Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, coolnetgr said:

Πρωινό update. Άργησε αλλά ήρθε η ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου.

Screenshot_20211202-083658_Software update.png

Για να σου έρχονται αυτά τα update πρέπει να έχεις samsung account? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια ερώτηση guys !

Όταν χρησιμοποιώ έναν φορτιστή Xiaomi με QC 2.0 στα 12.5 W (2.5A X 5V) ζεσταίνεται πολύ το κινητό και ο φορτιστής.

Η ώρα που κάνει για φόρτιση είναι περίπου μιάμιση ώρα. Περίπου όσο και ο μαμίσιος φορτιστής.

Λέτε να κάνω καμιά ζημιά στο κινητάκι μου ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, kyramas said:

Μια ερώτηση guys !

Όταν χρησιμοποιώ έναν φορτιστή Xiaomi με QC 2.0 στα 12.5 W (2.5A X 5V) ζεσταίνεται πολύ το κινητό και ο φορτιστής.

Η ώρα που κάνει για φόρτιση είναι περίπου μιάμιση ώρα. Περίπου όσο και ο μαμίσιος φορτιστής.

Λέτε να κάνω καμιά ζημιά στο κινητάκι μου ?

Αν ζεσταίνεται η συσκευή κατά τη φόρτιση, άλλαξε φορτιστή, μη βάζεις τη μπαταρία σου σε αυτή τη ταλαιπωρία. Προφανώς κάποια ασυμβατότητα υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τελικα εχει ραδιο Fm το κινητό, γιατί αλλοι λενε εχει και αλλοι οτι δεν εχει

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikaki71 said:

Καλησπέρα.Τελικα εχει ραδιο Fm το κινητό, γιατί αλλοι λενε εχει και αλλοι οτι δεν εχει

ραδιο εχει το Α52,  το A52S δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nikaki71 said:

To 4g εννοεις;

Ναι εκείνο.

Δες και το συγκριτικό παρακάτω με όλες τις πληροφορίες για κάθε συσκευή.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10641&idPhone2=10631

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το A52 5G.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, nikaki71 said:

To 4g εννοεις;

FM ραδιοφωνο έχει το Α52, το Α52s δεν έχει, ούτε το Α52 5G έχει.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stark said:

Tο A52 και οι δύο εκδόσεις 6/128GB 5G και 8/256GB 5G ΕΧΟΥΝ FM Ραδιόφωνο.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 minutes ago, nikaki71 said:

Με μπερδεψατε τωρα...Δηλαδη μονο η εκδοση s η τελευταια δεν εχει ,σωστα??

Εν συντομία… σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 Παιδιά έχετε άποψη για το realme gt master edition; Είναι λίγο ποιο οικονομικό από το Samsung. Θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου. Ή να κοιτάξω μόνο για το Samsung; έχει κάποιος άποψη; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, challenge143 said:

 Παιδιά έχετε άποψη για το realme gt master edition; Είναι λίγο ποιο οικονομικό από το Samsung. Θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου. Ή να κοιτάξω μόνο για το Samsung; έχει κάποιος άποψη; 

Ρωτάς σε λάθος μέρος. Τέτοιες συζητήσεις μόνο εδώ... https://myphone.gr/forum/forum/117-επιλογή-συσκευής/

Στο παρόν θέμα συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikaki71 said:

Με μπερδεψατε τωρα...Δηλαδη μονο η εκδοση s η τελευταια δεν εχει ,σωστα??

Το A52 5G έχει FM ραδιόφωνο.

Το A52s 5G ΔΕΝ έχει FM ραδιόφωνο.

Έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια μου.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2021 at 9:55 ΜΜ, s_wind said:

Εδω η διαδικασια ειναι ως εξης:

Βγαζεις τη συσκευη απο το κουτι της βαζεις την σιμ.το αναβεις περιμενεις ...βαζεις ελληνικη γλωσσα ,επομενη οθονη  κανεις μονο αποδοχη χρηστη.Σε ολα τα επομενα αρνεισαι τα παντα .Φθανεις κεντρικη οθονη περιμενεις λιγα δευτερα  και κανεις απενεργοποιηση συσκευης με την σιμ μεσα. Συνδεεις την συσκευη με το καλωδιο usb με ενα pc η λαπτοπ σβηστη. Μολις αναψει ο δεκτης φορτισης κρατας πατημενο "ταυτοχρονα" το volume up  και το power on/off. Περιμενεις μεχρι να σε βαλει σε recovery mode. Θα μπεις και θα κανεις  wipe data / factory reset  μετα reboot system now.

