Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, modechristo said:

Παιδιά η μετάβαση από Samsung note 9 σε αυτό θα ήταν αναβάθμιση??

Το μόνο καλύτερο που έχει το Note 9 ειναι η ποιοτητα κατασκυης. Σε όλα τα αλλα υπερτερει ευκολα το Α52s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε σας τα αποτελέσματα στο google και το facebook (web) σας τα δείχνει με μαύρο θέμα ?

Εμένα ασπρίλα παντού. Το κινητό το έχω ρυθμίσει στο dark theme

Και με firefox και με chrome

Είναι κάποια ρυθμιση ή δεν το έχουν φτιάξει οι σαμσουνγκαιοι ?

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη θήκη Thin Fit της Spigen. Δίνει premium αίσθηση και μαζί με το τζαμάκι πάλι της Spigen κάνει το κινητό άτρωτο. Η αίσθηση του πλαστικού της πλάτης δεν έχει καμία σημασία αφού το 99% έχουμε το κινητό με θήκη, οπότε η θήκη έχει σημασία. Επίσης έβαλα τζαμάκι Spigen και στους φακούς της φωτογραφικής.
Γιατί ρε παιδιά, τι έχει η αίσθηση; Εμένα μια χαρά μου φαίνεται στο A72.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σας τα αποτελέσματα στο google και το facebook (web) σας τα δείχνει με μαύρο θέμα ?
Εμένα ασπρίλα παντού. Το κινητό το έχω ρυθμίσει στο dark theme
Και με firefox και με chrome
Είναι κάποια ρυθμιση ή δεν το έχουν φτιάξει οι σαμσουνγκαιοι ?
Ο Chrome από ότι βλέπω παρά του ότι έχει dark mode, επηρεάζει την εφαρμογή και όχι τη σελίδα. Firefox δεν χρησιμοποιώ, δεν ξέρω. O Samsung browser σίγουρα σου δίνει σκούρο θέμα και στη σελίδα. Εγώ του έχω ορίσει σαν αρχική το Facebook και δείχνει τέλεια με το σκούρο. Άσε που έχει και άλλα που μου έχουν λύσει τα χέρια. Ζουμ τσιμπώντας την οθόνη οπουδήποτε, και με την επιλογή για adblock που έχει δεν έχω ξαναδεί διαφήμιση. Μοναδικό μειονέκτημα που έχω δει είναι πως δεν δουλεύει το cast σε τηλεόραση για τα βίντεο(έχει επιλογή αλλά δεν βρίσκει τις συσκευές μου με τίποτα).

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα φθηνό προστατευτικό αλλά αφήνει μεγάλο κενό γύρω από την οθόνη όπως φαίνεται στη φωτογραφία...

υπάρχει κάτι καλύτερο και σε συνδυασμό με θήκη να μην το ξεκολλάει;

photo1637009288.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα φθηνό προστατευτικό αλλά αφήνει μεγάλο κενό γύρω από την οθόνη όπως φαίνεται στη φωτογραφία...
υπάρχει κάτι καλύτερο και σε συνδυασμό με θήκη να μην το ξεκολλάει;
photo1637009288.thumb.jpeg.54383819c84e2df6871ee43c1559b90b.jpeg
https://www.skroutz.gr/s/31833493/Spigen-GLAS-tR-ALIGNmaster-Tempered-Glass-x2-Pieces-Galaxy-A52.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 15/11/2021 at 10:51 ΜΜ, dimitrispm said:

Πήρα ένα φθηνό προστατευτικό αλλά αφήνει μεγάλο κενό γύρω από την οθόνη όπως φαίνεται στη φωτογραφία...

υπάρχει κάτι καλύτερο και σε συνδυασμό με θήκη να μην το ξεκολλάει;

photo1637009288.jpeg

https://mythiki.gr/esr-screen-shield-anticharaktiko-guali-9h-tempered-glass-2-pack-samsung-galaxy-a52-4g-5g

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομάδα. Πρωην λάτρης LG , εχοντας το v30 ζαχαρωνω το A52s 8GB , ως αξιο αντικαταστατη της παλιας μου ναυαρχίδας , σε λογική τιμη εφοσον με απαλαγγη ΦΠΑ βγαινει κοντα στα 350€

.Ερωτηση στους κατόχους. Το v30 ειχε σαν AOD feature να μπορείς να γραψεις κατι (πχ το ονομα σου) κ να ειναι μονιμα  ευδιακριτο στην οθονη , μαζι με ωρα/ημερομηνια.

