Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Nix17 said:

Κανε μια επανεκκινηση

Το πρώτο που έκανα... παλιά καραβάνα 😆 Πράγματι τα περισσότερα λύνονται με μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εντωμεταξύ 409 ευρώ στην αγγλια ?

https://www.samsung.com/uk/smartphones/galaxy-a/galaxy-a52s-5g/buy/

Κάτι αναφέρουν για δωρεάν galaxy buds μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν ισχύει στο galaxy members? Ευχαριστώ γιατί εγώ το περιμένω ακόμα το δικό μου 

14 ώρες πριν, Sofianna said:

Το πρώτο που έκανα... παλιά καραβάνα 😆 Πράγματι τα περισσότερα λύνονται με μια επανεκκίνηση.

Έφτιαξε τελικά? 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη αγορας του Α52s 5G ξεκινα απο τα 347ε στο bestprice --__>>>  https://www.bestprice.gr/item/2156947853/samsung-galaxy-a52s-5g-6gb-128gb-dual.html

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Nix17 said:

Έφτιαξε τελικά? 

Τι να σας πω ρε παιδιά... Νιώθω ότι μια είναι ικανοποιητική η ένταση του ήχου, και μια όχι. Σίγουρα η ένταση δεν είναι ποτέ τρελά δυνατή, αλλά κατέληξα πλέον στο συμπέρασμα ότι μάλλον έτυχε να μου μιλήσουν πολύ σιγανά κάποιοι αυτές τις μέρες. Τι να πω πραγματικά... Θα το παρακολουθήσω, ίσως είμαι και υπερβολική.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sofianna said:

Τι να σας πω ρε παιδιά... Νιώθω ότι μια είναι ικανοποιητική η ένταση του ήχου, και μια όχι. Σίγουρα η ένταση δεν είναι ποτέ τρελά δυνατή, αλλά κατέληξα πλέον στο συμπέρασμα ότι μάλλον έτυχε να μου μιλήσουν πολύ σιγανά κάποιοι αυτές τις μέρες. Τι να πω πραγματικά... Θα το παρακολουθήσω, ίσως είμαι και υπερβολική.

Αν θυμαμαι καλα και εγω οταν αλλαξα κινητο a5 2017>a70 ειχα κατι τετοια θεματα μαλλον γιατι δεν ειχα συνηθισει το καινουργιο κινητο η μπορει το ακουστικο να μην ηταν το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κινητό σε αυτή την κατηγορία που να χτυπάει το δικό μας; πείτε καμία άποψη ρε παιδιά να ζωηρέψει το forum 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, finisher said:

Υπάρχει κάποιο κινητό σε αυτή την κατηγορία που να χτυπάει το δικό μας; πείτε καμία άποψη ρε παιδιά να ζωηρέψει το forum 

Δεν υπάρχει λόγος να ζωηρέψει το θέμα με συζητήσεις περί άλλων συσκευών. Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και καλύτερα να μείνει έτσι. Αν θέλετε συγκρίσεις συσκευών, υπάρχει ξεχωριστός χώρος. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν υπάρχει λόγος να ζωηρέψει το θέμα με συζητήσεις περί άλλων συσκευών. Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και καλύτερα να μείνει έτσι. Αν θέλετε συγκρίσεις συσκευών, υπάρχει ξεχωριστός χώρος. 

Δεκτό απλά έτσι το νήμα παραμένει στάσιμο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, finisher said:

Υπάρχει κάποιο κινητό σε αυτή την κατηγορία που να χτυπάει το δικό μας; πείτε καμία άποψη ρε παιδιά να ζωηρέψει το forum 

Οπως ανέφερα και πιο πίσω,τα αντιστοιχα κινητα/ανταγωνιστες του A52s 5G του θέματος σε αυτη την κατηγορία είναι τα

Realme GT master edition

Xiaomi Mi11 lite

Oneplus Nord 2

Το A52s 5G ειναι το πιο balanced/all around για αυτά που προσφέρει(απο ip67 μέχρι microSD και θύρα ακουστικών) σε σχέση με όλα τα άλλα,αλλά ειναι και το ακριβότερο από όλα(αρχική ονομαστική τιμή 480ευρώ,αν και το βρισκεις φυσικά και πολύ φθηνότερα από αλλού).

Για κάποιους ίσως είναι και τo pocoF3 και έχει πέσει αρκετα και το Realme GT.Αναλόγως τι ενδιαφέρει περισσότερο τον καθένα,κοιτάζει και ανάλογα.

Δεν το αναλύω στα υπέρ και κατά γιατί όντως το εδώ θέμα αφορά κυρίως το κινητό του τίτλου.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fulgore1 said:

Οπως ανέφερα και πιο πίσω,τα αντιστοιχα κινητα/ανταγωνιστες του A52s 5G του θέματος σε αυτη την κατηγορία είναι τα

Realme GT master edition

Xiaomi Mi11 lite

Oneplus Nord 2

Το A52s 5G ειναι το πιο balanced/all around για αυτά που προσφέρει(απο ip67 μέχρι microSD και θύρα ακουστικών) σε σχέση με όλα τα άλλα,αλλά ειναι και το ακριβότερο από όλα(αρχική ονομαστική τιμή 480ευρώ,αν και το βρισκεις φυσικά και πολύ φθηνότερα από αλλού).

