Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, elteo said:

άρα κάτι μας κρύβουν! τι άλλο θα διαβάσουμε ακόμα.

Να παρεις ενα τηλεφωνο σε οποιο φαρμακειο θες να ρωτησεις:

Μπορω να παρω ενα οποιπδηποτε εμβολιο να το πληρωσω και να φυγω?

Η απαντηση ειναι ΝΑΙ

Του κορονοιου γιατι δεν μπορω:

Απαντηση Φαρμακοποιου:

Δεν ξερω κυριε οτι ακουτε απο τις ειδησεις....

Εδω δεν ξερει ο φαρμακοποιος ο ιδιος χαχαχα

 

Edited by s_wind
  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, s_wind said:

Να παρεις ενα τηλεφωνο σε οποιο φαρμακειο θες να ρωτησεις:

Μπορω να παρω ενα οποιπδηποτε εμβολιο να το πληρωσω και να φυγω?

Η απαντηση ειναι ΝΑΙ

Του κορονοιου γιατι δεν μπορω:

Απαντηση Φαρμακοποιου:

Δεν ξερω κυριε οτι ακουτε απο τις ειδησεις....

 

Διότι θέλει ειδικές συνθήκες αποθήκευσης. Εντάξει είμαστε τώρα?

Τι θα έχει ακούσει αυτός ο φαρμακοποιός για να σου απαντάει έτσι. ΛΟΛ

Edited by elteo
  • Like 2
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elteo said:

Διότι θέλει ειδικές συνθήκες αποθήκευσης. Εντάξει είμαστε τώρα?

Τι θα έχει ακούσει αυτός ο φαρμακοποιός για να σου απαντάει έτσι. ΛΟΛ

Ακομα στους -80 ερχεται δεν αλλαξε το κολπο?

Χαχαχα

  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνουν και δεν το δίνουν. Ούτε που θα ήθελα να φανταστώ τι θα γινόταν από πλαστά πιστοποιητικά εάν έπρεπε και το άτομο που λαμβάνει το εμβόλιο να μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτό. Πχ να πρέπει να το πάρεις εσύ και να πας να στο κάνουν. Και από την άλλη αφού ο τρόπος διανομής τους είναι συγκεκριμένος, στα εμβολιαστικά κέντρα, δεν έχει κανένα νόημα η κουβέντα για το αν μπορείς να το πάρεις. Πας, τρυπιεσαι, τελειώνεις.

https://www.dw.com/el/%CF%83%CE%BB-%CE%B6%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%BA-%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/a-59899042



Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, s_wind said:

Ακομα στους -80 ερχεται δεν αλλαξε το κολπο?

Χαχαχα

Γελά ο μωρός καν τι μη γελοίον η.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mark_K said:

Και πολύ καλά κάνουν και δεν το δίνουν. Ούτε που θα ήθελα να φανταστώ τι θα γινόταν από πλαστά πιστοποιητικά εάν έπρεπε και το άτομο που λαμβάνει το εμβόλιο να μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτό. Πχ να πρέπει να το πάρεις εσύ και να πας να στο κάνουν. Και από την άλλη αφού ο τρόπος διανομής τους είναι συγκεκριμένος, στα εμβολιαστικά κέντρα, δεν έχει κανένα νόημα η κουβέντα για το αν μπορείς να το πάρεις. Πας, τρυπιεσαι, τελειώνεις.

https://www.dw.com/el/%CF%83%CE%BB-%CE%B6%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%BA-%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/a-59899042



Sent from my Galaxy S10e
 

Το πιστοποιητικο δεν εχει αυτη την εννοια. Ειναι μια εφευρεση να σε κανει να αισθανθεις οτι κανεις κατι σπουδαιο κανοντας το πειραματικο  εμβολιο μια και διαχωρισαν την κοινωνια Οποτε και να το εκανες απλα το δηλωναν στο gov  και τελος. Κατι επρεπε να σου δωσουν για να πειστεις εναν τιτλο δηλαδη αερα κοπανιστο.  Ακου πιστοποιητικο εμβολιασμου χαχαχαχ

