Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει νόημα να ελπίζεις σε κάτι τέτοιο. Όσο υπάρχει σημαντική μερίδα ανθρώπων που ακούει κάθε λογής τσαρλατάνους και διαμορφώνει τη γνώμη ότι δεν πρέπει να εμβολιαστεί, είναι ανέφικτο πιστεύω. Το ίδιο αποτέλεσμα θα επιτευχθεί σταδιακά απλά κολλώντας περισσότεροι και με μεγαλύτερες σε αριθμό απώλειες συγκριτικά με το αν είχαν εμβολιαστεί.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ολοι υποστηριζουμε την επιστημη με βρισκεις συμφωνο στα λεγομενα σου.Επιμενεις ομως να λες "η επιστημη" ενω δεν ειναι μια αλλα πολλες.Επισης να υπενθυμισω μεγαλο μερος της οτι βασιζεται στο κερδος στο χρημα με αποτελεσμα να μην την εντασουμε στην κορυφη της "Ηθικης" γιατι τοτε θα συμφωνουσαν ολοι οι επιστημονες σε μια αποψη αφιλοκερδως για το καλο ολων .Εδω εχουμε πολλες επιστημονικες  αποψεις καλου-κακου αποτελεσματος.
τώρα εσύ προσπαθείς να ξεμβολιαστουμε η να εμβολιαστείς εσύ ? lol
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, akalos said:

τώρα εσύ προσπαθείς να ξεμβολιαστουμε η να εμβολιαστείς εσύ ? lol

Να πας να κανεις την τριτη δοση το λεω για το καλο σου  υπευθυνε πολιτη να βαλεις ενα  λιθαρακι και συ για το καλο της ανθρωποτητας.

Edited by s_wind
  • Not helpful/Misleading 4
Link to comment
Share on other sites

έχεις μείνει πολύ πίσω.....πάμε για τέταρτη ολοταχώς και Πέμπτη και έκτη γιατι σου είναι δύσκολο να το καταλάβεις αυτό όπως δισεκατομύρια άνθρωποι στον κόσμο
αν νομίζεις ότι όλο αυτό μας είναι ευχάριστο είσαι πολύ γελασμενος για να κοροϊδεύεις
απ' ότι ξέρω έχεις κινητό άρα είσαι και εσύ για το καλό της ανθρωπότητας ....
ας μη κρυβόμαστε


  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ολοι έχουν γνώμη. Δεν έχουν όλοι ΓΝΩΣΗ! Τυπώστε στον εγκέφαλό σας μερικοί εδώ μέσα. Γεμίσαμε τσαρλατάνους.

  • Like 2
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, s_wind said:

Σκεπτομενε πολιτη που πιστευεις οτι εισαι και υπευθυνο ατομο στην κοινωνια χαχαχαχα 

Δηλαδή εσύ είσαι σκεπτόμενος και υπεύθυνος πολίτης;

6 ώρες πριν, evris2013 said:

Όσο είδατε την ανάπτυξη θα δείτε και το τείχος ανοσίας!!! 

Με τρόπο σκέψης σαν τον δικό σου όντως δύσκολα θα το δούμε. 

Πάντως όλοι τους "μάγκες" κάνουν μέχρι να τους χτυπήσει ο ιός την πόρτα (πράγμα που απεύχομαι).

  • Like 3

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, s_wind said:

Δεν παιρνεις χαρτι που λεει οτι δεν φερουν ευθυνη? Γνωστο ειναι θες αυριο να σου φερω μερικα να τα δεις ?

 

16 ώρες πριν, s_wind said:

Οκ θα σου δειξω εγω αυριο εχω μερικα στον ομιλο που εργαζομαι.

16 ώρες μετά και ακόμα περιμένουμε να δούμε αυτά τα χαρτιά 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο έντυπο που συμπληρώνεις είναι το παρακάτω και το υπογράφει ο ιατρός πριν εμβολιαστείς s_wind. Στο λέω γιατί αν και δεν έχεις εμβολιαστεί μας εγκαλείς γιατί δεν ξέρουμε εμείς που έχουμε εμβολιαστεί 3 φορές και γνωρίζουμε πολύ καλά την διαδικασία. Κάπως έτσι βέβαια με το λέγε-λέγε ότι να ναι ο κόσμος τα πιστεύει και δεν εμβολιάζεται.

