σου τα προβλήματα ήταν επειδή δεν ξόδεψες 5 λεπτά παραπάνω να διαβάσεις τον αναλυτικότατο οδηγό που είχα γράψει για μια δουλειά που μου πήρε συνολικά μέρες για να ολοκληρώσω. Μια πιο προσεκτική ανάγνωση θα σου είχε λύσει τις απορίες τόσο για το πώς κατεβαίνουν τα xml (εφαρμογή telegram) όσο και το ποιο xml πρέπει να βαλεις. 

Anyway. Καλά να είμαστε και όλα φτιάχνουν 🙂 . Ούτε έχω θυμό για όσα γράφω. Απλά εξηγώ γιατί δεν απαντώ σε pms όταν είναι ontopic σε thread (στη τελική μπορεί να έχουν και άλλοι ίδιες απορίες). Τέλος πάντων. Πίσω στο θέμα μας. Δοκιμασε τα άλλα xml και πιστεύω ότι θα είσαι μια χαρά. Βγάλε και καμιά σύγκριση και ευχαρίστως να σου λύσουμε απορίες στο thread ή στο γκρουπ αν τυχόν συνεχίζει να μην σε καλύπτει.

Καλή χρονιά με υγεία!!! Και μην "πανικοβάλλεσαι". Με λιγη υπομονή θα τα φτιάξουμε ολα 😉 

Φυσικά  και δεν έχεις  υποχρέωση να απαντήσεις σε κανένα  pm ούτε σε κάποιο  thread επίσης ούτε  θεωρώ  να ειναι αγένεια  να ρωτάει κανείς κάποιον  για ενα θέμα που ξέρει  οτι έχει  ασχοληθεί και γνωρίζει.  Ο λόγος που σου έγραψα στο pm  ήταν  οτι είδα οτι είχες καιρό να ασχοληθείς με το θέμα και υπέθεσα οτι δεν ασχολείσαι άλλο και δεν μπαίνεις πια στο συγκεκριμένο thread.  Επίσης ούτε είπα οτι είσαι υποχρεωμένος να κάνεις update.  Σχετικά με την εφαρμογή telegram  που απαιτείται για το κατέβασμα των αρχείων  είχα μαύρα μεσάνυχτα  και όπως ειχα γράψει λίγο παραπάνω δεν μπορούσα να τα κατεβάσω με τίποτα και θεώρησα οτι κατι δεν πάει καλά με τα λινκ σου. Τελικά μου απάντησαν απο εδώ και τα κατάφερα.  Όποτε  βαζω και μια τέλεια εδώ  , θεωρώ οτι παραξηγηθηκες χωρίς  αιτία και φυσικά δεν υπήρχε καμία πρόθεση από έμενα να δημιουργήσω τέτοιο θέμα. 😇

Όποτε ας συνεχίσουμε .....🙂

Τα διάφορα xml που έχεις δημιουργήσει μπορούν να φορτωθούν από μια έκδοση  gcam ή το καθένα θέλει το δικό του; διότι τότε θα πρέπει αναλόγως την περίσταση να σβήνω και να εγκαθιστώ την συγκεκριμένη έκδοση gcam.apk από την αρχη

1 ώρα πριν, Antretng said:

Μήπως στο κλείνει στο background? Εχει ολοκληρωσει την πρωτη επαναφορά του των δεδομενων του λογαριασμου στο gphotos ή ακομα συγχρονιζει; 

Μόλις διαπίστωσα οτι υπάρχουν 20 βίντεο στο κινητό προς συγχρονισμό. Μήπως δίνει εκεί την προτεραιότητα  και για αυτό δεν ανεβάζει τις τελευταίες φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
36 minutes ago, nkoumo said:

Μόλις διαπίστωσα οτι υπάρχουν 20 βίντεο στο κινητό προς συγχρονισμό. Μήπως δίνει εκεί την προτεραιότητα  και για αυτό δεν ανεβάζει τις τελευταίες φωτογραφίες;

Αυτό ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nkoumo said:

Τα διάφορα xml που έχεις δημιουργήσει μπορούν να φορτωθούν από μια έκδοση  gcam ή το καθένα θέλει το δικό του; διότι τότε θα πρέπει αναλόγως την περίσταση να σβήνω και να εγκαθιστώ την συγκεκριμένη έκδοση gcam.apk από την αρχη

