Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, s_wind said:

Ειναι πολυ καλο δεν εχει ομως το samsung ui και χωρις υποστηριξη σερβις.

οπότε προτείνεις να κάτσω στα αυγα μου η να κανω την αλλαγή ?  κυρίως για την κάμερα ρωτάω.

τώρα θεμα σέρβις εφόσον εχει εγγύηση αμαζον τι να παθει για 5,6 μήνες που θα το κρατήσω και αν 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας

Εχω καταληξει στην αγορα του a52s κι μαλλον θα παρω την εκδοση 8/256 (η 6/128 κανει 297.5 εμεσα κι η 8/256 320 η διαφορα ειναι μονο 22.5€ κι περνεις 2/128 επιπλεον μνημη)εχω αδικο ?

θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα :

α) θα πιανει καλυτερο σημα μεσα στο σπιτι σε σχεση με το redmi note 3 pro se που εχω ?

β) η μπαταρια ποσο χρονο θελει για να φορτισει (συνηθως την βαζω για φορτιση στο 20% ) με το δικο του φορτιστη των 15w κι αν εχει μεγαλη διαφορα με το 25w ?

γ) Οι φωτογραφιες βελτιωνονται αρκετα με τη gcam( οι πιο πανω φωτο με gcam ειναι πολυ καλες ) ;

δ) Το κινητο με wallet case ζεστενεται?

ε) κι ποια θηκη wallet και tember glass προτινεται ;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις 

Ps: σε αυτη την τιμη 320€ το 8/256 ειναι καλη προσφορα; Υπαρχει κατι καλυτερο ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, christos_087 said:

To συγκεκριμενο mode ειναι για την ημερα? Το κατεβασα δειχνει καλο!

Τι εννοεις mode για ημερα; Εχω δυο xml. Το ενα ειναι νυχτερινο. Απλά όταν πηγε να βαλει αυτόματα night πατησα το κουμπάκι να κλείσει γιατι δεν τις ηθελα πολυ φωτεινες. 

53 minutes ago, powerup said:

Γεια σας

Εχω καταληξει στην αγορα του a52s κι μαλλον θα παρω την εκδοση 8/256 (η 6/128 κανει 297.5 εμεσα κι η 8/256 320 η διαφορα ειναι μονο 22.5€ κι περνεις 2/128 επιπλεον μνημη)εχω αδικο ?

θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα :

α) θα πιανει καλυτερο σημα μεσα στο σπιτι σε σχεση με το redmi note 3 pro se που εχω ?

β) η μπαταρια ποσο χρονο θελει για να φορτισει (συνηθως την βαζω για φορτιση στο 20% ) με το δικο του φορτιστη των 15w κι αν εχει μεγαλη διαφορα με το 25w ?

γ) Οι φωτογραφιες βελτιωνονται αρκετα με τη gcam( οι πιο πανω φωτο με gcam ειναι πολυ καλες ) ;

δ) Το κινητο με wallet case ζεστενεται?

ε) κι ποια θηκη wallet και tember glass προτινεται ;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις 

Ps: σε αυτη την τιμη 320€ το 8/256 ειναι καλη προσφορα; Υπαρχει κατι καλυτερο ?

Άμα έρχεσαι από το κενζο, μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ειδικά οθόνη και κάμερα θα πάθεις πολιτισμικό σοκ. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα βήματα, μεγάλη αποτυχία, βασικά το Bixby και όλοι την παρέα του θέλω ξυλωμα

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς μεγάλη αποτυχία?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bloated
Και δε μπορεί να το καθαρίσει

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, adricla said:

οπότε προτείνεις να κάτσω στα αυγα μου η να κανω την αλλαγή ?  κυρίως για την κάμερα ρωτάω.

