Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος το θέλει για φωτογραφίες να πάει αλλού. Εγώ το πήρα αποκλειστικά για αυτό και δυστυχώς έχει πρόβλημα όταν υπάρχει διάχυση φωτός. Βλέπεις σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ λευκό πέπλο στις Φωτό Στις σέλφι είναι ακόμα ποιο έντονο.
Ακόμα θέλω να βλέπω τις φωτό από το PC από το gmail-φωτογραφίες. Το πρόβλημα είναι ότι κάνει συγχρονισμό όποτε του έρθει και όχι αμέσως. Τσαμπα τα λεφτά που έδωσα.  Κάτεβασα και την gcam αλλά είδα καμία διαφορά.
οι φώτο πλέον χρεώνονται στα 15 gb δωρεάν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά νομίζω ότι έχουμε αρχίσει να λέμε παράλογα πράγματα.  Πρώτων οι φωτογραφισεις ρουχων παπούτσια κ άλλα αντικείμενα για να ανέβουν πάνω στο σαιτ είναι  νόμος απαράβατος ότι θέλεις φωτογραφική μηχανή, όχι όμως ότι δεν μπορείς να πειταματιστεις με κινητό αλλά ποιο είναι το σωστό 2. Για τα λεφτά  αυτά το κινητό στις φωτογραφικές ικανότητες τα πάει πολύ καλά, αν όμως έχετε στο μυαλό s21u  iPhone  ή oneplus 9 δυστυχώς έχετε κάνει λάθος επιλογή κ δυστυχώς μόνο αυτές οι συσκευές που κάνουν 1000plus  θα σας ικανοποιησουν

Για τις δικές μου απαιτήσεις το A6+ όταν το πήρα ήταν καλό. Τώρα θεωρώ ακόμα ότι με το Α52s θα είμαι ακόμα καλύτερα συν ότι θέλω samsung πάλι αν γίνεται και 5g. τα specs του Α52s είναι υπεραρκετά και αν μπορώ να βγάλω και καλύτερες φώτο ακόμα καλύτερα. Δεν περιμένω θαύματα και είπα ότι θέλω να πειραματιστώ. Αν όσοι το έχουν πάρει και είναι πιο μέσα από μένα στην φωτογραφία θεωρούν ότι είναι καλό εμένα μου κάνει. Αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση δεκτή(s21u αν κερδίσω το πρωτοχρονιάτικο).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gjohng said:

Για τις δικές μου απαιτήσεις το A6+ όταν το πήρα ήταν καλό. Τώρα θεωρώ ακόμα ότι με το Α52s θα είμαι ακόμα καλύτερα συν ότι θέλω samsung πάλι αν γίνεται και 5g. τα specs του Α52s είναι υπεραρκετά και αν μπορώ να βγάλω και καλύτερες φώτο ακόμα καλύτερα. Δεν περιμένω θαύματα και είπα ότι θέλω να πειραματιστώ. Αν όσοι το έχουν πάρει και είναι πιο μέσα από μένα στην φωτογραφία θεωρούν ότι είναι καλό εμένα μου κάνει. Αν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση δεκτή(s21u αν κερδίσω το πρωτοχρονιάτικο).

Τελικά σήμερα που έχω χρόνο έριξα μια ματιά στο τμήμα Επιλογή συσκευής και ο κύβος ερρίφθη. Τα ξαναλέμε μόλις θα το έχω στα χέρια μου. καλή χρόνιά.

Edited by gjohng
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gjohng said:

Έχεις κάποιο άλλο  να προτείνεις για περίπου ίδια χρήματα ~ 320 € και επιδόσεις αλλά αρκετά καλές φωτογραφίες. Μ'ενδιαφέρει να πειραματιστώ με φωτογράφιση προιόντων για eshop ρούχα αξεσουάρ και  ήλπιζα ότι  με το A52s θα τα καταφέρω χρησιμοποιώντας και κάποια tweaks όπως η gcam.