Υπάρχει τετοια δυνατοτητα στο Α52s?

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι βλέπω μπορείς να βάλεις εικόνες στην AOD. Για κείμενο δεν βλέπω κάτι αλλά ίσως μπορείς να φτιάξεις μία εικόνα με το κείμενο που θέλεις.
 

img.thumb.png.e024316ae48f3015233b5dec3206996d.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ! είναι κάποιος ερχόμενος στην συσκευη από προηγούμενη ναυαρχίδα? και αν ναι ποια? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, adricla said:

Καλημερα σε ολους ! είναι κάποιος ερχόμενος στην συσκευη από προηγούμενη ναυαρχίδα? και αν ναι ποια? 

Εγώ έχω πάρει αρκετές ναυαρχίδες κατά καιρούς (OnePlus 7t pro McLaren, p40 pro, realme x50 pro, mi10 pro κλπ). Τι θες να μάθεις;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ειναι κατι που λείπει αισθητά απο την συσκευη σε σχέση με τις ναυαρχίδες που είχες χρησιμοποιήσει?? 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μαζί και το A52s αλλά και το S20 Ultra. Βασικά είμαι κατά κύριο λόγο με ναυαρχίδες Samsung. Το κινητό στέκεται πολύ καλά δίπλα στο Ultra αλλά το ότι υπάρχει διαφορά υπάρχει.

Σίγουρα σε θέμα μπαταρίας ΔΕΝ υπάρχει μέτρο σύγκρισης (πολύ καλύτερο το A52s συν την θύρα ακουστικών) αλλά μέχρι εκεί.

Από εκεί και πέρα σε θέμα οθόνης (υπάρχει μεγάλη διαφορά), σε ανταπόκριση (σπιρτάδα) αλλά και σε φωτογραφίες και βίντεο η ανωτερότητα του  Ultra είναι εμφανή.

Σε ποιότητα κατασκευής δεν υπάρχει σύγκριση αφού το ένα είναι καθαρά πλαστικό και το άλλο γυαλί και αλουμίνιο.

Παρόλα αυτά το A52s είναι είναι ένα κινητό που αξίζει τα λεφτά του, μια συμφέρουσα οικονομική πρόταση.

Σίγουρα δεν θα το αντικαθιστούσα όμως ως βασική συσκευή παρά μόνο σε περίπτωση ανάγκης.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μου το δωσανε σημερα για εταιρικο. Κατοχος s21 ultra. Εκτος απο την μπαταρια που δεν ξερω ακομα, εχω να πω οτι οποιος ψαχνει ενα midrange νομιζω οτι πρεπει να επιλεξει το a52s.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, adricla said:

ειναι κατι που λείπει αισθητά απο την συσκευη σε σχέση με τις ναυαρχίδες που είχες χρησιμοποιήσει?? 

Εχει μετρια στοκ καμερα (ως λογισμικο εννοω... χρειάζεται gcam). Λειπει το EIS στο 4k. Λείπει ο τηλεφακός. Δεν δουλεύει η εναλλαγή φακού σε ultrawide οταν τραβας βίντεο σε 1080p60fps ή 4k. Ειναι πλαστικούρα η κατασκευή. Βλεπω εδω και εκει καποια frame drops οταν το εχω 120hz (ίσως σε αυτή τη gpu να ήταν καλύτερα τα 90hz). Επίσης, σε τέρμα φωτεινότητα, σε υψηλή αντίθεση ίσως δεις λιγο fringe στην οθονη.

Αν επρεπε να πω τι θα χτυπήσει πιο άσχημα σε κάποιον που είχε συνηθίσει flagship, θα έλεγε τα κάποια frame drops στα 120hz, η πλαστικούρα που το νιώθεις και καπως ψευτικο όταν πατάς κουμπια και ίσως το ότι είναι κάπως πιο επιτακτική η ανάγκη gcam (πχ στο s20 fe δεν χρειαζόταν). Για μένα έπρεπε να το ειχαν 90hz. Θα ηταν πολυ πιο smooth (θα ειχε λιγότερα frame drops).

