Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, george_21 said:

Προσπαθώ να μπω σε recovery mode κ δεν...πατάω power and volume up 

Δωσε ζωρζ....welcome to the club flasmaniacs😁

Edit : Ελα και κανα-δυο tips  για το καλο...Εφοσον αρνηθεις τα παντα οταν φθασεις στην επιφανεια εργασιας χωρις να βαλεις το λογαριασμο google απενεργοποιησε οτι απεμεινε απο google εφαρμογες ασε μονο το maps.Στο google play δεν θα βαλεις το συνηθισμενο gmail αλλα φτιαξε ενα καινουργιο το οποιο δεν θα το χρησιμοποιησεις πουθενα.Το παλιο σου gmail θα το δωσεις μονο στο youtube vanced (microG) και στο mail της sammy (κατεβασε το απο το play)Ετσι αφηνεις σε ησυχια τα google service  γιατι σε αναγνωριζουν ως νεουδη χρηστη δεν θα τρεχουν δεν θα προκαλουν καταναλωση(πολυ χαμηλη παντα) γιατι απλα δεν υπαρχεις(καινουργιο gmail)... Tα google play  στην αδιακοπη συνεργασια που εχουν με τα google service εσυ θα φαινεσαι παρθενος 🤣και οχι μονο δεν θα εχουν να βρουν κατι γατι το φεικ mail δεν θα χρησιμοποιειται πουθενα και θα παραμενει μονο για το play να κατεβαζεις εφαρμογες το οποιο αργοτερα θα το βαλεις σε μερικη αδρανεια στην φροντιδα...αυτα τα ελαχιστα για αρχη λευτερια στους φλασακηδες..  🤣🤘

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν μου ακούγεται και τόσο καλή ιδέα αυτό με το νέο mail για το Google play. Τι θα κάνεις με τις αγορασμένες εφαρμογές μετά;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι ενα σεναριο μονο για  καποιον που δεν θα εχει εφαρμογες της google και θα  τρεχει ανταγωνιστικες εφαρμογες. Και για τις αγορασμενες ναι εκτος και εαν βαζεις και με  αλλο τροπο.Εγω εχω βολευτει και αυτη την πολιτικη την εφαρμοζω 2 χρονια τωρα χωρις ποτε προβληματα και δεν με εχουν απασχολησει τα θεματα καταναλωσης καθολου.Επισης μη ξεχναμε και τα μονιμα παραπονα διαφορων μελων  με ξετιναξε ο chrome την μπαταρια...τα google service στο θεο...το gmail μου κανει αυτο...και παει λεγοντας...Οκ ειναι ενα σεναριο λοιπον που μπορει να παιξει καποιος να βολευτει η,το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπες για Chrome προηγουμένως. Είπες για Google play ότι θες νέο mail. Χρησιμοποιώντας άλλον browser, και άλλη εφαρμογή για email, δεν πιστεύω πως ισχύει αυτό που λες περί ωφελείας από το "παρθένο" mail αφού η μόνη διαφορά για το play είναι ότι δεν έχεις τις αγορασμένες εφαρμογές σου. Έτσι κι αλλιώς δεν θα το αφήσεις να σου κάνει αυτόματη εγκατάσταση από άλλο τηλέφωνο ή από αντίγραφο ασφαλείας ξέρω'γω.
Καλό είναι να προσέχεις λίγο το τηλέφωνό σου, αλλά το πας λιγάκι στο άλλο άκρο. Δηλαδή αν είναι να απαρνηθώ όλες τις ευκολίες που μου παρέχει η Google για να κερδίσω λίγη αυτονομία, και ειδικά σε ένα τηλέφωνο με καλή μπαταρία, ε δεν αξίζει. Λιγάκι γίνεται και εμμονή μετά. Προτιμώ να φορτίζω λιγάκι πιο συχνά, παρά να με απασχολεί κάτι τέτοιο.

Edit: άσε που στο Gmail είναι όλες οι επαφές. Εκείνες πως θα τις φέρεις;

Sent from my Galaxy S10e



Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ο  chrome με βολεύει από την άποψη ότι σε πολλές σελίδες θυμάται κωδικούς κ δεν χρειάζεται σπάω το κεφάλι μου.. οκ να κατεβάσω το mail της Samsung δεν καίγομαι για Gmail..να απενεργοποιησω κ ότι άλλο θες..το σεταρα όπως είπες..κ βλέπουμε 

Screenshot_20211024-104840_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η κουβεντα της google εχει επεκτασεις ας ανοιξει καποιος  ενα θεμα η με πμ να μη συνεχισουμε εδω και ενοχλουνται αλλοι υποψηφιοι κατοχοι του a52s.

Link to comment
Share on other sites

Είναι. Επιλογή για να το κρατάει για 10" έχει, εκτός από μόνιμα;

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

@s_windto mail Samsung δουλεύει σε κανονικό χρόνο?μόλις το ανοίγω μου έρχονται τα mail κ όχι από μόνα τους..

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο mail ,Πας τρεις παυλες πανω αριστερα , μετα πατας δεξια  το γραναζι, πατας επανω στο λογαριασμο που εχεις ειδη  ,πατας στο προγραμμα συγχρονισμου mail  οριζεις εσυ πως θες να ερχονται.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 10" είναι το καλύτερο νομίζω.

Στη δικιά μου συσκευή που έκανα επαναφορά εχθές και έστησα με το mail app της Samsung χωρίς καμία ρύθμιση τα δείχνει αμέσως μόλις έρχονται. Στην επιλογή ορισμός προγ. συγχρονισμού έχει το αυτόματα(κατά τη λήψη).