9 ώρες πριν, conan1 said:

 

To samsung S20 fe εχει καλυτερη καμερα κι επεξεργσαστη αλλα κανει ~400€ περιμενε τις εκπτωσεις στις 10/1/2022 .Τοτε θα βγει κι το s21 fe kι λογικα θα πεσουν οι τιμες 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει την καλυτερη καμερα για τα χρήματα του στα upper midrange. καμια θαμπαδα και πέπλα δεν εχω δει. η παρεα μου απο αυτο ζηταει να βγαλει φωτος. Και η μπαταρια ειναι πολυ καλη 1 μιση μερα ευκολακι. Μας δοθηκαν ολα παιδια. Και με τα update που ερχονται ιως ανεβει παραπανω η συσκευη

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Το κινητο εχει την καλυτερη καμερα για τα χρήματα του στα upper midrange. καμια θαμπαδα και πέπλα δεν εχω δει. η παρεα μου απο αυτο ζηταει να βγαλει φωτος. Και η μπαταρια ειναι πολυ καλη 1 μιση μερα ευκολακι. Μας δοθηκαν ολα παιδια. Και με τα update που ερχονται ιως ανεβει παραπανω η συσκευη

 

 

1883006485_PXL_20211231_1128328391.thumb.jpg.5a6373406f49c3d16ed66c1a28b7bccd.jpg IMG_20211231_112734.thumb.jpg.4e5959edc1561fb4d9cc4433b5ff874b.jpg

Τραβηγμένη με το Α52s (1η αριστερά)  και δεξιά 2η  τραβηγμένη με Honor 20Pro δεξιά.

Της Α52s ΔΕΝ βγαίνει τόσο καθαρή. Και στο υπόλοιπο σπίτι έτσι βγαίνανε και χειρότερα!. Με το "πέπλο" εννοώ ότι δεν βγαίνουν με τόση καθαρότητα, ευκρίνεια. Είναι σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ πέπλο ομίχλης κάτι που λείπει παντελώς από την δεύτερη. 

Στις σέλφι είναι πιο έντονο οταν υπάρχει έστω και λιγη αντιλειά.

Το πρόβλημα βελτιώνεται αισθητά όταν δεν υπάρχει καθόλου κόντρα φώς, Λίγο να υπάρχει βγαινουν σας ξεθωριασμένες .

Κατι φωτό από Xiaomi δεν θυμάμαι το μοντέλο  αλλά την τιμή περίπου 220.- βγαίνανε πολυ καθαρές και καμιά σχέδη με το Α52s me τις παραπάνψ συνθήκες.

Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με αυτό και δεν βλέπω και καμία λύση.

 

 

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

 
1883006485_PXL_20211231_1128328391.thumb.jpg.5a6373406f49c3d16ed66c1a28b7bccd.jpg IMG_20211231_112734.thumb.jpg.4e5959edc1561fb4d9cc4433b5ff874b.jpg
Τραβηγμένη με το Α52s (1η αριστερά)  και δεξιά 2η  τραβηγμένη με Honor 20Pro δεξιά.
Της Α52s ΔΕΝ βγαίνει τόσο καθαρή. Και στο υπόλοιπο σπίτι έτσι βγαίνανε και χειρότερα!. Με το "πέπλο" εννοώ ότι δεν βγαίνουν με τόση καθαρότητα, ευκρίνεια. Είναι σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ πέπλο ομίχλης κάτι που λείπει παντελώς από την δεύτερη. 
Στις σέλφι είναι πιο έντονο οταν υπάρχει έστω και λιγη αντιλειά.
Το πρόβλημα βελτιώνεται αισθητά όταν δεν υπάρχει καθόλου κόντρα φώς, Λίγο να υπάρχει βγαινουν σας ξεθωριασμένες .
Κατι φωτό από Xiaomi δεν θυμάμαι το μοντέλο  αλλά την τιμή περίπου 220.- βγαίνανε πολυ καθαρές και καμιά σχέδη με το Α52s me τις παραπάνψ συνθήκες.
Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με αυτό και δεν βλέπω και καμία λύση.
 
 
έχεις καμιά ζελατίνα στην κάμερα; ξανά δες!
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nkoumo said:

 

1883006485_PXL_20211231_1128328391.thumb.jpg.5a6373406f49c3d16ed66c1a28b7bccd.jpg IMG_20211231_112734.thumb.jpg.4e5959edc1561fb4d9cc4433b5ff874b.jpg

Τραβηγμένη με το Α52s (1η αριστερά)  και δεξιά 2η  τραβηγμένη με Honor 20Pro δεξιά.

Της Α52s ΔΕΝ βγαίνει τόσο καθαρή. Και στο υπόλοιπο σπίτι έτσι βγαίνανε και χειρότερα!. Με το "πέπλο" εννοώ ότι δεν βγαίνουν με τόση καθαρότητα, ευκρίνεια. Είναι σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ πέπλο ομίχλης κάτι που λείπει παντελώς από την δεύτερη. 

