Jump to content

TCL 20 5G


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναφορά του τηλεφώνου γενική εννοούσα. Χάνεις τα πάντα, για αυτό πρέπει να πάρεις backup. Νόμιζα ότι είχες κάνει reset. Εγώ πάντα κάνω όταν παίρνει αναβάθμιση, και ειδικά μια τόσο μεγάλη.

Όσο για το WiFi calling, μου φαίνεται περίεργο να σου τρώει παραπάνω μπαταρία. Χρόνια τώρα, όταν είμαι σε χώρο που έχει καλό WiFi (δουλειά ή σπίτι) το έχω μόνιμα σε flight mode με ανοιχτό WiFi για κλήσεις. Η εξοικονόμηση μπαταρίας είναι εμφανής με αυτόν τον τρόπο. Μιλάμε για διάφορα 5-10% ανά 8ωρο συγκριτικά.

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 ώρες πριν, pantelis pa said:

Α εντάξει τότε αλλάζει.εγω παντός το wi fi calling κατά κάποιο τρόπο το έσβησα.και παρατηρησα καθώς το γύρισα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η μπαταρία κρατάει πιο πολύ.το μόνο πρόβλημα είναι τα δεδομένα όπως σε έχω πει .που αν κλείσω το κινητό και το ανοίξω πρέπει να ακολουθήσω μια συγκεκριμένη διαδικασία για να ανοίξουν .κ αυτό για

Πρώτον το wi fi calling το έβγαλα.δευτερον πριν λίγες μέρες που το γύρισα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις τώρα νιώθω πως η μπαταρία κραταει πιο πολύ. Εδώ δεξιά στο τροχό αν πατήσετε σε εσάς τι βγάζει το πρόβλημα επιμένει όταν ανοίγω το τηλέφωνο και πατάω τα δεδομένα δεν ανοίγουν.απο χθες το είχα κλειστό.αρα δεν ειναι ούτε το δίκτυο ούτε η κάρτα σιμ.εφοσον πήγα στις τρεις τελιτσες κ μόλις πάτησα μέσα σε ένα δευτερόλεπτο αμέσως πετάχτηκε το 4g το σημαδακι.

Screenshot_2022-04-16-09-11-40-877.jpg

Υπάρχει περίπτωση να πάρω τηλέφωνο στη. Εταιρεία και να τους πω να μου κάνουν τις ρυθμίσεις του ίντερνετ και να με το κάνουν?αν τα καταφέρουν τότε το προβλημα λύθηκε.δεν νομίζω να είναι το πρόβλημα εκεί αλλά θα πάρω τηλέφωνο ξανά.ισως όταν τον είπα επειδή μου ήρθε το android 11 κ με το κάνει εκείνος βρήκε πάτημα σε αυτό και μου ανάφερε πως είναι θέμα λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις φτάσει το όριο δεδομένων που έχει η συσκευή και σου κλείνει τα δεδομένα; Δοκίμασα να θέσω το όριο στο μισό gb, το οποίο και προφανώς το έχω ξεπεράσει για αυτόν τον μήνα, και τότε μου τα κλείνει αυτόματα. Κατέβασε την κουρτίνα με τις γρήγορες ρυθμίσεις, τον διακόπτη δεδομένων κράτησε τον πατημένο παρατεταμένα, και δες τι γράφει για όριο.fb52b280ef5f32ea5ca3442304e29d53.jpg94027cdc0e2e9be38d0fbdc5915113c7.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

        Από κάτω όταν ανοίγω τα δεδομένα δείχνει αυτό . Και δες επάνω δεν τα ξεπέρασα φυσικά.τελος πάντων το θέμα κουρασε αρκετά η θα πάρω τηλέφωνο ξανά στην εταιρεία η θα πάω από εκεί που το πήρα να τους πω το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Screenshot_2022-04-16-09-56-36-489.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο χρήση δεδομένων εφαρμογής εκεί να δούμε τι γράφει μέσα.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Μου λυθηκε η απορία επιτέλους πήρα στην εταιρεία και μου είπαν θα με δώσουν μια καινούργια κάρτα σιμ.μαλλον κατά πάσα πιθανότητα φταίει η σιμ.θα πάω στη πόλη και θα το κοιτάξουν εκεί.τελος καλά όλα καλά .όταν πάω στο μαγαζί με την καινούργια κάρτα θα λυθούν όλα.😀

