Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, christos_087 said:

Φιλε φριζαρει. Εσυ τι εκανες και εφτιαξε?

Πάνω κάτω θέλει κάποιες αλλαγές στο viewfinder, streaming και photo mode. Όταν το ολοκληρώσω το xml θα επανέλθω.

Πάντως πλέον δεν φριζαρει καθόλου ενώ έχω φτάσει σε ποιότητα νυχτερινών το S20 Fe 5g που είχα παλαιότερα. Προφανώς μιλάω μόνο για το βασικό φακό. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. 

Στο μεταξύ ποσταρετε λίγο τον αισθητήρα της συσκευής σας (δείτε λινκ στο τέλος του μηνύματος). Βγαίνει με δύο αισθητήρες το κινητό. Όσοι έχετε τον άλλο, ίσως να χρειαστεί να σας καθοδηγήσω σε αλλαγές. 

https://myphone.gr/forum/topic/190162/?do=findComment&comment=7004906

 

 

 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, Antretng said:

Πάνω κάτω θέλει κάποιες αλλαγές στο viewfinder, streaming και photo mode. Όταν το ολοκληρώσω το xml θα επανέλθω.

Πάντως πλέον δεν φριζαρει καθόλου ενώ έχω φτάσει σε ποιότητα νυχτερινών το S20 Fe 5g που είχα παλαιότερα. Προφανώς μιλάω μόνο για το βασικό φακό. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. 

Στο μεταξύ ποσταρετε λίγο τον αισθητήρα της συσκευής σας (δείτε λινκ στο τέλος του μηνύματος). Βγαίνει με δύο αισθητήρες το κινητό. Όσοι έχετε τον άλλο, ίσως να χρειαστεί να σας καθοδηγήσω σε αλλαγές. 

https://myphone.gr/forum/topic/190162/?do=findComment&comment=7004906

 

 

 

Καλήμερα , να σε ρωτήσω , η στοκ εφαρμογή για νυχτερινές με χειροκίνητες ρυθμίσεις πως τα πάει ;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ran_tan_plan said:

Καλήμερα , να σε ρωτήσω , η στοκ εφαρμογή για νυχτερινές με χειροκίνητες ρυθμίσεις πως τα πάει ;

Δεν έχω δοκιμάσει long exposure ή γενικότερα manual ακόμα. Αν και με το auto night sight της gcam μάλλον δεν υπάρχει και λόγος να ασχοληθείς. Τα παει περίφημα το ois του. 

Με τη πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και μερικές στοκ αυτόματο Vs manual. Ενδεχομένως και long exposure αν βρω το χρόνο για τρίποδο. Αλλά και πάλι ποντάρω πως θα τα πηγαίνει καλύτερα το astro της gcam.

Βέβαια εγώ μιλάω για τον αισθητήρα που έχει το κινητό μου. Μπορεί μεν σε στοκ να μην παρατηρούν διάφορες οι reviewers αλλά σε gcam όλο και κάποιες διαφορές θα έχουν. Αν και πιστεύω πως και πάλι καλύτερα θα τα πάει από στοκ. Δείτε παρακάτω λινκ με μερικές από τη στοκ και κάντε σύγκριση με τις φωτογραφίες που ανέβασα στη προηγούμενη σελίδα από gcam και θα καταλάβετε

https://photos.app.goo.gl/3r5PqN3pVAxkk7yf8

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antretng said:

Δεν έχω δοκιμάσει long exposure ή γενικότερα manual ακόμα. Αν και με το auto night sight της gcam μάλλον δεν υπάρχει και λόγος να ασχοληθείς. Τα παει περίφημα το ois του. 

Με τη πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και μερικές στοκ αυτόματο Vs manual. Ενδεχομένως και long exposure αν βρω το χρόνο για τρίποδο. Αλλά και πάλι ποντάρω πως θα τα πηγαίνει καλύτερα το astro της gcam.

Βέβαια εγώ μιλάω για τον αισθητήρα που έχει το κινητό μου. Μπορεί μεν σε στοκ να μην παρατηρούν διάφορες οι reviewers αλλά σε gcam όλο και κάποιες διαφορές θα έχουν. Αν και πιστεύω πως και πάλι καλύτερα θα τα πάει από στοκ. Δείτε παρακάτω λινκ με μερικές από τη στοκ και κάντε σύγκριση με τις φωτογραφίες που ανέβασα στη προηγούμενη σελίδα από gcam και θα καταλάβετε

https://photos.app.goo.gl/3r5PqN3pVAxkk7yf8

 

 

Εσύ ποιον αισθητήρα έχεις και τι διαφορετικό μπορεί να ισχύει με τον άλλο ή άλλους;

