Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως λεει ο φορουμιτης προστατευουν απο βαρια νοσηση οχι να μη κολησουν η μεταδωσουν .

Στα καταστηματα μεσα που εχουν να πατησουν 10 μηνες οι ανεμβολιαστοι μονο στα Μαρκετ για ψωνια μπαινουν με μασκα σε αυτους οφειλονται τα ξαφνικα 30-50.000 κρουσματα που ανακοινωνονται στο σκαι του αλαφουζου και στο μεγκα του μαρινακη??? 

Σε αυτους οφειλονται οι μεταλλαξεις Δ και Ο ???

Οι ανεμβολιαστοι φταινε που ειναι επικηρυγμενοι εδω και 10 μηνες κανουν 2-3 τεστ την εβδομαδα κατα ταλλα αυτοι φταινε???? 

Ποιοι ειναι μεσα στα καταστηματα εστιασης ,καφετεριας μπαρ και μπουζουκιων εδω και τοσο καιρο οι εμβολιασμενοι δεν ειναι που πηραν τις ζωες πισω κανοντας εμβολια  χωρις μασκες χωρις τεστ ?? 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, evris2013 said:

Σωστά, η καινούργια τεχνολογία των αυτοκινήτων όπως και κάθε νέα τεχνολογία χαλάει και πιο γρήγορα! Το ίδιο θα συμβεί και με τα εμβόλια... 😉 

Υ.Γ. Αλήθεια, με τόσους εμβολιασμένους που πήγε το τείχος ανοσίας; Εδώ υπερδεκαπλασιάστηκαν τα κρούσματα!!! Οι ειδικοί δεν μας κοροϊδεύουν καθόλου έτσι;... 

Καιρό είχες να γράψεις και νόμιζα ότι έκανες το εμβόλιο.🤔

 

Edited by seranata
  • Haha 5

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

τα χουμε μπερδέψει λίγο μου φαίνεται
όλοι είμαστε δυνητικά και νοσούντες και μη,και μεταδίδουμε και μας μεταδίδουν ανά πάσα στιγμή
τα εμβόλια προστατευουν ως ένα πολύ μεγάλο βαθμό να μην έχουμε βαριά συμπτώματα αλλά και πάλι θα έχουμε θανάτους,όσο το δυνατόν λιγότερους μέχρι να ατονήσει ο ιός η θα βρεθεί το κατάλληλο ντεπον
τοίχος ανοσίας ? ας γελάσω εδώ πραγματικά πιστεύετε σε τοίχη? δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα αν δεν εκφυλιστεί ο ίδιος ο ιός από μόνος του αλλά όταν λένε τοίχος εννοουν εμβολιασμενους για να μην γεμίζουν οι κλινικές με αρωστους και εργαζόμενους στο σπίτι,για φανταστείτε λίγο
δεν είναι δα και τόσο ακραίο σενάριο
ελπίζω να μην εμφανιστεί νέα παραλλαγή και αν εμφανιστεί να είναι ηπιότερη από την όμικρον





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι φορουμιτη.

Το κρατος οπως αναφερες οτι υποστηριζεις σε προηγουμενο ποστ σου ειπε οτι  θα κανειςτο εμβολιο και θα μπορεις να εισαι ελευθερος θα πηγαινεις σινεμα,στις ψησταριες,στις καφετεριες,στα ξενυχταδικα χωρις μασκα και χωρις τεστ.

Το ποιημα ξαφνικα "ολοι νοσουμε" εμφανιστηκε το τελευταιο διμηνο ευκολα ξεχναμε...

Σου ειπε να "εμβολιαστεις".

Εσυ πηγες λοιπον σε ενα εμβολιαστικο κεντρο καθησες να κανεις αυτο το "εμβολιο" .

Ενα εμβολιο με λευκα χαρτια  δεν αναγραφονται πουθενα ενδειξεις -αντενδειξεις εαν τα ζητησεις γιατι ΕΣΥ θα το βαλεις στο αιμα σου.

Δεν εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις ουτε θεωριτικα οχι γραπτα τι περιεχει  μια και θα το βαλεις στο αιμα σου.

Δεν εχεις το δικαιωμα να παρεις μια μικρο-ποσοτητα να την περασεις στο χημειο του κρατους να δεις τα συστατικα του απαγορευεται .

Εαν τολμησεις και ζητησεις κατι απο τα παραπανω σε πετανε εξω.

