Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν ξερω φορουμιτη τι και πως βολευεται ο καθενας εγω εαν συναντω το παραμικρο που με χαλαει το δινω .Το S21 το αλλαξα 2 φορες γιατι ειχα κοκκινες οθονες , Το fold3 βγηκε καλο αλλα παντρευεσαι power bank  Το s9 που ειχα ηταν οκ.Το A52s αλλαξα 3 γιατι ειχα κοκκινες οθονες αυτο που εχω ειναι παντελως απροβληματιστο.Σιγα μην ειχα προβληματικο frame drops και το κραταγα...

Με το "κόκκινες οθόνες" τι ακριβώς εννοείς; Ελαττωματική συσκευή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

349 ευρώ σε Κωτσόβολο και Πλαίσιο, δεν ξέρω αν το έβαλαν προσφορά και σε άλλα καταστήματα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, seranata said:

349 ευρώ σε Κωτσόβολο και Πλαίσιο, δεν ξέρω αν το έβαλαν προσφορά και σε άλλα καταστήματα.

...και στα 399 το 256GB στα γνωστά καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή αξίζει

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, christos_087 said:

429 το S20 Fe 5g στην Μπλακ, αλλα δεν αλλζουμε το κινητο μας εμεις!

Διόρθωση, όχι το 5G, αλλά το 4G έχει τόσο. Αλλά ας μη χαλάμε το παρόν θέμα και ας επιστρέψουμε στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα για την γυναίκα. Πήρα το 8/256. Όλο το πακέτο με αυτά τα χαρακτηριστικά σε τιμή 400€ είναι πολύ καλή περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

Για πάρτε μερικά δείγματα από gcam με hdr+ enhanced
 
51691903485_1cb72c6d71_b.jpg  
51691284423_1151f84482_b.jpg  
51690218862_651a63b709_b.jpg  
51691915785_430be2bd86_b.jpg  
 
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες.
Μπορείς να βάλεις το λινκ της gcam που χρησιμοποιείς;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, left_ace said:

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες.
Μπορείς να βάλεις το λινκ της gcam που χρησιμοποιείς;

Έχω ανεβάσει τα xml που εχω στησει μερικές σελίδες πίσω.

Εδώ ειναι το link που θα τα κατεβασεις: https://t.me/hellasmobiles/540391 . Τραβήχτηκε με το xml CLEAN το οποίο και συνιστώ αλλά έχοντας πατήσει κλείσιμο στο auto night οταν το εμφάνισε (δεν ηθελα να τις φωτίσω πολύ). 

Βέβαια έχω στήσει νέο ημερήσιο καθώς και ένα xml για πρόσωπα (πολύ γρηγορότερο κλικ με χαμηλότερη επεξεργασία... το εστησα για να κυνηγαω το ανηψάκι μου 😛 ) τα οποία θα το ανεβασω λογικά αργότερα σήμερα ή αύριο. Οπότε, οι μερακλήδες που ενδιαφέρονται για αυτά, ξανατσεκάρετε το link τις επόμενες μέρες. 

Υ.Γ. Για να κατεβουν τα xml χρειάζεται η εφαρμογή τελεγκραμ απο το play store. 

 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα τελευταία post περί εγγύησης - αντιπροσωπείας, μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα… https://myphone.gr/forum/topic/9926/page/28/?tab=comments#comment-6588712

Εδώ συνεχίζουμε στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σχέση με s9 plus και με βάση πάντα την τιμή του (μιλαώ για το8άρι με τα 256 giga) τι βλέπετε; Δέν έχει ασύρματη φόρτιση, είναι πλαστικό από πίσω και έχει μιρκότερη ανάλυση στην οθόνη όπως και πυκνότητα pixel. Στα υπόποια είναι καλλύτερο σωστά; Έχω το s9 plus και θέλω μια μικρή αναβάθμιση μα δε μπορώ να δώσω 500 και βάλε πλέον για κινητό, ούτε και θέλω. Θεωρώ οτι το Α52s θα με καλύψει και θα αιθανθώ ότι ανέβηκα και λίγο χωρίς να έχω δώσει πολλά χρήματα. Πως το βλέπετε;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,  μετά από 3 χρόνια με το honor 10, αποφάσισα χθες και πείρα το a52s με 256ρομ, παρήγγειλα μολις και την γνήσια θήκη που έχει ο Γερμανός σε προσφορα. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή 😁. Επίσης διάβασα και όλες τις σελίδες του νήματος για τυχόν απορίες, για την ώρα όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, seat2062 said:

