Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, makouin said:

Ναι δεν έρχεται με καμία προστασία στην οθόνη.

Τώρα για το αν δεν χαράζει εύκολα κ.τ.λ. εγώ προσωπικά ΔΕΝ το ρισκάρω σε καμία συσκευή μου και το πρώτο πράγμα που κάνω πριν το ανοίξω είναι να έχω πάρει προστατευτικό οθόνης, διότι ότι και να μου πούνε αν δω ότι τελικά δεν είχαν δίκαιο θα είναι πλέον αργά (μιλάω ακόμα και για αραχνιές που δεν φαίνονται, μόνο υπό γωνία κλίσεως κ.τ.λ.). 😉

Βάζεις κάποια συγκεκριμένη η μία απλή φθηνή. ;στο media Mark αν το αγοράσω από εκεί τοποθετούν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators

Όλες οι οθόνες μαζεύουν γρατσουνιές, ανεξαρτήτως σειράς  gorilla glass. Κάποιο επώνυμο tempered glass, πχ. Spigen, ESR κτλ, προτείνεται ανεπιφύλακτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως προτιμώ tempered glass full cover (που καλύπτει όλη την οθόνη και όχι το τελείως απλό).

Μπορείς να το βρεις σε όλα τα μαγαζιά (στα μικρά μαγαζάκια θα το βρεις και φθηνότερα από ότι στα επώνυμα).

Τώρα κάτι επώνυμα προστατευτικά (για εμένα προσωπικά υπερβολικής αξίας) που έχω δοκιμάσει κιόλας ΔΕΝ νομίζω να κάνανε διαφορετική δουλεία από τα ανώνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ένα tempered glass των 10 και 15 ευρώ αξίζει να μπει στη συσκευή σε σχέση με τα noname των 3 ευρώ και οι λόγοι είναι πολλοί. Έχουν άλλη ευκρίνεια (αν και με τη πρώτη ματιά δεν το καταλαβαίνεις), παρέχουν καλύτερη προστασία και τέλος έχουν ελαιοφοβική επίστρωση και δεν γεμίζουν με δαχτυλιές με το παραμικρό όπως τα φθηνά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Ένα tempered glass των 10 και 15 ευρώ αξίζει να μπει στη συσκευή σε σχέση με τα noname των 3 ευρώ και οι λόγοι είναι πολλοί. Έχουν άλλη ευκρίνεια (αν και με τη πρώτη ματιά δεν το καταλαβαίνεις), παρέχουν καλύτερη προστασία και τέλος έχουν ελαιοφοβική επίστρωση και δεν γεμίζουν με δαχτυλιές με το παραμικρό όπως τα φθηνά.

Και εγώ για αξίας 10 με 15 ευρώ μιλάω. Γι, αυτό αναφέρω (όχι το απλό).

Από εκεί και πέρα όμως στις επώνυμες θήκες (ίσως δεν το διατύπωσα καλά) αξίας 25 ευρώ plus νομίζω ότι είναι too much.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Βάζεις κάποια συγκεκριμένη η μία απλή φθηνή. ;στο media Mark αν το αγοράσω από εκεί τοποθετούν;

στα mediamarkt εχουν ενα μηχανημα που βαζουν μεμβρανη οπως ειπε καποιος φιλος εδω με 18 ευρω καλης ποιοτητας και με εγγυηση ενος χρονου αν παθει κατι στην αντικαθιστουν, απλα αν ενδιαφερθεις να βαλεις θα τους πεις οτι ειναι για το μοντελο Α52.

Link to comment
Share on other sites

Στο S20+ εχω αλλαξει 2 τζαμακια της X-one σε 18 μηνεςπου το κατεχω (36 ευρω συνολο).

Στο S10e ατυχησα 2 φορες με το πανακριβο dome (80 ευρω) και το ριξα στα φτηνιαρικα (αλλαξα τουλαχιστον 5-6, κανενα δεν αντεχε πανω απο μηνα).

 

Οποτε συμφωνω οτι ενα τζαμακι καλης ποιοτητας καπου στα 15 ευρω ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω χωρίς ζελατίνα, προσοχή μαζεύει αράχνιες ακόμη και με τον "αερα" . Καμιά σχέση με το s21 ultra μου.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, boymanos said:

στα mediamarkt εχουν ενα μηχανημα που βαζουν μεμβρανη οπως ειπε καποιος φιλος εδω με 18 ευρω καλης ποιοτητας και με εγγυηση ενος χρονου αν παθει κατι στην αντικαθιστουν, απλα αν ενδιαφερθεις να βαλεις θα τους πεις οτι ειναι για το μοντελο Α52.

Καλή χρυσή αυτή η μεμβράνη, αλλά σαν το tempered glass δεν είναι τόσο σε αίσθηση όσο και φυσικά σε προστασία από χτυπήματα. Η ζελατίνα προστατεύει την οθόνη μόνο από τις γνωστές αραχνιές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Ισχύει αυτό που διαβάζω σε κάποια sites / σχόλια για πολύ αδύναμη, σχεδόν ανεπαίσθητη δόνηση της συγκεκριμένης συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, stark said:

Καλημέρα. 

Ισχύει αυτό που διαβάζω σε κάποια sites / σχόλια για πολύ αδύναμη, σχεδόν ανεπαίσθητη δόνηση της συγκεκριμένης συσκευής;

Μια χαρά δονείται ! Εντάξει υπάρχουν και κινητά με πιο δυνατή δόνηση αλλά για μένα είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω το Α52s 8gb - 256gb, επίσης το Huawei Watch GT 2 και τα Samsung Galaxy Buds Live.