Υπογραφεις στο τελος  χαρτι που λεει οτι μετα τον εμβολιασμο δεν φερει κανεις καμια ευθυνη.

Και συ σκεπτομενε πολιτη μετα απο ολα αυτα τι εκανες?

Εμβολιαστικες....

Συγχαρητηρια....Το πηρες  το βραβειο του σωστου πολιτη ....

 

Edited by s_wind
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Not helpful/Misleading 3
Link to comment
Share on other sites



Υπογραφεις στο τελος  χαρτι που λεει οτι μετα τον εμβολιασμο δεν φερει κανεις καμια ευθυνη.
 


Ψεμα μέγιστο. Οκ να λέμε απόψεις με σεβασμό και όχι βρισιές. Αλλά όχι ψέματα . Δεν υπάρχει αυτό που έγραψες.



Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, karamazof53 said:


 

 


Ψεμα μέγιστο. Οκ να λέμε απόψεις με σεβασμό και όχι βρισιές. Αλλά όχι ψέματα . Δεν υπάρχει αυτό που έγραψες.



Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Δεν παιρνεις χαρτι που λεει οτι δεν φερουν ευθυνη? Γνωστο ειναι θες αυριο να σου φερω μερικα να τα δεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνεις χαρτι που λεει οτι δεν φερουν ευθυνη? Γνωστο ειναι θες αυριο να σου φερω μερικα να τα δεις ?
Όχι δεν παίρνεις κανένα τέτοιο χαρτί. Απλώς συμπληρώνεις ένα χαρτί όταν πηγαίνεις να εμβολιαστεις που τσεκαρεις αν έχεις κάνει σοβαρή αλλεργία, αν έχεις κάνει άλλο εμβόλιο τις τελευταίες εβδομάδες και μερικες τέτοιου τύπου ερωτήσεις, ώστε να το δει γιατρός πριν μπεις για το εμβόλιο και να το υπογράψει. Αυτό είναι το ένα και μοναδικό χαρτί.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, karamazof53 said:

Όχι δεν παίρνεις κανένα τέτοιο χαρτί. Απλώς συμπληρώνεις ένα χαρτί όταν πηγαίνεις να εμβολιαστεις που τσεκαρεις αν έχεις κάνει σοβαρή αλλεργία, αν έχεις κάνει άλλο εμβόλιο τις τελευταίες εβδομάδες και μερικες τέτοιου τύπου ερωτήσεις, ώστε να το δει γιατρός πριν μπεις για το εμβόλιο και να το υπογράψει. Αυτό είναι το ένα και μοναδικό χαρτί.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οκ θα σου δειξω εγω αυριο εχω μερικα στον ομιλο που εργαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα σου δειξω εγω αυριο εχω μερικα στον ομιλο που εργαζομαι.
Μπορείς να τα ποσταρεις να τα δούμε. Καμία αντίρρηση. Εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο χαρτί και έχω κάνει τρεις δόσεις εμβολίου.....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, s_wind said:

Οχι φορουμιτη.

Το κρατος οπως αναφερες οτι υποστηριζεις σε προηγουμενο ποστ σου ειπε οτι  θα κανειςτο εμβολιο και θα μπορεις να εισαι ελευθερος θα πηγαινεις σινεμα,στις ψησταριες,στις καφετεριες,στα ξενυχταδικα χωρις μασκα και χωρις τεστ.

Το ποιημα ξαφνικα "ολοι νοσουμε" εμφανιστηκε το τελευταιο διμηνο ευκολα ξεχναμε...

Σου ειπε να "εμβολιαστεις".

Εσυ πηγες λοιπον σε ενα εμβολιαστικο κεντρο καθησες να κανεις αυτο το "εμβολιο" .

Ενα εμβολιο με λευκα χαρτια  δεν αναγραφονται πουθενα ενδειξεις -αντενδειξεις εαν τα ζητησεις γιατι ΕΣΥ θα το βαλεις στο αιμα σου.

Δεν εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις ουτε θεωριτικα οχι γραπτα τι περιεχει  μια και θα το βαλεις στο αιμα σου.

Δεν εχεις το δικαιωμα να παρεις μια μικρο-ποσοτητα να την περασεις στο χημειο του κρατους να δεις τα συστατικα του απαγορευεται .

Εαν τολμησεις και ζητησεις κατι απο τα παραπανω σε πετανε εξω.