Στις σέλφι είναι πιο έντονο οταν υπάρχει έστω και λιγη αντιλειά.

Το πρόβλημα βελτιώνεται αισθητά όταν δεν υπάρχει καθόλου κόντρα φώς, Λίγο να υπάρχει βγαινουν σας ξεθωριασμένες .

Κατι φωτό από Xiaomi δεν θυμάμαι το μοντέλο  αλλά την τιμή περίπου 220.- βγαίνανε πολυ καθαρές και καμιά σχέδη με το Α52s me τις παραπάνψ συνθήκες.

Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με αυτό και δεν βλέπω και καμία λύση.

 

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά..για δοκίμασε τα τεστ που έχει στο Samsung members για τις κάμερες,δες αν υπάρχει κάτι που εμποδίζει τις κάμερες (ζελατίνα η κάποιο tempered glass και κάνε αν δεν βρεις κάτι από όλα αυτά μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν είναι γενικό το πρόβλημα του μοντέλου ίσως και να έπεσες σε ελαττωματικό και να χρειάζεται να μιλήσεις με την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Καλη Χρονια .

Ο φορουμιτης δεν ξερει να τραβα φωτο μια και οι δυο που ανεβασε ειναι χαλια.

Τραβα στο σημειο που ενας φακος προσπαθει να εστιασει την μεγαλυτερη πηγη φωτος το παραθυρο  η αντιθετα να προσαρμοστει στο φως που υπαρχει μονο  στο δωματιο με το δεντρο.

Ενα κλικ να κανει δεξια η αριστερα  ο φακος θα διαλεξει την πηγη φωτος του μεσα η του εξω.

Εαν ο φορουμιτης δεν τρολαρει τοτε ειναι ασχετος στο να τραβαει φωτο μια και αυτα συμβαινουν σε ολες τις φωτο-μηχανες δεν σημαινει αυτο οτι εχουν προβλημα

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Καλη Χρονια .
Ο φορουμιτης δεν ξερει να τραβα φωτο μια και οι δυο που ανεβασε ειναι χαλια.
Τραβα στο σημειο που ενας φακος προσπαθει να εστιασει την μεγαλυτερη πηγη φωτος το παραθυρο  η αντιθετα να προσαρμοστει στο φως που υπαρχει μονο  στο δωματιο με το δεντρο.
Ενα κλικ να κανει δεξια η αριστερα  ο φακος θα διαλεξει την πηγη φωτος του μεσα η του εξω.
Εαν ο φορουμιτης δεν τρολαρει τοτε ειναι ασχετος στο να τραβαει φωτο μια και αυτα συμβαινουν σε ολες τις φωτο-μηχανες δεν σημαινει αυτο οτι εχουν προβλημα
 
και γιατί με το Honor κινητό του όμως βγαίνουν τζάμι;
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια φίλε μου είναι ότι οι φωτογραφίες που μας έδειξε κ από τις δύο συσκευές ,θα προσπαθήσω να το γράψω όσο γίνεται ποιο όμορφα ευγενικά ευγενικά λόγο καλής χρονιάς....  δεν ήταν ποιοτικές ..

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2021 at 11:40 ΠΜ, nkoumo said:

Όποιος το θέλει για φωτογραφίες να πάει αλλού. Εγώ το πήρα αποκλειστικά για αυτό και δυστυχώς έχει πρόβλημα όταν υπάρχει διάχυση φωτός. Βλέπεις σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ λευκό πέπλο στις Φωτό Στις σέλφι είναι ακόμα ποιο έντονο.

Ακόμα θέλω να βλέπω τις φωτό από το PC από το gmail-φωτογραφίες. Το πρόβλημα είναι ότι κάνει συγχρονισμό όποτε του έρθει και όχι αμέσως. Τσαμπα τα λεφτά που έδωσα.  Κάτεβασα και την gcam αλλά είδα καμία διαφορά.

Εβαλες το xml που ειχα γραψει για νυχτερινές ή απλα με βομβαρδιζες στα pm ? 😛 

Τη συσκευη ΔΕΝ την εχω πια. Εστησα ομως ενα πολυ καλο για νυχτα. Εσυ από οτι βλέπω σε προηγούμενό σου μήνυμα, εβαλες απλα το fix και όχι το νυχτερινο xml. Σε νυχτερινες, το κινητο αυτό βαζει κατω πραγματικα πολυ ακριβοτερα κινητα (μιλαω για gcam vs gcam). Προσωπικα το εδωσα γιατι ηθελα πιο smooth κινητο. 