Μόλις διαπίστωσα οτι υπάρχουν 20 βίντεο στο κινητό προς συγχρονισμό. Μήπως δίνει εκεί την προτεραιότητα  και για αυτό δεν ανεβάζει τις τελευταίες φωτογραφίες;

Δεν παρεξηγηθηκα ακριβώς. Απλά κάνε και εσυ ενα κόπο να διαβάσεις τον οδηγό πριν ρωτήσεις ή λιγο υπομονή στο thread να σου απαντήσω είτε εγώ είτε κάποιο άλλο μέλος. Σκέψου οτι καθε στησιμο μου παίρνει άπειρες ωρες. Ολα καλά όμως. Ίσως μου βγαίνει και το φόρτωμα απο τα πολλαπλά μηνύματα που δέχομαι από διάφορα μέλη και τα "ακουσες" εσυ. 🙂

Παμε στα της gcam. Αν δεις στις οδηγιες εχω Link ακριβως την ιδια gcam. Απλά προτείνω διαφορετικό πακέτο ώστε να μπορούν να μπουν παράλληλα (ειτε για τεστάρισμα/συγκριτικα χωρις να μπλέκεσαι με xml είτε γιατι κάποιος θέλει να έχει ταυτόχρονα ημερήσιο και νυχτερινό ας πούμε). Εγω συνηθως έχω κανα 2 gcam στο εκάστοτε κινητό μου όπου την μια την εχω optimized για ημερήσιες/προσωπα και την άλλη για νυχτερινα ή εσωτερικό χώρο. 

Αν θες να κρατησεις μια μοναδικη εφαρμογη, βάλε όποιο απο τα 3 πακέτα προτείνω και εισαι οκ (πχ το ENG). Μην βάλεις κάποιο άλλο πακέτο πέραν απο τα 3 που προτεινω. Θυμαμαι ότι τα αλλα 2 είχαν bugs (πχ δεν δούλευαν οι ρυθμισεις στα χρώματα που ειχα στησει). 

Οσον αφορα τη gphotos, ειναι τελικα αυτό που σου ειπα μαλλον. Δεν εχουν ολοκληρωθεί οι προηγούμενοι συγχρονισμοι. Οπότε λογικά μεσα στις επόμενες ωρες/μέρες θα είσαι οκ. Αναλογως και ποσο γρήγορη ειναι και η σύνδεσή σου.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αυτό ακριβώς.

Δεν θελω τα βίντεο να συχρονιστουν διότι πιάνουν πιλυ χώρο και αργούν πάρα πολύ στην μεταφόρτωση.  Υπάρχει κάποια λυση? Ψάχνω στις επιλογές αλλά δεν βρίσκω κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα κάτι πολύ ενοχλητικό και δεν ξέρω που οφείλεται.. Είναι η 2η φορά που γίνεται μέσα σε ένα μήνα.. ξαφνικά αρχίζει να κολλάει το κινητό σε οτιδήποτε και αν κάνεις.. ένα γενικό λαγκ στα πάντα το οποίο διορθώνεται αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις(χωρίς ρισταρτ).. το έχει πάθει αυτό κανείς άλλος αυτό?

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν διακρίνεται κάτι από το βίντεο που ανέβασες. 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν ανεβάσω ένα κανονικό βίντεο χωρίς λαγκ να φανεί η διαφορά.. στο κινητό μου πάντως φαίνεται καθαρά.

και εδώ φαίνεται τελικά με το 2ερο βίντεο που ανέβασα.. ξέρει κανείς τι συμβαίνει?? το έχει πάθει κανείς άλλος?? ξεφτίλα να το κάνει 2ερη φορά πάνω στον μήνα και χωρίς καν να κάνω βαριά χρήση.. 

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δεν διακρίνεται στο βίντεο. Μήπως έχεις βάλει κάποιον άλλον λανσερ,;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα κάτι πολύ ενοχλητικό και δεν ξέρω που οφείλεται.. Είναι η 2η φορά που γίνεται μέσα σε ένα μήνα.. ξαφνικά αρχίζει να κολλάει το κινητό σε οτιδήποτε και αν κάνεις.. ένα γενικό λαγκ στα πάντα το οποίο διορθώνεται αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις(χωρίς ρισταρτ).. το έχει πάθει αυτό κανείς άλλος αυτό?
αυτό μπορεί να γίνεται εάν πχ έχεις βάλει το κινητό να κάνει optimization κάθε Χ μέρες. δες το στις ρυθμίσεις στην μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kimius said:

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα κάτι πολύ ενοχλητικό και δεν ξέρω που οφείλεται.. Είναι η 2η φορά που γίνεται μέσα σε ένα μήνα.. ξαφνικά αρχίζει να κολλάει το κινητό σε οτιδήποτε και αν κάνεις.. ένα γενικό λαγκ στα πάντα το οποίο διορθώνεται αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις(χωρίς ρισταρτ).. το έχει πάθει αυτό κανείς άλλος αυτό?