Φυσικά αυτά ένας που παίζει με mid range ούτε που θα τα δει. Εχει να κανει με το τι εχει συνηθισει το μάτι και πόσο ψείρας είσαι. Εχει πολλα θετικά η συσκευη που την καθιστούν εξαιρετικό vfm αλλά εστίασα στα αρνητικά που ρώτησες.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Να το κρατήσω να περιμένω το s22 η να δώσω και 170€ να το κάνω ανταλλαγή με ένα mi 11 το οποίο είναι 2 μηνών

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη φιλε μου απο το A52s 5G.

Η συσκευη ειναι η κορυφαια που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη σε ξεφτιλα τιμη δεν εχεις κανενα λογο να πας σε ναυαρχιδα διοτι πλεον ειναι ακρως προβληματικες λογο αυξημενης καταναλωσης επεξεργαστη .λογο συρρικνωσης κατασκευης μεγεθους δεν αποβαλετε η θερμοτητα και πολλα αλλα. Βεβαια υπαρχουν λεπτομεριες που μπορει καποιος να δινει σημασια , αποδεκτο αλλα να θυμασαι εαν εχεις εμπειρια απο σαμμυ συσκευες το A52s 5G ειναι η πιο ισορροπημενη συσκευη που βγηκε ποτε κατι σαν την εποχη του πρωτοπορου S7 edge.Την παιρνεις με 350ε και καθεσαι κατα περιοδους κοιτας τι καινουργιο βγαινει γιατι με τους καινουργους ενεργοβορους επεξεργαστες της μεγαλης κατηγοριας ε θα τα βρεις λιγο ...Ασταθη ....

Υπογραφη:

Λοξα με οτι κυκλοφορει απο κινητα τωρα παρηγγειλα το Google pixel 6 pro....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Όταν έσπασε η οθόνη από το galaxy note 10+, τα έβαλα κάτω και προτίμησα να μην φτιάξω την οθόνη αλλά να πάρω το ξαδερφακι σας το A72. Δεν το μετανοιωσα στιγμή και χαίρομαι κάθε μέρα την συσκευή. Επιτέλους σοβαρή αυτονομία. Θα ήθελα το spen μόνο. Ο καλύτερος συνδυασμός για εμένα θα ήταν midrage συσκευή που κάποια στιγμή να δώσουν υποστήριξη spen. Οι τούμπανο επεξεργαστές στις ναυαρχίδες δεν μου προσφέρουν τίποτα, το μόνο που κάνουν είναι να καταστρέφουν την αυτονομία.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και καποιος που θελει περισσοτερη σπιρταδα στην οθονη  οπως αναφερε ενας φιλος πιο πανω παει στις κλιμακες κινησης βαζει τις 2 πρωτες 0 5 την τριτη off και παει μπαλα....Εκτος και εαν αντιθετα θελεις να βαλεις μεγαλες τιμες να παει αργα σαν Iphone🤣

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, s_wind said:

Και καποιος που θελει περισσοτερη σπιρταδα στην οθονη  οπως αναφερε ενας φιλος πιο πανω παει στις κλιμακες κινησης βαζει τις 2 πρωτες 0 5 την τριτη off και παει μπαλα....Εκτος και εαν αντιθετα θελεις να βαλεις μεγαλες τιμες να παει αργα σαν Iphone🤣

Που βρίσκεται αυτό s_wind ?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kyramas said:

Που βρίσκεται αυτό s_wind ?

Άκυρο το βρήκα στα developer options

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις /πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο , πατας 7 φορες τον αριθμο κατασκευης και ενεργοποιειται το κρυφο μενου επιλογες προγραμματιστη.

Βγαινεις εξω πας στις ρυθμισεις /επιλ.προγραμματστη και βρισκεις κατω τις τρεις κλιμακες κινησης ..Βαζεις τις 2 πρωτες 0.5 την τριτη off.

Ολα μετα πανε σφαιρα για καποιον που τα θελει πολυ γρηγορα.🙂

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...