Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πεθανε μια γυναικα χαλκιδικη απο covid 55αρα ανεβολιαστη δεν ειχε κανενα νοσημα μια χαρα ηταν τωρα κλαμα. Οσοι δεν κανουν εμβολιο και ειναι ανω των 50 ειναι καταδικασμενοι οι περισσοτεροι. Οι συνομωσιες ειναι μαλακιες για μενα σε κανα 10ημερο θα κλεισω τριτη δοση μιας και ειμαι στο 5μηνο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εν τω μεταξυ ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι διαφημιζουν το νεο εμβολιο της novavax ως εμβολιο παραδοσιακης παλιας κατασκευης αφου ρητα μεσα αναφερει οτι μεταφερεται η πρωτεινη με νανοσωματιδια ,οπως τα mrna..ναι μεν οτ δευτερο μεταφερει οδηγιες,παει το γραμμα δλδ..και το πρωτο μετεφερει την πρωτεινη με την ακιδα του ιδιου του ιου,ωστοσο και τα 2 μεταφερονται με τον ιδιο τροπο δλδ. τα νανοσωματιδια..οποτε τι παλιας νοοτροπιας..περισοτερο το αστραζενεκα ειναι με παλια νοοτροπια παρα αυτο..κανω λαθος? ετσι συζητηση να γινεται..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dreamer12 said:

εν τω μεταξυ ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι διαφημιζουν το νεο εμβολιο της novavax ως εμβολιο παραδοσιακης παλιας κατασκευης αφου ρητα μεσα αναφερει οτι μεταφερεται η πρωτεινη με νανοσωματιδια ,οπως τα mrna..ναι μεν οτ δευτερο μεταφερει οδηγιες,παει το γραμμα δλδ..και το πρωτο μετεφερει την πρωτεινη με την ακιδα του ιδιου του ιου,ωστοσο και τα 2 μεταφερονται με τον ιδιο τροπο δλδ. τα νανοσωματιδια..οποτε τι παλιας νοοτροπιας..περισοτερο το αστραζενεκα ειναι με παλια νοοτροπια παρα αυτο..κανω λαθος? ετσι συζητηση να γινεται..

Έπρεπε να σταματήσεις στο "δεν καταλαβαίνω".
Δεν έχει καμία σχέση ο τρόπος λειτουργίας του Novavax με τα mRNA, και αυτό που λες για "νανοσωματίδια" δεν βγάζει νόημα. Πολλά υπάρχοντα εμβόλια, πχ της γρίπης κατσκευάζονται όπως το Novavax.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσουμε να το εκλαϊκεύσουμε λίγο: παλιά τεχνολογία είναι η χορήγηση στον οργανισμό ενός αδρανοποιημένου στελέχους του ιού (αυτούσιου).

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2022 at 3:46 ΜΜ, minast said:

Έπρεπε να σταματήσεις στο "δεν καταλαβαίνω".
Δεν έχει καμία σχέση ο τρόπος λειτουργίας του Novavax με τα mRNA, και αυτό που λες για "νανοσωματίδια" δεν βγάζει νόημα. Πολλά υπάρχοντα εμβόλια, πχ της γρίπης κατσκευάζονται όπως το Novavax.

εγω να το σταματησω στο δεν καταλαβαινω αν εσυ εξηγησεις,γιατι με αυτα που λες δεν εξηγεις κατι ωστε να να σταματησω στο ''δεν καταλαβαινω''..εγω δεν ειπα οτι εχει σχεση στον τροπο λειτουργιας αλλα στον τροπο κατασκευης και μεταφορας της πληροφοριας.μετα ειναι η λειτουργια ,πως δρα.για να το διατυπωνωνω ετσι οπως το διατυπωσα,εχω διαβασει,δεν μιλαω ντουκου.

 

On 17/2/2022 at 6:20 ΜΜ, GraveDigger said:

Αν προσπαθήσουμε να το εκλαϊκεύσουμε λίγο: παλιά τεχνολογία είναι η χορήγηση στον οργανισμό ενός αδρανοποιημένου στελέχους του ιού (αυτούσιου).

