Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το τσίμπησα χθες τελικά το A52s, είναι ο αντικαταστάτης του S9 που είχα 3 χρόνια.
Πρώτες εντυπώσεις απλά εξαιρετικές!
Ελπίζω να πήγες στο 8άρη.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ας αΝεβασει κάποιος δείγματα νυκτερινων φωτό

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Ελπίζω να πήγες στο 8άρη.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα, προτίμησα το 6άρι, θεωρώ ότι με καλύπτει άνετα για τουλάχιστον μια τριετία.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Ελπίζω να πήγες στο 8άρη.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα σας! Χθες παρέλαβα κι εγώ το δικό μου A52s. Πήρα το 8/256 GB γιατί πέρα από την RAM, ξέρω ότι μετά από χρόνια μπορεί να φτάσω σε ένα σημείο που δεν θα μου είναι αρκετή η εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές κλπ. Ίσως όμως για τους περισσότερους χρήστες να μην χρειάζεται κάτι παραπάνω, ειδικά αφού έχει υποδοχή για microSD.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, Sofianna said:

Καλημέρα σας! Χθες παρέλαβα κι εγώ το δικό μου A52s. Πήρα το 8/256 GB γιατί πέρα από την RAM, ξέρω ότι μετά από χρόνια μπορεί να φτάσω σε ένα σημείο που δεν θα μου είναι αρκετή η εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές κλπ. Ίσως όμως για τους περισσότερους χρήστες να μην χρειάζεται κάτι παραπάνω, ειδικά αφού έχει υποδοχή για microSD.

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις και αν ανταπεξέρχεται στις ανάγκες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις και αν ανταπεξέρχεται στις ανάγκες σου.

Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο! Γρήγορο, όμορφο, το γέμισα με εφαρμογές, ό,τι ήθελα και δεν ήθελα τόσο καιρό, έκανα και μια σύντομη φωτογραφική σύγκριση με το S9 ενός φίλου, κι είμαι πολύ ικανοποιημένη με την αγορά και που πρόλαβα να το αγοράσω σε σχετικά χαμηλή τιμή! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Χθες παρέλαβα κι εγώ το δικό μου A52s. Πήρα το 8/256 GB γιατί πέρα από την RAM, ξέρω ότι μετά από χρόνια μπορεί να φτάσω σε ένα σημείο που δεν θα μου είναι αρκετή η εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές κλπ. Ίσως όμως για τους περισσότερους χρήστες να μην χρειάζεται κάτι παραπάνω, ειδικά αφού έχει υποδοχή για microSD.
Σοφή η επιλογή σού.οπως και να το κάνεις τα 8gb ram είναι αλλιώς εις βάθος χρόνου.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το πείρα και εγώ με 8Gb Ram/256Gb Rom και έχει συν 4Gb εικονική φτάνοντας 12Gb....Ερχόμενος από Mate 10 pro... Είναι πιο γρήγορο, αρκετά καλές κάμερες, πολύ καλός ήχος σε ηχεία και ασύρματα ακουστικά. Το χειρίζομαι από την Παρασκευή όλα μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Ολοκαίνουργιο A52s 5G (8/256GB)

Έχει κανείς θέμα με την ένταση του ήχου κατά τη διάρκεια της κλήσης; Δεν είμαι πολύ σίγουρη, αλλά νιώθω ότι παραείναι χαμηλή η ένταση και ας το έχω στο maximum, με αποτέλεσμα αν δεν βρίσκομαι σε ήσυχο μέρος να μην ακούω καλά τον συνομιλητή μου. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό το πάνω ηχείο της κλήσης; Μήπως να το πάω στο σέρβις ή είναι φυσιολογικό; Προέρχομαι από S7.

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sofianna said:

Ολοκαίνουργιο A52s 5G (8/256GB)

Έχει κανείς θέμα με την ένταση του ήχου κατά τη διάρκεια της κλήσης; Δεν είμαι πολύ σίγουρη, αλλά νιώθω ότι παραείναι χαμηλή η ένταση και ας το έχω στο maximum, με αποτέλεσμα αν δεν βρίσκομαι σε ήσυχο μέρος να μην ακούω καλά τον συνομιλητή μου. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό το πάνω ηχείο της κλήσης; Μήπως να το πάω στο σέρβις ή είναι φυσιολογικό; Προέρχομαι από S7.

Κανένα πρόβλημα με τον ήχο λίγο πάνω από την μέση η μπάρα στην ένταση γιατί παραπάνω είναι ενοχλητικό. Θεωρώ πως μάλλον έχει πρόβλημα το πάνω ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, finisher said:

Κανένα πρόβλημα με τον ήχο λίγο πάνω από την μέση η μπάρα στην ένταση γιατί παραπάνω είναι ενοχλητικό. Θεωρώ πως μάλλον έχει πρόβλημα το πάνω ηχείο.

Πω πω... οπότε τώρα τι κάνω; Πού το πηγαίνω; Το αγόρασα από ιντερνετικό skroutzομαγαζο.