Υπογραφεις στο τελος  χαρτι που λεει οτι μετα τον εμβολιασμο δεν φερει κανεις καμια ευθυνη.

Και συ σκεπτομενε πολιτη μετα απο ολα αυτα τι εκανες?

Εμβολιαστικες....

Συγχαρητηρια....Το πηρες  το βραβειο του σωστου πολιτη ....

 

Αυτά ποιος στα είπε;Γιατί δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, bill33 said:

Αυτά ποιος στα είπε;Γιατί δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.

Ποια δεν εχουν σχεση?

Εσυ μπορει να μην εκανες τιποτε απο τα παραπανω καποιοι τα κανανε και σηκωθηκαν και εφυγαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα ποσταρεις να τα δούμε. Καμία αντίρρηση. Εγώ δεν έχω κανένα τέτοιο χαρτί και έχω κάνει τρεις δόσεις εμβολίου.....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σιγά μη βρει κανένα τέτοιο χαρτί
και γω έχω κάνει και τα τρία και τις τρεις φορές συμπλήρωσα το ίδιο μόνος μου
άστον βαρετό είναι πια
Link to comment
Share on other sites

σιγά μη βρει κανένα τέτοιο χαρτί
και γω έχω κάνει και τα τρία και τις τρεις φορές συμπλήρωσα το ίδιο μόνος μου
άστον βαρετό είναι πια
Δε θέλω να χαρακτηρίσω κανεναν και καμία άποψη φίλε απλά λέω να μη γράφουμε ψέματα τουλάχιστον σε πράγματα που έχουμε βιώσει κάποιοι ...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, karamazof53 said:

Δε θέλω να χαρακτηρίσω κανεναν και καμία άποψη φίλε απλά λέω να μη γράφουμε ψέματα τουλάχιστον σε πράγματα που έχουμε βιώσει κάποιοι ...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποια ψεματα φιλε μου μπορεις επισης να παρεις ΚΑΙ  τηλεφωνο  σε οποιο εμβολιαστικο κεντρο θες και εαν ρωτησεις οτι  σε περιπτωση που συμβει κατι  σου λενε αμεσως "  δεν φερουν καμια ευθυνη" ειναι επιλογη σου που το εκανες δεν τους νοιαζει ...

Edited by s_wind
  • Haha 2
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντατε στα ερωτηματα:

Καθησες στην καρεκλα:

ΟΧΙ-1) Εχεις το δικαιωμα να ρωτησεις κατι που βαζεις μεσα στο αιμα σου τι περιεχει απαντηση παιρνεις ΟΧΙ.

ΟΧΙ-2)  Εχεις το δικαιωμα να ζητησεις χαρτια ενδειξεων-αντενδειξεων του φαρμακου που θα μπει στο αιμα σου , σου δειχνουν ? Δεν υπαρχουν.Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-3)  Εχεις δικαιωμα να ζητησεις μικροποσοτητα του φαρμακου να το κανεις ελεγχο αν θελεις στο χημειο γιατι θα το βαλεις στο αιμα σου? ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Απαντηση ΟΧΙ.

ΟΧΙ-4)  Φερουν καμια ευθυνη για παρενεργειες του φαρμακου που θα βαλεις στο αιμα σου?  ΟΧΙ.

Αυτο δεν ειναι εμβολιαστικο κεντρο ειναι εκτελεστικο αποσπασμα!!!

 

Σκεπτομενε πολιτη που πιστευεις οτι εισαι και υπευθυνο ατομο στην κοινωνια χαχαχαχα 

