Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι δικτακτορια και αν εχεις παντα θα υπαρχουν ανυπακουοι με 1.5 δις πληθυσμο.

Παντου παιζεται παιχνιδι. Ο ιος σιγουρα υπαρχει κ για καποιους ειναι επικυνδινος αλλα τα οικονομικα συμφεροντα που κρυβονται απο πισω καθοριζουν το παιχνιδι....

 

Μαθαμε  τωρα να καταστρεφουμε οικονομιες και ζωες για τις ΜΕΘ. Τοσα χρονια πριν ουτε ξεραμε ποσες εοναι ουτε ποσοι και για ποιους λογους βρισκονται εκει.

Δεν ειμαι αρνητης και εχω εμβολιαστει αλλα εχω συχαθει την τρομοκορονολαγνεια.

 

Συμφωνω σε μετρα μεχρι ενα σημειο αλλα οχι αυτην την τρελα που υπαρχει στο Ελλαδισταν των αχρηστων δημοσιων... Ποσους ακουω καθημερινα να ευχονται lockdown για να καθονται κ να πληρωνονται...

Οποις δεν θελει να δουλευει ας παραιτηθει να δουλεψει καποιος αλλος που θελει....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 ώρες πριν, GMF80 said:

Βαζεις το χερι στη φωτια οτι και το 1% και το 10% ειναι αληθινα νουμερα;

Το 1 υπηρχε για να πεισει κοσμο να κανει το εμβολιο κ το 10 για να πεισει κοσμο να κανει την "αναμνηστικη" δοση θα ελεγε ενας καχυποπτος...

Οπως κ να εχει αντι να πληρωνουν τους Σαρηγιαννηδες , τα Παγωνια  και και καθε ξεμωραμενο και ψεκασμενο προφητη του κ₩λου ας πληρωναν νεους γιατρους και νεες ΜΕΘ. 

Και ας παψουν να μετρουν κρουσματα και ας μας πουν το μονο αληθινο αριθμο κρουσματων. Ποσοι ειναι αυτοι που τα παιρνουν γιατι ενδιαφερεται η καλη μας κυβερνηση για την υγεια του κοσμου. Αυτοι ειναι τα κρουσματα...

Η ας πληρωσουν κανα Κινεζο ειδικο να ερθει να μας σωσει. Αφου 1.5 δις Κινεζοι εχουν 0 κρουσματα επι 5 μερες τοτε για τα 10εκατ της Ελλαδας θα ειχαμε 0 στο αψε σβησε κ για παντα.

Το ξεσκισανε οσο δεν παει παντου εις βαρος του κοσμακη... 

 

 

 

Βέβαια δεν μας λένε τι εννοούν με κρούσματα. Βάζουν και τα θετικά τεστ ως κρούσμα; Διότι απ' ότι ξέρω, κρούσμα είναι όταν νοσείς από τον covid. Όχι τους θετικούς από τα αναξιόπιστα ράπιντ και τα σελφ τεστς! Αυτά μπορεί να σε βγάλουν θετικό για οποιαδήποτε ιό (πχ γρίπης). Κι ακόμα πολλά που δεν μας λένε. Ο σκοπός είναι το εμβόλιο! 

Edited by evris2013
  • Not helpful/Misleading 3

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τα προσθετουν. Και μετα αν τα επιβεβαιωσουν με μοριακο παλι τα ξαναπροσθετουν.... 

ΕΧΩ επισης ακουσει περιπτωσεις σε νοσοκομειο που βαζουν σε ΜΕΘ ατομα που απλα ειναι για απλη κλινη κοβιντ. Ετσι αυξανοουν και τις ΜΕΘ.

Οσο για τους νεκρους ας μας πουν ποσες νεκροψιες εχουν γινει και επιβεαιωνεται οτι πεθαναν απο κοβιντ.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις ότι έκανε και η Σουηδία η η όποια Σουηδία, πρέπει η χώρα να αποτελείται κι από έναν λαό που το λέει η καρδιά του. Που να μπορεί να αποφασίσει ότι κάποιοι πρέπει να φύγουν και κάποιοι να σωθούν. Σκληρό μεν, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

Αντίθετα εμείς εδώ, με το πρώτο χιόνι του χειμώνα, τρέχουμε στα σουπερμάρκετ για να γεμίσουμε τα καρότσια, λες και ήρθε κανένας πυρηνικός χειμώνας

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 
Καλά και οι Σουηδοί με κανένα 30αρι ψάχνουν καταψύκτη να μπουν...φοβερή διαπίστωση.....