Πόσους διαφορετικούς μπορεί να φοράει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Opera beta αλλα να εχεις απενεργοποιημενους ολους τους αλλους και να τον εχει ως βασικο το συστημα. Ειναι καλος περα απο καποια μικροπροβληματα στο σκρολ εαν βαλεις adblock  .Ο samsung ειναι πολυ καλος πιο γρηγορος αλλα καταπινει...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, makouin said:

Εσύ ποιον αισθητήρα έχεις και τι διαφορετικό μπορεί να ισχύει με τον άλλο ή άλλους;

Πόσους διαφορετικούς μπορεί να φοράει το κινητό;

Δύο φοράει. Τώρα το ποσό διαφορετικοί θα είναι στη gcam θα κριθεί από δείγματα που θα ανέβουν. Δεν μπορώ να το ξέρω εκ των προτέρων αν δεν δω δείγματα και από τον άλλο.

Προς το παρόν ανεβάστε όσοι δεν βαριεστε τους αισθητήρες σας κατα το λινκ που ανέβασα παραπάνω. Μέχρι στιγμής βλέπω ότι επικρατεί ο F64ELNGR3SM. 

Link to comment
Share on other sites

Opera beta αλλα να εχεις απενεργοποιημενους ολους τους αλλους και να τον εχει ως βασικο το συστημα. Ειναι καλος περα απο καποια μικροπροβληματα στο σκρολ εαν βαλεις adblock  .Ο samsung ειναι πολυ καλος πιο γρηγορος αλλα καταπινει...
Ωραιος ο Opera, αν μπορουσαν και στη σκοτεινη λειτουργια τα γραμματα να ειναι ασπρα θα ηταν σουπερ!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασπρα ειναι μπας και αφηνεις την μπαρα μεσα στις ρυθμισεις του κιτρινα?

 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο ηταν. Δεν ειχα ασχοληθει να πειραξω την μπαρα... Thanks

Νομιζω το μονο που υπερτερει ο Samsung ειναι το full screen browsing.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει πολυ ο samsung αλλα....δεν εχει μεταφραση ολοκληρης σελιδας και οσο περνανε οι μερες αυξανει αποτομα την καταναλωση. 

Link to comment
Share on other sites

O Firefox πού βρίσκεται σε σχέση με την κατανάλωση;

Μόλις παράγγειλα το δικό μου από γνωστή αλυσίδα με 20% επιστροφή στην κάρτα, για να έχω κινητό εισαγωγής αντιπροσωπείας. Μετά την επιστροφή βγαίνει στην ίδια τελική τιμή με Σκρουτζ.
Θα αντικαταστήσει Α7 (2018). 😁

Περίμενα για χρόνια την Samsung να βγάλει ένα τόσο ισορροπημένο κινητο στη σειρά Α, το Α5 2016 ήταν κάτι αντίστοιχο νομίζω για την εποχή του.

Edited by nikaslan
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikaslan said:

O Firefox πού βρίσκεται σε σχέση με την κατανάλωση;

Μόλις παράγγειλα το δικό μου από γνωστή αλυσίδα με 20% επιστροφή στην κάρτα, για να έχω κινητό εισαγωγής αντιπροσωπείας. Μετά την επιστροφή βγαίνει στην ίδια τελική τιμή με Σκρουτζ.
Θα αντικαταστήσει Α7 (2018). 😁

Περίμενα για χρόνια την Samsung να βγάλει ένα τόσο ισορροπημένο κινητο στη σειρά Α, το Α5 2016 ήταν κάτι αντίστοιχο νομίζω για την εποχή του.

Τα προηγουμενα βασικα τα θεωρω λιγο ακριβουλια. Αυτο ειναι οντως ισορροπημενο. Βέβαια, η παλιά σειρα Α ηταν κοσμήματα. Το a52s ειναι λιγο φτηνη πλαστικουρα. Αλλα οκ, τουλαχιστον ειναι ελαφρυ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως παντα μια και ειμαι λιγο  της στατιστικης το A52s ειναι η πρωτη συσκευη στα χρονικα απο τις δεκαδες  που περνανε στα χερια μου με κορυφαιο Gps .Στο παρακατω σημειο που παραθετω ενα προσωπικο μου μερος  Εσωτερικος χωρος , εχουν περασει  ολες οι  ναυαρχιδες επωνυμων και μη εταιριων καμια απολυτως δεν καταφερε  να δωσει στιγμα .Και μιλω παντα για την καθε μια που ειχα στα χερια μου περασε απο εξαντλητικες δοκιμες .Το  A52s ειναι η πρωτη συσκευη που Δεν χρειαστηκα να ανοιξω δεδομενα κινητης  , ακριβεια τοποθεσιας google κτλ. για να καταφερει να λοκαρει .Απλα ανοιξα το Gps με ολα τα αλλα κλειστα.Πρωτοφανες ,πραγματικα ειναι το κορυφαιο Ολων...👌