Σου χανει καρε; Αν ναι, το βιντεο που ανεβασες ειναι μόλις 23 καρέ. Οπότε, αν σου εχει frame drops απο 120 σε πχ 100 ή ακομα και 50, δεν θα καταλαβουμε κατι απο το screen capture γιατι ειναι ηδη αρκετα χαμηλότερα τα καρέ.

Κατεβασε καποιο προγραμμα που να μεταει καρε όπως το Display Fps και δες αν οταν το νιωθεις να κολλαει αν εχει σοβαρα drops.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εχω σεταρει πανω απο 8 Α52s. Μονο με format  απο recovery mode  στην συνεχεια στησιμο με αρνηση και παραλειψη παντου μεχρι να φτασει στην κεντρικη επιφανεια εργασιας θα εχει ο καθενας ενα αψεγαδιαστο Α52s χωρις προβληματα .

Σχεδον ολοι πατατε θετικα οτι σκουπιδι εχει η google  μεσα συν τα διαγνωστικα που τρεχουν αδιακοπα με αποτελεσμα να εχετε μονιμα προβληματα.

Η ιδια η  google  που εχει βγαλει το   τελευταιο  google  pixel  6  και προ τα εδωσα νυχτα απο τα δεκαδες  bugs  που εχουν .

Κανενα  drops  κανενα κολλημα εαν κανετε σωστα τα παραπανω που αναφερα στα 8 διαφορετικα ατομα που τα εστησα με τον τροπο αυτο εδω και 2 μηνες ειναι παντελως απροβληματιστα μια και τους βλεπω καθε μερα στην εργασια μου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κ με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πιστεύω το ίδιο είναι από το να μπεις σε recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, challenge143 said:

Κ με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πιστεύω το ίδιο είναι από το να μπεις σε recovery mode.

Ναι αλλα δεν μπορεις να ξερεις εαν σεταρει καποιες ρυθμισεις που θελει η  google  χωρις μαλιστα να σου παρει την αδεια λογο και καλα επαναφορας.Απo  recovery mode ειναι 100% σιγουρο καθαρη εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες χρησης σταθερα μεγαλα Sot  χωρις ποτε προβληματα  με μονιμα στα 120hz 5G, συγχρονισμοι κτλ.Τα παντα ρολαρουν λαδι  ιχνος προβληματος ουτε μια μερα στο 4μηνο δεν θυμαμαι να εχει βγει καποιο θεμα  λες και ειναι η τελεια συσκευη. 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά. Snap 778 έχει. Όχι 865 για να σας φαίνεται απίστευτο να έχει frame drops. Επίσης, αυτό το κομμάτι έχει να κάνει και με το πόσο απαιτητικό ματι έχετε. Ας πουμε drops που βλέπω εγώ δεν τα βλέπουν φίλοι μου όταν είναι της τάξεως του 5-10%. Οπότε μην βιάζεστε να χαρακτηρίσετε τους συμφορουμιτες σας. 

Σε μένα τουλάχιστον είχε αρκετά (κυρίως σε εφέ κλεισίματος εφαρμογών) και δεν με θεωρώ τόσο noob πια 😝🙂. Φυσικά δεν μιλάω για κάτι τρομερό. Οι περισσότεροι παίζει όντως να μην τα βλέπετε και ευτυχώς για σας δηλαδή 🙂

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, s_wind said:

Μετα απο 4 μηνες χρησης σταθερα μεγαλα Sot  χωρις ποτε προβληματα  με μονιμα στα 120hz 5G, συγχρονισμοι κτλ.Τα παντα ρολαρουν λαδι  ιχνος προβληματος ουτε μια μερα στο 4μηνο δεν θυμαμαι να εχει βγει καποιο θεμα  λες και ειναι η τελεια συσκευη. 

spacer.png

 

 

Απίστευτες επιδόσεις..είχα πολλά χρόνια να δω τέτοια ποσοστά αυτονομίας.