ErHIj4tXEAMpqh0.jpg

Edited by elteo
  • Like 5
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντατε στα ερωτηματα:

Καθησες στην καρεκλα:

ΟΧΙ-1) Εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις κατι που βαζεις μεσα στο αιμα σου τι περιεχει απαντηση παιρνεις ΟΧΙ.

ΟΧΙ-2)  Εχεις το δικαιωμα να ζητησεις χαρτια ενδειξεων-αντενδειξεων του φαρμακου που θα μπει στο αιμα σου , σου δειχνουν ? Δεν υπαρχουν.Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-3)  Εχεις δικαιωμα να ζητησεις μικροποσοτητα του φαρμακου να το κανεις ελεγχο αν θελεις στο χημειο γιατι θα το βαλεις στο αιμα σου? ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-4)  Φερουν καμια ευθυνη για παρενεργειες του φαρμακου που θα βαλεις στο αιμα σου?  ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, elteo said:

maxresdefault.jpg

Elteo αυτο ειναι απαντηση στα ερωτηματα που θετω???

Γιατι ντρεπεστε να γραψτε οτι πολλα ρωτας πανε καντο και βγαλε το σκασμο μη την ψαχνεις χαχααχ τετοιους ψαχνουν....

Edited by s_wind
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Ασόβαρη συζήτηση. Περιμένεις να σου απαντήσω σοβαρά;

Αλήθεια εκείνο το έντυπο θα μας το βάλεις να το δούμε ή θα κάνεις κωλοτούμπα???

Edited by elteo
  • Like 1
  • Haha 1
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elteo said:

Ασόβαρη συζήτηση. Περιμένεις να σου απαντήσω σοβαρά;

Ξεεεερω γω....

Απλα λοιπον  ειμαι ενας πολιτης που παιρνω αποφαση να παω να κατσω σε μια καρεκλα και να βαλω στο αιμα μου το φαρμακο της Φαιζερ.

Θα παρω απαντηση στα παραπανω απλα ερωτηματα για κατι που θα βαλω στο δικο μου  σωμα?

Η πρεπει να παω σαν κοιμισμενος πινοντας το αμιλητο νερο να με τρυπησουν και να φυγω?

 

 

Edited by s_wind
  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο εμβόλιο που έκανες στην παιδική σου ηλικία, στο στρατό και στην ενήλικη ζωή σου ζήτησες και σου δόθηκαν όλα αυτά που αναφέρεις και ζητάς; το καταλάβαμε ότι δεν γουστάρεις το εμβόλιο αλλά το να φτάνεις στο άλλο άκρο και να παραθετεις παράλογα αιτήματα ως επιχειρήματα μόνο αποδυναμωνει αυτό που θες να πεις .  Στην τελική μην το κάνεις αλλά άσε και εμάς τους υπόλοιπους που το κάναμε με την επιλογή μας.  Τα memes με το τι θα πάθουμε με τα εμβόλια κράτα τα για σένα δεν μας ενδιαφέρουν.

 

Και βέβαια έκανες γαργαρα το θέμα που αφορά το περίφημο χαρτί με την υπογραφή για την αποποιηση ευθύνης.....

Edited by chocbhed_6630
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω γραψει πουθενα να μη κανετε εμβολια ειναι δικαιωμα σας να κανετε στο σωμα σας οτι θελετε και οσο για την αποποιηση ευθυνης ξαναεγραψα οτι δεν εχετε παρα να παρετε τηλεφωνο σε οποιο εμβολιαστικο κεντρο θελετε θα λαβετε αμεσα την απαντηση

1)Οχι Δεν Φερουμε Καμια Ευθυνη Ειναι Επιλογη  σας

2)Οχι δεν σας λεμε τι περιεχει.

3) Οχι δεν σας δινουμε χαρτια ενδειξεων -αντενδειξεων ερχεται  με λευκα χαρτια .

3) Οχι δεν σας δινουμε δειγμα να το περασετε απο το χημειο του κρατους  .

Η το κανετε η οχι...

Αλλωστε δεν το λεω εγω αλλα ο Κ.Βασιλακοπουλος το λεει ξεκαθαρα:  Ειστε Πειραμα !