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδεχομενο που καποιος-α δεν θελει aod κανει το εξης:

1)Την απενεργοποιει.

2) Πηγαινει ρυθμισεις/ κλειδωμα οθονης /ειδοποιησεις πατα λεπτομεριες.Φευγει απο κει.

3)Πας ρυθμισεις/συνθετες λειτουργιες/κινησεις και χειρονομιες  ενεργοποιεις τα τρια πρωτα και εισαι κομπλε.

 

Καθε φορα που σηκωνεις την συσκευη  αναβουν ολα στην κλειδωμενη οθονη  τα βλεπεις η πατας διπλο tab στην οθονη εαν ειναι ακινητοποιημενη η συσκευη.

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σε ενδεχομενο που καποιος-α δεν θελει aod κανει το εξης:
1)Την απενεργοποιει.
2) Πηγαινει ρυθμισεις/ κλειδωμα οθονης /ειδοποιησεις πατα λεπτομεριες.Φευγει απο κει.
3)Πας ρυθμισεις/συνθετες λειτουργιες/κινησεις και χειρονομιες  ενεργοποιεις τα τρια πρωτα και εισαι κομπλε.
 
Καθε φορα που σηκωνεις την συσκευη  αναβουν ολα στην κλειδωμενη οθονη  τα βλεπεις η πατας διπλο tab στην οθονη εαν ειναι ακινητοποιημενη η συσκευη.
 
 
στο 3ο βήμα μάλλον εννοείς αυτό που γράφεις αλλά στο υπομενου motios and gestures
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κάνω επιπλέον debloat μέσω adb. Έχει κάνει κανένας ώστε να ξέρουμε τι είναι ασφαλές να κόψουμε; 

Παρεμπιπτόντως, ορίστε μερικά δείγματα ακόμα από τη Gcam που στήνω. Νομίζω τη βελτιώθηκε αρκετά. Πλέον μου θυμίζει το s20 fe 5g το αποτέλεσμα. Εν το μεταξύ έχει απίστευτο OIS. Είναι όλες χεράτες.

Πατήστε να ανοίξουν σε νεο παράθυρο ώστε να τις δείτε φουλ ανάλυση.
 

PXL-20211023-221504738.jpg

PXL-20211023-221514915.jpg

PXL-20211023-221203817.jpg

 

 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ilka71 said:
43 minutes ago, s_wind said:
Σε ενδεχομενο που καποιος-α δεν θελει aod κανει το εξης:
1)Την απενεργοποιει.
2) Πηγαινει ρυθμισεις/ κλειδωμα οθονης /ειδοποιησεις πατα λεπτομεριες.Φευγει απο κει.
3)Πας ρυθμισεις/συνθετες λειτουργιες/κινησεις και χειρονομιες  ενεργοποιεις τα τρια πρωτα και εισαι κομπλε.
 
Καθε φορα που σηκωνεις την συσκευη  αναβουν ολα στην κλειδωμενη οθονη  τα βλεπεις η πατας διπλο tab στην οθονη εαν ειναι ακινητοποιημενη η συσκευη.
 
 

στο 3ο βήμα μάλλον εννοείς αυτό που γράφεις αλλά στο υπομενου motios and gestures

Ναι το διορθωσα thanks.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, george_21 said:

@Antretngποια gcam έχεις κατεβάσει και από που??

Την τελευταια 8.1 του bsg. Βέβαια το αποτέλεσμα που βλέπεις ειναι μετά από σετάρισμα. Στην αρχή μάλιστα φρίζαρε.

Όταν ολοκληρώσω το xml θα ανεβάσω. 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι τώρα που αγόρασα και εγώ το a52s. Για της επαφές ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται, της Samsung η της Google; Γίνεται οποία καινούργια επαφή βάζουμε να αποθηκεύονται και στης 2 εφαρμογές και ταυτόχρονα να γίνεται αυτόματα backup; Και κάτι άλλο για backup επαφών, μηνυμάτων κλπ,  χρησιμοποιείται το OneDrive που προτείνει η Samsung η το Google drive; Τι προτιμάτε;

Edited by dimitrisarta
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimitrisarta said:

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι τώρα που αγόρασα και εγώ το a52s. Για της επαφές ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται, της Samsung η της Google; Γίνεται οποία καινούργια επαφή βάζουμε να αποθηκεύονται και στης 2 εφαρμογές και ταυτόχρονα να γίνεται αυτόματα backup; Και κάτι άλλο για backup επαφών, μηνυμάτων κλπ,  χρησιμοποιείται το OneDrive που προτείνει η Samsung η το Google drive; Τι προτιμάτε;

Το cloud των επαφων μπορει να ειναι το ιδιο αν θες. Οπότε έτσι θα εχεις τις ιδιες επαφές σε οποιοδήποτε dialer.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για της απάντηση. Πώς γίνεται να είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίζει τις επαφές μέσω Gmail.
Μπορείς να το δεις στις επιλογές της εφαρμογής -> διαχείριση επαφών -> συγχρονισμός επαφών

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antretng said:

Την τελευταια 8.1 του bsg. Βέβαια το αποτέλεσμα που βλέπεις ειναι μετά από σετάρισμα. Στην αρχή μάλιστα φρίζαρε.

Όταν ολοκληρώσω το xml θα ανεβάσω. 

Φιλε φριζαρει. Εσυ τι εκανες και εφτιαξε?

Link to comment
Share on other sites

Ειπε οτι φριζαρει σε προηγουμενο ποστ μετα απο μερες θα ειναι ετοιμο .

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...