Μόνο από το LG G2 τα είχα,και μετά το χάος με κάτι 5ωρα και κάτι.

Παρακάτω είναι το δικό μου με πλήρη φόρτιση από χτες το πρωί.

Η χρήση ίντερνετ είναι χτες όλη μέρα wifi,και σήμερα 70-30 με 4g.

5g το αποφεύγω γιατί δεν έχω καλή κάλυψη.

Πριν τις γιορτές είχα χτυπήσει 9ωρο και κάτι οθόνης σε ολόκληρο Σαββατοκύριακο με φουλ χρήση wifi.

Screenshot_20220103-221313_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο ατού αυτού του soc! Βέβαια παίζει ρόλο και η υλοποίηση. Ας πούμε το gt master έχει ίδιο soc αλλά μπαταρία πονάει

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antretng said:

Η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο ατού αυτού του soc! Βέβαια παίζει ρόλο και η υλοποίηση. Ας πούμε το gt master έχει ίδιο soc αλλά μπαταρία πονάει

Τι να μη ποναει ui  ειναι αυτο που εχει ,  η samsung  εχει το καλυτερο ui  καλυπτει ολες τις τρυπες της  google  ναναι καλα η φροντιδα οταν ολες οι αλλες εταιριες κλαινε απο τα  bugs  και τις ασκοπες  καταναλωσεις .

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2021 at 10:55 ΜΜ, s_wind said:

Εδω η διαδικασια ειναι ως εξης:

Βγαζεις τη συσκευη απο το κουτι της βαζεις την σιμ.το αναβεις περιμενεις ...βαζεις ελληνικη γλωσσα ,επομενη οθονη  κανεις μονο αποδοχη χρηστη.Σε ολα τα επομενα αρνεισαι τα παντα .Φθανεις κεντρικη οθονη περιμενεις λιγα δευτερα  και κανεις απενεργοποιηση συσκευης με την σιμ μεσα. Συνδεεις την συσκευη με το καλωδιο usb με ενα pc η λαπτοπ σβηστη. Μολις αναψει ο δεκτης φορτισης κρατας πατημενο "ταυτοχρονα" το volume up  και το power on/off. Περιμενεις μεχρι να σε βαλει σε recovery mode. Θα μπεις και θα κανεις  wipe data / factory reset  μετα reboot system now.

Περιμενεις να αναψει θα βαλεις ελληνικα μετα μονο αποδοχη τελικου χρηστη και αρνεισαι ολα τα υπολοιπα(παντου παραλειψη)Εισαι κομπλε απεφυγες ολα τα εχτρα service , διεργασιες και εφαρμογες που θα ετρεχαν εαν το εστηνες τυπικα οπως κανουν οι περισσοτεροι . Κανε και οτι ειχες μαθει απο τους οδηγους για το S9

 

Όταν φτάσεις στο πεδίο "υπηρεσίες google", πως θα αποφύγεις την αποδοχή; Δε σου αφήνει άλλη εναλλακτική. 

Εννοώ εκεί που λέει για "χρήση τοποθεσίας", "σάρωση", "αποστολή δεδομένων και χρήσης διαγνωστικών", "εγκατάσταση ενημερώσεων" κ.τ.λ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει κάνει τη διαδικασία και να γνωρίζει;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία τελευταία διευκρινίση όποιος μπορεί. Την Παρασκευή θα πάω τελικά νΑ το παραλάβω από το κατάστημα MI.GR στο Περιστέρι στα 317ευρω . Τι πρέπει να προσέξω; Πόσες ταινίες ασφαλείας έχει; Μία; Ή δύο; . Το σωστό θα ήταν να το ανοίξω μπροστά τούς;κ κάτι τελευταίο έχετε πάρει την 12 ή δεν έχει έρθει ακόμα;.

Παιδιά καμιά απάντηση; 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 5:22 ΜΜ, kimius said:

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα κάτι πολύ ενοχλητικό και δεν ξέρω που οφείλεται.. Είναι η 2η φορά που γίνεται μέσα σε ένα μήνα.. ξαφνικά αρχίζει να κολλάει το κινητό σε οτιδήποτε και αν κάνεις.. ένα γενικό λαγκ στα πάντα το οποίο διορθώνεται αν κλείσεις την οθόνη και την ξανα ανοίξεις(χωρίς ρισταρτ).. το έχει πάθει αυτό κανείς άλλος αυτό?


Το έχω πάθει εγώ σε A52 5G όμως

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...