 

--->>>>   https://www.youtube.com/watch?v=cX7Xlcgk__A

 

 

 

 

 

Edited by s_wind
  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τι εννοείς όταν λες ευθύνη; Δηλαδή οι άνθρωποι που δουλεύουν στο εμβολιαστικό τι ευθύνη θα μπορούσαν να πάρουν; Να σε πληρώνουν αν του συμβεί κάτι; Δεν νομίζω να το σκέφτεται σοβαρά αυτό κανείς.

Στο link που σου παρέθεσα προηγουμένως γράφει τι περιέχουν, άρα δεν είναι κρυφό όπως ισχυρίζεσαι.

Με ποιο δικαίωμα να σου δώσουν οποιοδήποτε ποσότητα για να κάνεις έρευνα; Αυτό έχει πολλά υποερωτηματα, όπως πχ γιατί να πάει χαμένο ένα εμβόλιο, που δεν θα είναι ένα μοναδικό μιας και αποκλείται ένας να κάνει την ανάλυση και να τον πιστέψουν όλοι...
Εσύ θα έπαιρνες την ευθύνη αν το "δείγμα" πέσει σε λάθος χέρια ή χρησιμοποιηθεί με λάθος τρόπο και προκαλέσει ζημιά; Γνωρίζεις πως διαχειρίζεται μια τέτοια ουσία ή θα το πετάξεις απλά στα σκουπίδια;

Τέλος, στο ίδιο link που παραθέτω βλέπω πως μπορείς να ενημερωθείς για κινδύνους και αντενδείξεις. Το να το ζητάς να στο δώσουν έντυπα από το προσωπικό που πραγματοποιεί τους εμβολιασμούς και να σου απαντήσουν πως δεν μπορούν, δεν είναι σοβαρό επιχείρημα υπέρ της μη ύπαρξης της συγκεκριμένης πληροφορίας.

Sent from my Galaxy S10e

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω γραψει πουθενα να μη κανετε εμβολια ειναι δικαιωμα σας να κανετε στο σωμα σας οτι θελετε και οσο για την αποποιηση ευθυνης ξαναεγραψα οτι δεν εχετε παρα να παρετε τηλεφωνο σε οποιο εμβολιαστικο κεντρο θελετε θα λαβετε αμεσα την απαντηση
1)Οχι Δεν Φερουμε Καμια Ευθυνη Ειναι Επιλογη  σας
2)Οχι δεν σας λεμε τι περιεχει.
3) Οχι δεν σας δινουμε χαρτια ενδειξεων -αντενδειξεων ερχεται  με λευκα χαρτια .
3) Οχι δεν σας δινουμε δειγμα να το περασετε απο το χημειο του κρατους  .
Η το κανετε η οχι...
 
 
 
 
 
δήθεν ψευτοαπαντήσεις και ψευτοερωτήματα που ήδη έχουν απαντηθεί εδώ και χιλιάδες χρόνια από μόνα τους ....που επίσης είναι αντιγραφή κάποιου που συστήνει να μην κάνουμε τα εμβόλια,σου το λέω καθαρά και ξαστερα
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, s_wind said:

Δεν εχω γραψει πουθενα να μη κανετε εμβολια ειναι δικαιωμα σας να κανετε στο σωμα σας οτι θελετε και οσο για την αποποιηση ευθυνης ξαναεγραψα οτι δεν εχετε παρα να παρετε τηλεφωνο σε οποιο εμβολιαστικο κεντρο θελετε θα λαβετε αμεσα την απαντηση

1)Οχι Δεν Φερουμε Καμια Ευθυνη Ειναι Επιλογη  σας

2)Οχι δεν σας λεμε τι περιεχει.

3) Οχι δεν σας δινουμε χαρτια ενδειξεων -αντενδειξεων ερχεται  με λευκα χαρτια .

3) Οχι δεν σας δινουμε δειγμα να το περασετε απο το χημειο του κρατους  .

Η το κανετε η οχι...

 

 

 

 

 

1) Πάντα είναι ευθύνη σου τι θεραπεία θα λάβεις. ΠΑΝΤΑ.

