Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, sgatzo said:

Εννοείται να το κάνεις. Εγώ πήγα το δικό μου σε λειτουργία συντήρησης και δεν έχασα τίποτα και η κόρη μου που δεν το έκανε τα έχασε όλα.

Κι όλο αυτό για αλλαγή μπαταρίας;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

12 ώρες πριν, evris2013 said:

Κι όλο αυτό για αλλαγή μπαταρίας;

Είχαν και τα 2 το γνωστό πρόβλημα με την οθόνη μόλις έπεφτε σε 2g και έγινε αλλαγή οθόνης μπαταρίας 

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2024 at 3:39 ΜΜ, Loutrikan said:

Το ίδιο έκανα όταν πήγα το δικό μου για αλλαγή μπαταρίας και όλα λειτούργησαν άψογα. Είχα κάνει φυσικά ένα backup προηγουμένως για καλό και για κακό.

Με ποιο προγραμμα εκανες το backup ?

On 11/5/2024 at 11:21 ΠΜ, sgatzo said:

Είχαν και τα 2 το γνωστό πρόβλημα με την οθόνη μόλις έπεφτε σε 2g και έγινε αλλαγή οθόνης μπαταρίας 

Μπορεις να περιγραψεις το προβλημα γιατι μου ληγει η εγγυηση σε 2 μηνες και πρεπει να το τσεκαρω μηπως το εχει και το δικο μου. Εννοω πως εντοπιζεις το προβλημα και τι συμβαινει με την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, runner70 said:

Με ποιο προγραμμα εκανες το backup ?

Εκτός από το Samsung Cloud και το Google Drive που κάνω backup ανά τακτά διαστήματα, έκανα και backup στην κάρτα sd από το «Λογαριασμοί και δημιουργία αντιγράφου ασφάλειας» --> «Μεταφ. εξωτ. χώρου αποθήκευσης». Επίσης μπορείς να κάνεις backup στην κάρτα sd και με την εφαρμογή Smart Switch της Samsung. Φυσικά αφαίρεσα τις κάρτες sd και sim πριν πάω το κινητό για service.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγγραφή οθόνης κάποιο βίντεο το οποίο είναι 60fps ξεκινάει και κολλάει απίστευτα η εγγραφή και κάνει frame skipping. Το κάνει και σε άλλους; 

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2024 at 12:05 ΠΜ, runner70 said:

Μπορεις να περιγραψεις το προβλημα γιατι μου ληγει η εγγυηση σε 2 μηνες και πρεπει να το τσεκαρω μηπως το εχει και το δικο μου. Εννοω πως εντοπιζεις το προβλημα και τι συμβαινει με την οθονη.

Θα πάρεις backup, θα γυρίσεις το κινητό σε λειτουργία service και θα τους το πας τέλος του μήνα.

Άσε τα αν το κάνει ή όχι, στη πλειοψηφία αργά ή γρήγορα έσκασε το πρόβλημα και το ξέρουν.

Θα τους πεις ότι σου κάνει το γνωστό πρόβλημα της οθόνης στην αλλαγή δικτύου σε 2g και θα σου αλλάξουν οθόνη και μπαταρία. Επέμεινε για την μπαταρία και στα 2 κινητά μου την άλλαξε η smartec 

Μετά θα έχεις καινούργιο τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sgatzo said:

Θα πάρεις backup, θα γυρίσεις το κινητό σε λειτουργία service και θα τους το πας τέλος του μήνα.

Άσε τα αν το κάνει ή όχι, στη πλειοψηφία αργά ή γρήγορα έσκασε το πρόβλημα και το ξέρουν.

Θα τους πεις ότι σου κάνει το γνωστό πρόβλημα της οθόνης στην αλλαγή δικτύου σε 2g και θα σου αλλάξουν οθόνη και μπαταρία. Επέμεινε για την μπαταρία και στα 2 κινητά μου την άλλαξε η smartec 

Μετά θα έχεις καινούργιο τηλέφωνο 

Aυτο ισχυει κι αν εχει ληξει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, sgatzo said:

Θα πάρεις backup, θα γυρίσεις το κινητό σε λειτουργία service και θα τους το πας τέλος του μήνα.

Άσε τα αν το κάνει ή όχι, στη πλειοψηφία αργά ή γρήγορα έσκασε το πρόβλημα και το ξέρουν.

