Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο δεν το γνωριζω για να στο πω.αλλα πιστευω οτι αν τους ελεγαν λεπτομερως τι ειχε συμβει δεν θα ειχαν την απαιτηση πραγματογνωμονα.να φτασει τοσο μακρια η βαλιτσα.
Μην επαναλαμβανομαστε, τα έχουμε πει ήδη αυτά, δεν μπορώ να βγάλω εγώ διάγνωση αν χρειάζομαι π.χ. αξονική, ο θεράπον ιατρός το αποφασίζει αυτό το ίδιο και με την ιατροδικαστικη. Τώρα αν εγώ επιμένω να κάνω αξονική γιατί πιστεύω ότι ξέρω κάτι παραπάνω από τον θεράπον ιατρό, πληρώνω από την τσέπη μου και την κάνω, τόσο απλό...

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 minutes ago, vfragos said:

Μην επαναλαμβανομαστε, τα έχουμε πει ήδη αυτά, δεν μπορώ να βγάλω εγώ διάγνωση αν χρειάζομαι π.χ. αξονική, ο θεράπον ιατρός το αποφασίζει αυτό το ίδιο και με την ιατροδικαστικη. Τώρα αν εγώ επιμένω να κάνω αξονική γιατί πιστεύω ότι ξέρω κάτι παραπάνω από τον θεράπον ιατρό, πληρώνω από την τσέπη μου και την κάνω, τόσο απλό...

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν γνωριζω αν το εκαναν αυτο.αν δηλαδη ειπαν να πληρωσουν απο την τσεπη τους και δεν το δεχτηκε η αλλη πλευρα.δεν θα σου πω ψεμματα.εγραψα  μονο αυτα που γνωριζω.

Edited by spy14
  • Like 1

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω αν το εκαναν αυτο.αν δηλαδη ειπαν να πληρωσουν απο την τσεπη τους και δεν το δεχτηκε η αλλη πλευρα.δεν θα σου πω ψεμματα.εγραψα  μονο αυτα που γνωριζω.
Πληροφοριακά, δεν θα είχε την δυνατότητα να μην το δεχθεί.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vfragos said:

Πληροφοριακά, δεν θα είχε την δυνατότητα να μην το δεχθεί.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν το γνωριζω αυτο που λες.αλλα απο οτι εχω καταλαβει το θεμα δεν ειναι χρηματικο.ουτε ειχαν καποια αξιωση οικονομικη.ηθελαν απλα μια ποιο πειστικη απαντηση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να ρωτησω κατι, για οσους ξερουν με σιγουρια.

Απο την ημερα που θα "ληξει" η 2η δοση μεχρι τη μερα που θα κανεις την 3η θεωρεισαι ανεμβολιαστος και ακολουθεις τα πρωτοκολλα ως ανεμβολιαστος;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manolog3 said:

Να ρωτησω κατι, για οσους ξερουν με σιγουρια.

Απο την ημερα που θα "ληξει" η 2η δοση μεχρι τη μερα που θα κανεις την 3η θεωρεισαι ανεμβολιαστος και ακολουθεις τα πρωτοκολλα ως ανεμβολιαστος;

Τι θεωρείς ως ημερομηνία "λήξης" και σε ποια πρωτόκολλα αναφέρεσαι;
Όσον αφορά την προστασία από τον ιό, καλό είναι να κάνεις τη νέα δόση μόλις γίνει διαθέσιμη.
Εάν σε νοιάζει απλά η ισχύς του πιστοποιητικού, η πρόταση είναι να θεωρείσαι ανεμβολίαστος από κάποια ημερομηνία και μετά, και για 14 μέρες μετά τη νέα δόση. Δεν νομίζω ότι έχει οριστεί ακόμα χρόνος "λήξης".

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, minast said:

Τι θεωρείς ως ημερομηνία "λήξης" και σε ποια πρωτόκολλα αναφέρεσαι;
Όσον αφορά την προστασία από τον ιό, καλό είναι να κάνεις τη νέα δόση μόλις γίνει διαθέσιμη.
Εάν σε νοιάζει απλά η ισχύς του πιστοποιητικού, η πρόταση είναι να θεωρείσαι ανεμβολίαστος από κάποια ημερομηνία και μετά, και για 14 μέρες μετά τη νέα δόση. Δεν νομίζω ότι έχει οριστεί ακόμα χρόνος "λήξης".

Προφανως και θα την κανω. Δεν καταλαβες τι ρωτησα. Ξαναλεω λοιπον.

Αφου πλεον κανουμε και τριτη δοση, για να θεωρουμαστε πληρως εμβολιασμενοι, οσοι εχουμε κανει τη 2η και πλησιαζουν οι μερες για την 3η το διαστημα αυτο των 1-2-3 ημερων απο το προγραμματισμενοραντεβου για να παμε στη δουλεια/μαγαζι κλπ χρειαζομαστε rapid;

Νομιζω εγινα κατανοητος τωρα. 🙂

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, manolog3 said:

Προφανως και θα την κανω. Δεν καταλαβες τι ρωτησα. Ξαναλεω λοιπον.

