Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

900αρι
Πολυυυυ καλο

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δινει γκαζι και συνταγμα προηγουμενη εβδομαδα περαστικος....

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω αύριο σύνταγμα που θα πάω για δουλειά 

Υπάρχει τρόπος για δωρεάν speedtest?κάποτε cosmote ήταν δωρεάν αν έμπαινε σε δικούς της σερβερς..

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που στην καμερα δεν θελει στις αυτοματες ρυθμισεις να κανει διαρκη εστιαση .Βαζει τις εξτρα λειτουργιες απο το μενου αλλες επαγγελματικη φωτο και επαγγελματικο βιντεο  Εκει θα συναντησει πολλες ρυθμισεις μια  απο  αυτες ειναι το MF στο βιντεο , στην επαγγελματικη φωτο   το AF , μπαινεις αριστερα ειναι για κοντα δεξια για μακρια με κλειδωμα  εστιασης.

Τα παραπανω ισχυουν για σκοταδι αλλα οκ εχει πληθωρα ρυθμισεων για ολες τις φασεις 24ωρου  αρκει να αφιερωνεις χρονο να τα φερνεις στα μετρα σου 

15 minutes ago, george_21 said:

Θα το τσεκάρω αύριο σύνταγμα που θα πάω για δουλειά 

Υπάρχει τρόπος για δωρεάν speedtest?κάποτε cosmote ήταν δωρεάν αν έμπαινε σε δικούς της σερβερς..

Οχι δυστυχως...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου της φροντιδας βαλτε οσες εχετε απο τις παρακατω εφαρμογες σε απλη αδρανεια για να μην τρωνε μπαταρια.

 

spacer.png

 

 

Στο google play απενεργοποιηστε το play  protect και τις αυτοματες ενημερωσεις ωστε να μη ξυπνανε συνεχεια τα google service και τρωνε την μπαταρια.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις της συσκευης "θεση"  βαλτε ακριβεια τοποθεσιας google "ανενεργο ,   στις ρυθμισεις ακριβειας μονο το wifi ενεργο, και στα δικαιωματα εφαρμογων θα βαλετε τις εφαρμογες που θελετε να λοκαρουν στο μενου "μονο κατα την χρηση" οχι "επιτρεπεται" παντα

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δυο σημαντικα που τρωνε πολυ  μπαταρια σε ανυποπτο χρονο ειναι η εφαρμογες συμβουλες και χαρτες.Αποκλειστε τις ειδοποιησεις μονο αυτων.Η google ελεγχει εντονα και τακτικα το συστημα με τις εφαρμογες χαρτες, chrome, google play, και Θεση-gps μεσο της εσωτερικης εφαρμογης google service.

 

spacer.png

 

 

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οχι καλυτερη θα εχει απλα εαν θες να τρεξεις τους χαρτες καλο ειναι να ειναι ενεργο για να κλειδωσει το σημα .Εαν δεν λειτουργεις χαρτες κλειστο  αυτα ειναι ανοιχτα για να λοκαρει πιο γρηγορα στο χαρτη .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο φάουλ της Samsung σ αυτή τη συσκευή είναι ο τύπος της μνήμης της συσκευής. Χρησιμοποιεί το παλιό πρότυπο ufs 2.1 ενώ ο ανταγωνισμός είναι στο ufs 3.0 και 3.1.. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα και στα τεστ του notebookcheck.. 

Screenshot_20211010-204744.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχειι κανενα  μεγαλο φαουλ οι διαφορες στην πραξη ειναι απειροελαχιστη εχει δοκιμαστει με 5 διαφορετικες συσκευες ολες με σναπ 778 απο 2.0 εως 3.1 ufs στο youtube τα εχουν ανεβασει κατι ινδοι τιποτα το σπουδαιο .Τα ειδαμε πριν το παρουμε...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Lorgan21 said:

Το μεγάλο φάουλ της Samsung σ αυτή τη συσκευή είναι ο τύπος της μνήμης της συσκευής. Χρησιμοποιεί το παλιό πρότυπο ufs 2.1 ενώ ο ανταγωνισμός είναι στο ufs 3.0 και 3.1.. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα και στα τεστ του notebookcheck.. 