Περιμενεις να αναψει θα βαλεις ελληνικα μετα μονο αποδοχη τελικου χρηστη και αρνεισαι ολα τα υπολοιπα(παντου παραλειψη)Εισαι κομπλε απεφυγες ολα τα εχτρα service , διεργασιες και εφαρμογες που θα ετρεχαν εαν το εστηνες τυπικα οπως κανουν οι περισσοτεροι . Κανε και οτι ειχες μαθει απο τους οδηγους για το S9

 

μηπως υπαρχει καποιο βιντεο (ελληνικο ή αγγλικο) με αυτη τη διαδικασια ή καποιες πιο αναλυτικες οδηγιες;

Link to comment
Share on other sites

κατεβάζω ένα theme από τα Samsung themes αλλά ενώ αλλάζουν τα εικονίδια στις home screens και τα wallpapers ΣΕ home screen και lock screen ΔΕΝ αλλάζουν τα εικονίδια όταν κατεβάζω την κουρτίνα ούτε τίποτα δεν αλλάζει στις εφαρμογές μηνύματα και κλήσεων. γιατί;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

κατεβάζω ένα theme από τα Samsung themes αλλά ενώ αλλάζουν τα εικονίδια στις home screens και τα wallpapers ΣΕ home screen και lock screen ΔΕΝ αλλάζουν τα εικονίδια όταν κατεβάζω την κουρτίνα ούτε τίποτα δεν αλλάζει στις εφαρμογές μηνύματα και κλήσεων. γιατί;

Κάποια θέματα δεν είναι απολύτως συμβατά με κάποια μοντέλα. Αν παρατηρήσεις καλά ΔΕΝ εμφανίζονται και κάποιες πληροφορίες γενικά. Αλλάζεις θέμα και βάζεις ένα που κάθεται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια θέματα δεν είναι απολύτως συμβατά με κάποια μοντέλα. Αν παρατηρήσεις καλά ΔΕΝ εμφανίζονται και κάποιες πληροφορίες γενικά. Αλλάζεις θέμα και βάζεις ένα που κάθεται σωστά.
τελικά έφταιγε διάβασα το dark theme! μόλις το έβγαλα όλα καλά! το έχεις δει αυτό; η δεν βάζεις dark theme;
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:
4 minutes ago, makouin said:
Κάποια θέματα δεν είναι απολύτως συμβατά με κάποια μοντέλα. Αν παρατηρήσεις καλά ΔΕΝ εμφανίζονται και κάποιες πληροφορίες γενικά. Αλλάζεις θέμα και βάζεις ένα που κάθεται σωστά.

τελικά έφταιγε διάβασα το dark theme! μόλις το έβγαλα όλα καλά! το έχεις δει αυτό; η δεν βάζεις dark theme;

Δεν χρησιμοποιώ γενικά το dark theme του τηλεφώνου.

Παρόλα αυτά σε κάποια θέματα αυτό που περιγράφεις συνέβαινε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αληθεύει ότι η συσκευή δεν έρχεται με screen protector προορίζεται για την γυναίκα μου κ καταλαβαίνετε....  Λένε ότι έχει gorilla glass 6 κ δεν χαράζετε εύκολα. Όλοι το έχετε χωρίς προστασία;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έρχεται με καμία προστασία στην οθόνη.

Τώρα για το αν δεν χαράζει εύκολα κ.τ.λ. εγώ προσωπικά ΔΕΝ το ρισκάρω σε καμία συσκευή μου και το πρώτο πράγμα που κάνω πριν το ανοίξω είναι να έχω πάρει προστατευτικό οθόνης, διότι ότι και να μου πούνε αν δω ότι τελικά δεν είχαν δίκαιο θα είναι πλέον αργά (μιλάω ακόμα και για αραχνιές που δεν φαίνονται, μόνο υπό γωνία κλίσεως κ.τ.λ.). 😉

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...