Για κάποιους ίσως είναι και τo pocoF3 και έχει πέσει αρκετα και το Realme GT.Αναλόγως τι ενδιαφέρει περισσότερο τον καθένα,κοιτάζει και ανάλογα.

Δεν το αναλύω στα υπέρ και κατά γιατί όντως το εδώ θέμα αφορά κυρίως το κινητό του τίτλου.

 

Και εγώ ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο nord 2 αλλά προτίμησα αυτό λόγω περισσότερων αναβαθμίσεων όπως έχει πει η εταιρεία. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι δεν υπαρχει στην κατηγορια.Υπαρχουν καποια αλλα που εχουν σε καποια σημεια ποιο τσιμπιμενα specs τα οποια ειναι αχρειαστα ενω στο A52s αυτα που εχει και δεν εχουν ταλλα ειναι σημαντικα.Περιμενω τα επομενα🤣

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2021 at 12:10 ΜΜ, Nix17 said:

Αν θυμαμαι καλα και εγω οταν αλλαξα κινητο a5 2017>a70 ειχα κατι τετοια θεματα μαλλον γιατι δεν ειχα συνηθισει το καινουργιο κινητο η μπορει το ακουστικο να μην ηταν το ιδιο

Μάλλον αυτό θα είναι... Τι να πω ειλικρινά 🙃 Τρέλα

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που έχω βρει στην συσκευή είναι ότι η εσωτερική μνήμη είναι ufs 2.1.. Βέβαια η Samsung μόνο στα S series χρησιμοποιεί ufs 3.0 ή 3.1..

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, finisher said:

Υπάρχει κάποιο κινητό σε αυτή την κατηγορία που να χτυπάει το δικό μας; πείτε καμία άποψη ρε παιδιά να ζωηρέψει το forum 

Τι να πω έχω δει τοσα reviews έχω ακούσει να λένε τα καλύτερα για τις κάμερες κάποιοι λένε ότι συγκρίνονται με flagship άλλων εταιρειών.

Πολλοί λένε ότι είναι ότι καλύτερο midrange flagship killer ουσιαστικά.

Εγώ θα πω επίσης για εμένα μετράει και η ποιότητα της samsung που μόνο άλλη εταιρεία που θα κοίταζα είναι η apple...

 

2 ώρες πριν, Sofianna said:

Μάλλον αυτό θα είναι... Τι να πω ειλικρινά 🙃 Τρέλα

Βέβαια αμα δεις ότι σου φαίνεται ακόμα περίεργο πήγαινε να στο δούνε μια 

Link to comment
Share on other sites

10η φορτιση μπαταρια ρεκορ μονιμα στα 120hz εχει εξαφανισει καθε συσκευη που κυκλοφορει εκει εξω...

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να φταιει τωρα?

1)Ο συνδυασμος επεξεργαστη-καρτας γραφικων-καταναλωση συγκεκριμενης οθονης?

 

2)Οτι καθε αργα το βραδυ που πεφτω για υπνο με οτι υπολοιπο μπαταριας και να εμεινε το φορτιζω κλειστο με παλιακο ανταπτορα εξοδου 1Α ?

3)Συν καμια 10αρια εφαρμογες απο τις 50 περιπου που εχω τις βαζω  σε μερικη αδρανεια?

4)Μονιμα η Aod απενεργοποιημενη ολα ταλλα ανοιχτα?

 

Μαλλον μπορει να "φταινε" ολα μαζι χεχε...

 

 

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος τα κινητά της Samsung να διαβάσουν ntfs USB, διαβάζει μόνο fat 32 και exfat, το θέλω για την δουλειά μου να μην αναγκάζομαι κάποιες φορές ν ανοίγω υπολογιστή. Στο mate 10 pro δεν είχα θέμα. Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, panoslvd said:

Υπάρχει τρόπος τα κινητά της Samsung να διαβάσουν ntfs USB, διαβάζει μόνο fat 32 και exfat, το θέλω για την δουλειά μου να μην αναγκάζομαι κάποιες φορές ν ανοίγω υπολογιστή. Στο mate 10 pro δεν είχα θέμα. Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. 

Δοκίμασε με άλλον file explorer, όπως τον Total Commander ή/και τον X-Plore από το Play store.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δοκίμασε με άλλον file explorer, όπως τον Total Commander ή/και τον X-Plore από το Play store.

Τούς δοκίμασα, όπως και κάτι άλλους, καμία τύχη. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος τα κινητά της Samsung να διαβάσουν ntfs USB, διαβάζει μόνο fat 32 και exfat, το θέλω για την δουλειά μου να μην αναγκάζομαι κάποιες φορές ν ανοίγω υπολογιστή. Στο mate 10 pro δεν είχα θέμα. Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.tcplugins_ntfs_ro&hl=en_US&gl=US&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dntfs+android&pcampaignid=APPU_1_ucJRYc2bHciM9u8P-_-1mAo
Με αυτό το έχω καταφέρει να διαβάζει NTFS

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chios said:

Κάτι κάνω λάθος...device is not supported..όταν το φορμαρο σε exfat το ίδιο στικακι φαίνεται και σε αυτή την εφαρμογή και στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...