Αφου πλεον κανουμε και τριτη δοση, για να θεωρουμαστε πληρως εμβολιασμενοι, οσοι εχουμε κανει τη 2η και πλησιαζουν οι μερες για την 3η το διαστημα αυτο των 1-2-3 ημερων απο το προγραμματισμενοραντεβου για να παμε στη δουλεια/μαγαζι κλπ χρειαζομαστε rapid;

Νομιζω εγινα κατανοητος τωρα. 🙂

Μα απάντησα και σε αυτό, δεν αλλάζει κάτι στην ισχύ του προηγούμενου εμβολιασμού. Το υπάρχον πιστοποιητικό σου ισχύει, τουλάχιστον μέχρι να οριστεί κάποια ημερομηνία λήξης.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manolog3 said:

Προφανως και θα την κανω. Δεν καταλαβες τι ρωτησα. Ξαναλεω λοιπον.

Αφου πλεον κανουμε και τριτη δοση, για να θεωρουμαστε πληρως εμβολιασμενοι, οσοι εχουμε κανει τη 2η και πλησιαζουν οι μερες για την 3η το διαστημα αυτο των 1-2-3 ημερων απο το προγραμματισμενοραντεβου για να παμε στη δουλεια/μαγαζι κλπ χρειαζομαστε rapid;

Νομιζω εγινα κατανοητος τωρα. 🙂

Πρώτη παρατήρηση είναι ότι για άλλο διάστημα ρωτάς στο 1ο post και για άλλο στο 2ο.

Στην ουσία τώρα, οι επιστήμονες ισχυρίζονται ότι τα εμβόλια σε καλύπτουν για 6 μήνες μετά το 2ο.

Λόγω της μετάλαξης D, αποφάσισαν να "συστήσουν", αρχικά, τη 3η δόση, μετά τους 6 μήνες και τελευταία συζητάνε ότι πρέπει να είναι υποχρεωτική και ανοίγουν την πλατφόρμα από τους 5,5 μήνες.

Σε κάθε περίπτωση, δεν έχω διαβάσει πουθενά ότι ο εμβολιασμένος με τη 2η δόση πρέπει να κάνει rapid ή οτιδήποτε άλλο μέχρι να κάνει την 3η.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν το εξεφρασα καλα, μη βαρατε.

Αλλα ακριβως αυτο ρωταω, οτι επειδη εμενα με αφηνει απο τις 4/1 να κανω την τριτη δοση (6 μηνες νταν μετα τη δευτερη δοση που ειχε γινει) ηθελα να ξερω τι πρεπει να κανω αν βρω ραντεβου μετα τις 4/1, ειναι και περιοδος γιορτων/αδειων. Χρειαζομαι rapid για να παω στη δουλεια και γενικα να κυκλοφορησω (αν και κανω ετσι και αλλιως, γιατι κυκλοφορω με ΜΜΜ, αλλα οχι με τους ρυθμους που κανει ο ανεμβολιαστος, ουτε το δειχνω πουθενα); Εγω ειχα καταλαβει πως η 3η δοση απο τη στιγμη που ανοιξε η πλατφορμα και απο αυτα που λενε επιστημονες και ερευνες πως ηταν υποχρεωτικη. 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, makap said:

[...]

Λόγω της μετάλαξης D [...]

Οι μεταλλάξεις ονοματοδοτούνται από τα γράμματα της ελληνικής αλφαβήτου οπότε είναι "Δ" και προφέρεται "δέλτα" εκτός και αν δεν είναι κανείς έλληνας οπότε προσπαθεί να πλησιάσει την ελληνική λέξη τύπου "delta".

 

9 minutes ago, akalos said:

δεν ξέρω τι λέτε εμένα μου άρεσε ο Παππάς στο video .....με το πάρτα ...χαχα

Θες να δώσεις ένα link για εμάς που είμαστε εντελώς άσχετοι...

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, manolog3 said:

Ισως δεν το εξεφρασα καλα, μη βαρατε.

Αλλα ακριβως αυτο ρωταω, οτι επειδη εμενα με αφηνει απο τις 4/1 να κανω την τριτη δοση (6 μηνες νταν μετα τη δευτερη δοση που ειχε γινει) ηθελα να ξερω τι πρεπει να κανω αν βρω ραντεβου μετα τις 4/1, ειναι και περιοδος γιορτων/αδειων. Χρειαζομαι rapid για να παω στη δουλεια και γενικα να κυκλοφορησω (αν και κανω ετσι και αλλιως, γιατι κυκλοφορω με ΜΜΜ, αλλα οχι με τους ρυθμους που κανει ο ανεμβολιαστος, ουτε το δειχνω πουθενα); Εγω ειχα καταλαβει πως η 3η δοση απο τη στιγμη που ανοιξε η πλατφορμα και απο αυτα που λενε επιστημονες και ερευνες πως ηταν υποχρεωτικη. 