Edited by s_wind
  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εμβολια τα παιρνεις σπιτι σου τα κανεις οτι θελεις οποτε θελεις εκτος του κορονοιου.
έχεις χαρτί για τα όλα! διαφορετικά ψευδεσαι
Link to comment
Share on other sites

Το πιστοποιητικο δεν εχει αυτη την εννοια. Ειναι μια εφευρεση να σε κανει να αισθανθεις οτι κανεις κατι σπουδαιο κανοντας το πειραματικο  εμβολιο μια και διαχωρισαν την κοινωνια Οποτε και να το εκανες απλα το δηλωναν στο gov  και τελος. Κατι επρεπε να σου δωσουν για να πειστεις εναν τιτλο δηλαδη αερα κοπανιστο.  Ακου πιστοποιητικο εμβολιασμου χαχαχαχ
Είναι πολύ αστείο αυτό που γράφεις. Στα παλιά μου τα παπούτσια αν έχω πιστοποιητικό ή όχι. Δεν θα πάω ούτε στα μπουζούκια, ούτε θα καν σε καφέ μέχρι να περάσει ο κίνδυνος. Σήμερα μου φάνηκε χρήσιμο που μπήκα σε καράβι και δεν χρειάζεται να κάνω τεστ.

Επιπλέον, δίνεις την εντύπωση ότι δεν καταλαβαίνεις τα ίδια σου τα ποσταρίσματα. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς βίντεο 5 μηνών που λέει ότι έκαναν πείραμα στο Ισραήλ για την συμπεριφορά του ιού στην ενισχυτική δόση, για να υποστηρίξεις ότι το εμβόλιο είναι "πειραματικό".

Sent from my TCL 20 5G

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mark_K said:

Είναι πολύ αστείο αυτό που γράφεις. Στα παλιά μου τα παπούτσια αν έχω πιστοποιητικό ή όχι. Δεν θα πάω ούτε στα μπουζούκια, ούτε θα καν σε καφέ μέχρι να περάσει ο κίνδυνος. Σήμερα μου φάνηκε χρήσιμο που μπήκα σε καράβι και δεν χρειάζεται να κάνω τεστ.

Επιπλέον, δίνεις την εντύπωση ότι δεν καταλαβαίνεις τα ίδια σου τα ποσταρίσματα. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς βίντεο 5 μηνών που λέει ότι έκαναν πείραμα στο Ισραήλ για την συμπεριφορά του ιού στην ενισχυτική δόση, για να υποστηρίξεις ότι το εμβόλιο είναι "πειραματικό".

Sent from my TCL 20 5G
 

Το αστειο δηλαδη που το βλεπεις ? Σε τι διαφερεις απο το ισραηλ?Αλλο οτι προσφερεις εσυ την ζωη σου για το πειραμα της φαιζερ  Πειραμα δεν ονομαζει  την συμφωνια ο Βασιλακοπουλος δηλαδη ποια η διαφορα?Πειραμα και συλλογη δεδομενων γινεται και δω σε οσους ειναι εθελοντες .Βεβαια οσοι δεν υπακουν προστιμο και ολα τα σχετικα...ειναι κατι παραπανω απο πειραμα χαχαχα για να πιεις καφε στην καφετερια πρεπει να γινεις "μελος" του πειραματος....

Edited by s_wind
  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι στην ιδέα που γράφεις ότι ο εμβολιασμένος χρειάζεται το πιστοποιητικό γιατί έχει την ανάγκη να νιώσει κάπως.

Για το άλλο το ωραίο που λες, δεν κατάλαβες ότι είναι παλιό το βίντεο και ότι δεν καταδεικνύει το εμβόλιο ως πειραματικό; Που είμαστε 5 μήνες μετά; Μόνο εμείς και το Ισραήλ έχουμε κάνει ενισχυτική δόση;

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν απαντατε στα ερωτηματα:

Καθησες στην καρεκλα:

ΟΧΙ-1) Εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις κατι που βαζεις μεσα στο αιμα σου τι περιεχει απαντηση παιρνεις ΟΧΙ.