αυτο σωστο και συμφωνω.βρηκα και κατι που απαντα στο ερωτημα μου..https://www.ertnews.gr/eidiseis/epistimi/nanotechnologia-ton-emvolion-alla-kai-toy-neoy-emvolioy-tis-novavax/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς ποια εμβολιαστικά κέντρα της Αττικής έχουν το novavax? Έχω έναν φίλο που ψάχνει και δεν του φέρνει novavax στο drop-down. Μάλιστα αμφιβάλει αν άνοιξαν ραντεβού για novavax.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι καπου σε ενα αρθρο απο τα πολλα που διαβαζα γιαυτο, βρηκα να λεει οτι ειναι ξεπερασμενο γιατι δεν ειναι αποτελεσματικο για τις υπολοιπες μεταλλαξεις.

καλυτερα να περιμενει το σανοφι.

Link to comment
Share on other sites

Θεοδωρίδου: Το Sanofi θα χορηγείται για αναμνηστική δόση, ανεξαρτήτως των προηγούμενων εμβολίων

[...]το Novavax συστήνεται για βασικό εμβολιασμό.

Από την άλλη, για το εμβόλιο της Sanofi, «στόχος, βάσει των κλινικών μελετών, είναι να χρησιμοποιείται ως αναμνηστική δόση, ανεξάρτητα από το είδος και τον τύπο των εμβολίων που έχουν χρησιμοποιηθεί για τον βασικό εμβολιασμό», σημείωσε η πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής Εμβολιασμών.

 

 

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα που διαβσα και γιαυτο,εννοουν οτι το σανοφι μπορει να χρησιμοποιθει ΚΑΙ για αναμνηστικη δοση ανεξαρτητα ποιο εμβολιο βασικο εχει κανει πριν ,ενω το νοβα ΔΕΝ μπορει.με λιγα λογια το νοβα δνε μπορει να συνδυαστει με τα αλλα εμβολια σαν αναμνηστικη δοση,το σανοφι μπορει.

αυτη ειναι η διαφορα τους.οτι μπορει ομως το σανοφι σαν βασικο να γινει ,ναι μπορει.αλλωστε θα ηταν παραλογισμος μια εταιρεια να βγαλει εμβολιο μετα απο τοσα εξοδα και αν χρησιμοποιειται μονο για μια δοση αναμνηστικη.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, GraveDigger said:

Ξέρει κανείς ποια εμβολιαστικά κέντρα της Αττικής έχουν το novavax? Έχω έναν φίλο που ψάχνει και δεν του φέρνει novavax στο drop-down. Μάλιστα αμφιβάλει αν άνοιξαν ραντεβού για novavax.

και γιατί αποκλειστικά αυτό;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill33 said:

και γιατί αποκλειστικά αυτό;

Αυτό θέλει. Είναι ψυχολογικό το ζήτημα! Πρέπει να έχει μια δικαιολογία απέναντι στον εαυτό του που δεν πήγε να εμβολιαστεί μέχρι τώρα.

  • Like 1
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Clipboard.jpg
παραξενα πραγματα. Σε κλειστο χωρο, διπλα διπλα χωρις μασκα, ενω στον δρομο με μασκα και λιγο πιο μακρυα
Η αριστερή φωτό είναι από Αθήνα; Πέρυσι;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, bill33 said:

Η αριστερή φωτό είναι από Αθήνα; Πέρυσι;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

ολα ειναι σημερινα, απο την επισκεψη του πρωθυπουργου στην Αγγλια, απο το zoygla.gr στο κατω μερος της κεντρικης σελιδας

  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

Ακομα ασχολουνται ανθρωποι με τετοια? Για αυτο η Παγωνη θα μας γλενταει χρονια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lneam said:

ολα ειναι σημερινα, απο την επισκεψη του πρωθυπουργου στην Αγγλια, απο το zoygla.gr στο κατω μερος της κεντρικης σελιδας

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/7227245/sto-megaro-maximou-o-prigkipas-karolos

5269808.jpg

Μπορουσες να το ψάξεις και μονος σου

25/03/2021 10:25

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bill33 said:

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/7227245/sto-megaro-maximou-o-prigkipas-karolos