Edited by s_wind
  • Haha 2
  • Sad 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να αποδειχθεί σε μερικά χρόνια αυτό το εμβόλιο «έλεγχος πληθυσμού», να γλιτώσει ο πλανήτης απο μένα. Δεν ανεβαίνουμε απλά Γολγοθά, το Έβερεστ με κοντομάνικα και δωδεκάποντα ανεβαίνουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να χαρακτηρίσω κανεναν και καμία άποψη φίλε απλά λέω να μη γράφουμε ψέματα τουλάχιστον σε πράγματα που έχουμε βιώσει κάποιοι ...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μα δεν λέω βαρετός ...βαρετό είναι όλο αυτό ....
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ και όλοι οι δικοί μου που έχουμε κάνει όλες τις δόσεις, δεν έχουμε πάρει κανένα χαρτί που λέει ότι δεν έχουν ευθύνη. Αν και μου ακούγεται χαζό αυτό σαν ιδέα. Να σου υπογράψουν ότι δεν έχουν ευθύνη αυτοί που σου κάνουν την ένεση; Τί δηλαδή θα μπορούσαν να κάνουν διαφορετικό εάν έπαιρναν την ευθύνη; Όλα τα εμβόλια και όλα τα φάρμακα μπορεί να έχουν πιθανές παρενέργειες που θα εμφανιστούν σε πολύ μικρό ποσοστό πληθυσμού. Ακόμα και για την ασπιρίνη αν διαβάσει κανείς τη λίστα με τις πιθανές παρενέργειες θα τρελαθεί. Δεν είδα κανέναν πολέμιο των εμβολίων να ζητάει τέτοια διαβεβαίωση από τον φαρμακοποιό του αντίστοιχα.
Προσωπικά εμπιστεύομαι την επιστήμη και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα άφηναν τον κόσμο να κάνει κάτι αν ήταν τόσο επικίνδυνο. Και μέχρι τώρα, η εμπειρία που έχω από άτομα του κύκλου μου, ενισχύει την άποψη που έχω. Γνωρίζω για άτομα που έχουν φύγει από covid, όλοι από 65-90 ετών χωρίς να έχουν κάνει εμβόλιο. Αντιθέτως όσοι το έκαναν και κόλλησαν στη συνέχεια, ούτε που το κατάλαβαν. Στην ίδια πάνω κάτω ηλικιακή ομάδα. Να έχει φύγει κανείς χωρίς να έχει covid και απλά να έχει κάνει το εμβόλιο, δεν έχω ακούσει κάποιον γνωστό. Αυτό που με αηδιάζει είναι που στα ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης εδώ και καιρό δημοσιεύουν για τον παραμικρό θάνατο που ακούν, χωρίς να έχει καμία σχέση με την πανδημία και το εμβόλιο, λες και δεν έφευγαν οι άνθρωποι από διάφορες αιτίες πάντοτε, δίνοντας έδαφος στους κάθε για οποιονδήποτε λόγο δύσπιστους να σχολιάσουν το κλασικό "άλλος ένας που έφυγε ξαφνικά". Πραγματικά θλιβερό....

Sent from my Galaxy S10e

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mark_K said:

Κι εγώ και όλοι οι δικοί μου που έχουμε κάνει όλες τις δόσεις, δεν έχουμε πάρει κανένα χαρτί που λέει ότι δεν έχουν ευθύνη. Αν και μου ακούγεται χαζό αυτό σαν ιδέα. Να σου υπογράψουν ότι δεν έχουν ευθύνη αυτοί που σου κάνουν την ένεση; Τί δηλαδή θα μπορούσαν να κάνουν διαφορετικό εάν έπαιρναν την ευθύνη; Όλα τα εμβόλια και όλα τα φάρμακα μπορεί να έχουν πιθανές παρενέργειες που θα εμφανιστούν σε πολύ μικρό ποσοστό πληθυσμού. Ακόμα και για την ασπιρίνη αν διαβάσει κανείς τη λίστα με τις πιθανές παρενέργειες θα τρελαθεί. Δεν είδα κανέναν πολέμιο των εμβολίων να ζητάει τέτοια διαβεβαίωση από τον φαρμακοποιό του αντίστοιχα.
Προσωπικά εμπιστεύομαι την επιστήμη και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα άφηναν τον κόσμο να κάνει κάτι αν ήταν τόσο επικίνδυνο. Και μέχρι τώρα, η εμπειρία που έχω από άτομα του κύκλου μου, ενισχύει την άποψη που έχω. Γνωρίζω για άτομα που έχουν φύγει από covid, όλοι από 65-90 ετών χωρίς να έχουν κάνει εμβόλιο. Αντιθέτως όσοι το έκαναν και κόλλησαν στη συνέχεια, ούτε που το κατάλαβαν. Στην ίδια πάνω κάτω ηλικιακή ομάδα. Να έχει φύγει κανείς χωρίς να έχει covid και απλά να έχει κάνει το εμβόλιο, δεν έχω ακούσει κάποιον γνωστό. Αυτό που με αηδιάζει είναι που στα ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης εδώ και καιρό δημοσιεύουν για τον παραμικρό θάνατο που ακούν, χωρίς να έχει καμία σχέση με την πανδημία και το εμβόλιο, λες και δεν έφευγαν οι άνθρωποι από διάφορες αιτίες πάντοτε, δίνοντας έδαφος στους κάθε για οποιονδήποτε λόγο δύσπιστους να σχολιάσουν το κλασικό "άλλος ένας που έφυγε ξαφνικά". Πραγματικά θλιβερό....