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που είναι λίγο διαφορετικό από το δικό μου. Εμένα μου δείχνει και το όριο. Εσένα καθόλου. Για δοκίμασε να βάλεις ένα μεγάλο νούμερο για όριο. Εγώ πχ έχω βάλει 25Gb.57afe082f010c86e5cea0b6774812624.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Μου λυθηκε η απορία επιτέλους πήρα στην εταιρεία και μου είπαν θα με δώσουν μια καινούργια κάρτα σιμ.μαλλον κατά πάσα πιθανότητα φταίει η σιμ.θα πάω στη πόλη και θα το κοιτάξουν εκεί.τελος καλά όλα καλά .όταν πάω στο μαγαζί με την καινούργια κάρτα θα λυθούν όλα.😀

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να μας δώσουν και το android 12 του χρόνου το φεβρουάριο.οπως έγινε φέτος με το android 11? Γνωρίζει κανείς να με απαντήσει έγκυρα.?η θα παίρνουμε μόνο ενημερώσεις για τις εφαρμογές.διοτι μέχρι το Νοέμβριο του 2023 θα αναβαθμίζετε το τηλέφωνο μας.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πήραμε το 11 τον Φεβρουάριο, δεν σημαίνει ότι πρέπει κάθε Φλεβάρη να μας δίνει κάτι. Προσωπικά, λέω μακάρι να μας έδινε ενημέρωση ασφαλείας κάθε τρίμηνο μέχρι το τέλος του 23, και ας μην πάρουμε το 12 καθόλου. Σιγά τις διαφορές που θα παρατηρήσουμε.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

3 μήνες πέρασαν από την μοναδική αναβάθμιση (στο από πάνω σχόλιο που έγραφα Φλεβάρη λάθος έκανα, Μάρτη είχε έρθει), και καμία ενημέρωση ασφαλείας. Υποστήριξη για τα μπάζα το λέω εγώ. Μακριά.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Τυχεροί είστε εσείς 😄,  στο R από τον Ιανουάριο και συνεχίζει. 

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερού λειτουργικού, μοναδικά βελτιστοποιημένου και bug free ιστοριών συνέχεια.
Έχω αφήσει το τηλέφωνο στο κομοδίνο μου και πάω να κάνω μπάνιο, και με την άκρη του ματιού μου όπως βγαίνω από το δωμάτιο βλέπω πως δεν το έχω κλειδώσει και η οθόνη έχει μείνει ανοιχτή. Δε βαριέσαι λέω, θα σβήσει μόνο του, και το αφήνω. 15 λεπτά μετά μπαίνω στο δωμάτιο και το βλέπω να έχει παραμείνει η οθόνη ανοιχτή και ξεκλείδωτο, χωρίς καν να έχει ρίξει φωτεινότητα . Δεν πανικοβάλλομαι αρχικά, σκέφτομαι μπας και είχα θέσει το όριο αδράνειας στα 30 λεπτά ξέρω'γω και το είχα ξεχασμένο. Αμ, δε. 30 δευτερόλεπτα ήταν ...

bd60f6463cc16ec9e758c929eedcc7cd.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας του αρκετή χρηση από τις 6:30 το πρωί το φορτίζω στις 01:00 το βράδυ περίπου.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ποστ στο my phone.gr στο facebook.για να αφήσω το σχόλιο hello moto?γιατί δεν βλέπω πουθενά τον διαγωνισμό για το μοτορολα .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία αν το έχετε κάνει μια πλήρης φόρτιση.?μιλάω για το TCL 20 5g. Εμένα το πολύ 13 ώρες αλλά είμαι ασταμάτητα μέσα.ενας φίλος μου έχει το Samsung a52s και μου λέει το δικό μου κρατάει 2 μέρες.αλλα το φορτίζει κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pantelis pa said:

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία αν το έχετε κάνει μια πλήρης φόρτιση.?μιλάω για το TCL 20 5g. Εμένα το πολύ 13 ώρες αλλά είμαι ασταμάτητα μέσα.ενας φίλος μου έχει το Samsung a52s και μου λέει το δικό μου κρατάει 2 μέρες.αλλα το φορτίζει κλειστό.

