Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φωτογραφία πως είναι βράδυ;

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να κάνω εκτεταμένες δοκιμές αλλά μέχρι τώρα βλεπω οτι είναι πολύ δυνατό το βράδυ. 

Πριν είχα ένα mi 9t με gcam και είχα αποδεκτά αποτελέσματα αλλά το a52s είναι φυσικά πολύ καλύτερο out of the box και βγάζεις καλές φωτογραφίες βράδυ αβίαστα . Κάνει δουλειά το ois 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θήκη 100% ταιριάζει. Και το τζαμακι είμαι 99.9% σίγουρος οτι ταιριάζει αλλά δεν το δοκίμασα. 

Αν υπάρχει καμία πρόταση για τζαμακι που να μην θέλει αλλαγη μετά απο κάνα μήνα είμαι όλος αυτιά 😁

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Deadly_Sin1629395575 said:

Θήκη 100% ταιριάζει. Και το τζαμακι είμαι 99.9% σίγουρος οτι ταιριάζει αλλά δεν το δοκίμασα. 

Αν υπάρχει καμία πρόταση για τζαμακι που να μην θέλει αλλαγη μετά απο κάνα μήνα είμαι όλος αυτιά 😁

Εγω συνέχεια της nillkin παίρνω το H+ pro αλλά στο Σκρούτζ το άμεσα διαθέσιμο βγαίνει πολύ ακριβό.

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ της Spigen που έχει καλές κριτικές.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα της spigen στο A52 της γυναίκας μου και μπορώ να πω , ότι αφού σταμάτησε να γκρινιάζει, είναι τέλειο. 

Με την θήκη οδηγό που έχει στην συσκευασία μπαίνει τέλεια ( και να θες να το βάλεις στραβά δεν γίνεται) και δαχτυλιες σχεδόν καθόλου. 

Αυτό έβαλα 

Spigen ALM Glass FC Tempered Glass Black

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα από κοντά και έχω δύο θεματάκια. Για το πρώτο δε μπορώ να κάνω κάτι, κατήργησαν το μπλε που βγαίνουν οι υπόλοιπες εκδόσεις του Α52 και ήταν το μόνο που μου άρεσε. Για το δεύτερο μπορώ να ρωτήσω. Παρατήρησα λοιπόν ότι η μπροστινή κάμερα του κινητού κάνει καραμπάμ! Φαίνεται πολύ, ακόμη και σε μαύρο φόντο γυαλίζει σαν να έχει μπροστά ασημένιο χρώμα. Δηλαδή έχει που έχει τρύπα μέσα στην οθόνη, την τόνισαν κιόλας 🤣 Τα S21 που ήταν διπλα δεν είχαν τέτοιο χαρακτηριστικό και ούτε θυμάμαι να το έχω προσέξει αλλού. Στην καθημερινή χρήση είστε ΟΚ όσοι το έχετε ή πέφτει το μάτι συνέχεια; Έχει ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες ο s-wind εδώ στην πρώτη σελίδα και φαίνεται αυτό που λέω. Και τότε είχε πέσει το μάτι μου εκεί 😜 αλλά θεώρησα ότι ήταν κάποια τυχαία αντανάκλαση.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια και μένα με χαλάει αυτό στη μπροστινή κάμερα. Δείχνει να έχει ένα πολύ λεπτό ασημί κυκλακι. 

Δεν είναι deal breaker αλλά σε άκυρες στιγμές πέφτει το μάτι πάνω του. Θα προτιμούσα να έχει πιο διακριτική παρουσία. Πραγματικά απορώ με την επιλογή της Samsung να το κάνει έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρέθηκε αντικατάστασης για το τίμιο nova 5t.

Δυστυχώς μας τα έκανε σαλάτα η huawei και το έχει παρατήσει εδώ και κάποιους μήνες. 

Ευτυχώς μας έκανε το θαύμα η Sammy και στα 350 που το βρίσκεις είναι χάρισμα το κινητό. 

Έχω γυρίσει όλα τα forum του εξωτερικού και όλοι σχεδόν μιλάνε για flagship killer συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, Deadly_Sin1629395575 said:

Να πω την αλήθεια και μένα με χαλάει αυτό στη μπροστινή κάμερα. Δείχνει να έχει ένα πολύ λεπτό ασημί κυκλακι. 