Sent from my Galaxy S10e
 

Οχι φορουμιτη ειναι αδικο αυτο για σενα .Η επιστημη δεν ειναι μια αλλα πολλες.Ο ενας επιστημονας αντικρουει τον αλλο δεν υπαρχει μονο μια αποψη.

Εσυ εισαι το μπαλακι τους ολοι σου λενε ακου εμενα.

Εαν εσυ διαλεξεις καποια αποψη  εχεις το απολυτο δικαιωμα να την ψαξεις να την ελεγχεις να την διασταυρωσεις.

Το φαρμακο δεν ειναι πουκαμισο να πεις ελα μωρε το αγορασα αλλα στην πορεια δεν μου αρεσε και το παρατησα στην ντουλαπα.

Εδω το βαζεις στο αιμα σου στον οργανισμο σου και εαν στραβωσει δεν υπαρχει αντιδοτο.

Κανεις δεν θα ενδιαφερθει για σενα.

Δεν σε υποχρεωνω να υιοθετησεις την δικη μου αποψη αλοιμονο. 

Την επομενη δοση που θα κανεις μπορεις να ρωτησεις τα παραπανω που εγραψα οταν πας στο εμβολιαστικο κεντρο.

Μη συγκρινεις ασπιρινες και ντεπον ειναι αστοχο.

 

Edited by s_wind
  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όπως είπα έχω πίστη στην επιστήμη. Όμως όλα τα πράγματα που έχουν αναπτυχθεί ραγδαία και είναι σε πολύ ψηλότερο επίπεδο συγκριτικά με 20-30 χρόνια πριν, έτσι και η σύγχρονη επιστήμη πιστεύω πως έχει τη δυνατότητα σε μια περίοδο πανδημίας να εξελίξει σε τέτοιο χρόνο και να λανσάρει ένα ασφαλές εμβόλιο. Όπως είπα, η άποψή μου είναι πως δεν είναι δυνατόν να έβγαζαν κάτι μαζικά εάν υπήρχαν ενδείξεις ότι σκοτώνει κόσμο. Και βάσει αυτών, δεν έχω καμία ανάγκη να αναρωτηθώ τι περιέχει ή να κάνω κανενός είδους χημική ανάλυση. Έκανα και τα τρία, και θα κάνω οτιδήποτε χρειαστεί είτε είναι εμβόλιο είτε είναι μέτρα πρόληψης για να συμβάλλω όσο μπορώ από την πλευρά μου στον περιορισμό της πανδημίας. Και το ότι εμβολιάστικα δεν έχει να κάνει καθόλου με τυχόν ελευθερίες που έταζαν για τους δύσπιστους. Ίσα ίσα που τώρα προσέχω περισσότερο από ποτέ, και αποφεύγω όσο μπορώ περισσότερο το συνωστισμό.

Sent from my Galaxy S10e

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολοι υποστηριζουμε την επιστημη με βρισκεις συμφωνο στα λεγομενα σου.Επιμενεις ομως να λες "η επιστημη" ενω δεν ειναι μια αλλα πολλες.Επισης να υπενθυμισω μεγαλο μερος της οτι βασιζεται στο κερδος στο χρημα με αποτελεσμα να μην την εντασουμε στην κορυφη της "Ηθικης" γιατι τοτε θα συμφωνουσαν ολοι οι επιστημονες σε μια αποψη αφιλοκερδως για το καλο ολων .Εδω εχουμε πολλες επιστημονικες  αποψεις καλου-κακου αποτελεσματος.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ολοι υποστηριζουμε την επιστημη με βρισκεις συμφωνο στα λεγομενα σου.Επιμενεις ομως να λες "η επιστημη" ενω δεν ειναι μια αλλα πολλες.Επισης να υπενθυμισω μεγαλο μερος της οτι βασιζεται στο κερδος στο χρημα με αποτελεσμα να μην την εντασουμε στην κορυφη της "Ηθικης" γιατι τοτε θα συμφωνουσαν ολοι οι επιστημονες σε μια αποψη αφιλοκερδως για το καλο ολων .Εδω εχουμε πολλες επιστημονικες  αποψεις καλου-κακου αποτελεσματος.
Έλα, μην παίζουμε με τις λέξεις. Δεν εννοώ γιατρούς που μπορεί να βρεις διάφορες απόψεις. Μιλάω για τον τομέα της έρευνας που έχει να κάνει άμεσα με τη μελέτη και παραγωγή ενός εμβολίου. Δεν είπε κανείς ότι το κάνουν τζάμπα για την ψυχή της μανούλας τους, δεν θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο. Αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με μηδενιστικές απόψεις του στυλ "το έβγαλαν πειραματικό, δεν είναι δοκιμασμένο και σκοτώνει". Όσο σύντομα και να βγήκε, δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο όταν έχεις μια πανδημία που μαστίζει τον πλανήτη και τόσοι πολλοί ψάχνουν παράλληλα να βρουν τη λύση.

