Jump to content

TCL 20 5G


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεγάλο ελλατωμα έχει η tcl τελικά.ενω έχει λίγα μοντέλα έπρεπε να έδινε σε όλα τα τηλέφωνα της τουλάχιστον δύο αναβαθμίσεις android.και όχι να διαλέγει μοντέλα . Εγώ μιλάω για το tcl 20 5g.

Γνωρίζετε κανένα site που να λέει ποια μοντέλα της tcl θα αναβαθμιστούν σε android 12.?

Γνωρίζετε κανένα site που να λέει ποια μοντέλα της tcl θα αναβαθμιστούν σε android 12.?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία ιστοσελίδα που να έχει επίσημη ενημέρωση για τις αναβαθμίσεις της TCL. Όλη η σειρά 20 βγήκε με Android 11 και έπρεπε να πάρει και το 12 εδώ και καιρό, αλλά... Όπως η σειρά 30 που βγήκε με Android 12 και πρέπει να πάρει και το 13 αλλά... Είναι η μεγάλη δυσαρέσκεια τις TCL από τους πελάτες τις που δεν κάνει τακτικές ενημερώσεις και αναβαθμίσεις. Η συσκευές λειτουργούν χωρίς προβλήματα για πολλά χρόνια αλλά χωρίς τακτικές ενημερώσεις ασφαλείας...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, CaptainChris said:

Δεν υπάρχει καμία ιστοσελίδα που να έχει επίσημη ενημέρωση για τις αναβαθμίσεις της TCL. Όλη η σειρά 20 βγήκε με Android 11 και έπρεπε να πάρει και το 12 εδώ και καιρό, αλλά... Όπως η σειρά 30 που βγήκε με Android 12 και πρέπει να πάρει και το 13 αλλά... Είναι η μεγάλη δυσαρέσκεια τις TCL από τους πελάτες τις που δεν κάνει τακτικές ενημερώσεις και αναβαθμίσεις. Η συσκευές λειτουργούν χωρίς προβλήματα για πολλά χρόνια αλλά χωρίς τακτικές ενημερώσεις ασφαλείας...

Σωστός φίλε έχεις δίκιο.δεν έχουν ενημερώσεις ασφαλείας.αλλα όπως αναφέρες λειτουργούν χωρίς προβλήματα.το δικό μου θα ενημερωνεται μέχρι και τον Νοέμβριο του 2023.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά και εγώ.υπαρχει κάπου ιστορικό να το ελέγξουμε;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το realme πήρε το android 12.παντος επειδή η tcl βγάζει λίγα μοντέλα έπρεπε σε όλα τα τηλέφωνα της να δίνει μέχρι 3 αναβαθμίσεις android.οπως η realme και η xiaomi.εδω σαν εταιρεία υστερεί.αν το προσέξει λίγο παραπάνω τότε πολλοί θα κοιτάξουν να πάρουν tcl τηλέφωνα και θα τα κρατήσουν τουλάχιστον 4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες είχα δραματική πτώση της μπαταρίας.ερχοταν απόγευμα και ήθελε φόρτιση.απεγκαταστησα κάποιες καινούργιες και παλιές εφαρμογές που δεν χρησιμοποιουσα και από ότι φαίνεται η μπαταρία επανήλθε.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω δύο με τρεις φορές την ημέρα αλλά πολλές φορές το φορτίζω με ανοικτό wi fi

.όπως και να έχει είτε ανοικτό wi fi είτε κλειστό η μπαταρία δεν αντέχει αμέσως πάει στο 98% μετά την πλήρη φόρτιση.εχει χάσει τη δύναμη που είχε άλλωστε πέρασαν και δύο χρόνια από τότε που το αγόρασα.παντος security update ήρθαν μόλις όλο κ όλο δύο φορές.δεν ξέρω αν πάρουμε άλλες ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά από εναμιση χρόνο πάει σχεδόν κατευθείαν στο 98%.λογικο να υπάρχει κάποια πτώση με την πάροδο του χρόνου.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μόλις το άνοιξα πρωί πρωί είχε μια ενημέρωση συστήματος.την έκανα.θα ψάξω μέσα στην μέρα να δω αν υπάρχουν διάφορες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βλέπω κάτι.εγινε κ σε μένα ενημέρωση.εννοειται όμως πως παραμείναμε στο android 11.αν είδες κάτι διαφορετικό να με πεις.