2) Και αν σου πει τι περιέχει τι θα καταλάβεις? Εχεις τις γνώσεις? Το googleαρισμα δεν είναι επιλογή. Ή μήπως είσαι από εκείνους που πιστεύουν ότι περιέχει νεκρά έμβρυα από εκτρώσεις dear lord!

3) Οι παρενέργειες είναι γνωστές μετά από τα δισεκατομμύρια δόσεις. Εσύ τις θέλεις σε χαρτί? 

4) Ανθρωπέ μου βλέπεις τι γράφεις??? Λυπήσου μας!

ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ .... ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!

Edited by elteo
  • Like 1
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πιο πανω υποστηριζες σθεναρα οτι υπαρχει χαρτι αποποιησης ευθυνων το οποιο μαλιστα σε υποχρεωνουν να υπαγραψεις και θα μας το εμφανιζες εδω καθως υπαρχει στον ''ομιλο'' που εργαζεσαι....  Τωρα μας το γυρισες οτι αμα παρεις τηλεφωνο στειλεις τηλεγραφημα ή στειλεις ταχυδρομικο περιστερι σου απαντουν οτι θελεις να πιστευεις.....  συγνωμμη αλλα τρολαρεις και κακως ασχολουμαστε μαζι σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1) Πάντα είναι ευθύνη σου τι θεραπεία θα λάβεις. ΠΑΝΤΑ.
2) Και αν σου πει τι περιέχει τι θα καταλάβεις? Εχεις τις γνώσεις? Το googleαρισμα δεν είναι επιλογή. Ή μήπως είσαι από εκείνους που πιστεύουν ότι περιέχει νεκρά έμβρυα από εκτρώσεις dear lord!
3) Οι παρενέργειες είναι γνωστές μετά από τα δισεκατομμύρια δόσεις. Εσύ τις θέλεις σε χαρτί? 
4) Ανθρωπέ μου βλέπεις τι γράφεις??? Λυπήσου μας!
ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ .... ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!
ε δεν καταλαβες και συ τώρα....το χαρτί το χαρτί που είναι το χαρτί? χαχα
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mark_K said:

Μπορείς να μου πεις τι εννοείς όταν λες ευθύνη; Δηλαδή οι άνθρωποι που δουλεύουν στο εμβολιαστικό τι ευθύνη θα μπορούσαν να πάρουν; Να σε πληρώνουν αν του συμβεί κάτι; Δεν νομίζω να το σκέφτεται σοβαρά αυτό κανείς.

Στο link που σου παρέθεσα προηγουμένως γράφει τι περιέχουν, άρα δεν είναι κρυφό όπως ισχυρίζεσαι.

Με ποιο δικαίωμα να σου δώσουν οποιοδήποτε ποσότητα για να κάνεις έρευνα; Αυτό έχει πολλά υποερωτηματα, όπως πχ γιατί να πάει χαμένο ένα εμβόλιο, που δεν θα είναι ένα μοναδικό μιας και αποκλείται ένας να κάνει την ανάλυση και να τον πιστέψουν όλοι...
Εσύ θα έπαιρνες την ευθύνη αν το "δείγμα" πέσει σε λάθος χέρια ή χρησιμοποιηθεί με λάθος τρόπο και προκαλέσει ζημιά; Γνωρίζεις πως διαχειρίζεται μια τέτοια ουσία ή θα το πετάξεις απλά στα σκουπίδια;

Τέλος, στο ίδιο link που παραθέτω βλέπω πως μπορείς να ενημερωθείς για κινδύνους και αντενδείξεις. Το να το ζητάς να στο δώσουν έντυπα από το προσωπικό που πραγματοποιεί τους εμβολιασμούς και να σου απαντήσουν πως δεν μπορούν, δεν είναι σοβαρό επιχείρημα υπέρ της μη ύπαρξης της συγκεκριμένης πληροφορίας.

Sent from my Galaxy S10e
 

Ολα τα εμβολια τα παιρνεις σπιτι σου τα κανεις οτι θελεις οποτε θελεις εκτος του κορονοιου.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Ολα τα εμβολια τα παιρνεις σπιτι σου τα κανεις οτι θελεις οποτε θελεις εκτος του κορονοιου.

άρα κάτι μας κρύβουν! τι άλλο θα διαβάσουμε ακόμα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...