Δεν θα έχεις πρόβλημα να κλείσεις ραντεβού με το εμβόλιο που είχες κάνει εκείνες τις μέρες.

Δεν χρειάζεσαι τεστ.

Η 3η δόση θεωρείται ακόμη συνιστώμενη και όχι υποχρεωτική. Άλλωστε, από τα 90.000 εμβόλια που γίνονται κάθε μέρα τελευταία, τα 60.000 περίπου είναι για 3η δόση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θες να δώσεις ένα link για εμάς που είμαστε εντελώς άσχετοι...
https://www.protothema.gr/greece/article/1186178/viral-video-me-ton-papa-nikola-na-dinei-resta-kai-mia-moutza-kata-ton-ademvoliaston/
επίσης 11 του μηνός παω για την αναμνηστική,εδώ είναι Λασίθι ο πρωταθλητής των εμβολιασμενων με 93% στις ηλικίες πάνω από 20 και τους έχουμε γραμμένους όλους του φοβητσιαρηδες στα παλιότερα ......
Link to comment
Share on other sites





Δεν θα έχεις πρόβλημα να κλείσεις ραντεβού με το εμβόλιο που είχες κάνει εκείνες τις μέρες.
Δεν χρειάζεσαι τεστ.
Η 3η δόση θεωρείται ακόμη συνιστώμενη και όχι υποχρεωτική. Άλλωστε, από τα 90.000 εμβόλια που γίνονται κάθε μέρα τελευταία, τα 60.000 περίπου είναι για 3η δόση.


καμία δόση δεν είναι υποχρεωτική πόσο μάλλον η τρίτη,αυτά είναι δικαιολογίες για τους χεστες που θέλουν να πεθάνουν κόσμο αλλά που θα παει θα φτάσει και σε αυτούς, μετά θα δούμε τι θα λένε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2021 at 7:52 ΜΜ, akalos said:




 

 


καμία δόση δεν είναι υποχρεωτική πόσο μάλλον η τρίτη,αυτά είναι δικαιολογίες για τους χεστες που θέλουν να πεθάνουν κόσμο αλλά που θα παει θα φτάσει και σε αυτούς, μετά θα δούμε τι θα λένε
 

 

Mε τα νέα δεδομένα θα είναι υποχρεωτική αν θες να έχεις τα προνόμια του εμβολιασμένου και πιστοποιητικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κλείσεις το ραντεβού, μπορείς να επιλέξεις το κέντρο με το εμβόλιο που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, makap said:

Πριν κλείσεις το ραντεβού, μπορείς να επιλέξεις το κέντρο με το εμβόλιο που θέλεις.

Πέρα από αυτό

Link to comment
Share on other sites

Η ημέρα και η ώρα δεν σου δίνουν το εμβόλιο που θα κάνεις. Αυτό στο δίνει το κέντρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στον ευαγγελισμό γνωρίζουμε ποιο κάνουν; ενημέρωση το βρήκα.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοίξει η 3η δόση και δείχνει όταν κλείνεις το ραντεβού ποιο εμβόλιο κάνει εκεί που θα πας.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DjTony said:

Έχει ανοίξει η 3η δόση και δείχνει όταν κλείνεις το ραντεβού ποιο εμβόλιο κάνει εκεί που θα πας.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Και στις 2 πρώτες το εμφανίζει πλέον 😉

Link to comment
Share on other sites

Κάνει κανείς 3η δόση στο τρίμηνο μετά τον πλήρη εμβολιασμό του ή περιμένει τι θα πει ο FDA και ο Ευρωπαϊκός οργανισμός υγείας;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχουν περάσει οι 3 μήνες, αλλά είμαι πριν τους 6. Έκλεισα μόλις άνοιξε.
Το... καλό με τα εμβόλια είναι ότι καλό κάνουν, κακό δεν κάνουν 😉

Το λέω αστειευόμενος, αλλά ακόμη και με πλήρη ανάλυση, το συμπέρασμα είναι το ίδιο.
Δεν μου αρέσει που έχω αυτή την πολυτέλεια, ενώ υπάρχει κόσμος που δεν έχει κάνει ούτε πρώτη δόση...
Μάλιστα υπάρχουν ενδείξεις ότι η μετάλλαξη Όμικρον μπορεί να αναπτύχθηκε σε ανεμβολίαστους ανοσοκατεσταλμένους - δηλαδή ίσως και να είχε αποφευχθεί εάν είχαμε πιο δίκαιη κατανομή εμβολίων παγκοσμίως.

Τούτων λεχθέντων, αφού έχω την πολυτέλεια, θα την αξιοποιήσω, έστω και με λίγες τύψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...