τώρα θεμα σέρβις εφόσον εχει εγγύηση αμαζον τι να παθει για 5,6 μήνες που θα το κρατήσω και αν 

Αμα εισαι προσεκτικος στη συσκευη σου δεν εχεις θεμα να παρεις οτι θελεις.Απλα η γνωμη μου και μονο ειναι να δωσεις εμφαση και σε αλλα θεματα περαν της καμερας δεν ξερω εαν θα σε βολεψει .Πλεον το samsung ui ειναι πολυ βελτιωμενο σε αντιθεση με αλλες εταιριες που εχουν θεματα με τα δικα τους.Αμα εισαι καθεαυτου καμερακιας ισως να μη σε νοιαζουν ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kyramas said:

Περιμένω και το κουπόνι 50€ τώρα για το Samsung Store.

Έχει κανείς καμμιά πρόταση για in app αγορές?

Ίσως κατεβάσω κάποιο με αυτοκίνητα και τα αγοράσω όλα ! hehe

Edited 7 ώρες πριν

Καλησπέρα, το πήρα και εγω, τι αγορές μπορείς να κάνεις με αυτό..??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Τι εννοεις mode για ημερα; Εχω δυο xml. Το ενα ειναι νυχτερινο. Απλά όταν πηγε να βαλει αυτόματα night πατησα το κουμπάκι να κλείσει γιατι δεν τις ηθελα πολυ φωτεινες. 

Άμα έρχεσαι από το κενζο, μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ειδικά οθόνη και κάμερα θα πάθεις πολιτισμικό σοκ. 

Μιλαω για το clear που εχεις και αν βγαζει καλες και κατα τη διαρκεια της ημερας.

το Bixby τελικα πως βγαινει τελειως απο το κινητο. Γιατι δεν με αφηνει να το απεγκαταστήσω...

Link to comment
Share on other sites

Με το Package Disabler Pro μπορεί να γίνει απενεργοποίηση εφαρμογών συστήματος. Έχω κλείσει bixby και άλλα πράγματα όπως το clipboard της Samsung π.χ.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, coolnetgr said:

Με το Package Disabler Pro μπορεί να γίνει απενεργοποίηση εφαρμογών συστήματος. Έχω κλείσει bixby και άλλα πράγματα όπως το clipboard της Samsung π.χ.

Αρα ακομα καλυτερη μπαταρία ε? Δεν δημιουργειται καμια δυσλειτουργία μετα ε?

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερη διαθέσιμη RAM για τις εφαρμογές που εγώ θέλω να τρέξουν. Τώρα αν κερδίζω στη μπαταρία δεν ξέρω.
Δυσλειτουργία καμία αλλά θέλει προσοχή μην κλείσεις καμία εφαρμογή απαραίτητη για να φορτώσει το UI ή κάποια λειτουργία του android, μετά αρχίζουν τα boot loop ή τα κρασαρίσματα. Το καλό είναι ότι δεν θέλει root και δεν γράφει το Knox.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Μιλαω για το clear που εχεις και αν βγαζει καλες και κατα τη διαρκεια της ημερας.

το Bixby τελικα πως βγαινει τελειως απο το κινητο. Γιατι δεν με αφηνει να το απεγκαταστήσω...

Εγώ δοκίμασα αυτόν εδώ τον οδηγό στο S10e : https://www.thecustomdroid.com/uninstall-samsung-galaxy-s10-bloatware-guide/

Έβγαλα πολλά που δεν ήθελα, όχι απλά απενεργοποίηση. Ακόμη και το bixby. Να φανταστείς το πλήκτρο bixby που έχει δεν κάνει τίποτα πατώντας το και δεν υπάρχει καν ρύθμιση. Η αναζήτηση με τη λέξη bixby στην εφαρμογή των ρυθμίσεων δεν βγάζει πλέον κανένα αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Σας επεσε κατω ποτε το κινητο? Εμενα σημερα πρωτη φορα κ δυστυχως χωρις θηκη.. Δεν φαινεται να ειχε κατι τελικα. Θελει προσοχη

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Mark_K said:

Εγώ δοκίμασα αυτόν εδώ τον οδηγό στο S10e : https://www.thecustomdroid.com/uninstall-samsung-galaxy-s10-bloatware-guide/

Έβγαλα πολλά που δεν ήθελα, όχι απλά απενεργοποίηση. Ακόμη και το bixby. Να φανταστείς το πλήκτρο bixby που έχει δεν κάνει τίποτα πατώντας το και δεν υπάρχει καν ρύθμιση. Η αναζήτηση με τη λέξη bixby στην εφαρμογή των ρυθμίσεων δεν βγάζει πλέον κανένα αποτέλεσμα.