5269808.jpg

Μπορουσες να το ψάξεις και μονος σου

25/03/2021 10:25

χιλιαδες ανθρωποι το εχουν δει. Δεν θα κανουμε τους ντετεκτιβ

Edited by lneam
  • Not helpful/Misleading 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, lneam said:

χιλιαδες ανθρωποι το εχουν δει. Δεν θα κανουμε τους ντετεκτιβ

Οταν θες να την πεις σε κάποιους καλό είναι να ελέγχεις ότι εχεις τα σωστά στοιχεία.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, lneam said:

ολα ειναι σημερινα, απο την επισκεψη του πρωθυπουργου στην Αγγλια, απο το zoygla.gr στο κατω μερος της κεντρικης σελιδας

Ήδη από zougla, pronews και άλλα λαμπρά παραδείγματα πάει άπατο...

Αν υποστήριζε κάτι τέτοιο για μάσκες και δεν ήταν απλά μια φωτό αρχείου που είπες να χρησιμοποιήσεις για αυτές.

Edited by aimilios
  • Like 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aimilios said:

Ήδη από zougla, pronews και άλλα λαμπρά παραδείγματα πάει άπατο...

Αν υποστήριζε κάτι τέτοιο για μάσκες και δεν ήταν απλά μια φωτό αρχείου που είπες να χρησιμοποιήσεις για αυτές.

 

19 minutes ago, bill33 said:

Οταν θες να την πεις σε κάποιους καλό είναι να ελέγχεις ότι εχεις τα σωστά στοιχεία.

 

εγω απλα εκανα print screen απο την σημερινη τους σελιδα. Δεν εχω καμια ευθυνη για οτι αλλοι εχουν βαλει.

spacer.png

 

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, lneam said:

 

εγω απλα εκανα print screen απο την σημερινη τους σελιδα. Δεν εχω καμια ευθυνη για οτι αλλοι εχουν βαλει.

spacer.png

 

OK, ας πούμε ότι δεν μπορούσες να το ελέγξεις και δεν θα το σκεφτόσουν. Πείστηκες τουλάχιστον ότι δεν είναι «παράξενα» τα πράγματα;

Edited by aimilios
  • Like 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, lneam said:

 

εγω απλα εκανα print screen απο την σημερινη τους σελιδα. Δεν εχω καμια ευθυνη για οτι αλλοι εχουν βαλει.

spacer.png

 

Εσύ  δεν έγραψες το " παραξενα πραγματα. Σε κλειστο χωρο, διπλα διπλα χωρις μασκα, ενω στον δρομο με μασκα και λιγο πιο μακρυα"  ?????????

 

 

 

Και φυσικά Αγγλία Σκωτία δεν υπάρχουν πλέον περιορισμοί για κοβιντ.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο μερος του πλανητη εχει προχωρησει πλεον. Εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να σχολιαζουμε φοραει η οχι μασκα ο ταδε.

Εμβολια υπαρχουν για ολους, οποιος θελει μπορει να φοραει μασκα ακομα οταν επιτελους καταργηθουν και εδω.... 

2 χρονια με τον ιο η προστασια πλεον πρεπει να γινει 100% ατομικη ευθυνη χωρις μετρα υποχρεωτικοτητας.

Μπραβο στις χωρες που δεν εκαναν τετοια πλυση εγκεφαλου στους κατοικους τους σε σχεση με οση εχουν υποστει οι Ελληνες...

Edited by GMF80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν μια φωτο ειναι official, φορανε μασκα. Για να πειστει το ποπολο, οτι το φιμωτρο πρεπει να φοριεται. Οπως οι σκλαβοι στα αρχαια χρονια. Φορουσαν φιμωτρο. Συμβολο υποταγης. Οτι πουν οι καλες οι κυβερνησεις, που νυχθημερον αγρυπνουν με αμειωτο ενδιαφερον για την 'δημοσια υγεια'.

Σε πιο χαλαρες φωτο, και μιας κι ετσι κι αλλιως με τον κορονοιο 'εγινε η τριχα τριχιά', πετανε τις μασκες, γιατι η πλυση εγκεφαλου ειναι για το λαουτζικο που ενημερωνεται απο τα καναλια της λιστας πετσα. Κοροιδευουν τους αλλους, ειπαμε, ε δεν κοροϊδευονται και μεταξυ τους!

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...