Jump to content

Επιλογής αγοράς iphone ή άλλου κινητού


georouv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει λέτε να πάρω ένα παλιό iphone ή μια συσκευή όπως huawei που με τα ίδια λεφτά θα έχει παραπάνω ram.Θέλω να πώ  ποιό θα κολλάει λιγότερο χρησιμοποίοντας διάφορες εφαρμογές? Παίζει ρόλο το καλύτερο λογισμικό ή επεξεργαστής της appla, ή η μεγαλύτερη ram του άλλου κινητου σε θέμα κολλήματος εφαρμογών? Ποιά θετικά υπάρχουν και ποιά αρνητικά? Οποιεσδήποτε πληροφορίες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

μόνο και μόνο που το Huawei δεν θα έχει GS φτάνει να μην το επιλέξεις!

Επίσης για πόσο παλιό iphone αναφέρεσαι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georouv said:

Αξίζει λέτε να πάρω ένα παλιό iphone ή μια συσκευή όπως huawei που με τα ίδια λεφτά θα έχει παραπάνω ram.Θέλω να πώ  ποιό θα κολλάει λιγότερο χρησιμοποίοντας διάφορες εφαρμογές? Παίζει ρόλο το καλύτερο λογισμικό ή επεξεργαστής της appla, ή η μεγαλύτερη ram του άλλου κινητου σε θέμα κολλήματος εφαρμογών? Ποιά θετικά υπάρχουν και ποιά αρνητικά? Οποιεσδήποτε πληροφορίες ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Βασικά όχι, η διαφορά RAM δεν παίζει ρόλο στα iphone. Εξαρτάται βέβαια το budget σου και σε ποια μοντέλα αναφέρεσαι. Εγώ π.χ. έχω το iPhone xs max που είναι 3 ετών και είναι σφαίρα σαν να το αγόρασα σήμερα! Πες μας για ποιά μοντέλα ενδιαφέρεσαι για να σου πούμε περισσότερα.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι κάποιες συγκεκριμένες συσκευές; 

Προσωπικά θα επέλεγα νέο τηλέφωνο και ας είναι υποδεέστερο από ένα μεταχειρισμένο/παλιό (3ετιας και βάλε) iphone. 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν κάτι μεταξύ iphone 6s ή 7 που βρίσκω καινούργια γύρω στα 300 ευρώ ή κάποιο samsung από τα φθηνά της μοντέλα που βρίσκω καινούριο γύρω στα 200,ή μετά κάποιο huawei ή xiaomi κάποιο μοντέλο τους γύρω στα 150.Περίπου δεν θέλω να ξεπεράσω τα 300.

Link to comment
Share on other sites

6s και 300€ δεν θα έδινα!

Ένα ΧR μεταχιρισμένο το βρίσκεις στσ 300€

Πάρε ένα Α32 Samsung καινούργιο να σου μείνουν και ρέστα!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georouv said:

Σκεφτόμουν κάτι μεταξύ iphone 6s ή 7 που βρίσκω καινούργια γύρω στα 300 ευρώ ή κάποιο samsung από τα φθηνά της μοντέλα που βρίσκω καινούριο γύρω στα 200,ή μετά κάποιο huawei ή xiaomi κάποιο μοντέλο τους γύρω στα 150.Περίπου δεν θέλω να ξεπεράσω τα 300.

Iphone 6s και 7 με τίποτα. Είναι πολύ παλιά μοντέλα! Samsung επίσης τα φτηνά είναι σαπάκια. Στη θέση σου είτε θα έπαιρνα μεταχειρισμένο iphone xr γύρω στα 260-300€ η μεταχειρισμένη ναυαρχίδα samsung (s10, s10+) στα ίδια λεφτά ή αν θες καινούργιο, ένα xiaomi γύρω στα 250€

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πας καρφί για νέο τηλέφωνο. 

Στα 300€ βρίσκεις αρκετές επιλογές. Εννοείται φουρνιάς 2020-2021 και όχι αιφον γερασμένο....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια,είστε γαμάτοι , πάω για ένα καινούργιο κινητό samsung! 🙂 🙂

Edited by georouv
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ρίξε μια ματιά και στο Realme 8 Pro, έχει καλό σύνολο χαρακτηριστικών 😃

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, georouv said:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια,είστε γαμάτοι , πάω για ένα καινούργιο κινητό samsung! 🙂 🙂

Πρόσεξε τι θα πάρεις γιατί στα πολύ φτηνά η Samsung είναι χάλια...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για να μην ανοίγω άλλο θέμα, υπάρχει iPhone duos ; Αν ναι σε ποια μοντέλα; Το xr -xs το υποστηρίζουν;

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν κατάλαβα την ερώτηση σου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Iphone 12 mini, iphone se 2020 και δε ξέρω ποια άλλα.

Πρόσεξε όμως, δέχονται μια φυσική sim, η δεύτερη είναι e-sim 

 

Αν κανω Λαθος διορθωστε με

Link to comment
Share on other sites

κανένα απο τα 2 και νομίζω κανένα Iphone εκτός απο e-sim

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, georouv said:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια,είστε γαμάτοι , πάω για ένα καινούργιο κινητό samsung! 🙂 🙂

οχι ρε τι Samsung

εγω προτεινω 

Nokia 8.3

Xiaomi Mi note 10

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dimtz said:

Μια απορία για να μην ανοίγω άλλο θέμα, υπάρχει iPhone duos ; Αν ναι σε ποια μοντέλα; Το xr -xs το υποστηρίζουν;

Φυσική δεύτερη sim δεν υπάρχει σε κανένα. 

E-sim νομίζω έχουν όλα από το 11 και μετά. 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πήγαινα σε κάποια νέα κυκλοφορία και σίγουρα όχι μοντέλο που να κυκλοφόρησε πριν 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...