Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαρέθηκα να ακούω αυτή την δικαιολογία με την οποία κρύβονται όλοι από πίσω. Εχει ειπωθεί 1 εκατομμύριο φορές ότι όποιος αποδεδειγμένα έχει θέμα υγείας εξαιρείται από τις διαδικασίες. 

  • Like 2
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

υπάρχουν διαδικασίες που κάποιοι εξαιρούνται αλλά αυτό δεν θα το κρίνουν τα διάφορα καφενεία αλλά οι γιατροί,με την ίδια λογική τα όρια ηλικίας δεν έχουν καμία σημασία αν δεν θέλεις να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι θα το κρίνει καφενείο. Αναφέρομαι σε ιατρικές διαδικασίες όπως όταν περνάς κάποια επιτροπή για να λάβεις αναπηρική σύνταξη για παράδειγμα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gokuthelegend said:

ηλικιωμένοι με προβλήματα υγείας

δεν ειναι ολα τα προβληματα υγειας ιδια. ουτε ολοι οι ανθρωποι εχουμε το ιδιο ανοσοποιητικο.

απλα βασικα πραγματα που πρεπει να γινουν τατουαζ στον εγκεφαλο μας.

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο άλλος δεν καταλαβαίνει μετά από 1 χρόνο καλά τους κάνουν.Θεωρώ απαράδεκτο να κάνουμε τα μικρά παιδιά το εμβόλιο και οι γέροι να το σκέπτονται. ΕΛΕΟΣ ρε δίποδα.
Απαράδεκτο ποστ. Το τι βάζει ο καθένας μέσα του είναι δική του προσωπική επιλογή και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να το επιβαλει. Ο καθένας οφείλει να τηρεί τους κανόνες υγιεινής για τον εαυτό του και τους γύρω του. Κι εγώ εμβολιασμενος είμαι αλλά το τι θα κάνει ο καθένας στο σωμα του αφορά τον ίδιο και μόνο. Κανονικά τέτοια ποστ έπρεπε να αφαιρούνται με συνοπτικές διαδικασίες

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
  • Not helpful/Misleading 1

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παρακαλώ… εκφραστείτε ελεύθερα, αλλά μιλήστε όμορφα και χωρίς να κρίνετε τους άλλους για τις απόψεις τους.

Η θεματολογία του παρόντος θέματος είναι όπως καταλαβαίνετε αρκετά ευαίσθητη, καλό είναι να είμαστε προσεχτικοί στις τοποθετήσεις μας για να μη κρίνεται επιβεβλημένη η επέμβαση της ομάδας διαχείρισης. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gsir said:

Απαράδεκτο ποστ. Το τι βάζει ο καθένας μέσα του είναι δική του προσωπική επιλογή και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να το επιβαλει. Ο καθένας οφείλει να τηρεί τους κανόνες υγιεινής για τον εαυτό του και τους γύρω του. Κι εγώ εμβολιασμενος είμαι αλλά το τι θα κάνει ο καθένας στο σωμα του αφορά τον ίδιο και μόνο. Κανονικά τέτοια ποστ έπρεπε να αφαιρούνται με συνοπτικές διαδικασίες

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακριβώς,και εγώ είμαι εμβολιασμένος με την αναμνηστική δόση πλέον και προσέχω τον εαυτό μου και τους γύρω μου. Δεν μπορείς με το ζόρι να εξαναγκάσεις κάποιον να κάνει εμβόλιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτώσεις πανδημίας όπως και σε άλλες περιπτώσεις κρίσεων ένα οργανωμένο κράτος μπορεί να επιβάλλει μέτρα,μη λέμε ότι να ναι,θεωρώ χάδι τα 100€ αλλα αυτό οκ αυτό είναι άποψη μου ,αφού πρόκειται για οτι σημαντικότερο όλων που έχουμε που είναι η υγεία μας πάνω απ'όλα





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ζωή του ένας άνθρωπος θα κάνει τα υποχρεωτικά παιδικά εμβόλια, τα υποχρεωτικά εμβόλια πριν μπει στον Στρατό, τα υποχρεωτικά εμβόλια αν θέλει να πάει σε κάποια χώρα του εξωτερικού που χρειάζονται αλλά στο "πειραματικό" εμβόλιο του COVID-19 που το έχουν κάνει δισεκατομμύρια κάποιοι αμφιβάλλουν.

Κατανοητός ο αρχικός φόβος. Κι εμείς δεν πήγαμε χωρίς φόβο να εμβολιαστουμε. Αλλά μιλάμε για μια πανδημία που είμαστε ήδη στο 2ο χρόνο. Έχει καταστρέψει ζωές και κάποιοι ακόμα επιμένουν.