Και καλα που εγραψες και θυμήθηκα οτι χρωστάω δυο xml (ένα ημερήσιο και ένα προσωπα). Θα σου λεγα να δοκιμάσεις και το νυχτερινο (διάβασε λιγο πιο προσεχτικά τον οδηγό και θα το βρεις). Αν σε χαλάει ακόμα και τότε, πάω πάσο. 


Καλη χρονιά κιόλας σε όλους.
Το απόγευμα θα ανανεώσω το Note με τα δυο xml που ειχα ξεχάσει να βαλω.

 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2021 at 10:46 ΜΜ, nkoumo said:

Eυχαριστώ πολύ! , τα κατάφερα!

Εκτος από το xml

https://t.me/hellasmobiles/540381

που είναι του Οκτωβρίου  και πράγματι ΔΕΝ κολλάει, υπάρχει κανένα νεότερο ή μου προτείνετε κάποιο αλλο?

 

Αυτο ειναι ΜΟΝΟ το fix για τους μερακληδες που θελαν να κανουν δικο τους στησιμο. Περαν των διορθωσεων για το κολλημα της οθονης, δεν εχει καμια αλλη ρυθμιση και προφανως παιζει χειρότερα και απο στοκ ετσι. 

Εσυ θες το night. Αν το εχεις ακομα, αυτό βαλε https://t.me/hellasmobiles/540383 (όπως γράφω δηλαδή και στις οδηγίες) 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα τι πήρες τώρα; για να ξέρω να σε ακολουθώ για τις gcam  που φτιάχνεις μήπως  συμπεσουνε;  😁

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Αντρέα τι πήρες τώρα; για να ξέρω να σε ακολουθώ για τις gcam  που φτιάχνεις μήπως  συμπεσουνε;  😁

Πέρασα από 1+9pro, 1+8t και τώρα Realme GT Neo 2. Ουσιαστικά το 9 pro ήθελα για επόμενο αλλα με πόνεσε μπαταρία και άρχισα τις ανταλλαγές. Δεν έχω ιδέα ποιό θα είναι το επόμενο. Έχω στήσει βέβαια gcam για όλες τις συσκευές που έγραψα. To a52s gcam, σε νυχτερινα τοπία κόντραρε το 1+9pro. Απλά αυτό για να καταλάβετε πόσο καλή απόδοση gcam έχει η συσκευή σας 😉 

Επίσης, μόνιμα έχω δεύτερο ενα Poco x3 pro για να παίζω με roms. Να σημειωθεί ότι με gcam, παρότι δεν εχει OIS, οριακά έτρωγε το 8t. 😛 Εντελώς άλλη συμπεριφορά σε gcam το 8t από το προκάτοχο του, δηλαδή 7t, παρότι έχουν θεωρητικά ίδια κάμερα. Κάτι έχουν αλλάξει στα libs και δεν κάθεται τόσο καλά. 

Και σταματώ εδώ τα περι συσκευών και gcam μιας και είναι offtopic 🙂 


 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nkoumo said:

 

1883006485_PXL_20211231_1128328391.thumb.jpg.5a6373406f49c3d16ed66c1a28b7bccd.jpg IMG_20211231_112734.thumb.jpg.4e5959edc1561fb4d9cc4433b5ff874b.jpg

Τραβηγμένη με το Α52s (1η αριστερά)  και δεξιά 2η  τραβηγμένη με Honor 20Pro δεξιά.

Της Α52s ΔΕΝ βγαίνει τόσο καθαρή. Και στο υπόλοιπο σπίτι έτσι βγαίνανε και χειρότερα!. Με το "πέπλο" εννοώ ότι δεν βγαίνουν με τόση καθαρότητα, ευκρίνεια. Είναι σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ πέπλο ομίχλης κάτι που λείπει παντελώς από την δεύτερη. 

Στις σέλφι είναι πιο έντονο οταν υπάρχει έστω και λιγη αντιλειά.

Το πρόβλημα βελτιώνεται αισθητά όταν δεν υπάρχει καθόλου κόντρα φώς, Λίγο να υπάρχει βγαινουν σας ξεθωριασμένες .

Κατι φωτό από Xiaomi δεν θυμάμαι το μοντέλο  αλλά την τιμή περίπου 220.- βγαίνανε πολυ καθαρές και καμιά σχέδη με το Α52s me τις παραπάνψ συνθήκες.

Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με αυτό και δεν βλέπω και καμία λύση.

 

 

Εγώ πάλι στην αριστερή βλέπω καλύτερο δυναμικό εύρος. Δηλαδή έχει σώσει περισσότερα highlights (στη δεξια έχει μεγαλύτερο κάψιμο) και πιο φωτεινές σκιές. Αυτό που ίσως θα ήθελες θα ήταν ανέβασμα στο dehaze ή/και contrast. 

Με λιγα λογια, το προβλημά σου δεν ειναι η ποιότητα της φωτογραφίας αλλά ότι δεν ταιριάζει η επεξεργασία στα γούστα σου. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, Antretng said:

Και σταματώ εδώ τα περι συσκευών και gcam μιας και είναι offtopic 🙂 

Αν σε ενδιαφέρει, νομίζω ότι θα άξιζε να ανοίξεις ένα θέμα στο Android ή στους Οδηγούς όπου να ανεβάσεις στο αρχικό post ότι έχεις από GCam και όσοι πιστοί ας προσέλθουν για συζητήσεις, απορίες κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες πως θα ηταν αν ανεβαιναν λιγο οι ρυθμίσεις dehaze/contrast στη gcam (η επεξεργασία εγινε με photoshop) 

627988451_PXL_20211231_1128328391-ed.thumb.jpg.d073cbd7b3733fc83fadb1d9eca4dd27.jpg

2 minutes ago, athanaso77 said:

Αν σε ενδιαφέρει, νομίζω ότι θα άξιζε να ανοίξεις ένα θέμα στο Android ή στους Οδηγούς όπου να ανεβάσεις στο αρχικό post ότι έχεις από GCam και όσοι πιστοί ας προσέλθουν για συζητήσεις, απορίες κτλ.

Δεν έχεις άδικο. Απλά δεν ξέρω αν εχω το χρόνο να το ενημερωνώ/συντηρώ σωστά το θέμα. Σκέψου κάτι xml ημερήσια έχω στήσει για το a52s και ακόμα δεν έχω φιλοτιμηθεί να ενημερώσω το παλιό note. 

Επίσης, όσο ήμουν και admin, είχα ανοίξει ένα θέμα για gcam με πληροφορίες μάλιστα τι κάνει η κάθε ρύθμιση, αλλά δυστυχώς δεν είχε τόσο απήχηση. Δηλαδή, αν δεν γίνει σχετική δημοσίευση στο thread της εκάστοτε συσκευής δεν τα βλέπαν καν οι χρήστες. Οπότε κάπως έτσι το παράτησα το άθλημα και απλά ανεβάζω έτοιμα xml στο thread της εκάστοτε συσκευής. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Antretng said:

Επίσης, όσο ήμουν και admin, είχα ανοίξει ένα θέμα για gcam με πληροφορίες μάλιστα τι κάνει η κάθε ρύθμιση, αλλά δυστυχώς δεν είχε τόσο απήχηση. Δηλαδή, αν δεν γίνει σχετική δημοσίευση στο thread της εκάστοτε συσκευής δεν τα βλέπαν καν οι χρήστες. Οπότε κάπως έτσι το παράτησα το άθλημα και απλά ανεβάζω έτοιμα xml στο thread της εκάστοτε συσκευής. 

Επειδή βλέπω ότι έχει απήχηση η δουλειά σου, αν το προωθήσουμε θεωρώ ότι μπορεί να γίνει δουλειά. Καλύτερα είναι να βρίσκονται κάπου όλα μαζεμένα για να παραπέμπουμε τον κόσμο εκεί. Ακόμα και αν δεν έχεις το χρόνο ή τη διάθεση να το ενημερώνεις εγκαίρως, από το να είναι χαμένα μέσα στα thread, νομίζω ότι είναι καλύτερα έτσι. Αλλά αυτό εξαρτάται καθαρά από εσένα και το κατά πόσο θέλεις να ασχοληθείς. Καμία πίεση... 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ @athanaso77για τα καλά σου λόγια. Θα το σκεφτώ.

Κατα τα άλλα, έστω με ενα μηνα καθυστερήση, ορίστε τα xml που σας χρώσταγα. Ενημέρωσα το παλιό Note, δηλαδή το ίδιο link. Συγκεκριμένα πρόσθεσα το τελευταίο που βρήκα ότι είχα στήσει για ημερήσιες καθώς και ένα για πρόσωπα. Φυσικά αυτά για τους μερακλήδες. Δεν είναι ανάγκη να δουλεύετε όλα τα xml. 