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2021 at 9:05 ΠΜ, GMF80 said:

Οτι δικτακτορια και αν εχεις παντα θα υπαρχουν ανυπακουοι με 1.5 δις πληθυσμο.

Παντου παιζεται παιχνιδι. Ο ιος σιγουρα υπαρχει κ για καποιους ειναι επικυνδινος αλλα τα οικονομικα συμφεροντα που κρυβονται απο πισω καθοριζουν το παιχνιδι....

 

Μαθαμε  τωρα να καταστρεφουμε οικονομιες και ζωες για τις ΜΕΘ. Τοσα χρονια πριν ουτε ξεραμε ποσες εοναι ουτε ποσοι και για ποιους λογους βρισκονται εκει.

Δεν ειμαι αρνητης και εχω εμβολιαστει αλλα εχω συχαθει την τρομοκορονολαγνεια.

 

Συμφωνω σε μετρα μεχρι ενα σημειο αλλα οχι αυτην την τρελα που υπαρχει στο Ελλαδισταν των αχρηστων δημοσιων... Ποσους ακουω καθημερινα να ευχονται lockdown για να καθονται κ να πληρωνονται...

Οποις δεν θελει να δουλευει ας παραιτηθει να δουλεψει καποιος αλλος που θελει....

Καλό θα ήταν να ενημερωθείς, πως ακριβώς εφαρμόζονται τα μέτρα και στη Κίνα αλλά και στη Κορέα (τη Νότια, οχι τη Βόρεια). 

Οταν λέμε εκεί μέτρα, δε τίθεται θέμα αντίρρησης. Οταν λέμε μασκούλα, κάνε αν θες ότι έχεις αντίρρηση να δεις πλάκα.

Οταν λέμε app στο κινητό, δεν εννοούμε κάνε install, απλά μπαίνει.

Ολα αυτά μετά τη τελευταία επιδημία MERS που είχαν.

 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τα προσθετουν. Και μετα αν τα επιβεβαιωσουν με μοριακο παλι τα ξαναπροσθετουν.... 
ΕΧΩ επισης ακουσει περιπτωσεις σε νοσοκομειο που βαζουν σε ΜΕΘ ατομα που απλα ειναι για απλη κλινη κοβιντ. Ετσι αυξανοουν και τις ΜΕΘ.
Οσο για τους νεκρους ας μας πουν ποσες νεκροψιες εχουν γινει και επιβεαιωνεται οτι πεθαναν απο κοβιντ.
και δεν πας στον εισαγγελέα ?
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

και δεν πας στον εισαγγελέα ?
No comment....


Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα ειναι καθαρα και διαφανα σαν τις δημοσκοπησεις που μας σερβιρουν.
Τελος παντων δεν το συνεχιζω...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εμβολιο εχει καταντησει ανεκδοτο. Πλεον στη φαση που ειμαστε ο καθενας ας κανει οτι νομιζει. Δε θελει καποιος να το κανει; Ας μην το κανει, δικαιωμα του, βεβαια ας υποστει και τις "συνεπειες" που καποιοι εφαρμοζουν γι' αυτους. Σωστο; Λαθος; Δεν εχει σημασια. Δεν γινεται να τα εχουμε ολα.

Απο την αλλη ομως τουλαχιστον οταν βρισκεται με εμβολιασμενους, ας τηρει τα μετρα προστασιας και να μην το παιζει ιστοριας, ειδικα σε μερη με παρα πολυ κοσμο μεσα (σουπερ μαρκετ, ΜΜΜ κλπ).

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και για τους εμβόλιασμενους.
Να μην το παίζουν ιστορία οταν νοσούν,μεταδίδουν,καταλήγουν.
Γενικά είτε εμβολιασμενοι είτε οχι,να έχουμε σεβασμό και προσοχή στους τριγύρω μας.


Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω αλλα καποιος που εχει κανει το εμβολιο και ξερει γιατι το εχει κανει, επαιρνε μετρα προστασιας και πριν απο αυτο και μετα. Τουλαχιστον οι νοημονες! Σαφως υπαρχουν και αυτοι που το εκαναν και τα εχουν γραψει ολα στα αρ...δια τους. "Φαπες" και σε αυτους δεν διαφωνω.

