Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 hours ago, spy14 said:

Σήμερα που έριξα μια ματιά τα ποσοστά των  πλήρως εμβολιασμενων που νοσηλεύονται σε ΜΕΘ ξεπέρασαν για πρώτη φορά το μονοψήφιο ποσοστό.εφτασαν λίγο πάνω από 10%.

Και αν γινόταν κανένα θαύμα και εμβολιαζόμασταν όλοι θα ήταν 100%, οπότε; Το ζήτημα είναι πόσο κινδυνεύεις (προοδευτικά λιγότερο νόσηση → νοσοκομείο → διασωλήνωση → ΜΕΘ → θάνατος) ανεμβολίαστος και πόσο εμβολιασμένος. Και, φυσικά, πόσο πιο εύκολα μεταδίδεις.

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

15 minutes ago, aimilios said:

Και αν γινόταν κανένα θαύμα και εμβολιαζόμασταν όλοι θα ήταν 100%, οπότε; Το ζήτημα είναι πόσο κινδυνεύεις (προοδευτικά λιγότερο νόσηση → νοσοκομείο → διασωλήνωση → ΜΕΘ → θάνατος) ανεμβολίαστος και πόσο εμβολιασμένος. Και, φυσικά, πόσο πιο εύκολα μεταδίδεις.

Και το 10% για εμβολιασμενους δεν το λες και λίγο.και δεν είμαι αντιεμβολιαστης έχω κάνει και τα δύο εμβόλια.και μάλιστα νόσησε και η γυναίκα μου πλήρως εμβολιασμενη.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε εμβολιαστει το 100% του πληθυσμου η λογικη θα ελεγε οτι θα ειχαμε καμια 50αρια ατομα στις ΜΕΘ ισως και λιγοτερα.
Φυσικα λογικη δεν υπαρχει ουτε 100% ειλικρινεια στο τι ακριβως συμβαινει και αν τα νουμερα ειναι αληθινα η μαγειρεμενα ως προς το συμφερον της καμπανιας εμβολιασμου.
 
Βεβαια οταν ποτε φτασουμε αυτο το ποσοστο που θελουν τωρα (καπου 80) θα αρχισει η τρελα για την επομενη δοση. Θα βγει μια νεα μεταλλαξη παλι που θα αυξανει τα κρουσματα και τις νοσηλειες και παει λεγοντας....


Σημειωτεο οτι πριν βγουν τα εμβολια στη Μ. Βρετανια ειχαν ανακαλυψει 200.000 μεταλλαξεις του ιου!



Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, evris2013 said:

Όλα είναι μαγειρεμένα... Αλλά εμείς ρομποτάκια εκεί... 

Καλά δε βαριέσαι ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, spy14 said:

Και το 10% για εμβολιασμενους δεν το λες και λίγο.και δεν είμαι αντιεμβολιαστης έχω κάνει και τα δύο εμβόλια.και μάλιστα νόσησε και η γυναίκα μου πλήρως εμβολιασμενη.

 

1 hour ago, evris2013 said:

Όλα είναι μαγειρεμένα... Αλλά εμείς ρομποτάκια εκεί... 

Υπάρχει κάποιο εμβόλιο που παρέχει 100 ανοσία?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, vasilllios said:

 

Υπάρχει κάποιο εμβόλιο που παρέχει 100 ανοσία?

Πολλές αρρώστιες του παρελθόντος έχουν εξαλειφθεί οπότε φαντάζομαι ότι υπάρχουν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Να κρινεις την πολιτικη σκηνη -κυβερνηση και αντιπολιτευση- για το πως εκμεταλλευτηκαν και πως συνεχιζουν να το κανουν τις καταστασεις το καταλαβαινω. Γιατι ισχυει.

Να μην κανεις το εμβολιο, γιατι εχεις θεματα υγειας και σου το επιβεβαιωσε ο γιατρος και αυτο το καταλαβαινω.

Να μην θελει ομως καποιος να κανει το εμβολιο μονο και μονο επειδη πισω απο ολα αυτα βλεπει, τσιπακια, placebo, υποδουλωση και θεωριες συνωμοσιας, εν ετη 2021 μου φαινεται αστειο.

 

Αραγε οσοι δεν κανουν το εμβολιο, παιρνουν μετρα προστασιας; Σεβονται τους αλλους ανθρωπους;

  • Like 2

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, manolog3 said:

Να κρινεις την πολιτικη σκηνη -κυβερνηση και αντιπολιτευση- για το πως εκμεταλλευτηκαν και πως συνεχιζουν να το κανουν τις καταστασεις το καταλαβαινω. Γιατι ισχυει.

Να μην κανεις το εμβολιο, γιατι εχεις θεματα υγειας και σου το επιβεβαιωσε ο γιατρος και αυτο το καταλαβαινω.

Να μην θελει ομως καποιος να κανει το εμβολιο μονο και μονο επειδη πισω απο ολα αυτα βλεπει, τσιπακια, placebo, υποδουλωση και θεωριες συνωμοσιας, εν ετη 2021 μου φαινεται αστειο.