Επιβεβαιώνω και εγώ τη χρησιμόιτητα του οδηγού αυτού. O φιλος μας ο Bixby has left the building ! και άλλοι πολλοί !

Ακούω προτάσεις για διαγραφές  αφού ο οδηγός είναι για s10 και σε εμάς σίγουρα θα έχει καινούργια σκουπίδια !

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους εχοντας και κατεχοντας 

Η αποδοση των καμερων  σε φωτο κι video του Α52s ειναι αρκετα κατωτερη ακομη κι αν χρησιμοποιησουμε gcam σε σχεση με το S20 fe (snapdragon 865 4g) ?

Τι διαφορες εχουν κτος ου οπτικου ζουμ χ3 κι του video selfie 4k /60 εναντι 4Κ/30  ?

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2021 at 9:07 ΠΜ, bromonano2 said:

Ναι έχω δώσει.

Επίσης όποιος έχει PC η ΚΑΛΥΤΕΡΗ και με διαφορά εφαρμογή για debloat είναι αυτή.

https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-1-7-ultimate-app-manager-debloat-tool-tweaks.4147837/

Με γραφικό περιβάλλον και δεν μπλέκετε με εντολές adb. Με συνεχείς αναβαθμίσεις από τον developer.


Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

 

On 23/11/2021 at 8:02 ΜΜ, fotisbasm said:

Έκανα όλα τα βήματα, μεγάλη αποτυχία, βασικά το Bixby και όλοι την παρέα του θέλω ξυλωμα

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμενα δουλευει παντως μια χαρα η εφαρμογη.

την ειχα απο το S8+ και εξακολουθει να δουλευει και στο Α52s

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tdm said:

Μια ερώτηση, θήκες και tempered glass είναι ίδια σε A52 4G, A52 5G και A52s 5G;

Ευχαριστώ.

Ναι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, fotisbasm said:

Που το βρίσκουμε; στο store θέλει λεφτα

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από το site τους. Δεν είναι δωρεάν. 2,5 το χρόνο ή 5 lifetime (2 χρόνια support).

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, akizaki said:

Gcam για χρηση μερα νυχτα υπαρχει καποια προταση?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα ανεβάσω αργότερα το βράδυ την νέα που έστησα για ημερήσιες. Αξίζει και για νύχτα (αν και δεν φτάνει το παλαιότερο νυχτερινό xml που είχα ανεβάσει προφανώς).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω αργότερα το βράδυ την νέα που έστησα για ημερήσιες. Αξίζει και για νύχτα (αν και δεν φτάνει το παλαιότερο νυχτερινό xml που είχα ανεβάσει προφανώς).
Σε ευχαριστούμε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Θα ανεβάσω αργότερα το βράδυ την νέα που έστησα για ημερήσιες. Αξίζει και για νύχτα (αν και δεν φτάνει το παλαιότερο νυχτερινό xml που είχα ανεβάσει προφανώς).

Σε ευχαριστούμε Antretng!
Πες μας και τις διαφορές με το νυχτερινό xml, έτσι να έχουμε μια ιδέα, αν δε σου κάνει κόπο.

Επίσης επειδή πρώτη φορά δουλεύω Gcam, θεωρητικά πρεπει να κανουμε load το αντίστοιχο xml ανάλογα με την περίσταση, το 'ημερήσιο' τη μέρα και το 'νυχτερινό' τη νύχτα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...