Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλά πως κατεβαίνουν? Με το που πατάω επάνω μου φωρτώνει νέα κάρτελα (Firefox,Edge) .
Mηπως κάνω κάτι λαθος?
Δηλαδή κατεβαίνει σε εσένα το xml του παρακατου?
https://t.me/hellasmobiles/540385
 
Λες να σου λέω ψέματα, κατεβαίνουν κανονικά, εννοείται σε πάει στο telegram πρώτα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
32 minutes ago, nkoumo said:

Kαλά πως κατεβαίνουν? Με το που πατάω επάνω μου φωρτώνει νέα κάρτελα (Firefox,Edge) .

Mηπως κάνω κάτι λαθος?

Δηλαδή κατεβαίνει σε εσένα το xml του παρακατου?

https://t.me/hellasmobiles/540385

 

Έχεις κατεβάσει την εφαρμογή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, chios said:
44 minutes ago, nkoumo said:
Kαλά πως κατεβαίνουν? Με το που πατάω επάνω μου φωρτώνει νέα κάρτελα (Firefox,Edge) .
Mηπως κάνω κάτι λαθος?
Δηλαδή κατεβαίνει σε εσένα το xml του παρακατου?
https://t.me/hellasmobiles/540385
 

Λες να σου λέω ψέματα, κατεβαίνουν κανονικά, εννοείται σε πάει στο telegram πρώτα.

Δεν λέω ότι λες ψέματα αλλά τι λαθος γίνεται? Ναι , με παει στο telegram , πατάω στο xml και μου πετάει άλλη κάρτα αντί να κατέβει

xml.thumb.JPG.7e4a5da9bd6321af8f4a2998e47ac4e0.JPG

431764588_2.thumb.png.8f40c42d482e38a9c067f4d360fdca12.png

 

11 minutes ago, athanaso77 said:

Έχεις κατεβάσει την εφαρμογή;

Ποια εφαρμογή?

Υ.Γ Ολα τα παραπάνω τα κάνω από το PC win10 για να μεταφέρω μετά στο κινητό.

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

Just now, nkoumo said:

 

Δεν λέω ότι λες ψέματα αλλά τι λαθος γίνεται? Ναι , με παει στο telegram , πατάω στο xml και μου πετάει άλλη κάρτα αντί να κατέβει

xml.thumb.JPG.7e4a5da9bd6321af8f4a2998e47ac4e0.JPG

431764588_2.thumb.png.8f40c42d482e38a9c067f4d360fdca12.png

 

Ποια εφαρμογή

Υ.Γ Ολα τα παραπάνω τα κάνω από το PC win10 για να μεταφέρω μετά στο κινητό.

Καλησπέρα. Αν είχες διαβάσει το μήνυμα που είχα γράψει με τα xml, λέω ότι χρειάζεται η εφαρμογή telegram στο κινητο. Αλλιώς δεν γίνεται να κατεβαίνουν. Μπες playstore και θα την βρεις 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, nkoumo said:

 

Δεν λέω ότι λες ψέματα αλλά τι λαθος γίνεται? Ναι , με παει στο telegram , πατάω στο xml και μου πετάει άλλη κάρτα αντί να κατέβει

xml.thumb.JPG.7e4a5da9bd6321af8f4a2998e47ac4e0.JPG

431764588_2.thumb.png.8f40c42d482e38a9c067f4d360fdca12.png

 

Ποια εφαρμογή?

Υ.Γ Ολα τα παραπάνω τα κάνω από το PC win10 για να μεταφέρω μετά στο κινητό.

Βλέπεις στο screenshot που ανέβασες το μπλε πλαίσιο που γράφει Try it now! ; Αυτό θα σε πάει στο app που πρέπει να κατεβάσεις, είτε είσαι σε windows PC, είτε σε Android συσκευή ή οπουδήποτε αλλού. Πρέπει να κατεβάσεις το app. Σε βολεύει να το κάνεις κατευθείαν από το κινητό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antretng said:

Καλησπέρα. Αν είχες διαβάσει το μήνυμα που είχα γράψει με τα xml, λέω ότι χρειάζεται η εφαρμογή telegram στο κινητο. Αλλιώς δεν γίνεται να κατεβαίνουν. Μπες playstore και θα την βρεις 😉

θα το δοκιμασω, απο το PC den γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, nkoumo said:

θα το δοκιμασω, απο το PC den γινεται?

