Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια και αναφερατε για φωτογραφια για να βγαλει καποιος πολυ καλες σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου τι κανει?

Παμε στο μενου της καμερας και ενεργοποιουμε τις προτασεις ληψεις.Βγαινουμε εξω  μετα παμε στο  κεντρικο μενου -αλλες και την λειτουργια νυχτα την τοποθετουμε διπλα απο την λειτουργια φωτογραφια. 

Θελουμε να τραβηξουμε φωτο το βραδυ .

Ενεργοποιουμε την καμερα στην λειτουργια 64mb.Εστιαζουμε και περιμενουμε η προταση ληψης να γινει απο λευκη κιτρινη .Την ακολουθουμε σταματαμε εκει και οταν σταθεροποιηθει στο κιτρινο τοτε παταμε την λειτουργια Νυχτα.Παταμε για αποτυπωση.

Η φωτο θα βγει με πολυ καλο αποτελεσμα.

Αυτα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_wind said:

Μια και αναφερατε για φωτογραφια για να βγαλει καποιος πολυ καλες σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου τι κανει?

Παμε στο μενου της καμερας και ενεργοποιουμε τις προτασεις ληψεις.Βγαινουμε εξω  μετα παμε στο  κεντρικο μενου -αλλες και την λειτουργια νυχτα την τοποθετουμε διπλα απο την λειτουργια φωτογραφια. 

Θελουμε να τραβηξουμε φωτο το βραδυ .

Ενεργοποιουμε την καμερα στην λειτουργια 64mb.Εστιαζουμε και περιμενουμε η προταση ληψης να γινει απο λευκη κιτρινη .Την ακολουθουμε σταματαμε εκει και οταν σταθεροποιηθει στο κιτρινο τοτε παταμε την λειτουργια Νυχτα.Παταμε για αποτυπωση.

Η φωτο θα βγει με πολυ καλο αποτελεσμα.

Αυτα .

Άμα το κατέχεις το άθλημα!

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειακες Ιστοριες τεχνολογιας.. 

Καποιοι ψαχνουν να κανουν οικονομια μπαταριας κλεινοντας το 5G , κανουν  μειωσεις ταχυτητας επεξεργαστη και τοσα αλλα...και συ μπορεις να απολαμβανεις τον πρωινο καφε σου σπιτι  σε συνθηκες 5G με αστραπια πλοηγηση  και download  με καταναλωση 1 ωρα σοτ υπολοιπο 95%.

Εδω που βρισκομαι παρεα σε συγκριση με galaxy s21 φιλου  και επισης redmi note 10 5G φιλου με sim wind ενεργοποιημενο 5G και στα 2 παραπανω...5G δεν πιανουν....

Ειμαστε μπροστα με Galaxy A52s 5G...Αρε x53 modem κανεις παππαδες...😄😁🤣🤪

 

spacer.png

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Δλδ στις ιδιες συνθηκες θα σου δωσει 16 ωρες SOT μεχρι το 20%;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GMF80 said:

Ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Δλδ στις ιδιες συνθηκες θα σου δωσει 16 ωρες SOT μεχρι το 20%;

Οχι οσο παει μειωνεται η αντιστοιχια καταναλωσης - δεκτη ποσοστου μπαταριας...

Να κοιτα τωρα που επεσα  απο το 95 στο 90% .Αλλα οκ μενεις παλι ικανοποιημενος...

 

spacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ξαναδει αυτο, σε ταμπλετ κυριως...

Στα κινητα συνηθως πεφτει σχετικα γρηγορα η μπαταρια μεχρι το 90%...

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Όπως κ να έχει κάνει παπάδες το κινητό..για πείτε καμία καλή λεπτή θήκη. Έχω μια της nillkin που κρύβει κ τις κάμερες αν θες αλλά είναι λίγο χοντρή. Ψάχνω λεπτή..