Επιμένουν γιατί χτίζουν πολιτικά προφίλ και αυγατιζουν θρησκόληπτο κοινό. Τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 7
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elteo said:

Στην ζωή του ένας άνθρωπος θα κάνει τα υποχρεωτικά παιδικά εμβόλια, τα υποχρεωτικά εμβόλια πριν μπει στον Στρατό, τα υποχρεωτικά εμβόλια αν θέλει να πάει σε κάποια χώρα του εξωτερικού που χρειάζονται αλλά στο "πειραματικό" εμβόλιο του COVID-19 που το έχουν κάνει δισεκατομμύρια κάποιοι αμφιβάλλουν.

Κατανοητός ο αρχικός φόβος. Κι εμείς δεν πήγαμε χωρίς φόβο να εμβολιαστουμε. Αλλά μιλάμε για μια πανδημία που είμαστε ήδη στο 2ο χρόνο. Έχει καταστρέψει ζωές και κάποιοι ακόμα επιμένουν.

Επιμένουν γιατί χτίζουν πολιτικά προφίλ και αυγατιζουν θρησκόληπτο κοινό. Τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι υπάρχει φόβος, πήγα και έκανα το Johnson τον Μάιο περυσι, όταν οι 18 με 30 δεν ξεκίνησαν ακόμα και ελάχιστοι εμβολιάζονταν κυρίως στα νησιά με το συγκεκριμένο. Μετά άνοιξε η δυνατότητα να διαλέξεις και Pfizer/Moderna. Ευτυχώς είχα ελάχιστες παρενέργειες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το τι θα κάνω στο σώμα μου είναι δικό μου λογαριασμός και κανενός άλλου...

Πολύ περισσότερο που ο εμβολιασμενος και κολλάει και μεταδίδει και νοσεί και πεθαίνει από τον ιό....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 1

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο δικός σου λογαριασμός αγαπητέ. Αλλιώς το εκάστοτε κράτος πχ θα σε άφηνε να οδηγείς μεθυσμένος χωρίς ζώνη. Υπάρχουν κανόνες που σε πανδημία μπορεί να στο επιβάλλει πολύ εύκολα. Αλλιώς υπέγραψε και ένα έγγραφο να μην νοσηλευτείς και να σε δω μετά.

  • Like 2
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο δικός σου λογαριασμός αγαπητέ. Αλλιώς το εκάστοτε κράτος πχ θα σε άφηνε να οδηγείς μεθυσμένος χωρίς ζώνη. Υπάρχουν κανόνες που σε πανδημία μπορεί να στο επιβάλλει πολύ εύκολα. Αλλιώς υπέγραψε και ένα έγγραφο να μην νοσηλευτείς και να σε δω μετά.
Αν οδηγώ μεθυσμένος σκοτώνω κάποιον...ενώ αμέθυστος δεν σκοτώνω...

Από την άλλη ΕΙΠΑΜΕ .....ο εμβολιασμενος και νοσεί και μεταδίδει σαν τον ανεμβολιαστο

Γιατί συγκρίνεις ανόμοια πράγματα;;;..


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Aν οδηγείς χωρίς ζώνη γιατί σώμα σου είναι ότι θέλεις κάνεις σε αυτό και τρακάρεις και μείνεις ανάπηρος ή σκοτωθείς και πάρεις στον λαιμό σου και 3-4 ακόμα?

 

Καθόλου ανόμοια δεν είναι. Εσύ δεν ξέρεις ότι την υποχρεωτικότητα του εμβολίου μπορεί να στην επιβάλλει ειδικά σε καιρό πανδημίας. Ελλάδα σίγουρα. Κύπρο που μένεις από ότι βλέπω δεν ξέρω τι ισχύει.

 

Το εμβολιο πλέον γλυτώνει ζωές. Ασε τι ίσχυε με την Δ που δεν μετέδιδε εύκολα. Το κράτος οφείλει να σε προστατέψει απο το να νοσήσεις και να πεθάνεις. Ακόμα και σενα που έχεις άγνοια.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για ζώνη ρε φίλε έλεος

Τα βάζετε όλα σε έναν κουβά επειδή σας έκαναν ένα εμβόλιο σαν πειραματόζωα...

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

  • Haha 2

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν οδηγώ μεθυσμένος σκοτώνω κάποιον...ενώ αμέθυστος δεν σκοτώνω...

Από την άλλη ΕΙΠΑΜΕ .....ο εμβολιασμενος και νοσεί και μεταδίδει σαν τον ανεμβολιαστο

Γιατί συγκρίνεις ανόμοια πράγματα;;;..


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

ακόμα να καταλάβετε ότι το εμβόλιο που κάνουμε είναι πρωτίστως για να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟΥΜΕ από σοβαρή νόσο όχι για να μην μεταδώσουμε η κολλήσουμε!
το εμβόλιο πχ της μηνιγγίτιδας ΔΕΝ το κάνεις για να μην την μεταδωσεις αλλά για να μην κολλήσεις ΕΣΎ!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το τι θα κάνω στο σώμα μου είναι δικό μου λογαριασμός και κανενός άλλου...