Και από το PC γίνεται. Δες το προηγούμενό μου post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ! , τα κατάφερα!

Εκτος από το xml

https://t.me/hellasmobiles/540381

που είναι του Οκτωβρίου  και πράγματι ΔΕΝ κολλάει, υπάρχει κανένα νεότερο ή μου προτείνετε κάποιο αλλο?

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κουτος κ δεν το αγόρασα black Friday στα 349 ευρώ από τις μεγάλες αλυσίδες για την γυναίκα κ δεν βλέπω να πέφτουν οι τιμές πως μπορώ να  ξέρω με τα σκρουτζομαγαζα αν δεν πουλάνε refurbished κινητά κ την πατήσω; 

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά μου ήρθε ειδοποίηση για πτώση τιμής στα 376 ευρώ για την έκδοση 8/256 από το Best Price.
Αφορά συγκεκριμένο μαγαζί, σε χρώμα mint. Νομίζω είναι από τις χαμηλότερες τιμές ever για το 8/256. Δεν θυμάμαι που είχε πέσει στο black friday η συγκεκριμένη έκδοση σε συνδυασμό με επιστροφή Eurobank, κλπ.

https://www.bestprice.gr/item/2156958721/samsung-galaxy-a52s-5g-8gb-256gb-dual.html

EDIT: εξαντλημένο πλέον στο συγκεκριμένο κατάστημα. Βλέπω κατέβασε την τιμή άλλο κατάστημα τώρα. Προσοχή στην επιλογή καταστήματος. Κάντε σωστό έλεγχο ότι όλα δείχνουν ΟΚ με τους τρόπους πληρωμής, κλπ, για να αποφύγετε τυχόν περίεργες καταστάσεις.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Επειδή είμαι κουτος κ δεν το αγόρασα black Friday στα 349 ευρώ από τις μεγάλες αλυσίδες για την γυναίκα κ δεν βλέπω να πέφτουν οι τιμές πως μπορώ να  ξέρω με τα σκρουτζομαγαζα αν δεν πουλάνε refurbished κινητά κ την πατήσω; 

Παντως εχουν εγγυηση αντιπροσωπειας 2 ετη καποια απο αυτα ,λαβετω κι αυτο υποψιν.

Ζητησε να σου στειλουν pm ατομα που αγορασαν απο καποια σκρουτζομαγαζα κι ειναι οντος καινουργια τα κινητα που παρελαβαν

 

3 ώρες πριν, stark said:

Ενημερωτικά μου ήρθε ειδοποίηση για πτώση τιμής στα 376 ευρώ για την έκδοση 8/256 από το Best Price.
Αφορά συγκεκριμένο μαγαζί, σε χρώμα mint. Νομίζω είναι από τις χαμηλότερες τιμές ever για το 8/256. Δεν θυμάμαι που είχε πέσει στο black friday η συγκεκριμένη έκδοση σε συνδυασμό με επιστροφή Eurobank, κλπ.

https://www.bestprice.gr/item/2156958721/samsung-galaxy-a52s-5g-8gb-256gb-dual.html

EDIT: εξαντλημένο πλέον στο συγκεκριμένο κατάστημα. Βλέπω κατέβασε την τιμή άλλο κατάστημα τώρα. Προσοχή στην επιλογή καταστήματος. Κάντε σωστό έλεγχο ότι όλα δείχνουν ΟΚ με τους τρόπους πληρωμής, κλπ, για να αποφύγετε τυχόν περίεργες καταστάσεις.

Είχε πέσει στο black friday η 8/256 στα 399 € κι στη wind εβγαινε 320€ με 20% yellowsη 340€ με 15% επιστροφη eurobank.