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Εδω υπαρχει διαφορετικη λειτουργια στη διαχειριση .Ο καινουργιος επεξεργαστης με το x53 modem και στη ληψη σηματος αλλα και στο διαβασμα πλοηγησης δεν επιτρεπει εντονη  καταναλωση  μονιμα στα 120hz. Καλη δουλιτσα απο την qualcomm.

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ!

Αν δεν ημουν 100% ευχαριστημενος με το S20+ θα ηταν το επομενο κινητο μου. Δεν ξαναπληρωνω 700αρια + και πλεον 1000αρια για κινητα....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, george_21 said:

Όπως κ να έχει κάνει παπάδες το κινητό..για πείτε καμία καλή λεπτή θήκη. Έχω μια της nillkin που κρύβει κ τις κάμερες αν θες αλλά είναι λίγο χοντρή. Ψάχνω λεπτή..

Εχει πολλες αμα γραψεις για Α52 σκετο οχι s θα σου βγαλει στο skroutz.Επισης αμα μενεις αθηνα στο κεντρο-ομονοια γινεται χαμος τεραστια ποικιλια πας τις βλεπεις και αγοραζεις οσες θες πολυ φθηνα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 

30 minutes ago, GMF80 said:

Ειναι πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Δλδ στις ιδιες συνθηκες θα σου δωσει 16 ωρες SOT μεχρι το 20%;

Απλα οπως αναφέρθηκε έχουμε 4500mah μπαταρία και 1080p ανάλυση σε συνδιασμό με ενα mid range τσιπάκι που σημαίνει μικρότερη κατανάλωση.

Στις ναυαρχίδες για να δεις αντιστοιχη κατανάλωση πρέπει να έχεις 6000mah μπαταρία όπως τα Asus Rogphone. Για παράδειγμα ο Α15 των iphone καταναλώνει 2.5 λιγότερη μπαταρία σε παιχνίδια σε σχέση με την Adreno του Snap888.

6 minutes ago, GMF80 said:

Δεν ξαναπληρωνω 700αρια + και πλεον 1000αρια για κινητα....

Σε Android γενικά όντως δεν αξίζει να δίνεις υψηλά ποσά για συσκευές για διάφορους λόγους αλλα αν είναι να δώσεις να είναι τουλάχιστον για συγκεκριμένες συσκευές τυπου galaxy flip,S21 ultra(αν θες πενακι,dex),google pixel.

Για ναυαρχίδες επιπέδου s21/mi 11 κλπ,απλά περιμένεις και τις αγοράζεις τα 500ευρώ.

Για Android μιλάμε που οι επιλογές είναι πάρα πολλές,ειδικά σε χαμηλότερες τιμές.

Γιαυτό φέτος υπάρχει τεράστιο ενδιαφέρον στις mid range συσκευές τυπου Samsung A52s,Realme GT master edition,Oneplus Nord 2,Mi 11 lite 5g κλπ. Γιατί προσφέρουν πολλά,για κάτω από 400ευρώ.

και ειδικά το a52s 5g που αν είχε και ασύρματη φόρτιση, άνετα το λέγαμε και S21 FE(και ας μην έχει τον snap888).

 

Link to comment
Share on other sites

Το mi 11 lite 5g το είχα αρχές καλοκαιριού..οκ καλό,μπαταρία όχι τόσο όσο αυτό  κ επίσης κάμερες πολύ κοντά σχεδόν ίδιες. Είχα πρόσφατα το oneplus nord, όχι το 2, πολύ καλό γρήγορο κάμερες φοβερές αλλά ήταν κλειδωμένο το 5g κ θα το έδιναν σε μελλοντική αναβάθμιση..ξενερα. κ δεν είχε στέρεο ηχεία. 

Link to comment
Share on other sites

Κατι για τους "ψειρες" οπως εγω και οχι για ολους γιατι μπορει να μην τους ενδιαφερει.

Για να εχεις σωστη καλυψη 5G στο A52s πρεπει να κανεις τα παρακατω:

Η φουλ Ενδειξη του 5G μπαντας ειναι καθαρη χωρις  τετραγωνο  σε λευκο κουτακι .