Για ευκολία σας ξαναβάζω το Link https://t.me/hellasmobiles/540391

Καλη χρονιά και πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antretng said:

Σε ευχαριστώ @athanaso77για τα καλά σου λόγια. Θα το σκεφτώ.

Κατα τα άλλα, έστω με ενα μηνα καθυστερήση, ορίστε τα xml που σας χρώσταγα. Ενημέρωσα το παλιό Note, δηλαδή το ίδιο link. Συγκεκριμένα πρόσθεσα το τελευταίο που βρήκα ότι είχα στήσει για ημερήσιες καθώς και ένα για πρόσωπα. Φυσικά αυτά για τους μερακλήδες. Δεν είναι ανάγκη να δουλεύετε όλα τα xml. 


Για ευκολία σας ξαναβάζω το Link https://t.me/hellasmobiles/540391

Καλη χρονιά και πάλι! 

Καλή χρονιά με υγεία Αντρέα,και σε ευχαριστούμε για την πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει με τη gcam της συσκευής μας.

Παρακάτω θα παραθέσω μερικές φώτο νυχτερινές,που είναι τραβηγμένες με τη gcam και το xml.night που μας είχες δώσει παλαιότερα.

Να σημειωσω ότι στις νυχτερινές,οι λήψεις έχουν γίνει με στοκ κάμερα και με gcam.

Έχω προσθέσει και μερικές ημερήσιες με ντάλα ήλιο για τον συμφορουμιτη @nkoumo,για να δει αποτελέσματα από εξωτερικό χώρο με φόντο ήλιο.

Όλες είναι στο αυτόματο χωρίς καμία παρέμβαση από μέρους μου.

Πιστευω ότι οι ημερήσιες έχουν βγει αρκετά καθαρές,οπότε θεωρώ ότι για το θέμα που είχε με τις θολές φωτό που μας ανεβασε πρόσφατα,η είχε λερωμένο φακό και δεν το πρόσεξε,η όντως κάτι παίζει με τη συσκευή του,και θα πρέπει να το ψάξει άμεσα.

Καλή χρονιά και πάλι σε όλους με υγεία!

https://postimg.cc/gallery/4dqL5JV

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, granazias said:

Καλή χρονιά με υγεία Αντρέα,και σε ευχαριστούμε για την πολύ καλή δουλειά που έχεις κάνει με τη gcam της συσκευής μας.

Παρακάτω θα παραθέσω μερικές φώτο νυχτερινές,που είναι τραβηγμένες με τη gcam και το xml.night που μας είχες δώσει παλαιότερα.

Να σημειωσω ότι στις νυχτερινές,οι λήψεις έχουν γίνει με στοκ κάμερα και με gcam.

Έχω προσθέσει και μερικές ημερήσιες με ντάλα ήλιο για τον συμφορουμιτη @nkoumo,για να δει αποτελέσματα από εξωτερικό χώρο με φόντο ήλιο.

Όλες είναι στο αυτόματο χωρίς καμία παρέμβαση από μέρους μου.

Πιστευω ότι οι ημερήσιες έχουν βγει αρκετά καθαρές,οπότε θεωρώ ότι για το θέμα που είχε με τις θολές φωτό που μας ανεβασε πρόσφατα,η είχε λερωμένο φακό και δεν το πρόσεξε,η όντως κάτι παίζει με τη συσκευή του,και θα πρέπει να το ψάξει άμεσα.

Καλή χρονιά και πάλι σε όλους με υγεία!

https://postimg.cc/gallery/4dqL5JV

Να στε καλά παιδιά!

Δεν είχε βάλει xml με ρυθμίσεις. Είχε το καθαρό xml που είχε μόνο fix. 

Πιστεύω πως αν βάλει κάποια απο τα άλλα θα τον καλύψει 🙂 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! Παρατηρώ ότι η τιμή του 8/256 ανέβηκε πολύ σε σχέση με του 6/128. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Μήπως σπρώχνουν κόσμο προς τα S μιάς και το A52 S πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι; Αν δεν αλλάξει αυτή τη τάση δεν θα είναι καλό για μάς που μας ενδιαφέρει αποκλειστικά το 8άρι.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλ'η χρονιά και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Προσωπικά και έχοντας συνέχεια ναυαρχίδες απολαμβάνω ΜΟΝΟ αναμονή 😀

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...