Εγω αυτο που αναφερω ειναι να μην υπαρχει προσηλυτισμος ουτε απο τη μια μερια ουτε απο την αλλη. Μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε ο καθενας κανει τις επιλογες τους. Απλως ειναι που ειναι κουραστικη ολη η κατασταση εδω και 1,5 χρονο ας μην το τραβαμε και αλλο.

  • Like 1

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2021 at 10:44 ΜΜ, GMF80 said:

Φυσικα και τα προσθετουν. Και μετα αν τα επιβεβαιωσουν με μοριακο παλι τα ξαναπροσθετουν.... 

ΕΧΩ επισης ακουσει περιπτωσεις σε νοσοκομειο που βαζουν σε ΜΕΘ ατομα που απλα ειναι για απλη κλινη κοβιντ. Ετσι αυξανοουν και τις ΜΕΘ.

Οσο για τους νεκρους ας μας πουν ποσες νεκροψιες εχουν γινει και επιβεαιωνεται οτι πεθαναν απο κοβιντ.

Αυτό το τελευταίο αν το κάνουν θα τους κυνηγάνε με τις πέτρες! Δεν θα υπάρχει δείγμα από covid. 

  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενα τελευταιο θα πω. 1η Απριλη εμφανιζουν αρθρο για 4000 ενεργα κρουσματα βαση λυματων στην πολη μου  (27.000 κατοικοι) με μ.ο κρουσματων 6 τη μερα σε 800 τεστ. 13 Απριλη μας λενε για μηδενικο φορτιο.... Καθαρα και διαφανα. 

Ισως αυτα που εγραψα να ακουγονται ακραια. Τα εχω ακουσει και δεν τα πιστευω λιγοτερο απο οσα πιστευω αυτα που μας παρουσιαζουν. Καπου στην αληθεια ειναι η μεση.

Αλλα το επιπεδο του Ελληνα ειναι να δεχεται πραγματα αμασητα και να ειρωνευεται αυτα που δεν μπορει να πιστεψει.

 

Ουτε συνομοσιολογος ειμαι ουτε αντιεμβολιαστης. Εχω κανει εμβολιο και θα κανω και την επομενη δοση αν χρειαστει και για το καλο μου αλλα και ως κοινωνικη ευθυνη.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, evris2013 said:

Αυτό το τελευταίο αν το κάνουν θα τους κυνηγάνε με τις πέτρες! Δεν θα υπάρχει δείγμα από covid. 

Ακόμα στο 2020 έχεις μεινει και αναμασάς τις σαχλαμάρες που έλεγαν τοτε; 

Ελεος κάπου.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, evris2013 said:

Αυτό το τελευταίο αν το κάνουν θα τους κυνηγάνε με τις πέτρες! Δεν θα υπάρχει δείγμα από covid. 

Δεν πεθαινει ο κοσμος απο covid δηλαδη;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όταν κάποιος έχει κολλήσει covid αυτός του γαμαει τα μικρά αγγεία οπότε στα πνευμονια τα τριχοειδή επηρεάζουν φυσικά την αναπνοή. όταν πεθάνει κάποιος με covid ΔΕΝ θα βρεις στην νεκροψία κάτι διαφορετικό αλλά τα κατεστραμενα πνευμονια /αγγεία. έλεος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ψιλά γράμματα για τους αρνητές συνομωσιολόγους...

  • Like 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manolog3 said:

Δεν πεθαινει ο κοσμος απο covid δηλαδη;

Δηλαδή ο κόσμος πεθαίνει μόνο από covid; Οι άλλες ασθένειες εξαφανίστηκαν; Όπως πχ η γρίπη; Από το 2020 αναμασούν συνέχεια τα ψέματα τους. Συνεχίστε να τους πιστεύετε ακάθεκτα!!! 

  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 3

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evris2013 said:

Δηλαδή ο κόσμος πεθαίνει μόνο από covid; Οι άλλες ασθένειες εξαφανίστηκαν; Όπως πχ η γρίπη; Από το 2020 αναμασούν συνέχεια τα ψέματα τους. Συνεχίστε να τους πιστεύετε ακάθεκτα!!! 