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, s_wind said:

Ανεβοκατεβασες την μπαρα ηχου σιγουρα κατα την "διαρκεια " της κλησης "?

Ναι ναι σίγουρα!

1 hour ago, finisher said:

Κανένα πρόβλημα με τον ήχο λίγο πάνω από την μέση η μπάρα στην ένταση γιατί παραπάνω είναι ενοχλητικό. Θεωρώ πως μάλλον έχει πρόβλημα το πάνω ηχείο.

Λοιπόν έκανα μερικά τεστ πατώντας *#0*# στο πληκτρολόγιο του τηλεφώνου. Στο speaker τεστ και το πάνω και το κάτω μικρόφωνο φαίνεται να λειτουργούν καλά, δηλαδή μου φάνηκε ικανοποιητική και η ένταση του πάνω ηχείου. Στο loopback τεστ όμως (start: rcv_1stMic) ο ήχος που έρχεται είναι αρκετά χαμηλός. Τι σημαίνει τώρα αυτό; Ότι έχει πρόβλημα το ένα από τα δύο μικρόφωνα; Και αυτό γιατί με επηρεάζει εμένα στην κλήση (είτε κανονική είτε από messenger); Από ό,τι μου έχουν πει εκείνοι με ακούνε κανονικά, εγώ δεν τους ακούω δυνατά από το πάνω ηχείο.

Edit: Δοκιμάζω μερικά πράγματα ακόμα και θα επανέλθω. Πάντως είμαι λίγο απογοητευμένη... 

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, s_wind said:

Οχι στο τεστ το εχει νομιζω επιτηδες χαμηλο ετσι το κανει και σε μενα αλλα οταν κανω κληση ακουω δυνατα ανεβαινει πολυ η ενταση .Παντως οτι και να συμβαινει εχεις doa .

Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το πάω να το δουν; Με ποιον επικοινωνώ; Πάντως στο speakers τεστ μου φάνηκε μια χαρά η ένταση, μόνο στην κλήση φαίνεται να έχει το πρόβλημα (αν το έχει).

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Sofianna said:

Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το πάω να το δουν; Με ποιον επικοινωνώ; Πάντως στο speakers τεστ μου φάνηκε μια χαρά η ένταση, μόνο στην κλήση φαίνεται να έχει το πρόβλημα (αν το έχει).

 

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που περιγράφεις. Επέστρεψε το στο κατάστημα αγοράς κάνοντας χρήση το DOA για αντικατάσταση συσκευής. Πόσες μέρες το έχεις;

Αν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα σου είναι στο ακουστικό, όχι στο ηχείο, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που περιγράφεις. Επέστρεψε το στο κατάστημα αγοράς κάνοντας χρήση το DOA για αντικατάσταση συσκευής. Πόσες μέρες το έχεις;

Αν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα σου είναι στο ακουστικό, όχι στο ηχείο, σωστά;

Όταν είμαι σε μια κλήση με ακούνε από όσο έχω καταλάβει πολύ καλά και σε ένταση και καθαρά, εγώ όμως ενώ τους ακούω καθαρά, δεν έχουν καθόλου μεγάλη ένταση. Αν βρίσκομαι, δηλαδή, σε χώρο με λίγο παραπάνω θόρυβο σχεδόν αδυνατώ να τους ακούσω. Παρόλα αυτά, στο speaker test ακουγόταν μια χαρά και το πάνω και το κάτω ηχείο. Κάτι παράξενο συμβαίνει, δεν φαίνεται να είναι hardware το πρόβλημα.

Το ακουστικό θεωρείται αυτό που φαίνεται στην εικόνα;;; Το πάνω ηχείο δεν είναι, που χρησιμοποιείται και για το Dolby Atmos;;;

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-09-23 163346.png

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορεί να μη θέλεις να μπεις σε αυτή τη διαδικασία αλλά είναι καλύτερα να το επιστρέψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sofianna said:

 

Το ακουστικό θεωρείται αυτό που φαίνεται στην εικόνα;;; Το πάνω ηχείο δεν είναι, που χρησιμοποιείται και για το Dolby Atmos;;;

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-09-23 163346.png

Ναι αυτό ειναι,απο εκει που βγαινει και ο στερεο ηχος απο το πάνω μέρος της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Sofianna said:

Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το πάω να το δουν; Με ποιον επικοινωνώ; Πάντως στο speakers τεστ μου φάνηκε μια χαρά η ένταση, μόνο στην κλήση φαίνεται να έχει το πρόβλημα (αν το έχει).

 

Εαν δεν βγαζεις ακρη Πες τι συμβαινει κανοντας  ενα τηλεφωνο αυριο μετα τις 9.00 εδω---->

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sofianna said:

Δεν ξέρω τι να κάνω... Να το πάω να το δουν; Με ποιον επικοινωνώ; Πάντως στο speakers τεστ μου φάνηκε μια χαρά η ένταση, μόνο στην κλήση φαίνεται να έχει το πρόβλημα (αν το έχει).

 

Κανε μια επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...