Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Mark ενα δικιο τοχεις αλλα δεν....

Τιμω την παραδοση παραμενω στον "παλιακο" Ιαπωνα🤣

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαζουν youtube vanced μη την πατατε και βγαζετε απο την βελτιστοποιηση το microG επειδη βγαζει το μηνυμα επανω...Παμε στις ρυθμισεις του μηνυματος που βγαζει στην κουρτινα απενεργοποιουμε το battery save warning και στην συνεχεια παμε ρυθμισεις-φροντιδα και βαζουμε το microG σε μερικη αδρανεια .Ετσι θα εξαφανιστει απο την καταναλωση μπαταριας και επισης δεν θα δημιουργει κανενα προβλημα.

spacer.png

 

spacer.pngspacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, s_wind said:

Οσοι βαζουν youtube vanced μη την πατατε και βγαζετε απο την βελτιστοποιηση το microG επειδη βγαζει το μηνυμα επανω...Παμε στις ρυθμισεις του μηνυματος που βγαζει στην κουρτινα απενεργοποιουμε το battery save warning και στην συνεχεια παμε ρυθμισεις-φροντιδα και βαζουμε το microG σε μερικη αδρανεια .Ετσι θα εξαφανιστει απο την καταναλωση μπαταριας και επισης δεν θα δημιουργει κανενα προβλημα.

spacer.png

 

spacer.pngspacer.png

Μακροπρόθεσμα στις περισσότερες συσκευές χάνεται έτσι το log in με το τρόπο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι εννοεις? Φιλος μουστειλε μηνυμα οτι του τρωει πολυ μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

😀Ο s_wind στην τοποθεσια Myphone αισθανεται καλα ψυχολογικα εχοντας τα απαραιτητα αξεσουαρ και νιωθει μια πληροτητα με το Galaxy A52s🤣

spacer.png

Τα μέν ασύρματα ακουστικά έχουν πολύ καλή μπαταρία τα ίδια τα ακουστικά(μεγάλο προσωπικό παράπονο από τα πρώτα buds που έιχαν την μισή τους μπαταρία)και αρκετά μικρό μέγεθος για μεταφορά,άλλα άθλια μπαταρία η θήκη(με αποτέλεσμα να έχουν από τις χειρότερες αυτονομίες συνολικά πλέον) .

Ο ήχος τους(σε σχέση με άλλα προφανώς) δεν λέει και πολλά, δεν έχουν anc σαν παλιότερο μοντέλο,πάρα πολλούς δεν τους βόλευαν στο μέγεθος(ενόχληση μετά από ώρα),διάφορα μικροθέματα με αποσυνδέσεις. Ευτυχώς που έφτιαξαν τα μικρόφωνα σε σχέση με τα πρώτα galaxy buds που ήταν όλο μέσα στα θέματα.

Υπάρχουν πλέον πολύ καλύτερες επιλογές(soundcore,edifier,Nothing κλπ) ακόμα και από την ίδια την Samsung ΄τωρα που έπεσαν αισθητά σε τιμή τα buds 2.

Για τα ενσύρματα ακουστικά αρκετά τίμια για δωρεάν ακουστικά με παλιότερες Samsung ναυαρχίδες(εγώ τα έχω από το S10),άλλα μέχρι εκεί,όπως και γενικά τα δωρεάν ακουστικά που δίνονται με τις συσκευές.

Τα galaxy buds 2(και ειδικά τα pro) και το Samsung Watch(ειδικά το 4) είναι πολύ πιο αντιπροσωπευτικά του οικοσυστήματος της Samsung και πιο αξιόλογα απέναντι στον ανταγωνισμό.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα ολα τα buds εχουν μεχρι 6 ωρες μπαταρια ενω τα plus μου βγαζουν πανω απο 10 για καποιον βεβαια που παραταει την θηκη στην τσαντα και μιλαει πολυ.Κατα ταλλα συμφωνω με τα λεγομενα σου αλλα τουλαχιστον στα δικα μου αυτια (υποκειμενικο) κουμπωνουν πολυ καλα και μετα απο ωρα δεν με βαραινουν .

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των buds της Samsung όντως έχουν την καλύτερη αυτονομία τα ίδια τα ακουστικά,σε αυτό έχεις δίκιο(είναι το selling point τους).

Δεν έχει όμως μεγάλη αυτονομία η ίδια τους η θήκη,εκεί χάνουν πάρα πολύ μεταξύ άλλων φυσικά όπως ήχος,anc κλπ.

Δεν λέω ότι είναι άσχημα τα buds+. Απλά τονίζω ότι υπάρχουν και καλύτερες(πλέον)προτάσεις ακόμα και από την ίδια την εταιρεία. Τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα από τα πρώτα buds.

Προσωπικά ούτως ή άλλως δεν αγοράζω ασύρματα ακουστικά που δεν λειτουργούν πλήρως σε android και Ios,όπως δυστηχώς ισχύει με της Samsung όσο καλά και να είναι (και της Apple). 