Ο ανταγωνισμός γενικά και αόριστα δεν έχει 3.1. Το mi 11 lite πχ έχει και αυτό Ufs 2.2.

Είναι αυτό που έγραψα και πιο πίσω ότι όλες αυτές οι συσκευές/ανταγωνισμός αυτής της κατηγορίας κάπου κερδίζουν και κάπου χάνουν.

Για παράδειγμα το A52s δεν έχει επιλογή για adaptive refresh rate(ανεβοκατέβασμα),ενώ το Realme GT master edition έχει. Από την άλλη Xiaomi mi 11 lite και Nord 2 υποστηρίζουν μόνο μέχρι 90hz,ούτε καν 120.

Για άλλους μέγα φαουλ είναι και η ταχυφόρτιση που το Α52s έρχεται με 15W φορτιστή,όταν οι άλλες συσκευές έχουν 65W.

Ois έχει το A52s και το nord 2 ένω τα xiaomi και Realme όχι και πάει λέγοντας.

Το A52s απλά για τα χρήματα που το βρίσκει κάποιος πλέον(απαράδεκτη αρχική τιμή)+την εδώ αντιπροσωπεία,προσφέρει πολλά . Δεν είναι τέλειο παντού προφανώς,όπως ούτε τέλειος δεν είναι ο ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγαμε για φαγητο και απεναντι ητσν ενας σταθμος τρενου με πολυ χαμηλο αλλα ωραιο φωτισμο .Τραβηξα τεσσερα βιντεο.Ειλικρινα καποιοι που γραφετε οτι δεν εχει καλο βιντεο η οτι δηθεν το ειπαν καποιοι στο youtube τραβηξτε βιντεο το βραδυ  εαν βγειτε εξω και πειτε  εαν εχει καλο βιντεο η οχι .

Τον παρακατω σταθμο τραβηξα τα βιντεο χωρις καν ιχνος πιξελιασματος και αψογη εικονα.

(Φωτο απο το σταθμο  στο αυτοματο 12mp χωρις την λειτουργια νυχτα)

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ωραία φωτό τόσο καλλιτεχνική οσο και τεχνική, ανέβασε τη σε κάνα Flickr για να τη δούμε σε original μέγεθος


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την ανεβασα στο fb με οτι συμπιεση και εαν κανει δεν εχω πειραξει τιποτα ειναι ατοφια ετσι οπως την βλεπεις ακριβως ιδια ποιοτητα εχει και το νυχτερινο βιντεο.Αψογο.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, s_wind said:

Αυτη την ανεβασα στο fb με οτι συμπιεση και εαν κανει δεν εχω πειραξει τιποτα ειναι ατοφια ετσι οπως την βλεπεις ακριβως ιδια ποιοτητα εχει και το νυχτερινο βιντεο.Αψογο.

Να δούμε κάπου και το βίντεο (έστω απόσπασμα) σε αρχική ανάλυση; Σε τι ρύθμιση ήταν; πχ FHD 30fps; Και επειδή "νομίζω" πως αναφέρεστε σε μένα όταν λέτε ότι κάποιοι είπαν ότι δεν έχει καλό βίντεο, εγώ αναφέρθηκα σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού. Το κινητό εννοείται πως είναι πάρα πολύ καλό και στον χαμηλό φωτισμό τόσο στη φωτογραφία όσο και στο βίντεο και το night mode το απογειώνει. 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειπα κατι για σενα γιαυτους που ακουνε αποκλειστικα τους youtuber  οι οποιοι δεν ειναι παντα αντικειμενικη σε μια παρουσιαση.

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, s_wind said:

Οχι δεν ειπα κατι για σενα γιαυτους που ακουνε αποκλειστικα τους youtuber  οι οποιοι δεν ειναι παντα αντικειμενικη σε μια παρουσιαση.

