Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα πχ.ειναι η παρακατω εδω που ειμαι .Εσενα θα ειναι καποια αλλη.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά. Όποιος μπορεί ας πληκτρολογήσει στο dialer *#34971539#. Έπειτα στο μενού επιλέξτε "Phone/Cam FR Ver Check" και τραβήξτε ένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι χωριο λογικο τοτε. Με ποια εταιρία; Οκκ.. Τοτε ριξτο στο 3g. Έτσι και καλυτερο σημα θα εχεις και ιντερνετ θα μπαινεις
Πριν δέκα χρόνια μπορεί... Το 2021 το να το ρίξεις σε 3G είναι σχεδόν ισοδύναμο με το να μην έχεις σύνδεση...

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mark_K said:

Πριν δέκα χρόνια μπορεί... Το 2021 το να το ρίξεις σε 3G είναι σχεδόν ισοδύναμο με το να μην έχεις σύνδεση...

Sent from my TCL 20 5G
 

Kαι με το 3g μια χαρα δουλειά γινεται. Νομιζεις οτι εχει η Ελλαδα εστω ικανοποιητικο 4g ειδικα σε χωριά?

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία, όσες φορές το δοκίμασα να βάλω 3G φέτος απλά και μόνο σε περιπτώσεις που ήθελα οικονομία στην μπαταρία γιατί δεν μπορούσα να φορτίσω, δεν άνοιγε πρακτικά σχεδόν τίποτα. Δηλαδή αν θέλω 20" για να ανοίξω ένα θέμα στο Tapatalk, να το βράσω. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για την έλλειψη 4G. Με cosmote τουλάχιστον, δεν έχω το παραμικρό θέμα. Ακόμη και μεσοπέλαγα, και εντός πλοίου (που είναι χειρότερα μιας και είναι σαν ένα μεταλλικό κουτί) άψογη συνδεσιμότητα και ταχύτητες.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mark_K said:

Από προσωπική εμπειρία, όσες φορές το δοκίμασα να βάλω 3G φέτος απλά και μόνο σε περιπτώσεις που ήθελα οικονομία στην μπαταρία γιατί δεν μπορούσα να φορτίσω, δεν άνοιγε πρακτικά σχεδόν τίποτα. Δηλαδή αν θέλω 20" για να ανοίξω ένα θέμα στο Tapatalk, να το βράσω. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για την έλλειψη 4G. Με cosmote τουλάχιστον, δεν έχω το παραμικρό θέμα. Ακόμη και μεσοπέλαγα, και εντός πλοίου (που είναι χειρότερα μιας και είναι σαν ένα μεταλλικό κουτί) άψογη συνδεσιμότητα και ταχύτητες.

Sent from my TCL 20 5G
 

Δεν παει ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πάει. Η εξέλιξη στην τεχνολογία έχει συμπαρασύρει και όγκο δεδομένων που απαιτεί μια σύνδεση, και με το 3G δεν μπορείς πλέον. Εκτός από τα παραδείγματα με το κινητό, έχω από παλιά και ένα 3G mifi. 2 χρόνια πριν που δοκίμασα να το λειτουργήσω ήταν ανώφελο, και αναγκαστικά αγόρασα 4G router.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

 Ναι δεν υπαρχει πλεον τιποτα το οφελιμο αε 3G  και 2G. Επισης Σερνεται και ειναι μη αποδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 5:21 ΜΜ, s_wind said:

Κατι για τους "ψειρες" οπως εγω και οχι για ολους γιατι μπορει να μην τους ενδιαφερει.

Για να εχεις σωστη καλυψη 5G στο A52s πρεπει να κανεις τα παρακατω:

Η φουλ Ενδειξη του 5G μπαντας ειναι καθαρη χωρις  τετραγωνο  σε λευκο κουτακι .

Οι ενδειξεις 5G με  τετραγωνο σε λευκο κουτακι ειναι στις ειδη κυψελες 4G οι οποιες αναβαθμιζονται.

Εαν η συσκευη σου ειναι ευρωπαικη EUX csc για να εχεις την πληρη καλυψη του 5G με τις αναβαθμισεις των ειδη υπαρχων κυψελων 4G πρεπει να δεις στην  εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων  να γραφει EUR/EUR/EUR/EUX/EUR.

Εαν δεν ειναι ετσι και ειναι με περισσοτερα EUX  και μονο ενα EUR δεν ειναι κατι κακο αλλα...η συσκευη θα κουμπωνει σε συνθηκες 5G μονο οταν υπαρχει η μπαντα 78 πχ συνταγμα.

Για να διορθωσει καποιος το θεμα θα πρεπει να αλλαξει την θεση σιμ απο την ενα στην 2. Εαν ζητηθει επανεκινηση να κανει για να μπουν τα παραπανω csc στην διαταξη που αναφερω.

Εαν δει οτι δεν διορθωθηκε θα πρεπει να ξαναφλασαρει το λειτουργικο με ODIN με ενσωματωμενο το update  σεπτεμβριου.