Μικρή παρένθεση τα παραπάνω μιας και δεν αφορούν το κινητό του τίτλου φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχετε κανένα πρόβλημα με το AOD; Συγκεκριμένα όταν έχω κλειστό το τηλέφωνο μου αναβοσβηνει στιγμιαία πολλές φορές η οθόνη του AOD,  μπορεί ανά 2 δευτερόλεπτα μπορεί αν 1 λεπτό, μπορεί καθόλου για μισή μέρα, δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα ένα video από γνωστό Samsung YouTuber που προτεινει να εγκαταστήσουμε μια εφαρμογή της Samsung μέσω galaxy Store για βελτιωμένο performance. Μόλις το ακολούθησα και η συσκευή έγινε αρκετά ποιο smooth - responsive! 

Κάντε εγκατάσταση την εφαρμογή της Samsung good Guardians apo Samsung Store. 

Μετά μίνι εγκατάσταση το galaxy app booster. 

Μετά μέσω app booster πατήστε optimize now. Θα κάνει βελτιστοποιηση σε όλες τις εφαρμογές που έχει η συσκευή σας, και μπορεί να πάρει και κανένα 10λεπτο. Voila! 

Υ. Γ. Η εφαρμογή προτείνει να γίνεται optimize μια φορά τη βδομάδα ή μετά από κάθε update. 

Edited by apathya
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται εδω και καιρο να βαζετε αυτη την εφαρμογη η samsung την ενσωματωσε στο recovery mode (repair apps).

Οποιος μπει λοιπον στο recovery παταει repair apps και στο reboot κανει βελτιστοποιηση ολο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια εννοια να κανεις περαιτερω βελτιστοποιηση παρα μονο εαν σεταρεις την συσκευη , βαλεις και οποιες εφαρμογες ως συνηθως μετα κανεις μια φορα και στοπ δεν χρειαζεται αλλο.Η βελτιστοποιηση δινει ενα boost στις εφαρμογες που βαζεις απο το play κτλ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έγινα τελικά και εγώ κάτοχος του κινητού ! Αν εξαιρέσεις την απαίσια πλαστικούρα της πλάτης είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σοβαρά τώρα ? Τέλος πάντων...

Το πήρα από το Υου με την προσφορά των buds. Του έβαλα μία διαφανή θήκη πλάτης αλλά δεν μου αρέσει

Εσείς τι του φοράτε ? Τζαμάκι ? Πλάτη ? Book ?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kyramas said:

Έγινα τελικά και εγώ κάτοχος του κινητού ! Αν εξαιρέσεις την απαίσια πλαστικούρα της πλάτης είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σοβαρά τώρα ? Τέλος πάντων...

Το πήρα από το Υου με την προσφορά των buds. Του έβαλα μία διαφανή θήκη πλάτης αλλά δεν μου αρέσει

Εσείς τι του φοράτε ? Τζαμάκι ? Πλάτη ? Book ?

Με γεια!! Θα σου αρεσει πολύ.Πλατη. Πηρα μια θηκη διαφανη της Νillkin φοβερη!

Edited by christos_087
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Με γεια!! Θα σου αρεσει πολύ.Πλατη. Πηρα μια θηκη διαφανη της Νillkin φοβερη!

Link ?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kyramas said:

Έγινα τελικά και εγώ κάτοχος του κινητού ! Αν εξαιρέσεις την απαίσια πλαστικούρα της πλάτης είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σοβαρά τώρα ? Τέλος πάντων...

Το πήρα από το Υου με την προσφορά των buds. Του έβαλα μία διαφανή θήκη πλάτης αλλά δεν μου αρέσει

Εσείς τι του φοράτε ? Τζαμάκι ? Πλάτη ? Book ?

Μαύρη θήκη Thin Fit της Spigen. Δίνει premium αίσθηση και μαζί με το τζαμάκι πάλι της Spigen κάνει το κινητό άτρωτο. Η αίσθηση του πλαστικού της πλάτης δεν έχει καμία σημασία αφού το 99% έχουμε το κινητό με θήκη, οπότε η θήκη έχει σημασία. Επίσης έβαλα τζαμάκι Spigen και στους φακούς της φωτογραφικής.

Edited by Denant
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Denant said:

Μαύρη θήκη Thin Fit της Spigen. Δίνει premium αίσθηση και μαζί με το τζαμάκι πάλι της Spigen κάνει το κινητό άτρωτο. Η αίσθηση του πλαστικού της πλάτης δεν έχει καμία σημασία αφού το 99% έχουμε το κινητό με θήκη, οπότε η θήκη έχει σημασία. Επίσης έβαλα τζαμάκι Spigen και στους φακούς της φωτογραφικής.

μια ερωτηση, η thin fit γλιστραει καθολου στο χερι ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Την Thin Fit την εχω παρει σε καθε κινητο απο το S7 Edge κ μετα. Δεν μου εχει τυχει να γλυστρισει ποτε.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, christos_087 said:

Αυτην εχω παρει και γω. Γενικα, όποτε βλέπω οτι υπάρχει αυτη η θήκη για το εκάστοτε κινητό που εχω την παιρνω χωρις δεύτερη σκέψη. Από τις αγαπημένες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...