Aν δεν το διαζεσε στις 10/1 αρχιζουν εκπτωσεις κι πιθανον οι τιμες να πεσουν + καποια επιστροφη γιατι βγαινουν καινουργια μοντελα s22 κι a53 το νεο ετος

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, powerup said:

Παντως εχουν εγγυηση αντιπροσωπειας 2 ετη καποια απο αυτα ,λαβετω κι αυτο υποψιν.

Ζητησε να σου στειλουν pm ατομα που αγορασαν απο καποια σκρουτζομαγαζα κι ειναι οντος καινουργια τα κινητα που παρελαβαν

 

Είχε πέσει στο black friday η 8/256 στα 399 € κι στη wind εβγαινε 320€ με 20% yellowsη 340€ με 15% επιστροφη eurobank.

Aν δεν το διαζεσε στις 10/1 αρχιζουν εκπτωσεις κι πιθανον οι τιμες να πεσουν + καποια επιστροφη γιατι βγαινουν καινουργια μοντελα s22 κι a53 το νεο ετος

επειδη ο φιλος ανεφερε το Α53, ειμαι περιεργος να δω τι πωλησεις θα κανει με τον exynos 1200, σε σχεση με το επιτυχημενο μοντελο Α52S.

Link to comment
Share on other sites

Το Α53 5G ειναι αναβαθμιση του Α52 5G  και οχι του A52s. Η επομενη αναβαθμιση του A52s θα βγει στην Ινδια και σε ανατολικες χωρες οπως εβγαιναν παντα τα τελευταια 3-4 χρονια ολες οι κατηγοριες S  βγαιναν εκει.

Οι συσκευες με καταληξη S στην μεσαια κατηγορια ειναι ιδιες με τις ευρωπαικες με δυο αλλαγες συνηθως η πιο δυνατο επεξεργαστη η μεγαλυτερη μπαταρια.Ποτε Γιαννης ποτε Γιαννακης...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο κ κριτικές κατέληγα να παω το αγοράσω από  κατάστημα mi.gr στα 319 .τι άποψη έχετε από το συγκεκριμένο μαγαζί; Απέρριψα το arena77 κ το 777. Γιατί διάβασα πολλά περίεργα κ ανησυχισα. Το mi.gr δείχνει τίμιο μαγαζί έχετε εμπειρία μήπως κ με πείσετε κ φύγω ζουμπιτος για αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο κ κριτικές κατέληγα να παω το αγοράσω από  κατάστημα mi.gr στα 319 .τι άποψη έχετε από το συγκεκριμένο μαγαζί; Απέρριψα το arena77 κ το 777. Γιατί διάβασα πολλά περίεργα κ ανησυχισα. Το mi.gr δείχνει τίμιο μαγαζί έχετε εμπειρία μήπως κ με πείσετε κ φύγω ζουμπιτος για αγορά;
Από mi.gr έχω πάρει 2 συσκευές.
Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Υπάρχει και φυσικό κατάστημα.
Αν σε καλύπτει με επίσημη εγγύηση, δεν βλέπω πρόβλημα.


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι το netmobiles εχει φυσικο καταστημα κι καλες κριτικες κι δωρο tember glass κι θηκη.Αν πηρε κανεις να πει εντυπωσεις ?

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dubio said:

Καλημερα Χρονια πολλα.Ξερει κανεις πως να κλειδωσω το Gpay με δακτυλικο αποτυπωμα?

Δεν μπορείς. Το Gpay προστατεύεται από το κλείδωμα του κινητού. Για μικρά ποσά, δουλεύει και με το "ξύπνημα" της οθόνης. Δες και το παρακάτω tip (σε μένα με Android 10 δεν υπάρχει τέτοιο option / νομίζω μόνο Android 12+)
 

Tip: For added security, you can set up your phone so that it must be unlocked to complete an NFC transaction.

To turn on this setting:

Go to Settings .

Tap Connected devices  Connection preferences  NFC.

