Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πολυ χαμηλα επιπεδα οι υπηρεσιες google play.Κλεινω σχεδον διμηνο χρησης της συσκευης κρατιεται καλα στο 1% και κατω παντα..Αλλη μια ευτυχια απεναντι στη λαιλαπα της google🤣

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά τι κινηταρα εχουμε! Το χαιρομαι καθε μερα. Τα κανει ολα και τα κανει πολυ καλα! Και ας μην ειναι flagship! Nομιζω πετυχαμε διάνα!

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το Α52s 5G αποτέλεσμα πραγματικά με έκπληξη αφού περιλαμβάνει κυριολεκτικά όλα όσα κάποιος θα ζητήσει από ένα smartphone σε ένα ολοκληρωμένο και καλαίσθητο πακέτο.

Με 8 GB Ram, 256GB αποθηκευτικό χώρο, 4πλη κάμερα, Snapdragon 778G και 5G δυνατότητες βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για το upper midrange της χρονιάς.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο 55% μπαταρία. Μια όχι και τόσο καλή μέρα. Γενικά το SOT μου κατά μέσο όρο είναι 6 ώρες. 

20211026_230112.thumb.jpg.2079dd2462feb2eef63704b7c30c3131.jpg20211026_230124.thumb.jpg.07a857353fd368970f9191e37857ac4c.jpg

 

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, s_wind said:

Αμα εχεις 6 ωρες σοτ ειναι καλα .

Ανάλογα την μέρα, αλλά ναι γενικά εκεί παίζω. Έχουν υπάρξει μέρες και με 8 ώρες βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Σε πολυ χαμηλα επιπεδα οι υπηρεσιες google play.Κλεινω σχεδον διμηνο χρησης της συσκευης κρατιεται καλα στο 1% και κατω παντα..Αλλη μια ευτυχια απεναντι στη λαιλαπα της google🤣

 

spacer.png

Να σου πω βρε s_wind. Πώς έχεις καταφερεις να έχεις αυτές της ώρες; Εμένα είναι πολύ χειρότερες. Το προηγούμενο κινητό μου το Redmi Note 8 pro σε θέμα μπαταρίας ήτανε πολύ πολύ καλύτερο.

Αυτές είναι η δικές μου μετρήσεις

358919150_Screenshot_20211026-234351_Devicecare.thumb.jpg.a4e401801e59a84620069adce1fbee13.jpg

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

Ε νταξει μη δινεις πολυ σημασια στα δικα μου Sot. Ενα λειτουργικο ειναι δυο διαφορετικα πραγματα. 

Ενα ειναι τι θελει και τι σκοπο εχει αυτο.Ετσι και λειτουργει.

Το δευτερο ειναι κατα ποσο το αντιλαμβανεται ενας κατοχος.Εαν δωσει ενα κλικ παραπανω σημασια τοτε βλεπει την πολιτικη ενος συστηματος και αντιδρα αναλογα.Κανει το αναλογο στησιμο θα βαλει αλλες εφαρμογες οχι αυτες που  θελει ντε και καλα το συστημα... αντιδρωντας   μια και δεν συμφωνει στο πως συμπεριφερεται η συσκευη στην καθημερινοτητα του.Το μεγαλυτερο ποσοστο των κατοχων νομιζουν οτι οι συσκευες ειναι χαβαλες και παιχνιδισματα...Ναι το προσφερουν και αυτο αλλα ομως δεν ειναι...

Κατι σαν την πολιτικη γενικα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Ε νταξει μη δινεις πολυ σημασια στα δικα μου Sot. Ενα λειτουργικο ειναι δυο διαφορετικα πραγματα. 

Ενα ειναι τι θελει και τι σκοπο εχει αυτο.Ετσι και λειτουργει.

Το δευτερο ειναι κατα ποσο το αντιλαμβανεται ενας κατοχος.Εκει τοτε βλεπει καποιος την πολιτικη ενος συστηματος και αντιδρα αναλογα.Κανει το αναλογο στησιμο αντιδρωντας   μια και δεν συμφωνει στο πως συμπεριφερεται στην καθημερινοτητα του.Το μεγαλυτερο ποσοστο των κατοχων νομιζουν οτι οι συσκευες ειναι χαβαλες και παιχνιδισματα...Ναι το προσφερουν και αυτο αλλα ομως δεν ειναι...