Οι ενδειξεις 5G με  τετραγωνο σε λευκο κουτακι ειναι στις ειδη κυψελες 4G οι οποιες αναβαθμιζονται.

Εαν η συσκευη σου ειναι ευρωπαικη EUX csc για να εχεις την πληρη καλυψη του 5G με τις αναβαθμισεις των ειδη υπαρχων κυψελων 4G πρεπει να δεις στην  εκδοση λογισμικου παροχεα υπηρεσιων  να γραφει EUR/EUR/EUR/EUX/EUR.

Εαν δεν ειναι ετσι και ειναι με περισσοτερα EUX  και μονο ενα EUR δεν ειναι κατι κακο αλλα...η συσκευη θα κουμπωνει σε συνθηκες 5G μονο οταν υπαρχει η μπαντα 78 πχ συνταγμα.

Για να διορθωσει καποιος το θεμα θα πρεπει να αλλαξει την θεση σιμ απο την ενα στην 2. Εαν ζητηθει επανεκινηση να κανει για να μπουν τα παραπανω csc στην διαταξη που αναφερω.

Εαν δει οτι δεν διορθωθηκε θα πρεπει να ξαναφλασαρει το λειτουργικο με ODIN με ενσωματωμενο το update  σεπτεμβριου.

Αυτα για τους "ψειρες" εννοειται οτι αλλους δεν τους ενδιαφερει καν... 😝

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου ειναι πολωνικο.

Οκ δεν ειναι προβλημα οπως αναφερα κατα πασα πιθανοτητα θα διορθωθει σε επομενο update που θα στειλει η σαμμυ η χειροκινητα φλασαρισμα  κατεβαζοντας την  EUR σεπτεμβριου με την εφαρμογη  Odin.Οποιος δεν ξερει να φλασαρει δεν χρειαζεται να το κανει 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις εαν δωσει σημασια η σαμμυ θα αλλαξει εαν δεν δωσει σημασια δεν σε νοιαζει ε καποια στιγμη μελλοντικα θα κατεβασεις την ελληνικη να την φλασαρεις με odin .Εαν δεν ξερεις θα μαθεις δεν ειναι τιποτα απλα θα θελει στησιμο απο την αρχη και μολις αναψει η οθονη μετα το φλασαρισμα θα σου πει εαν θελεις να κανει επανεκινηση για να μπουν οι ρυθμισεις csc  ελληνικων.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αλλάζει σε update?δεν νομίζω από όσο ξέρω..
Αυτά που πουλάνε σε best price και skroutz
Είναι ελληνικά ή ανατολική Ευρώπη και δεν θα έχουμε 5G
Ερωτώ γιατί είναι 100€ φτηνότερα

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρόνια να το κάνω.. τα έκανα όλα αυτά..κ root..k jailbreak..κ αλλαγή σε xiaomi..τα έχω παρατήσει λίγο 2 χρόνια τώρα..έχεις λινκ εύκαιρο?

Έχεις 5g κανονικά.. απλά σε κάποιες μπάντες συγκεκριμένα 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, celtic1453 said:

Αυτά που πουλάνε σε best price και skroutz
Είναι ελληνικά ή ανατολική Ευρώπη και δεν θα έχουμε 5G
Ερωτώ γιατί είναι 100€ φτηνότερα

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι φιλε μου ολα εχουν 5g απλα εγω οταν το εβγαλα απο το κουτι ειχα ετοιμο το ελληνικο ρομ να το φλασαρω πριν καν αναψω την συσκευη.Εχεις κανονικοτατα 5G και μενα το κουτι της συσκευης εγραφε βιετναμ.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ελληνικα  csc .

Βρε μη ασχοληστε ψιλολεπτομεριες εγραψα μη δινετε σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε δλδ όλες τις 5G bands και ας μη το κάνουμε αυτό;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...