Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και χαρά σε όλους!

Έχω προς αξιοποίηση ποσό επιδότησης απο τη  Vodafone και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για τυχόν "παρεμβάσεις" της εταιρείας στο κινητόι ( λόγου χάρη λογότυπο όταν το ανοίγεις, σετάρισμα εφαρμογών και καθυστλερηησ σε ε3νημέρωση λογισμικού κα)...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
41 minutes ago, geovrettos1908 said:

Γεια και χαρά σε όλους!

Έχω προς αξιοποίηση ποσό επιδότησης απο τη  Vodafone και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για τυχόν "παρεμβάσεις" της εταιρείας στο κινητόι ( λόγου χάρη λογότυπο όταν το ανοίγεις, σετάρισμα εφαρμογών και καθυστλερηησ σε ε3νημέρωση λογισμικού κα)...

 

Όχι, δεν υπάρχουν πλέον αυτά (ευτυχώς).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του εξαιρετικού αυτού κινητού εδώ και λίγες μέρες. Μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος, αν και θα ήθελα το Α72s 5G (ας όψεται η έλλειψη τσιπ).

Σήμερα έκανα μια κλήση και έγραφε HD+ κλήση. Καινούργιο φρούτο είναι αυτό; Στο A70 είχα HD κλήση.

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω.

Στην προστασία για ξεκούραστα μάτια και στην επιλογή Προσαρμόσιμη, πρέπει να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία από τον διακόπτη ή ενεργοποιείται αυτόματα;

Η ίδια ερώτηση και για την προσαρμοσμένη εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, wpandroidios said:

5g πιάνει το δικό σας; Με vodafone μόνο 4g βλέπω.

Αυτό έχει να κάνει με τον ίδιο τον πάροχο και φυσικά την περιοχή που είσαι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στη wind εαν καποιος εχει συμβολαιο για να ενεργοποιησει το 5G πηγαινει σε σημειο που υπαρχει καλυψη παιρνει τηλ.στη εξυπηρετηση και το ενεργοποιουν.Μολις σου πουν οτι εισαι κομπλε κανεις  reboot τη συσκευη και εχεις κανονικα 5G.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 Τα φουλ face τζαμακια δεν επηρεάζουν την ποιότητα της selfie?Βλέπω οι κατασκευαστές βαριούνται να φτιάξουν με τρύπα τα τζαμακια για την κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
40 minutes ago, Nix17 said:

 Τα φουλ face τζαμακια δεν επηρεάζουν την ποιότητα της selfie?Βλέπω οι κατασκευαστές βαριούνται να φτιάξουν με τρύπα τα τζαμακια για την κάμερα...

Ένα καλό επώνυμο tempered glass δε δημιουργεί πρόβλημα στις φωτογραφίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Οτι πληρωσεις παιρνεις.... Δεν χρειαζεται πχ να δωσεις τα 40 που κανει το Whitestone. Στο S20+ εχω το X-one που κανει 15 και ειναι ισαξιο μην πω καλυτερο του πανακριβου Dome. Βεβαια δεν ειναι το τζαμακι που κοστιζει αλλα οτι περιεχει η συσκευασια για την τοποθετηση του.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, GMF80 said:

Συμφωνω. Οτι πληρωσεις παιρνεις.... Δεν χρειαζεται πχ να δωσεις τα 40 που κανει το Whitestone. Στο S20+ εχω το X-one που κανει 15 και ειναι ισαξιο μην πω καλυτερο του πανακριβου Dome. Βεβαια δεν ειναι το τζαμακι που κοστιζει αλλα οτι περιεχει η συσκευασια για την τοποθετηση του.

Ούτως ή άλλως το Dome δε θα το πρότεινα σε καμία περίπτωση με τα προβλήματα που έχω διαβάσει κατά καιρούς ότι δημιουργεί το υγρό - κόλλα.