Θα τους πεις ότι σου κάνει το γνωστό πρόβλημα της οθόνης στην αλλαγή δικτύου σε 2g και θα σου αλλάξουν οθόνη και μπαταρία. Επέμεινε για την μπαταρία και στα 2 κινητά μου την άλλαξε η smartec 

Μετά θα έχεις καινούργιο τηλέφωνο 

Το οποιο ποιο ειναι αυτο το γνωστο προβλημα της οθονης ; Τι συμτωματα εχει; Κλεινει μονης;  Εμφανιζει γραμμες; Γινεται πρασινη; Τι κανει; Δεν μπορω να παω σε καποιον ανθρωπο και να του πω αυτο. Αν ειναι καινουριος υπαλληλος τι θα του απαντησω; Κατσε να ρωτησω το φορουμ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν με τα δεδομένα είσαι σε περιοχή με χάλια σήμα στην οθόνη παρουσιάζεται στιγμιαια θόρυβος σαν χιόνια τηλεόρασης. 

Σε κάποια κινητά γίνεται αυτό αν δε γίνεται στο δικό σου σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει σε πολλές εταιρείες κινητών και κατά πάσα πιθανότητα οφείλεται σε ελλιπή θωράκιση του κινητού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Candiaman said:

Aυτο ισχυει κι αν εχει ληξει η εγγυηση?

Μου είπαν ότι υπάρχει ένα επιπλέον παράθυρο 15-20 μέρες από τη λήξη της εγγύησης. Μετά πάει 135 ευρώ η διαδικασία 

3 ώρες πριν, runner70 said:

Το οποιο ποιο ειναι αυτο το γνωστο προβλημα της οθονης ; Τι συμτωματα εχει; Κλεινει μονης;  Εμφανιζει γραμμες; Γινεται πρασινη; Τι κανει; Δεν μπορω να παω σε καποιον ανθρωπο και να του πω αυτο. Αν ειναι καινουριος υπαλληλος τι θα του απαντησω; Κατσε να ρωτησω το φορουμ;

Φίλε μου βοηθάμε αλλά χρειάζεται και λίγο να ψάχνεις και μόνος την πληροφορία που σου δίνουμε. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ αναφορά για το πρόβλημα το συγκεκριμένο, σε ελληνικά και ξένα φόρουμ.

Ο adi32 σου απάντησε με απόλυτη ακρίβεια και σου βάζω και φωτογραφία από το επίσημο φόρουμ της Samsung που βρήκα με ένα απλό search Samsung a52 πρόβλημα οθόνης 2g.........

Ελπίζω να βρεις λύση και να χαρείς για καιρό το κινητό σου 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, sgatzo said:

Μου είπαν ότι υπάρχει ένα επιπλέον παράθυρο 15-20 μέρες από τη λήξη της εγγύησης. Μετά πάει 135 ευρώ η διαδικασία 

Φίλε μου βοηθάμε αλλά χρειάζεται και λίγο να ψάχνεις και μόνος την πληροφορία που σου δίνουμε. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ αναφορά για το πρόβλημα το συγκεκριμένο, σε ελληνικά και ξένα φόρουμ.

Ο adi32 σου απάντησε με απόλυτη ακρίβεια και σου βάζω και φωτογραφία από το επίσημο φόρουμ της Samsung που βρήκα με ένα απλό search Samsung a52 πρόβλημα οθόνης 2g.........

Ελπίζω να βρεις λύση και να χαρείς για καιρό το κινητό σου 

image.jpg

Φιλε μου, παιρνω καλοπροαίρετα το σχόλιο σου και θα απαντήσω και εγώ με το ίδιο υφος.

Καταρχάς , ειναι ατυχες το αρχικό point προς εμενα οπου τα περισσοτερα μηνυματα μου ειναι προσφεροντας βοηθεια και τα λιγοτερα ζητώντας την.