Πράγματι δεν είναι αντικειμενικοι πολλοί από αυτούς... έχουν διαφορα συμφέροντα και συμπάθειες. Γενικά χρειάζεται ψάξιμο από πολλές πηγές.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, s_wind said:

Οχι δεν ειπα κατι για σενα γιαυτους που ακουνε αποκλειστικα τους youtuber  οι οποιοι δεν ειναι παντα αντικειμενικη σε μια παρουσιαση.

Πόσα ξέρεις εσυ δεν λέγεται.. Κανενα τρικακι για βελτιωση σήματος κινητης υπάρχει?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τσεκαρισμένο και σύνταγμα η ένδειξη 5g παραμένει σε λευκό κουτάκι .παντού έτσι είναι..οπότε δεν νομίζω ισχύει αυτό που λέγαμε για ποια έκδοση φοράει..ίσως ανάλογα την έκδοση να αλλάζει το εικονίδιο κ όχι οι μπάντες. Δίπλα κ  s21 φίλου κ αυτουνού το ίδιο σηματάκι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση και από μένα μιας και το συγκεκριμένο κινητό είναι υποψήφιο για αγορά σε λίγους μήνες. Το πλαστικό, (πολυκαρβονικο), υλικό της πλάτης πόσο ανθεκτικό είναι; Συνήθως δεν βάζω θήκες στα κινητά μου παρά μόνο προστατευτικο αυτοκόλλητο στην πλάτη και, αν χρειαστεί, γυαλί. Σκεφτόμουν μήπως δοκίμαζα σε πρώτη φάση και αν τελικά πάρω την συσκευή να το έχω χωρίς τίποτα. Γενικά προσέχω σχετικώς τις συσκευές μου. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
57 minutes ago, Rayden1 said:

Καλημέρα μια ερώτηση και από μένα μιας και το συγκεκριμένο κινητό είναι υποψήφιο για αγορά σε λίγους μήνες. Το πλαστικό, (πολυκαρβονικο), υλικό της πλάτης πόσο ανθεκτικό είναι; Συνήθως δεν βάζω θήκες στα κινητά μου παρά μόνο προστατευτικο αυτοκόλλητο στην πλάτη και, αν χρειαστεί, γυαλί. Σκεφτόμουν μήπως δοκίμαζα σε πρώτη φάση και αν τελικά πάρω την συσκευή να το έχω χωρίς τίποτα. Γενικά προσέχω σχετικώς τις συσκευές μου. 

Αν την προσεχείς και δε σου πέσει, δε θα έχεις πρόβλημα. Η πλάτη είναι ανθεκτική λόγω υλικού αλλά ένα tempered glass για την οθόνη, θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, athanaso77 said:

Αν την προσεχείς και δε σου πέσει, δε θα έχεις πρόβλημα. Η πλάτη είναι ανθεκτική λόγω υλικού αλλά ένα tempered glass για την οθόνη, θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αναμένω και απόψεις των φίλων εδώ που το χρησιμοποιούνε. Θα πάω να το δω κάποια στιγμή και από κοντά σε κατάστημα. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Rayden1 said:

Καλημέρα μια ερώτηση και από μένα μιας και το συγκεκριμένο κινητό είναι υποψήφιο για αγορά σε λίγους μήνες. Το πλαστικό, (πολυκαρβονικο), υλικό της πλάτης πόσο ανθεκτικό είναι; Συνήθως δεν βάζω θήκες στα κινητά μου παρά μόνο προστατευτικο αυτοκόλλητο στην πλάτη και, αν χρειαστεί, γυαλί. Σκεφτόμουν μήπως δοκίμαζα σε πρώτη φάση και αν τελικά πάρω την συσκευή να το έχω χωρίς τίποτα. Γενικά προσέχω σχετικώς τις συσκευές μου. 

Μόνο και μόνο για το πως προεξέχουν οι καμερες πίσω στην πλάτη,χρειάζεται μια θήκη.

Ασε που για πλαστικό μιλάμε,άρα ίδια(ίσως και καλύτερη ανάλογα την θήκη)αίσθηση στο χέρι θα έχεις.

Το ίδιο ισχύει και για τζαμάκι,παρόλο που έχει gorilla glass 5.

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...