Πολύ περισσότερο που ο εμβολιασμενος και κολλάει και μεταδίδει και νοσεί και πεθαίνει από τον ιό....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


απολύτως καμία σχέση σε περιπτώσεις κρίσεων όπως αυτή,σε αυτές τις περιπτώσεις αναλαμβάνουν οι ειδικοί σου αρέσει η όχι
και άσε τα πειραματόζωα στην άκρη μόνο αν ήσουν θα ήξερες τι σημαίνει,πόσο μάλλον να κρίνεις τους άλλους ,πολύ επικυνδυνες οι απόψεις σου πάντως,αφού θα πεθάνουμε που θα πεθάνουμε έτσι και αλλοιως παραδώστε τα όπλα ....νομίζω χρησιμοποιείς την πανδημία για να περάσεις άλλα πράγματα .....




Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δε σου βάζει κανείς κάτι μέσα σου χωρίς να θες. Δεκτά όλα τα άλλα μέτρα εκτός απ' τον υποχρεωτικό εμβολιασμό

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δε σου βάζει κανείς κάτι μέσα σου χωρίς να θες. Δεκτά όλα τα άλλα μέτρα εκτός απ' τον υποχρεωτικό εμβολιασμό

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ελπίζω να μην φτάσουμε ποτέ σε αυτό το σημείο ......
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να με προστατεύσει ΚΑΝΕΙΣ....

ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ σας.....ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk



  • Haha 1

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Δεν θέλω να με προστατεύσει ΚΑΝΕΙΣ....

ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ σας.....ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


 

αν κολλησεις ομως να μην πας σε νοσοκομειο , να κατσεις σπιτι σου και οτι γινει. 

ο εμβολιασμενος μπορει να κολλήσει αλλα το ιικο φορτίο που εχει ειναι μικρο. και στο 95% των περιπτωσεων δεν θα παθει τιποτα. 

ο ανεμβολιαστος μεταδιδει τεζα τον ιο και αν παει ΜΕΘ η σε απλη covid θα γεμισει τα νοσοκομεια και δεν μπορει μετα ο απλος ασθενης να κανει εγχειρηση η οτιδηποτε αλλο. σκεψου και αυτους. ποσα χειρουργεία εχουν ματαιωθει.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites





αν κολλησεις ομως να μην πας σε νοσοκομειο , να κατσεις σπιτι σου και οτι γινει. 
ο εμβολιασμενος μπορει να κολλήσει αλλα το ιικο φορτίο που εχει ειναι μικρο. και στο 95% των περιπτωσεων δεν θα παθει τιποτα. 
ο ανεμβολιαστος μεταδιδει τεζα τον ιο και αν παει ΜΕΘ η σε απλη covid θα γεμισει τα νοσοκομεια και δεν μπορει μετα ο απλος ασθενης να κανει εγχειρηση η οτιδηποτε αλλο. σκεψου και αυτους. ποσα χειρουργεία εχουν ματαιωθει.
 


Κάθεσαι και του απαντάς κιόλας....
Δεν βλέπεις ότι δεν καταλαβαίνει και ούτε σκέφτεται; Γράφει και με κεφαλαία !!!

Όπως ακριβώς τα λες είναι.
Έχουν ακυρωθεί όλα τα χειρουργεία, ο μπαμπάς μου έχει εδώ και 2 χρόνια που είχε κλείσει ραντεβού για μία απλή επέμβαση καταρράκτη στο μάτι, και του τηλεφώνησαν να πάει τώρα μέσα στις γιορτές.

Φυσικά όλο αυτό το διάστημα που περίμενε, το μάτι του επιδεινώθηκε, έφτασε σε σημείο να μη βλέπει καθόλου.
Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και δεν του άφησε κάποιο πρόβλημα.


Edit: Γνωστός μου αρνητής, κόλλησε, δεν πέρασε και εύκολα στην περίοδο της καραντίνας, ΑΛΛΑ τρέλανε στα τηλέφωνα τον γιατρό του για να του δώσει καλύτερα φάρμακα από αυτά που έπαιρνε για να γίνει καλά.
Τέτοιοι είναι, δεν εμβολιάζονται γιατί δεν πιστεύουν στην επιστήμη (δεν έχω πρόβλημα με αυτό, δικαίωμα τους), αλλά στον επιστήμονα έτρεξε για να τον κάνει καλά.....



Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro



  • Like 1

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Διχασμος παντου. Κατακρινουμε την αποψη και κανουμε επιθεση σε οποιον δεν συμφωνουμε. Η χειροτερη παρενεργεια του κοβιντ....

 

Απο τη στιγμη που δεν μπορουμε να μιλησουμε πολιτισμενα δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν τετοια θεματα.

Edited by GMF80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...