Για μένα το πρόβλημα είναι η νοοτροπία μας. Και ίσως είναι λάθος που έδωσαν το εμβόλιο δωρεάν. Αν μας έβαζαν να το πληρώσουμε, στη σκέψη πολλών που δεν το θέλουν πιστεύω ότι θα είχε πολύ μεγαλύτερη αξία. Και έτσι και το έδιναν μετά με μικρότερο κόστος ή δωρεάν θα έτρεχαν σχεδόν όλοι να το κάνουν. Αλλά τώρα που είναι "τζάμπα" είναι ευκαιρία για να αναπτυχθούν θεωρίες του τύπου "έχουν κάποια σκοπιμότητα που στο δίνουν, είναι επικίνδυνο και θέλουν να σε σκοτώσουν" κλπ κλπ.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό υπάρχουν διασωληνωμένοι εμβολιασμένοι; Τι περιμένεις, να σε πούνε ότι είναι και πιο πολλοί από τους ανεμβολίαστους; Θα τινάξουν το αφήγημα τους στον αέρα!!! Πάνε τα λεφτουδάκια τους αν πούνε κάτι τέτοιο!!! 

  • Not helpful/Misleading 4

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτουδάκια ποιανού;
Φίλε μου, δεν είπε κανείς ότι δεν μπορείς να κολλήσεις αν εμβολιαστείς, ούτε ότι δεν μπορεί να χρειαστεί να σε διασωληνώσουν. Όσο για την αναλογία, μην τα γράφεις έτσι αυτά γιατί μόνο γέλιο προσφέρουν.

Ο αριθμός των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι είναι 642 (58.4% άνδρες). Η διάμεση ηλικία τους είναι 64 έτη. To 80.5% έχει
υποκείμενο νόσημα ή/και ηλικία 70 ετών και άνω. Μεταξύ των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι, 545 (84.89%) είναι ανεμβολίαστοι
ή μερικώς εμβολιασμένοι και 97 (15.11%) είναι πλήρως εμβολιασμένοι. [/Quote]

https://eody.gov.gr/covid-gr-daily-report-20220109/

Δηλαδή, μου λες πως για αυτούς που διασωληνώθηκαν και δεν έχουν εμβολιαστεί δεν πειράζει που είναι σε αυτήν την κατάσταση, αλλά καλύτερα γιατί γλύτωσαν το εμβόλιο. Με ένα πρόχειρο υπολογισμό, αφού το 15% του συνόλου είναι εμβολιασμένοι, από τους 545 εάν είχε εμβολιαστεί το 80% από αυτούς (436) και πάλι το 15% χρειαστεί να τους διασωληνώσουν, εάν δεν κάνω λάθος στις πράξεις, θα ήταν 348 λιγότεροι στο σύνολο. Για εσένα θα ήταν αμελητέο;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mark_K said:

Τα λεφτουδάκια ποιανού;
Φίλε μου, δεν είπε κανείς ότι δεν μπορείς να κολλήσεις αν εμβολιαστείς, ούτε ότι δεν μπορεί να χρειαστεί να σε διασωληνώσουν. Όσο για την αναλογία, μην τα γράφεις έτσι αυτά γιατί μόνο γέλιο προσφέρουν.
 

Είπα, σιγά μη σε πούνε ότι οι εμβολιασμένοι είναι περισσότεροι. Είναι σαν να περιμένεις να σε πει ο πωλητής ότι τα περισσότερα προϊόντα του δεν είναι καλά! Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Όχι. 

Όσο είδατε την ανάπτυξη θα δείτε και το τείχος ανοσίας!!! 

  • Not helpful/Misleading 4

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...