Δεν είναι deal breaker αλλά σε άκυρες στιγμές πέφτει το μάτι πάνω του. Θα προτιμούσα να έχει πιο διακριτική παρουσία. Πραγματικά απορώ με την επιλογή της Samsung να το κάνει έτσι. 

Από την άλλη μπορεί να πει κάποιος... μακάρι αυτά να ήταν τα προβλήματα που έχουμε από τις συσκευές μας

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Οχι φιλαρακι δεν ενοχλει καθολου αμα σου πω οτι τωρα που το εγραψες τοσες μερες δεν το εδινα σημασια βασικα το παρατηρησα κανα δυο φορες στο youtube οριζοντια αλλα ειναι ακρη δεν δινεις σημασια.Αμα βαλεις και μαυρο θεμα εξαφανιζεται εντελως.Δεν εχω συσκευη να τραβηξω φωτο τα πουλησα ολα το fold 3 το s21 το μικρο , το s9  και εμεινα με Α52s ολεεε χαχαχαχα

Όταν φεύγεις από ένα  επεξεργαστή  exynos και πας σε ένα snapdragon τότε καταλαβαίνεις την διαφορά,  διαφορετικά δεν θα ανέβαζες τους χρόνους της μπαταρίας , οπότε σε καταλαβαίνω γιατί τα έδωσες τα άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_wind said:

Αυτο που δεν λενε πιο σωστα ειναι οτι "Ισορροπημενες" συσκευες βγαινουν μια φορα καθε 3-4 χρονια.Εγω επειδη παιρνω απο ολες τις μαρκες εκτος απο κατι ψιλο αγγνωστες εδω εχουμε μια πολυ καλη αποδοση σε ολα τα στοιχεια του περιεχομενου .Πολυ γρηγορο επεξεργαστη , καλη οθονη ,καλο ηχο , καλη καμερα ,καλη μπαταρια  καλο τατς , καλη αναλογια υψους οθονης.Καθετι συμφωνα με αυτα που προσφερει το κανει πολυ καλα.Κανω μια αναδρομη με το μυαλο μου και δεν θυμαμαι τοσα χρονια μια τοσο ισορροπημενη κατασταση σε μια συσκευη .

Αυτό ακριβώς. Πάντα υπήρχαν παράπονα στις εταιρίες που έκαναν "εκπτώσεις" σε συσκευές. Πάντα κάτι έλειπε. 

Δεν βλέπω να λείπει κάτι από το συγκεκριμένο. (οκ ίσως το radio), αλλά ζούμε και χωρίς αυτό. 

Και μην πει κάποιος για επεξεργαστή. Οι διαφορές στους Snapdragon έχουν μειωθει πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από Ρ30 και poco f2 pro σε Samsung a52s?

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Από την άλλη μπορεί να πει κάποιος... μακάρι αυτά να ήταν τα προβλήματα που έχουμε από τις συσκευές μας

Σωστός! Πάντως υπό συγκεκριμένες γωνίες κάνει την αντανάκλαση, δεν είναι τραγικό απλά είναι κάπως άκυρο σαν ιδέα 

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2021 at 11:05 ΜΜ, Deadly_Sin1629395575 said:

.....

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Όταν φεύγεις από ένα  επεξεργαστή  exynos και πας σε ένα snapdragon τότε καταλαβαίνεις την διαφορά,  διαφορετικά δεν θα ανέβαζες τους χρόνους της μπαταρίας , οπότε σε καταλαβαίνω γιατί τα έδωσες τα άλλα κινητά.

To Fold που είχε ήταν με snap επεξεργαστη...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Πολυ γρηγορο επεξεργαστη , καλη οθονη ,καλο ηχο , καλη καμερα ,καλη μπαταρια  καλο τατς , καλη αναλογια υψους οθονης., UI sammy 

Παιζει και το S20FE με λίγα παραπάνω(865 4G).

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι σοβαρά να είναι το A52s ο αντικαταστάτης του Galaxy S9 που έχω 3 χρόνια περίπου τώρα...!!

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...