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, s_wind said:

Οπως παντα μια και ειμαι λιγο και της στατιστικης το A52s ειναι η πρωτη συσκευη στα χρονικα απο τις δεκαδες  που περνανε χερια μου με κορυφαιο Gps .Στο παρακατω σημειο που παραθετω ενα προσωπικο μου μερος  εχουν περασει  ολες οι  ναυαρχιδες επωνυμων και μη εταιριων καμια απολυτως δεν καταφερε  να δωσει στιγμα .Και μιλω παντα για την καθε μια που ειχα στα χερια μου περασε απο εξαντλητικες δοκιμες .Το  A52s ειναι η πρωτη συσκευη που Δεν χρειαστηκα να ανοιξω δεδομενα κινητης  , ενεργοποιησεις τοποθεσιας κτλ. για να καταφερει να λοκαρει .Απλα ανοιξα το Gps με ολα τα αλλα κλειστα.Πρωτοφανες ,πραγματικα ειναι το κορυφαιο Ολων...👌

spacer.png

Ίσως να είναι ένα από τα θετικά των υλικών της συσκευής, τα οποία κάποιοι κατακρίνουν. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εδω παραθετω αλλη μια σε λειτουργια πτηαης μαλιστα μετα απο reboot με ειδη ενεργοποιημενη την λειτουργια πτησης .Ολες οι συσκευες που περασαν απο δω ειναι απλα ...χωρις στιγμα...Δεν χρειαζεσαι mobile data , δεν χρειαζεσαι σιμ κανενα δικτυο απλα ...Κλειδωνει!

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια τωρα πρωινη σε μια εργασια που μεστειλε η εταιρια.Ενεργοποιημενη η λειτουργια πτησης δεν εχασε στιγμα πουθενα σε εξωτερικους και εσωτερικους χωρους.

 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ το Public έβαλε 403€ την έκδοση 8/256. Παράλληλα έχει και επιστροφή Eurobank -20%. Βγαίνει περίπου 322€ τελική τιμή.

Έκανα μία παραγγελία μιας και το s9+ που έχω είναι σε κακή κατάσταση ( σπασμένη οθόνη-μπαταρία ). 

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα? Θεωρείται υποβάθμιση σε σχέση με το s9+?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 minutes ago, george_21 said:

παρτο με κλειστά μάτια..

Το αυτό. Σε αυτή τη τιμή το παίρνεις δίχως δεύτερη σκέψη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, de_thymamai said:

Χθες το βράδυ το Public έβαλε 403€ την έκδοση 8/256. Παράλληλα έχει και επιστροφή Eurobank -20%. Βγαίνει περίπου 322€ τελική τιμή.

Έκανα μία παραγγελία μιας και το s9+ που έχω είναι σε κακή κατάσταση ( σπασμένη οθόνη-μπαταρία ). 

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα? Θεωρείται υποβάθμιση σε σχέση με το s9+?

Ευχαριστώ.

Θα χάσεις λίγο σε οθόνη (δεν εννοώ τα hz), σε ποιότητα κατασκευής και στο βίντεο. 

Θα κερδίσεις χαοτικά αυτονομία και θερμοκρασίες.

Στη θέση σου θα προχωραγα 

Link to comment
Share on other sites

Για το ετος 2021 μην παιρνεις τιποτε αλλο εκτος απο αυτο.Για λογους ανταγωνισμου η samsung επιτρεπει μια συσκευη να αγοραστει σε εξεφτελιστικη τιιμη και μονο στα 320ε ενω αντιθετα εαν την δουλεψεις κανα διμηνο  αν και απ τις πρωτες μερες το καταλαβαινεις δεν θα ειχες αντιρρηση να ειχε διπλασια τιμη δηλαδη στα 600ε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγινε "διαστημικος" ο Γιωργης με αυτες τις ταχυτητες χεχε...

EDIT:

Μετα απο ενημερωσεις σε διαφορα φορουμ της Sammy εαν παρατηρησει καποιος περιεργες συμπεριφορες σε browser , το  yourube επιστρεφει σε κατακορυφη λειτουργια κτλ.οφειλεται καθαρα στην εγκατασταση της ενημερωσης Οκτωβριου.Ο κατοχος μπορει να προβει σε hard reset το οποιο διορθωνει τυχον bugs η να περιμενει την επομενη ενημερωση.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...