Κατα δεύτερον , ζητουσα ακριβως αυτή την πρόταση που έγραψε ο adi32. Τίποτα παραπάνω. Θα μπορούσες να γραψεις και εσύ ολοκληρη την προταση χωρις να χασεις και επιπλεον χρονο ψαχνοντας για εικόνες για το οποιο φυσικα σε ευχαριστώ καθως είναι εξτρα βοηθητικες.. Αντιθετως αρχικα την εγραψες μιση βαζοντας με σε διαδικασια αναζητησης σαν να εισαι δασκαλος στο σχολειο και μου βαζεις ασκηση για το σπιτι. Η καθημερινοτητα ειναι εξαντλητικη για να εχουμε και αυτα τα εξτρα. Απο τη στιγμη που εχεις την διαθεση για βοηθεια και φαινεται αυτο, γραψε 5 λεξεις παραπανω ωστε να ειναι ολοκληρωμενο. Αυτο δηλ που εκανε και ο adi32 με μια προταση του. Δεν θα σου κοστισουν σε χρονο. Η αναζητηση και το σωστο φιλτραρισμα θα σου κοστιζε.

 

Σε ευχαριστω και ευχομαι και εσυ να συνεχιζεις να χαιρεσαι το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2024 at 5:37 ΜΜ, s_nova said:

Αλλη μια καταπληκτικη εφαρμογη η οποια δειχνει με ακριβεια σε πια κεραια κινητης ειναι η συσκευη εαν ειναι 4G ,  5G NSA  ,η Original 5G(N78) .Πλεον υπαρχουν πληροφοριες με ενδειξεις στην κουρτινα.

spacer.png

 

spacer.png

 

Ένα λινκ γι' αυτή την εφαρμογή ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις αναβάθμισα. Και με μια πρόχειρη ματιά διαπιστώνω ότι αφαίρεσαν από τις φωτογραφίες τη διαγραφή αντικειμένων!!! Μια εξαιρετική λειτουργία επεξεργασίας. Μπορεί να επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος; Είναι απαράδεκτοι αν έκαναν κάτι τέτοιο! 

Edit: Λάθος, με μια δεύτερη ματιά, τελικά είναι πλέον μέσα στα υπόλοιπα settings που από καλύπτονται με το εικονίδιο του μολυβιού. Αφαίρεσαν από τη λειτουργικότητα πάντως, γιατί πρώτα βρισκόταν δίπλα από το θαμπωμα, όταν έσυρες τη φώτο προς τα πάνω. 

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει. 2.2giga.Σχεδόν 3 χρόνια και συνεχίζει τις αναβαθμίσεις. Μπράβο samsung.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα κι εγώ σήμερα. Γιατί είναι επιπέδου ασφάλειας Απριλίου η ενημέρωση; Τέλη Μαίου έχουμε!😮

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, evris2013 said:

Την κατέβασα κι εγώ σήμερα. Γιατί είναι επιπέδου ασφάλειας Απριλίου η ενημέρωση; Τέλη Μαίου έχουμε!😮

Ελα ντε?Αυτο παρατηρησα κι εγω....Ισως ερθει και αλλη σε καμμια δυο εβδομαδες πιο επικαιροποιημένη

Link to comment
Share on other sites

Τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος τις δείχνει λευκές όλες μετά την ενημέρωση. Του Messenger μέχρι χθες έβγαινε σε μπλε και τώρα είναι λευκή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επισης οι παραμετροποιήσεις της AOD οπως ρυθμιση φωτεινοτητας,εικονες πηγαν περιπατο...Δεν τα βρισκω πουθενα...Α ρε Sammy νομιζω τα εκανες σκ@τά με την 6.1 στο Α52s....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, adi32 said:

Εφόσον το κινητό σας λειτουργεί τέλεια γιατί πάτε και κάνετε ενημερώσεις και μπλέκετε? 

Ειναι το βιτσιο μας,γι αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Candiaman said:

Επισης οι παραμετροποιήσεις της AOD οπως ρυθμιση φωτεινοτητας,εικονες πηγαν περιπατο...Δεν τα βρισκω πουθενα...Α ρε Sammy νομιζω τα εκανες σκ@τά με την 6.1 στο Α52s....

Γι αυτό δεν μπορώ να βρω πως γίνονται ξανά με χρώματα οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, evris2013 said:

Γι αυτό δεν μπορώ να βρω πως γίνονται ξανά με χρώματα οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος! 

Ισως τα συμπεριέλαβε ολα αυτα και αυτα που λεω εγω και εσυ,στο  Good Lock app,αλλα ειναι δυνατον βασικες λειτουργιες του τηλεφωνου να πας να τις χωνεις σε εφαρμογες για να δυσκολευεις τον κοσμάκη??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...