Παιδιά σε σχέση με s9 plus και με βάση πάντα την τιμή του (μιλαώ για το8άρι με τα 256 giga) τι βλέπετε; Δέν έχει ασύρματη φόρτιση, είναι πλαστικό από πίσω και έχει μιρκότερη ανάλυση στην οθόνη όπως και πυκνότητα pixel. Στα υπόποια είναι καλλύτερο σωστά; Έχω το s9 plus και θέλω μια μικρή αναβάθμιση μα δε μπορώ να δώσω 500 και βάλε πλέον για κινητό, ούτε και θέλω. Θεωρώ οτι το Α52s θα με καλύψει και θα αιθανθώ ότι ανέβηκα και λίγο χωρίς να έχω δώσει πολλά χρήματα. Πως το βλέπετε;

Eιναι μια πολυ καλη αναβάθμιση. η ασυρματη φορτιση δεν ειναι και ιδιαιτερα σημαντικη οποτε δεν χανεις και πολλά, η οθονη ειναι πολύ καλή δεν θα καταλαβεις διαφορα, στα υπολοιπα σαφως καλυτερο το Α52s κυριως σε μπαταρία και κάμερα. Θα ειναι αξιοτατος διαδοχος του S9+

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, christos_087 said:

Eιναι μια πολυ καλη αναβάθμιση. η ασυρματη φορτιση δεν ειναι και ιδιαιτερα σημαντικη οποτε δεν χανεις και πολλά, η οθονη ειναι πολύ καλή δεν θα καταλαβεις διαφορα, στα υπολοιπα σαφως καλυτερο το Α52s κυριως σε μπαταρία και κάμερα. Θα ειναι αξιοτατος διαδοχος του S9+

Θα διαφωνήσω λίγο για τα παρακάτω.

1) Εάν έχεις ασύρματο φορτιστή και έχεις μάθει και συνηθίσει στην ασύρματη φόρτιση εκτός του ότι τον βγάλεις εκτός λειτουργίας θα δεις στη συνέχεια ότι θα σου λήψη (ένας λόγος που το έδωσα).

2) Στην οθόνη δεν νομίζω να είναι ίδια (ήμουν κάτοχος του S9 plus) καλή οθόνη μεν του A52s αλλά παραμένει υποδιέστερη.

3) Σε φωτογραφίες και βίντεο ΔΕΝ γνωρίζω αν είναι αισθητή η διαφορά..μπορεί ναι αλλά μπορεί και όχι.

Σίγουρα ;όμως θα αναβαθμιστείς σε επεξεργαστή, μνήμη ραμ, αποθηκευτικό και θα έχεις και το επιπλέον 5G συν φυσικά την πολύ καλή μπαταρία.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το βλεπω κι εγώ. Και τώρα το S9 όλο στο 1080 την οθόνη σχεδόν πάντα για μεγαλύτερη διάρκεια στη μπαταρία.
Το ότι είναι παλστικο πίσω δε με ενοχλεί γιατί ούτως ή άλλως θα μπει θήκη άμεσα.
Η ασύρματη που θα χάσω με ενοχλεί λιγο καθώς τώρα βολεύει γιατί φορτίζει και στο αμάξι μου το κινητό αλλά οκ. Σε όλα τα υπόλοιπα αναβαθμίζομαι.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, makouin said:

Θα διαφωνήσω λίγο για τα παρακάτω.

1) Εάν έχεις ασύρματο φορτιστή και έχεις μάθει και συνηθίσει στην ασύρματη φόρτιση εκτός του ότι τον βγάλεις εκτός λειτουργίας θα δεις στη συνέχεια ότι θα σου λήψη (ένας λόγος που το έδωσα).

2) Στην οθόνη δεν νομίζω να είναι ίδια (ήμουν κάτοχος του S9 plus) καλή οθόνη μεν του A52s αλλά παραμένει υποδιέστερη.

3) Σε φωτογραφίες και βίντεο ΔΕΝ γνωρίζω αν είναι αισθητή η διαφορά..μπορεί ναι αλλά μπορεί και όχι.

Σίγουρα ;όμως θα αναβαθμιστείς σε επεξεργαστή, μνήμη ραμ, αποθηκευτικό και θα έχεις και το επιπλέον 5G συν φυσικά την πολύ καλή μπαταρία.