Είναι αυτό που με είπε κάποιος για την tcl βγάζει απροβληματιστα τηλέφωνα .αν έδινε παραπάνω από μια αναβαθμίσεις android θα την προτιμούσαν περισσότεροι.πηρε η αδερφή Μ το realme 10.στον ήχο το δικό μ έχει πολύ πιο δυνατό ήχο και από το realme και από τα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο το έψαξα στην δουλειά.δεν εχω δει κάποια διαφορά.δεν ξερω αν είναι η ιδέα μου αλλά μου φαίνεται ένα κλικ ποιο γρήγορο.μπορει και να κάνω λάθος.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποσο χώρο είχα.αυτο που παρατηρώ αλλά είναι πολύ νωρίς έφτιαξε πολύ η κατανάλωση της μπαταρίας.θα το δω σε βαθος χρόνου.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω παρατηρήσει στο tcl 20 5g αν πάω εκεί που λέει διαχείριση εφαρμογών και συσκευης  λέει όλες οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες και απο κάτω τελευταία ενημέρωση πριν έξι μέρες.που σημαίνει εδώ και έξι μέρες δεν ενημερώθηκαν άλλο οι εφαρμογές.θυμαμαι όταν το αγόρασα έλεγε θα παίρνει ενημερώσεις μέχρι το Νοέμβριο του 2023.ισχυει κ σε σας?οπότε τέρμα αυτό ήταν όλο σωστά ?από εδώ και πέρα όσο αντέξει το κινητό και πλέον δεν θα ενημερώνεται τίποτα.😥

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις είναι η ενημέρωση των εφαρμογών που είναι θέμα των εφαρμογών. Ασφάλεια και βιομετρικά στοιχεία θα πας, ενημέρωση ασφαλείας είναι η ενημέρωση τις TCL που θα σταματήσει τον Νοέμβριο και ενημέρωση συστήματος Google που έρχεται κάθε μήνα στο τέλος του μήνα και χρειάζεται επανεκκίνηση της συσκευής για να εφαρμοστεί. Το ότι σταματά η ενημέρωση από την TCL δεν συμαίνει ότι η συσκευή δεν θα λειτουργεί, θα συνεχίσει να λειτουργεί όπως και πριν μέχρι να την βαρεθεί εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Tcl 20 5g πήγα εκεί που λέει ασφάλεια και βιομετρικά στοιχεία.και πάτησα ενημέρωση συστήματος google play. Όταν πάτησα μετά ενημέρωση έβγαλε αυτό που δείχνει η εικόνα και δεν σταματάει καθόλου.ακομα και στην επανεκκίνηση που έκανα. Συνεχίζει . Πως μπορεί να σταματήσει γνωρίζει κανείς?

Screenshot_2023-12-05-15-57-11-214.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, pantelis pa said:

Έχω το Tcl 20 5g πήγα εκεί που λέει ασφάλεια και βιομετρικά στοιχεία.και πάτησα ενημέρωση συστήματος google play. Όταν πάτησα μετά ενημέρωση έβγαλε αυτό που δείχνει η εικόνα και δεν σταματάει καθόλου.ακομα και στην επανεκκίνηση που έκανα. Συνεχίζει . Πως μπορεί να σταματήσει γνωρίζει κανείς?

Screenshot_2023-12-05-15-57-11-214.jpg

Και σε μένα με Motorola το ίδιο κάνει οπότε μάλλον είναι θέμα της Google. Φαντάζομαι θα το επιλύσουν κάποια στιγμή 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε s22 ulta , κάποιο θέμα έχει η Google λογικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήρα το κινητό τον Σεπτέμβρη του 2021 και μπήκε το 2024.πρωτη φορά κρατάω κινητό τόσο πολύ.ετσι για την αλλαγή σκέφτομαι να ενεργοποιήσω το tcl 40r που έχω πάρει εδώ και λίγο καιρό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...