ΟΧΙ-2)  Εχεις το δικαιωμα να ζητησεις χαρτια ενδειξεων-αντενδειξεων του φαρμακου που θα μπει στο αιμα σου , σου δειχνουν ? Δεν υπαρχουν.Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-3)  Εχεις δικαιωμα να ζητησεις μικροποσοτητα του φαρμακου να το κανεις ελεγχο αν θελεις στο χημειο γιατι θα το βαλεις στο αιμα σου? ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-4)  Φερουν καμια ευθυνη για παρενεργειες του φαρμακου που θα βαλεις στο αιμα σου?  ΟΧΙ.

Λες βλακείες;

 

ΝΑΙ!!!!!

4 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν απαντατε στα ερωτηματα:

Καθησες στην καρεκλα:

ΟΧΙ-1) Εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις κατι που βαζεις μεσα στο αιμα σου τι περιεχει απαντηση παιρνεις ΟΧΙ.

ΟΧΙ-2)  Εχεις το δικαιωμα να ζητησεις χαρτια ενδειξεων-αντενδειξεων του φαρμακου που θα μπει στο αιμα σου , σου δειχνουν ? Δεν υπαρχουν.Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-3)  Εχεις δικαιωμα να ζητησεις μικροποσοτητα του φαρμακου να το κανεις ελεγχο αν θελεις στο χημειο γιατι θα το βαλεις στο αιμα σου? ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-4)  Φερουν καμια ευθυνη για παρενεργειες του φαρμακου που θα βαλεις στο αιμα σου?  ΟΧΙ.

Λες βλακείες;

 

ΝΑΙ!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

s wind σου  ευχομαι να μην βρεθεις στο σημειο να μην μπορεις να παρεις ανασα και να  σκεφτεσαι εαν θα ξαναδεις τους δικους σου ...τοτε εσυ ρωτα τι εχει μεσα ο αναπνευστηρας αερα η κανενα δηλητηριο!τι ακουμε θεε μου!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντατε στα ερωτηματα:

Καθησες στην καρεκλα:

ΟΧΙ-1) Εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις κατι που βαζεις μεσα στο αιμα σου τι περιεχει απαντηση παιρνεις ΟΧΙ.

ΟΧΙ-2)  Εχεις το δικαιωμα να ζητησεις χαρτια ενδειξεων-αντενδειξεων του φαρμακου που θα μπει στο αιμα σου , σου δειχνουν ? Δεν υπαρχουν.Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-3)  Εχεις δικαιωμα να ζητησεις μικροποσοτητα του φαρμακου να το κανεις ελεγχο αν θελεις στο χημειο γιατι θα το βαλεις στο αιμα σου? ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-4)  Φερουν καμια ευθυνη για παρενεργειες του φαρμακου που θα βαλεις στο αιμα σου?  ΟΧΙ.

Να φανταστώ τα ίδια είπες και στον διοικητή του στρατοπέδου σου, ΑΝ πήγες στρατό, όταν σου είπαν ότι πρέπει να κάνεις "ένα" εμβόλιο.

---------
Tapa


  • Like 1

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδακια γιατι μαλωνετε;

Ο καθενας ας κανει τη σωστη επιλογη για τον εαυτου του. Μεχρι εκει...

Αν καποιος εδω ειναι επιστημονας και εχει κανει τη δικη του μελετη τοτε θα ειχε νοημα να τον ακουσουμε. Τωρα τι λεει ο καθενας επειδη καπου το διαβασε στον γουγλη και στο γιουτουμπι, αντε γεια.... Καλυτερα να κλεισει το θεμα.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ποιος μαλώνει τον Μάρτιο έρχεται το νέο υβριδικό εμβόλιο από την Pfizer πάμε γερά για τέταρτη δόση

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.cnn.gr/ellada/story/296938/koronoios-aytes-einai-oi-proypotheseis-exairesis-apo-ton-ypoxreotiko-emvoliasmo
τι ωραία τι καλά θα πάρω πάλι την δόση μου ...χιχι!!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μπα σε καλο σου  εγω ετσι κανω οταν ερχεται η ωρα να φαω παστιτσιο!