Turn on Require device unlock for NFC.

If you can’t find this option, you may need to update your phone to the latest version of Android.


https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, powerup said:

Κι το netmobiles εχει φυσικο καταστημα κι καλες κριτικες κι δωρο tember glass κι θηκη.Αν πηρε κανεις να πει εντυπωσεις ?

Είναι κατόπιν παραγγελίας δεν το έχει  ετοιμοπαραδοτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια πολλα.Ξερει κανεις πως να κλειδωσω το Gpay με δακτυλικο αποτυπωμα?

21 minutes ago, stark said:

Δεν μπορείς. Το Gpay προστατεύεται από το κλείδωμα του κινητού. Για μικρά ποσά, δουλεύει και με το "ξύπνημα" της οθόνης. Δες και το παρακάτω tip (σε μένα με Android 10 δεν υπάρχει τέτοιο option / νομίζω μόνο Android 12+)
 

Tip: For added security, you can set up your phone so that it must be unlocked to complete an NFC transaction.

To turn on this setting:

Go to Settings .

Tap Connected devices  Connection preferences  NFC.

Turn on Require device unlock for NFC.

If you can’t find this option, you may need to update your phone to the latest version of Android.


https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

Εγινε σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το θέλει για φωτογραφίες να πάει αλλού. Εγώ το πήρα αποκλειστικά για αυτό και δυστυχώς έχει πρόβλημα όταν υπάρχει διάχυση φωτός. Βλέπεις σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ λευκό πέπλο στις Φωτό Στις σέλφι είναι ακόμα ποιο έντονο.

Ακόμα θέλω να βλέπω τις φωτό από το PC από το gmail-φωτογραφίες. Το πρόβλημα είναι ότι κάνει συγχρονισμό όποτε του έρθει και όχι αμέσως. Τσαμπα τα λεφτά που έδωσα.  Κάτεβασα και την gcam αλλά είδα καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nkoumo said:

Όποιος το θέλει για φωτογραφίες να πάει αλλού. Εγώ το πήρα αποκλειστικά για αυτό και δυστυχώς έχει πρόβλημα όταν υπάρχει διάχυση φωτός. Βλέπεις σαν να υπάρχει ένα ελαφρύ λευκό πέπλο στις Φωτό Στις σέλφι είναι ακόμα ποιο έντονο.

Ακόμα θέλω να βλέπω τις φωτό από το PC από το gmail-φωτογραφίες. Το πρόβλημα είναι ότι κάνει συγχρονισμό όποτε του έρθει και όχι αμέσως. Τσαμπα τα λεφτά που έδωσα.  Κάτεβασα και την gcam αλλά είδα καμία διαφορά.

Έχεις κάποιο άλλο  να προτείνεις για περίπου ίδια χρήματα ~ 320 € και επιδόσεις αλλά αρκετά καλές φωτογραφίες. Μ'ενδιαφέρει να πειραματιστώ με φωτογράφιση προιόντων για eshop ρούχα αξεσουάρ και  ήλπιζα ότι  με το A52s θα τα καταφέρω χρησιμοποιώντας και κάποια tweaks όπως η gcam.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι έχουμε αρχίσει να λέμε παράλογα πράγματα.  Πρώτων οι φωτογραφισεις ρουχων παπούτσια κ άλλα αντικείμενα για να ανέβουν πάνω στο σαιτ είναι  νόμος απαράβατος ότι θέλεις φωτογραφική μηχανή, όχι όμως ότι δεν μπορείς να πειταματιστεις με κινητό αλλά ποιο είναι το σωστό 2. Για τα λεφτά  αυτά το κινητό στις φωτογραφικές ικανότητες τα πάει πολύ καλά, αν όμως έχετε στο μυαλό s21u  iPhone  ή oneplus 9 δυστυχώς έχετε κάνει λάθος επιλογή κ δυστυχώς μόνο αυτές οι συσκευές που κάνουν 1000plus  θα σας ικανοποιησουν

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...