Της X-One, της Spigen, της ESR, είναι μια χαρά ποιοτικά και με λογικό κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο S10e εβαλα 2 φορες Dome και στις 2 ειχε ξεραθει η κολλα και ειχε αφησει σημαδακια στο τζαμακι στις πρωτες μερες.
Στο Χ-One κανενα προβλημα.
Της Spigen εχω δοκιμασει αλλα δεν μου αρεσαν. Μαυρα πλαισια και κακη ποιοτητα τζαμιου.
Θηκες εχουν τελειες αλλα στην προστασια οθονης δεν τα πανε καλα.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
58 minutes ago, GMF80 said:

Και εγω στο S10e εβαλα 2 φορες Dome και στις 2 ειχε ξεραθει η κολλα και ειχε αφησει σημαδακια στο τζαμακι στις πρωτες μερες.

Πρόσφατα ανάφερα μία περίπτωση που είχε η κόλλα εισχωρήσει στη μητρική και η συσκευή κατέστη άχρηστη. Μακριά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, christos_087 said:

Παιδιά, για το κινητο μας ταιριαζουν και οι θηκες του A52 του απλού?

Ταιριάζουν, έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου πόσο τρελός είμαι που το γλυκοκοιτάζω ενώ έχω το s10 lite προ ενάμισι έτους αγορασμένο;

Στην ουσία μπήκαν αυτά που είχαν ως ελλείψεις στο δικό μου δηλαδή αδιαβροχοποίηση, stereo speakers, 120ρα οθόνη. Συν το 5g του πράγματος. Α μπήκε και jack αλλά εμένα περισσότερο κακό μου κάνει αυτό (είπαμε, ανώμαλος γαρ 😅) γιατί είναι απλώς μία παραπάνω οπή για να μαζεύει βρόμα καθότι χρησιμοποιώ μόνο tws εδώ και χρόνια. 

Kατά τα άλλα έχετε καμιά εμπειρία για 778g vs 855;

Α ρε σαμμυ σε μπλεξίματα μια ζωή μας βάζεις, είτε για καλό είτε για κακό χαχα.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Για πείτε μου πόσο τρελός είμαι που το γλυκοκοιτάζω ενώ έχω το s10 lite προ ενάμισι έτους αγορασμένο;

Στην ουσία μπήκαν αυτά που είχαν ως ελλείψεις στο δικό μου δηλαδή αδιαβροχοποίηση, stereo speakers, 120ρα οθόνη. Συν το 5g του πράγματος. Α μπήκε και jack αλλά εμένα περισσότερο κακό μου κάνει αυτό (είπαμε, ανώμαλος γαρ 😅) γιατί είναι απλώς μία παραπάνω οπή για να μαζεύει βρόμα καθότι χρησιμοποιώ μόνο tws εδώ και χρόνια. 

Kατά τα άλλα έχετε καμιά εμπειρία για 778g vs 855;

Α ρε σαμμυ σε μπλεξίματα μια ζωή μας βάζεις, είτε για καλό είτε για κακό χαχα.

Σαν σημερινός κάτοχος της συσκευής(εν αναμονή για pixel 6/iphone)θα σου έλεγα να κάτσεις εκεί που είσαι.

Η συσκευή είναι αρκετά κοντα σαν φιλοσοφία/features με το δικό σου,άρα δεν κερδίζεις και πολλά από την αλλαγή.

Και σε τσιπάκια,δεν έχουν τεράστιες διαφορές τα 2 αυτά.

Τώρα βέβαια εαν δεν σου κοστίσει και πολλά η όλη μετάβαση(υποστηρίζει και 120hz η οθόνη του ενω του S10 lite 60),μπορεις να την κάνεις.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Σαν σημερινός κάτοχος της συσκευής(εν αναμονή για pixel 6/iphone)θα σου έλεγα να κάτσεις εκεί που είσαι.