  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

Μπα σε καλο σου  εγω ετσι κανω οταν ερχεται η ωρα να φαω παστιτσιο!
πρώτα εμβολιαζομαστε μετά όσους μουσακάδες θέλεις,έτσι κάνω εγώ,μέχρι τότε λοιπόν γιουβαρλάκια μόνο
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως και που θα γίνεται η πληρωμή του προστίμου των 100 ευρώ;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα θα γίνεται και σε τράπεζα η ταχυδρομείο να φανταστώ.
Λογικά ναι, θα έχει ταυτότητα οφειλής και θα μπορείς να το πληρώσεις με τους ίδιους τρόπους που πληρώνεις οποιοδήποτε βεβαιωμένο ποσό στην εφορία.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ετσι για την ιστορια το γραφω.

δεν εκανα εμβολιο γιατι εκτος του σουπερ μαρκετ δεν εβγαινα απο το σπιτι και επειδη δεν υπηρχε λογος και φοβομουν παρενεργειες που ακουγα τριγυρω μου.λιγοι βεβαια σε αριθμο αλλα με σοκαραν.παροτι στην δικια μου οικογενεια ολοι που εμβολιαστηκαν δεν επαθαν τιποτα.1,5 χρονο μια χαρα ημουν ετσι.ειχα και αμελεια καθαρα αν και δεν ειναι δικαιολογια,γιατι ειχα βασανα οικογενειακα.

ωσπου το φθινοπωρο κατανοωντας ποσο ασχημα ειναι τα πραγματα εκλεισα να το κανω.ε,σαν να με εκδικηθηκε η μοιρα μου.κολλησα ,εκανα το λαθος επειδη δεν ειχα αμεσως σοβαρα συμπτωματα ,να αργησω να παω επισκεψη σε μια εφημερια και η μια εβδομαδα που αργησα μου εκανε πνευμονια.αν και εχω ξαναπαθει απο κρυωμα,εδω δεν συγκρινεται.προχωραει πολυ γρηγορα και υπουλα,δεν ειχα συπτωματα οταν κοιμομουν.παω που λετε σε μια εφημερια και κοντεψα να μεινω απο ανασα στον δρομο.πηγα μονος μου.εφιαλτικη αισθηση να νιωθεις οτι στεγνωνουν τα πνευμονια σου.και μιλατε με εναν που εκανε πρωταθλητισμο σε διαφορα σπορ 30 χρονια.ευτυχως οταν εφτασα ανεβασα αμεσως οξυγονο.

η ειρωνεια της τυχης? βγηκα την μερα που ειχα κλεισει να κανω  την πρωτη δοση εμβολιου.

τωρα περιμενω να κλεισω 3 μηνες να κανω την πρωτη δοση.ο γιατρος μου νευριασε οταν το γυρισαν για τους νοσουντες απο 6 μηνες στους 3 για το εμβολιο και δεν καταλαβαινε γιατι.τωρα αλλαξε γνωμη λογω επιθετικοτητας των μεταλλαξεων και θελει να το κανω στους 3-4 μηνες μετα την νοσηση . ..ειμαι για μοντερνα.δεν ξερω το νεο το νοβα που ερχεται με διαφορετικη κατασκευη αν ειναι καλυτερο,αν και διαβασα οτι ειναι πιο πισω σε αποτελεσματικοτητα.

θελω να ειμαι δικαιος.το πως θα το περασει καποιος ειναι στην τυχη του.υπηρχαν και ατομα που χωρις εμβολιο το περασαν ελαφρια,με εναν πυρετο .ομως ειναι τοσο υπουλο που ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει.και μετα την νοσηση παλι δεν ξερεις τι μπορει να σου αφησει.του διαβολου ειναι.τοσο πολυ που ουτε οι γιατροι δεν μπορουν να το προλαβουν .

γιαυτο παιδια μετα απο αυτο που περασα ,τα τοσα φαρμακα που εφαγα,τοσα τρυπηματα και τοση ταλαιπωρια ψυχικη και σωματικη τοσο δικη μου οσο και της οικογενειας μου [πυ αγωνιουσε απο εξω,ειλικρινα σας λεω καντε οσοι δεν κανατε το εμβολιο .ειναι η μονη λυση να μεινετε στα σιγουρα υγιης.ελπιζω να βοηθησα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...