Μα δεν ειπε κανεις οτι εν ετη 2020-21 ολοι οι θανατοι ειναι απο Covid. Προφανως οι ανθρωποι πεθαινουν απο εμφραγματα, απο τροχαια, απο γριπες, απο το σεξ, απο την γκρινια της γυναικας τους κλπ, αλλα πεθαινουν και απο covid. Υπαρχει και αυτο στη ζωη μας.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο κόσμος πεθαίνει μόνο από covid; Οι άλλες ασθένειες εξαφανίστηκαν; Όπως πχ η γρίπη; Από το 2020 αναμασούν συνέχεια τα ψέματα τους. Συνεχίστε να τους πιστεύετε ακάθεκτα!!! 
εγώ το μόνο που έχω να πω σε ψυχιατρικά καχυποπτους είναι να μην καταλήξει σε ΜΕΘ κάποιος δικός τους. εκεί να δω που θα παρακαλανε τους "ανιδεους" ιατρούς να τους σώσουν! το ίδιο συμβαίνει με τους αριστερούς μπαχαλακηδες που βρίζουν την αστυνομία και στα δύσκολα παραπονουνται που είναι η αστυνομία ;γιατί αργεί...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφαιρέθηκαν κάποια post.

Επειδή το θέμα είναι ευαίσθητο, ας πρόσεχουμε τις τοποθετήσεις μας γιατί αυτά που γράφουμε μένουν και δεν θέλουν πολύ να μας εκθέσουν.

Από την αρχή της ύπαρξης του παρόντος θέματος, αμφιταλαντευόμαστε για το αν θα το αφήσουμε ανοιχτό ή να το κλειδώσουμε μιας και η συζήτηση πολύ συχνά ξεφεύγει. Αυτό είναι λοιπόν κάτι που εξαρτάται από εσάς.

Μπορείτε να παραθέτετε τις απόψεις σας, χωρίς όμως χαρακτηρισμούς και κατηγορίες. Συζητήστε πολιτισμένα και να θυμάστε ότι είσαστε σε δημόσιο φόρουμ, όχι σε καφενείο, όπως είπα στην αρχή… αυτά που γράψουμε, μένουν.

  • Like 1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 3:44 ΜΜ, manolog3 said:

Μα δεν ειπε κανεις οτι εν ετη 2020-21 ολοι οι θανατοι ειναι απο Covid. Προφανως οι ανθρωποι πεθαινουν απο εμφραγματα, απο τροχαια, απο γριπες, απο το σεξ, απο την γκρινια της γυναικας τους κλπ, αλλα πεθαινουν και απο covid. Υπαρχει και αυτο στη ζωη μας.

ξερω στον κυκλο μου δυο τρεις περιπτωσεις που οι γιατροι απεδωσαν στον covid,τους θανατους.οταν ζητηθηκαν αποδειξεις η περαιτερω διερευνηση των θανατων οι γιατροι αρνηθηκαν και δεν τους το επετρεψαν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ξερω στον κυκλο μου δυο τρεις περιπτωσεις που οι γιατροι απεδωσαν στον covid,τους θανατους.οταν ζητηθηκαν αποδειξεις η περαιτερω διερευνηση των θανατων οι γιατροι αρνηθηκαν και δεν τους το επετρεψαν.
ξέρεις στον κύκλο σου 2 3 περιπτώσεις ? ολόκληρη Κρήτη έχει λίγους θανάτους στα σχεδόν δύο χρόνια της πανδημίας,τι κύκλος είναι αυτός? και μάλιστα στο νομό μου ολόκληρο του Λασιθίου οι περιπτώσεις θανάτου είναι ελάχιστες και μάλιστα όχι απλά στον κύκλο μου αλλά ούτε καν έχω ακούσει για θάνατο
στο δήμο Άγιο Νικολάου στον ευρύτερο κύκλο μου,ξέρω ότι υπάρχουν θάνατοι και φυσικό είναι ......
άλλωστε γιατί δεν πήγαν εισαγγελέα άφου τους το αρνήθηκαν ?
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spy14 said:

ξερω στον κυκλο μου δυο τρεις περιπτωσεις που οι γιατροι απεδωσαν στον covid,τους θανατους.οταν ζητηθηκαν αποδειξεις η περαιτερω διερευνηση των θανατων οι γιατροι αρνηθηκαν και δεν τους το επετρεψαν.

Εάν παίρνουμε τοις μετρητοίς και άκριτα ότι ακούμε, τότε κι εγώ ξέρω από τον κύκλο μου περιπτώσεις απαγωγής από εξωγήινους.

Εάν νομίζουν ότι έγινε κάτι παράτυπο, μπορούν να απευθυνθούν σε δικό τους εμπειρογνώμονα και στον εισαγγελέα. Όλα τα άλλα, είναι για να έχουμε να λέμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...