Δεν έχω ασύρματο φορτιστή, μόνο στο αυτοκίνητο έχω και το βάζω εκεί και φορτίζει όταν το ακουμπώ.. 

Για οθόνη δεν ξέρω κι εγώ ποιο μπορεί να είναι καλύτερο. Ελπίζω να είναι αν όχι καλύτερο τότε τουλάχιστον ισάξιο το A52s. 

Φωτογραφίες πιστευώ του A να είναι λίγο καλύτερες αλλά οι διαφορές είναι μικρές θαρρώ.

Σίγουρα όλα τα υπόλοιπα ειναι υπέρ της πιο καινούριας συσκευής. Όλα αυτά που ανέφερες συν το πιο καινούριο λογισμικό σε Android, Samsung UI.. Γιαυτό κλίνω εδώ εφόσον δε μπορώ να παώ σε καποιο άλλο πχ s20 plus ή και νεότερη συσκευή που είναι σαφώς ανώτερα απο το A αλλά η τιμή τους είναι για μεέα μη προσβάσιμη. Γενικά, κάποτε έδινα 600 και 700 για κινητό. Πλέον είμαι σε φάση προσωπικα που δε μπορώ να δώσω. 

Και θεωρώ οτι αυτά που θέλω καθημερινά δηλαδή ένα καλό σερφάρισμα με το κινητό και μια αξιοπρεπή και λίγο παραπάνω κάμερα θα τα έχω άνετα με το A.  

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, seat2062 said:

Δεν έχω ασύρματο φορτιστή, μόνο στο αυτοκίνητο έχω και το βάζω εκεί και φορτίζει όταν το ακουμπώ.. 

Για οθόνη δεν ξέρω κι εγώ ποιο μπορεί να είναι καλύτερο. Ελπίζω να είναι αν όχι καλύτερο τότε τουλάχιστον ισάξιο το A52s. 

Φωτογραφίες πιστευώ του A να είναι λίγο καλύτερες αλλά οι διαφορές είναι μικρές θαρρώ.

Σίγουρα όλα τα υπόλοιπα ειναι υπέρ της πιο καινούριας συσκευής. Όλα αυτά που ανέφερες συν το πιο καινούριο λογισμικό σε Android, Samsung UI.. Γιαυτό κλίνω εδώ εφόσον δε μπορώ να παώ σε καποιο άλλο πχ s20 plus ή και νεότερη συσκευή που είναι σαφώς ανώτερα απο το A αλλά η τιμή τους είναι για μεέα μη προσβάσιμη. Γενικά, κάποτε έδινα 600 και 700 για κινητό. Πλέον είμαι σε φάση προσωπικα που δε μπορώ να δώσω. 

Και θεωρώ οτι αυτά που θέλω καθημερινά δηλαδή ένα καλό σερφάρισμα με το κινητό και μια αξιοπρεπή και λίγο παραπάνω κάμερα θα τα έχω άνετα με το A.  

Έτσι ακριβώς. Νομίζω ότι εκτός της οθόνης (που πιστεύω ότι θα δεις μια διαφορά (που ίσως την μετριάσουν τα 120hz) κατά τα άλλα θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος.

Αφού δεν χρησιμοποιείς και ασύρματη φόρτιση είναι όλα υπέρ σου.

Σίγουρα είναι μια πολύ καλή περίπτωση. Και εγώ αν δεν είχα σαν πρώτο το S20 Ultra σίγουρα δεν θα το έδινα.

Δυσκολεύτηκα μάλιστα να αποφασίσω διότι με κρατούσε πίσω η μπαταρία που είναι ασύγκριτη.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση,και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου. Ενώ διαβάζω εδώ από όλους σχεδόν για πολύ καλή έως κορυφαία αυτονομία, στο σκρουτζ αρκετοί αναφέρουν για αυτονομία μέτρια έως και κάτω του μετρίου. Τελικά τι ισχύει; Μήπως απλά η συσκευή έχει απλώς πολύ καλύτερη αυτονομία από οτιδήποτε κυκλοφορεί με snap 888 ή Exynos; μου κάνουν λίγο εντύπωση αυτά τα σχόλια. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayden1 said:

Να κάνω μια χαζή ερώτηση,και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου. Ενώ διαβάζω εδώ από όλους σχεδόν για πολύ καλή έως κορυφαία αυτονομία, στο σκρουτζ αρκετοί αναφέρουν για αυτονομία μέτρια έως και κάτω του μετρίου. Τελικά τι ισχύει; Μήπως απλά η συσκευή έχει απλώς πολύ καλύτερη αυτονομία από οτιδήποτε κυκλοφορεί με snap 888 ή Exynos; μου κάνουν λίγο εντύπωση αυτά τα σχόλια. 