Αυτα για τους "ψειρες" εννοειται οτι αλλους δεν τους ενδιαφερει καν... 😝

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

 

Μόλις παρέλαβα και εγώ το δικό μου από τοπικό κατάστημα στη Λάρισα.

Απ ότι φαίνεται είναι Vodafone.

Στο csc γράφει

VGR/VGR,VGR/EUX/VGR 

Μπορώ να το κάνω ελληνικό EUR και με ποιον τρόπο.

Ευχαριστώ.

 

 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, nik187 said:

Μόλις παρέλαβα και εγώ το δικό μου από τοπικό κατάστημα στη Λάρισα.

Απ ότι φαίνεται είναι Vodafone.

Στο csc γράφει

VGR/VGR,VGR/EUX/VGR 

Μπορώ να το κάνω ελληνικό EUR και με ποιον τρόπο.

Ευχαριστώ.

 

 

Για αλλαγη πρεπει να φλασαρεις το τελευταιο ενημερωμενο firmware Greece  Eur με odin---->    https://www.sammobile.com/samsung/firmware/SM-A528B/#SM-A528B

40 minutes ago, Petrinio13 said:

Καλησπέρα παιδιά μετά το τελευταίο update έχετε παρατηρήσει κάποιος να πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρια;

Εμενα το update οκτωβριου μου δημιουργησε ενα προβλημα στο youtube ,ειχε επισης μια ψιλοτρελη συμπεριφορα με αποτελεσμα να κανω hard reset μεαο recovery mode.Μετα το στησιμο ολα δουλευουν αψογα και η μπαταρια βραχος.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, s_wind said:

Για αλλαγη πρεπει να φλασαρεις το τελευταιο ενημερωμενο firmware Greece  Eur με odin---->    https://www.sammobile.com/samsung/firmware/SM-A528B/#SM-A528B

Εμενα το update οκτωβριου μου δημιουργησε ενα προβλημα στο youtube ,ειχε επισης μια ψιλοτρελη συμπεριφορα με αποτελεσμα να κανω hard reset μεαο recovery mode.Μετα το στησιμο ολα δουλευουν αψογα και η μπαταρια βραχος.

Κατέβασα το UI8 EUR από samfirm με 5 αρχεία μέσα . Φλασαρα με το csc όχι το home αλλά δεν άλλαξε κάτι μετά την επανεκκίνηση.

Πρίν φλασαρω είχα ενεργοποίηση την συσκευή

Κάνω κάτι λάθος ;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ενω φλασαρες λειτουργικο eur αυτο παρεμεινε vodafone?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, s_wind said:

Εννοεις οτι ενω φλασαρες λειτουργικο eur αυτο παρεμεινε vodafone?

Ναι.

Το κατέβασα από samfirm όχι  Από. Sammobile 

Ενεργοποίησα κινητό χωρίς sim μεσα, είδα ότι έχει Vodafone.

Κατεβασα  eur την πέρασα με Odin , έκανε επανεκκίνηση χωρίς sim μέσα και παρέμεινε  Vodafone.

Να κατέβασα λάθος αρχείο δεν νομίζω

 

 

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα εκανες καποιο κλειδωμα υποψιαζομαι και δεν αλλαζει ισως πλεον ετσι...Θα το ψαξουμε στην πορεια...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_wind said:

spacer.png

 

4 ώρες πριν, george_21 said:

Screenshot_20211021-134825_FactoryCamera.jpg

Από που το αγόρασε ο καθενας; Έκδοση σε gb?

Μεταξύ σας έχετε διαφορετικό πίσω αισθητήρα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλαξα 3 αυτο ειναι το 4ο γιατι εχω λοξα με το λευκο τα 3 πρωτα ηταν κοκκινο το λευκο εργοστασιακα υπαρχουν θεματα παντα. Τωρα αυτο που εχω ειναι λευκο οκ Εχω εκδοση 8/256 απο mr mobile.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ενδιαφέρον. Κάντε και οι υπόλοιποι ενα κόπο και βάλτε ενα screenshot γράφοντας κατάστημα αγοράς, έκδοση σε gb και χρώμα. Αν δεν βαριέστε, δείτε και την ημερομηνία παραγωγής στο κουτί. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Για αλλαγη πρεπει να φλασαρεις το τελευταιο ενημερωμενο firmware Greece  Eur με odin---->    https://www.sammobile.com/samsung/firmware/SM-A528B/#SM-A528B

Εμενα το update οκτωβριου μου δημιουργησε ενα προβλημα στο youtube ,ειχε επισης μια ψιλοτρελη συμπεριφορα με αποτελεσμα να κανω hard reset μεαο recovery mode.Μετα το στησιμο ολα δουλευουν αψογα και η μπαταρια βραχος.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Petrinio13 said:

 

Θα το δοκιμάσω πιο αναλυτικά να δω τι θα κάνω γιατί δεν βλέπω κάποια εφαρμογή να τρώει μπαταρία μόνο ο chrome την πίνει νεράκι.βαριεμαι να ξαναστησω το κινητό με hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...