Jump to content

Φόρτιση 120W και κάμερα 108MP για το νέο Xiaomi 11T Pro


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαγή πλεύσης από την Xiaomi όσον αφορά την επωνυμία των συσκευών της, καθώς απαλλάχτηκε από το προσωνύμιο “Mi”. Τώρα βλέπουμε την πρώτη νέα συσκευή της εταιρείας που θα ονομάζεται Xiaomi 11T Pro. Υπάρχουν νέα renders στο διαδίκτυο που μας δίνουν μια ολοκληρωμένη άποψη για το πιθανό hardware αυτού του νέου Android smartphone.

Ο tipster Ishan Agarwal και η ιστοσελίδα 91Mobiles συνεργάστηκαν για να μας δώσουν μια σαφή εικόνα για την τελευταία συσκευή της Xiaomi, η οποία θα έχει έναν κύριο αισθητήρα κάμερας 108MP. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτές δεν είναι “επίσημες” εικόνες αλλά μάλλον δημιουργήθηκαν βασισμένες σε πραγματικές μονάδες και υπερ-τονίζεται η διαφορετική μονάδα κάμερας.

Όπως μπορείτε να δείτε από την φωτογραφία, μεγάλο μέρος του σχεδιασμού του 11T Pro ακολουθεί την προηγούμενη γλώσσα σχεδιασμού του Mi 11, με τρία χρώματα να είναι διαθέσιμα: Meteorite Grey, Celestial Blue και Moonlight White. Μια προηγούμενη διαρροή δείχνει ότι το Xiaomi 11T Pro θα έρθει με το chipset Qualcomm Snapdragon 888, 8 GB RAM και 128/256 GB εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου. Η σελίδα 91Mobiles υποδηλώνει ότι η μπαταρία έχει χωρητικότητα 5.000mAh και θα συνοδεύεται από ενσύρματη φόρτιση 120W.

Σχεδιαστικά δεν φαίνεται τόσο ξένο το Xiaomi 11T Pro

Οι εικόνες του Xiaomi 11T Pro δείχνουν πως το νέο μοντέλο υιοθετεί την επίπεδη σχεδίαση οθόνης με μια οπή επάνω κεντρικά και λεπτά bezels σε όλες τις πλευρές. Δεν είμαστε σίγουροι για την ανάλυση της οθόνης, αλλά οι φήμες υποδηλώνουν ότι η Xiaomi θα επιλέξει μια οθόνη FHD+ (AMOLED) με ρυθμό ανανέωσης 120Hz.

Η Xiaomi πιθανότατα ετοιμάζεται να λανσάρει το 11T Pro και ένα άλλο χρώμα στην προσιτή σειρά 11 Lite 5G από τις 15 Σεπτεμβρίου. Η ενημερωμένη έκδοση “Lite” θα είναι τώρα διαθέσιμη σε λευκό χρώμα, συμπληρώνοντας την χρωματική παλέτα Vinyl Black, Tuscany Coral και Jazz Blue.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα T είναι φθηνότερα απλό τα αντίστοιχα mi. Η ύπαρξη amoled μου κάνει εντύπωση και θέλω να δω τιμή.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2021 at 8:48 ΜΜ, enigma84 said:

Τα T είναι φθηνότερα απλό τα αντίστοιχα mi. Η ύπαρξη amoled μου κάνει εντύπωση και θέλω να δω τιμή.

Ε ναι, επιτέλους AMOLED γιατί όσο να πεις η LCD δεν προσφέρει την ίδια απόλαυση και ας έχεις πολλά Hz, πάλι κάπου χάνει. 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο site είχε πάρει το μάτι μου κάποιες φήμες για 600 ευρώ περίπου

Σίγουρα πάντως έχει ξεφύγει από τα επίπεδα 250-350 ευρώ η χιαομι σε τέτοιες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...