Η συσκευή είναι αρκετά κοντα σαν φιλοσοφία/features με το δικό σου,άρα δεν κερδίζεις και πολλά από την αλλαγή.

Και σε τσιπάκια,δεν έχουν τεράστιες διαφορές τα 2 αυτά.

Τώρα βέβαια εαν δεν σου κοστίσει και πολλά η όλη μετάβαση(υποστηρίζει και 120hz η οθόνη του ενω του S10 lite 60),μπορεις να την κάνεις.

H αλήθεια είναι ότι με απαλοιφή ΦΠΑ και πώληση του παλιού δεν βγαίνει τίποτα τρελό σαν τιμή γι'αυτό σκέφτομαι την ανανέωση, ειδικά λόγω μπαταρίας γιατί συνηθίζω να εξαντλώ μέχρι αηδίας τα κινητά και βλέπω διθυράμβους για τον 778 ακόμη και στα 120hz. Θα πάω και στα 256 απευθείας μάλλον οπότε αυτομάτως γλιτώνω έστω και ένα μικρό παραπάνω ποσό που θα έδινα τώρα για μία καλή sd γιατί την έχω πήξει. Είναι μεν στα σημεία όπως είπες αλλά σκέφτομαι ότι παίρνω όλα αυτά και plus σε χρόνια υποστήριξης κ.λπ.. Αν είχε και τον telephoto θα είχα ήδη πάρει την απόφαση αλλά ποτέ δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, ούτε καν στις ναυαρχίδες δε συμβαίνει αυτό. 😛

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτονομία/μπαταρία παλι δεν θα κερδίσεις πολλά αφου και το S10lite έχει 4500mah μπαταρία και 1080p οθόνη.

Οι διθυράμβοι για τον 778 και 780 πάνε περισσότερο στην ξενέρα που έπεσε στον φετινό 888.

Για τα 120hz μόνο να σου πω οτι το κινητό έχει 2 επιλογές. Μια να τρέχει στα 60hz και μια στα 120. Δεν υπάρχει επιλογή για adaptive(ανεβοκατέβασμα ανάλογα την εφαρμογή/χρηση),όπως σε άλλες ναυαρχίδες.

Για την φόρτιση δε,να έχεις υπόψη σου ότι το a52s υποστηρίζει μέχρι 25W άλλα στο κουτί έχει 15W φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε κανεις link για gcam παιδια? Γιατι ψαχνω και δεν βρίσκω
Gcam
Σε Kαμεροκινητο του 2021 με OIS???!!!

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, celtic1453 said:

Gcam
Σε Kαμεροκινητο του 2021 με OIS???!!!

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Ναι. Νομιζω τη βελτιωνει. Οπως και αλλες καμερες αλλων μοντελων

Link to comment
Share on other sites

Πινω μπυρα Ερμου .Εδω και κανα 3ωρο με 5G ειναι πραγματικα  απολαυση .Ακαριαιες καταστασεις ολα ανοιγουν αστραπιαια.Ιχνος καθυστερησης δεν υπαρχει ποτε.Η συσκευη ειναι χαρμα οφθαλμων.Δεν παρουσιαζει καθυστερηση σε ολες τις ενεργειες που κανω σε πολλες λειτουργιες παντου.Μπραβο Sammy εισαι ονειρο!:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες και κάμερες;
Τι λέει;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

2 παράπονα έχω εγώ από την συσκευή που δειχνει ότι ειναι mid range πέραν της κατασκευης.

δακτυλικό αποτύπωμα δεν είναι τόσο γρήγορο σε σχέση με άλλων εταιρειών και ειδικά το face unlock αργεί αισθητά στο ξεκλειδωμα.

Στα υπόλοιπα η συσκευή για τα χρήματα της είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπής.

Ακομα και σε security patches(αν και νωρίς ακόμα),είναι σε καλύτερη μοιρα απο την τελευταια Samsung συσκευη που ειχα,το S10+.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...