Έχεις απόλυτο δίκιο όπως τα λες. Απλώς στην δικιά μου περίπτωση προέρχομαι από το Redmi Note 8 pro, έχω ακριβώς το ίδιο στήσιμο και στα 2 τηλέφωνα, κάνω τα ίδια πράγματα όπως και πριν με της ίδιες εφαρμογές και με το Samsung δεν έχω ούτε της μισές ώρες και έχουν ακριβώς την ίδια μπαταρία. Εκεί είναι η μεγάλη μου απογοήτευση σε σχέση με το παλιό μου τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τα redmi κανουν διακοπη διεργασιων η λειτουργια τους ειναι στις επιλογες προγραμματιστη δεν εχουν στην ουσια καλυτερο Sot αλλα καταληγει να ειναι και σε σενα τελικα να αποδιδει καλυτερα.Ολη η  xiaomi  εχει στηριχθει σε αυτο και ο τελικος χρηστης πειθεται οτι εχει καλυτερη αυτονομια.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimitrisarta said:

Να σου πω βρε s_wind. Πώς έχεις καταφερεις να έχεις αυτές της ώρες; Εμένα είναι πολύ χειρότερες. Το προηγούμενο κινητό μου το Redmi Note 8 pro σε θέμα μπαταρίας ήτανε πολύ πολύ καλύτερο.

Αυτές είναι η δικές μου μετρήσεις

358919150_Screenshot_20211026-234351_Devicecare.thumb.jpg.a4e401801e59a84620069adce1fbee13.jpg

Το προηγούμενό σου κινητό είχε πιο σκοτεινή οθόνη με χαμηλότερα hz, πιο αδύναμο επεξεργαστή και λογισμικό που δεν άφηνε τίποτα στο παρασκήνιο. Οπότε μην περιμένεις να έχεις το sot που είχες στο rn 8 pro.

Επίσης, δεν ξέρω πόσο καιρό το έχεις αλλά θέλει και τουλάχιστον 2 εβδομάδες για να φτάσεις το μέγιστο της η αυτονομία.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, s_wind said:

Τα redmi κανουν διακοπη διεργασιων η λειτουργια τους ειναι στις επιλογες προγραμματιστη δεν εχουν στην ουσια καλυτερο Sot αλλα καταληγει να ειναι και σε σενα τελικα να αποδιδει καλυτερα.Ολη η  xiaomi  εχει στηριχθει σε αυτο και ο τελικος χρηστης πειθεται οτι εχει καλυτερη αυτονομια.

S-Wind και οποιος αλλος ξερει. Στο προηγουμενο μου κινητο xaiomi οταν με καλουσαν εμφανιζε και ποιος είναι ισως ο dialer συνδεοταν sto ιντερνετ δεν ξερω.. Υπάρχει αυτη η λειτουργία και στο κινητο μας?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dimitrisarta said:

 Πώς έχεις καταφερεις να έχεις αυτές της ώρες; Εμένα είναι πολύ χειρότερες.

Οπως έχουμε πει πολλές φορές,πολλά παίζουν ρόλο. Ναι και ένας άλλος που έχει 3ωρες SoT με 70% υπόλοιπο μπαταρίας.

Δεν θα δεις κανένα να αναφέρει μεγάλους χρόνους SoT εαν χρησιμοποιεί πολύ social media,5G και παίζει και παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, george_21 said:

τρένο πάει το 5g!!!

Screenshot_20211026-165330_Speedtest.jpg

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Speedtest.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οποια εφαρμογη δεν θες να ερχεται ειδοποιηση η να κανει διεργασια στο παρασκηνιο βαλτην σε περιορισμο. 

Επισης μπορεις να δεις στις ρυθμισεις/θεση/δικαιωματα εφαρμογης ποιες εφαρμογες απεκτησαν δικαιωματα τοποθεσιας εκει να πατησεις πανω στην καθε μια  και να κανεις απορριψη  εκτος πχ.απο το maps δωσε δικαιωμα να επιτρεπεται μονο κατα την χρηση .Ετσι θα σταματησει η google να κανει συνεχως συλλογη δεδομενων θα μειωθει αρκετα και τα google service θα συνδεονται λιγοτερο για ελεγχο.

Στο ιδιο μενου Ποιο κατω βαλε και "ανενεργη" την ακριβεια τοποθεσιας google.

 

Χαμηλοτερη καταναλωση Google Service---->>>

 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα υπαρχει ενδεχομενο να σου δημιουργησει ασταθεια στις ειδοποιησεις του fb.Εαν δεν σε ενδιαφερει βεβαια μπορεις να το βαλεις αδρανεια.

Link to comment
Share on other sites

Εαν για δικου σου λογους θελεις να απαλλαγεις ολοκληρωτικα απο την εφαρμογη του fb και να μπαινεις μονο απο τον browser θα κανεις τα παρακατω για πληρη απενεργοποιηση.

 

Πας ρυθμισεις/εφαρμογες και εκει που λεει "οι εφαρμογες σας" ευθεια-δεξια πηγαινε στις τρεις παυλες πατα επανω να σου ανοιξει νεο μενου.Ενεργοποιησε την εμφανιση εφαρμογων συστηματος και βρες τα τεσσερα παρακατω αρχεια μπες στο καθενα και καντα απενεργοποιηση.

 

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...