O S-Wind στις προηγουμενες σελιδες του νηματος έχει δώσει έναν αναλυτικό οδηγό για το στησιμο της συσκευης απο την αρχή συν καποιες ρυθμίσεις... Ολα αυτα δεν τα ξερουν και δεν τα εχουν κανει τα σαϊνια που κριτικαρουν στο σκρουτζ που τα περισσοτερα ειναι κατι 15 χρονα που δεν αφηνουν το κινητό από το χέρι  και  μετα γραφουν ααα δεν εχει καλη μπαταρία! Που και 8.500 mah να δωσεις παλι τα ιδια θα λένε

2 minutes ago, MAO-MAO said:

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να αναβοσβηνει led όταν έρχεται μια νέα ειδοποίηση?

Δεν εχει led ειδοποίησεων το κινητό μας οπως σχεδον όλα πλεον... Δεν ξέρω αν υπαρχει καμια εφαρμογή στο Playstore για αυτο.. Ισως γνωρίζουν οι υπολοιποι

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, seat2062 said:

Παιδιά σε σχέση με s9 plus και με βάση πάντα την τιμή του (μιλαώ για το8άρι με τα 256 giga) τι βλέπετε; Δέν έχει ασύρματη φόρτιση, είναι πλαστικό από πίσω και έχει μιρκότερη ανάλυση στην οθόνη όπως και πυκνότητα pixel. Στα υπόποια είναι καλλύτερο σωστά; Έχω το s9 plus και θέλω μια μικρή αναβάθμιση μα δε μπορώ να δώσω 500 και βάλε πλέον για κινητό, ούτε και θέλω. Θεωρώ οτι το Α52s θα με καλύψει και θα αιθανθώ ότι ανέβηκα και λίγο χωρίς να έχω δώσει πολλά χρήματα. Πως το βλέπετε;

Αν σε ενδιαφέρει η ασύρματη φόρτιση,κοιτάς στο S20FE με snapdragon(4G ή 5G).

3 ώρες πριν, makouin said:

Θα διαφωνήσω λίγο για τα παρακάτω.

1) Εάν έχεις ασύρματο φορτιστή και έχεις μάθει και συνηθίσει στην ασύρματη φόρτιση εκτός του ότι τον βγάλεις εκτός λειτουργίας θα δεις στη συνέχεια ότι θα σου λήψη (ένας λόγος που το έδωσα).

2) Στην οθόνη δεν νομίζω να είναι ίδια (ήμουν κάτοχος του S9 plus) καλή οθόνη μεν του A52s αλλά παραμένει υποδιέστερη.

3) Σε φωτογραφίες και βίντεο ΔΕΝ γνωρίζω αν είναι αισθητή η διαφορά..μπορεί ναι αλλά μπορεί και όχι.

1)Σωστός,αλλά ασύρματη φόρτιση οι mid range συσκευές ανέκαθεν δεν είχαν.

2)Και όμως. Μπορεί σαν panel να είναι χαμηλότερης ανάλυσης αλλα έχει μεγαλύτερη φωτεινότητα από του S9+,υποστηρίζει 120hz(60 το S9)και η οθόνη είναι επίπεδη που βολεύει πολλούς σε σχέση με τις καμπύλες.

3)Νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα στο Α52s. Δεν γέρασαν και πολύ καλα τα S9 σε αυτή την κατηγορία(σε σχέση πχ με huawei),ειδικά σε night mode που μπήκε από s10 και μετά.

52 minutes ago, Rayden1 said:

Να κάνω μια χαζή ερώτηση,και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου. Ενώ διαβάζω εδώ από όλους σχεδόν για πολύ καλή έως κορυφαία αυτονομία, στο σκρουτζ αρκετοί αναφέρουν για αυτονομία μέτρια έως και κάτω του μετρίου. Τελικά τι ισχύει; Μήπως απλά η συσκευή έχει απλώς πολύ καλύτερη αυτονομία από οτιδήποτε κυκλοφορεί με snap 888 ή Exynos; μου κάνουν λίγο εντύπωση αυτά τα σχόλια. 