Με 4500mAh μπαταρία και 5G και συνεχή χρήση, όπως λες, λογική διάρκεια μου φαίνεται...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι πόσες ώρες οθόνη γράφει. Και αν δουλεύει με WiFi.
Αν τα έχω όλα ανοιχτά μπορεί να γράψει 4-5 ώρες οθόνη σε μια μέρα. Αλλά επειδή το χρησιμοποιώ πολύ στο σπίτι με flight mode και ανοιχτό μόνο το WiFi, μπορεί να γράψει αρκετά παραπάνω.


Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ Google camera. Γενικά μου φαίνεται ότι αργεί πάρα πολύ να ανοίξει. Μιλάμε για πάνω από 4-5" κάποιες φορές. Δεν δίνω σημασία γιατί δεν είναι επίσημη εφαρμογή, και ίσως είναι λογικό. Η δική του εφαρμογή κάμερας ανοίγει αμέσως.
Μερικές φορές η gcamera ενώ ανοίγει δεν δείχνει τίποτα, μαύρη οθόνη. Δεν το θεωρώ κάτι σπουδαίο για τον λόγο που ανέφερα, μιλάμε για μια εφαρμογή που δεν προορίζεται για τη συσκευή αυτή.
Ωστόσο πριν λίγο μου έκανε κάτι άλλο. Ούτε η gcamera έδειχνε κάτι, αλλά ούτε και η δική του εφαρμογή ξεκινούσε, βγάζοντας μήνυμα πως έχει ζεσταθεί πολύ η συσκευή και για αυτό. Το τηλέφωνο δεν ήταν τόσο ζεστό για να δικαιολογήσει κάτι τέτοιο. Και φυσικά μετά από επανεκκίνηση δουλεύει ρολόι. Αν δεν ήταν κάποιο bug και είχε "μηχανικό" πρόβλημα λογικά δεν θα μπορούσε να φύγει έτσι εύκολα με restart.
cf1c4112964d74fc25aeb571c0ead3b4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που το είχα στην βάση του αυτοκινήτου το χτυπούσε απ' ευθείας ο ήλιος και έβραζε ο τόπος μου το έδειξε και εμένα.το έπιασα το κινητό και έβραζε.δεν είχα ανοιχτό το αιρ κοντισιον.το άναψα και μετά από λίγη ώρα δούλευε κανονικά.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mark_K said:

Έχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ Google camera. Γενικά μου φαίνεται ότι αργεί πάρα πολύ να ανοίξει. Μιλάμε για πάνω από 4-5" κάποιες φορές. Δεν δίνω σημασία γιατί δεν είναι επίσημη εφαρμογή, και ίσως είναι λογικό. Η δική του εφαρμογή κάμερας ανοίγει αμέσως.
Μερικές φορές η gcamera ενώ ανοίγει δεν δείχνει τίποτα, μαύρη οθόνη. Δεν το θεωρώ κάτι σπουδαίο για τον λόγο που ανέφερα, μιλάμε για μια εφαρμογή που δεν προορίζεται για τη συσκευή αυτή.
Ωστόσο πριν λίγο μου έκανε κάτι άλλο. Ούτε η gcamera έδειχνε κάτι, αλλά ούτε και η δική του εφαρμογή ξεκινούσε, βγάζοντας μήνυμα πως έχει ζεσταθεί πολύ η συσκευή και για αυτό. Το τηλέφωνο δεν ήταν τόσο ζεστό για να δικαιολογήσει κάτι τέτοιο. Και φυσικά μετά από επανεκκίνηση δουλεύει ρολόι. Αν δεν ήταν κάποιο bug και είχε "μηχανικό" πρόβλημα λογικά δεν θα μπορούσε να φύγει έτσι εύκολα με restart.
cf1c4112964d74fc25aeb571c0ead3b4.jpg

Δε ξέρω ποια έκδοση έχεις της gcam αλλά βάλε αυτή....

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl88/

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το apk που είχα εγκαταστήσει από ότι βλέπω έχει τίτλο MGC_8.1.101_A9_GVr_ENG.apk
Να μην είναι ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...