Έχω ένα θεματάκι, όταν πραγματοποιώ κάποια κλίση από το τηλέφωνο το Bluetooth δίνει προτεραιότητα στο ρολόι και όχι στα Galaxy Buds Live. Αυτό λύνεται μόνο χειροκίνητα, αν από το μενού της κλήσης επιλέξω τα Galaxy Buds Live.  Στις απαντήσεις δεν έχω θέμα, απαντάει κανονικά από τα ακουστικά. Ούτε και άλλου πχ. μουσική.

Λύνεται κάπως το πρόβλημα αυτό; χωρίς να αποσυνδέσω εννοείτε το ρολόι.

ευχαριστώ   

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,
έχω το Α52s 8gb - 256gb, επίσης το Huawei Watch GT 2 και τα Samsung Galaxy Buds Live.
Έχω ένα θεματάκι, όταν πραγματοποιώ κάποια κλίση από το τηλέφωνο το Bluetooth δίνει προτεραιότητα στο ρολόι και όχι στα Galaxy Buds Live. Αυτό λύνεται μόνο χειροκίνητα, αν από το μενού της κλήσης επιλέξω τα Galaxy Buds Live.  Στις απαντήσεις δεν έχω θέμα, απαντάει κανονικά από τα ακουστικά. Ούτε και άλλου πχ. μουσική.
Λύνεται κάπως το πρόβλημα αυτό; χωρίς να αποσυνδέσω εννοείτε το ρολόι.
ευχαριστώ   
τα ίδια κάνει και σε εμένα με 3 κινητα που έχω δοκιμάσει Α31, Α52, Α72.
στο μενού του bt το ρολόι έχε το έτσι. βέβαια ΔΕΝ θα μπορείς να απαντήσεις από το ρολόι. 0b9d8bb02b72f9aeee22eb5d7fa51890.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια gcam στο xda με xml δουλεύει άψογα και σε συνθήκες ημέρας πολύ καλύτερη από την εφαρμογή της sammy  ,δεν το έχω δουλέψει σε νυχτερινή λήψη αλλά μάλλον αξίζει μια δοκιμή ,αναδημοσιεύω τον οδηγό από xda μιας και είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να κάνω την μετάφραση 

This BSG port works like a charm on my A52s 5G
https://1-dontsharethislink.celsoazevedo.com/file/filesc/MGC_8.1.101_A9_GV1x_scan3d.apk

Once installed and permissions allowed, use this config file : A52 Config xml.

After that, head to : settings - modules
Set the value Session of photo modes to 61444 for Back 0.5, Front 1.0 and Back 1.0 . (To get rid of the freezes)

Close GCam and relaunch.

Still trying to figure out how to enable Slo Motion video though since it's still not working properly. But I don't use it that much.

Hope it helps!

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως βγάζω αυτη την ειδοποίηση στο messeger θέλω να μου έρχεται μόνο η φούσκα η κλασική της εφαρμογής 

Screenshot_20211208-112701_Messenger.jpg

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

τα ίδια κάνει και σε εμένα με 3 κινητα που έχω δοκιμάσει Α31, Α52, Α72.
στο μενού του bt το ρολόι έχε το έτσι. βέβαια ΔΕΝ θα μπορείς να απαντήσεις από το ρολόι. 0b9d8bb02b72f9aeee22eb5d7fa51890.jpg

Τις ίδιες ρυθμίσεις έχω και εγώ. Τι να κάνουμε αφού δεν υπάρχει λύση θα πορευτούμε με τα ευρεθέντα. 😞

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως βγάζω αυτη την ειδοποίηση στο messeger θέλω να μου έρχεται μόνο η φούσκα η κλασική της εφαρμογής 
Screenshot_20211208-112701_Messenger.thumb.jpg.e33c4e48cf96777d3532e2bdf22fc974.jpg
βάλτο στο detailed! στο μενού notifications 86c223ba7923c5d90296455c4d3bf677.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια πείτε προτάσεις για games!

Που να επενδύσω το πενηντάρικο που μου έκανε δώρο η Samsung σε in app αγορά ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά 

Το πήρα για δεύτερη συσκευή, δεν εχω προλάβει να το ανοίξω.

Φοράει προεγκατεστημενο  screen protector, όπως τα s series? Ευχαριστώ 

 edit : οκ τώρα είδα ότι στα τελευταία posts αναφέρεται πως δε φοράει τίποτα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις ψυχρων  χρωματων απο S21 ultra  σε Α52s

 

Για τους φιλους που ζητησαν  σε μηνυμα την ψυχροτητα της οθονης του S21 ultra ανοιξα ενα ρομ του να δω τις τιμες της .

Κανοντας πολυ απλα και συντομα τα παρακατω εχουμε την ψυχροτητα της χρωματικης αποδοσης του Ultra.

Με την σειρα οπως τα παραθετω :

spacer.png

 

spacer.png

Μspacer.png

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

επειδη τιποτα δεν ειναι τυχαιο στη ζωη:                                                                                                                                                    https://techmaniacs.gr/diatirei-ta-inia-ton-mid-range-i-qualcomm-me-okto-sta-deka-smartphones-na-echoyn-sd/

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...