Η συσκευή έχει μια οθόνη 6.5 ιντσών,1080p ανάλυση με ρυθμό ανανέωσης ή 60 ή 120hz μόνιμα και τον snap778 που σε κατανάλωση δεν τρωει πολύ(δεν έχει και πολύ δυνατή κάρτα γραφικών/gpu) όπως οι ναυαρχίδες.

Αν λοιπόν την συσκευή την λιώνεις σε 120hz,5G μόνιμα ανοιχτό σε συνδιασμό και με το bloatware της Samsung + bluetooth ακουστικά/ρολόι και αν είσαι συνέχεια έξω και δουλεύει η φωτεινότητα στο μέγιστο(ή τραβάς συνέχεια φωτογραφιες),η μπαταρία δεν θα αντέξει,όχι μόνο σε αυτό αλλα σε καμία συσκευή αυτής της κατηγορίας που έχουν ανάλογες μπαταρίες.

Αν πάλι γυρίσεις σε 60HZ(δεν υπάρχει 3η επιλογή να ανεβοκατεβαίνουν τα hz) και χρησιμοποιείς και wifi ,το κινητό θα έχει αρκετά καλή αυτονομία.

Εγώ προς το παρόν το δουλεύω σε 60hz και η μπαταρια του είναι βράχος. Προφανώς και υπάρχει οπτικά διαφορα στα 120hz,αλλα προτιμάω την αξιόπιστη μπαταρία,παρά 120hz που δεν δουλεύουν σε όλες τις περιστάσεις(παιχνίδια μέχρι 60,youtube μέχρι 24 κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφερε ο φιλος πιο πανω για στησιμο να μιλησω και γω λιγο για το δικο μου "Αρρωστημενο" στησιμο...
 
Βλεπω το κουτι μπροστα μου...
Το ανοιγω...Βγαζω τη ζελατινα...Αααα τι αισθηση ...
Πιανω την συσκευη στα χερια μου την κοιτω και ναι...κρατιεμαι δεν πατω το power...Την βαζω να φορτισει με τον παλιακο ανταπτορα 1Α.Παω για υπνο να ξεχαστω και να μου φυγει ο εθισμος ...
Ξυπναω ...
Παω στο pc και κατεβαζω απο το sammobile το τελευταιο  Ελληνικο ενημερωμενο firmware...
Βγαζω την συσκευη απο την φορτιση. Βαζω την Ελληνικη Sim ,Φλασαρω το τελευταιο λειτουργικο που κατεβασα με Odin...
Την ανοιγω....
Φτανει στην πρωτη οθονη...ζητα επανεκκινηση να μπουνε τα ελληνικα csc...
Την κανω...
Κανει επανεκκινηση...
Ξαναφτανω στην πρωτη οθονη...
 Στη συνεχεια Αρνουμαι τα παντα....
Φτανω στην επιφανεια εργασιας κλεινω τη συσκευη και κανω hard reset απ το recovery...
 
Ξανανοιγει...
Φτανει στην πρωτη οθονη και στη συνεχεια παλι  αρνουμαι τα παντα...
 
Φτανω στην επιφανεια εργασιας...
Ξεκινω  μετα το στησιμο...
Τεχνολογικες ιστοριες.τρελας...

 
Αυτό γίνεται ακόμα και αν έχεις πάρει συσκευή ήδη ενεργοποιημένη;

Και ΠΩΣ ΒΓΑΖΩ ΤΟ BIXBY?

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νέος κάτοχος και εγώ του a52s! 

Μπορεί κάποιος να μας πει τι να κάνουμε για να μεγαλώσουμε την διάρκεια της μπαταρίας? Διάβασα όλο το threat αλλά νομίζω ότι μπερδεύτηκα....

Επισης, το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν πιάνει με την πρώτη, σας συμβαίνει κ εσάς? Είδα κάποια βιντεακια στο yt αλλά δεν βρήκα και μεγάλη διαφορά. 

Edited by tsoutsoudis
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει led ειδοποίησεων το κινητό μας οπως σχεδον όλα πλεον... Δεν ξέρω αν υπαρχει καμια εφαρμογή στο Playstore για αυτο.. Ισως γνωρίζουν οι υπολοιποι
Μειονέκτημα αυτό... Έλλειψη το λες σίγουρα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...