 

Αραγε οσοι δεν κανουν το εμβολιο, παιρνουν μετρα προστασιας; Σεβονται τους αλλους ανθρωπους;

Προσωπικα γνωρίζω εμβολιασμενους που σέβονται τους άλλους και τηρούν όλα τα μέτρα.γνωριζω βέβαια και εμβολιασμενους που δεν παίρνουν κανένα μέτρο ασφαλείας.και το αντίστοιχο με ανεμβολιαστους.αλλοι σέβονται και παίρνουν μέτρα ασφαλείας και άλλοι τίποτα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, manolog3 said:

Να κρινεις την πολιτικη σκηνη -κυβερνηση και αντιπολιτευση- για το πως εκμεταλλευτηκαν και πως συνεχιζουν να το κανουν τις καταστασεις το καταλαβαινω. Γιατι ισχυει.

Να μην κανεις το εμβολιο, γιατι εχεις θεματα υγειας και σου το επιβεβαιωσε ο γιατρος και αυτο το καταλαβαινω.

Να μην θελει ομως καποιος να κανει το εμβολιο μονο και μονο επειδη πισω απο ολα αυτα βλεπει, τσιπακια, placebo, υποδουλωση και θεωριες συνωμοσιας, εν ετη 2021 μου φαινεται αστειο.

 

Αραγε οσοι δεν κανουν το εμβολιο, παιρνουν μετρα προστασιας; Σεβονται τους αλλους ανθρωπους;

Γιατί πότε θα περίμενες να δεις κάτι τέτοιο; Τον 22ο αιώνα; Τα πιο πολλά ήδη υπάρχουν. 

  • Haha 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εν έτει 2021 τα μεγαλύτερα παραμύθια ο κόσμος τα τρώει αμασητα και όχι μόνο ο κόσμος αλλά και οι δήθεν κυβερνήτες....

Δες Αφγανιστάν....

Δες παγκόσμια οικονομία....

Sent from my Power 3 using Tapatalk







  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 1

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, spy14 said:

Πολλές αρρώστιες του παρελθόντος έχουν εξαλειφθεί οπότε φαντάζομαι ότι υπάρχουν.

ενα απλο παραδειγμα να σου αναφερω για τα κρουσματα φυματιωσης απο τους μεταναστες ,

https://el.wikipedia.org/wiki/Φυματίωση#Εμβόλια

διαβασε για τα εμβολια και θα καταλαβεις.Απλα "εξαλείφθηκαν" στην εμβολιασμενη κοινωνια μας.

Link to comment
Share on other sites

Ο κωρωνας δεν πρόκειται να εξαφανιστεί ποτέ, διότι
-τα εμβόλια έχουν μικρή διάρκεια έξι μηνών και δεν είναι εφάπαξ
- οι εμβολιασμενοι και νοσούν και μεταδίδουν
- η επίτευξη συλλογικής ανοσίας είναι αδύνατη και λόγω μεγέθους πληθυσμού γης (7+ ΔΙΣ) αλλά και των δύο παραπάνω

Οπότε η μόνη λύση είναι μετάλλαξη του ιού σε μια ακίνδυνη έκδοση και η δημιουργία φυσικής ανοσίας (επαναληπτικα) που για μένα σημαίνει ότι στο πέρασμα του χρόνου όλοι θα κολλήσουμε και θα κολλάμε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



  • Like 1

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα tv και πετυχα την Παγωνη🤣 να λεει οτι οι εμβολιασμενοι που πανε στις καφετεριες και στις ψησταριες διαμαρτυρονται οτι κινδυνευουν μηπως υπαρχουν γυρω τους ανεμβολιαστοι .Ανοιξτε τα τρελαδικα να την βαλετε μεσα αυτοι και καποιους αλλους τηλε-μαιντανους η στειλτε τους ολους μαζι στην Ανιτα πανια να γελαμε με αυτα που θα λενε...

  • Like 4
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Ο κωρωνας δεν πρόκειται να εξαφανιστεί ποτέ, διότι
-τα εμβόλια έχουν μικρή διάρκεια έξι μηνών και δεν είναι εφάπαξ
- οι εμβολιασμενοι και νοσούν και μεταδίδουν
- η επίτευξη συλλογικής ανοσίας είναι αδύνατη και λόγω μεγέθους πληθυσμού γης (7+ ΔΙΣ) αλλά και των δύο παραπάνω

Οπότε η μόνη λύση είναι μετάλλαξη του ιού σε μια ακίνδυνη έκδοση και η δημιουργία φυσικής ανοσίας (επαναληπτικα) που για μένα σημαίνει ότι στο πέρασμα του χρόνου όλοι θα κολλήσουμε και θα κολλάμε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




το θέμα δεν είναι αν κολαμε η μεταδίδουμε αλλά κατά πόσο αποτελεσματικο είναι το εμβόλιο αν δηλ θα το περνάμε ανώδυνα η θα έχουμε επώδυνες και μη αναστρέψιμες βλαβες,άρα ναι και στην επαναληπτηκοτητα όπως γίνεται και στην γρίπη,προσωπικά μόλις την ανακοινώσουν θα πάω να κάνω και την τρίτη δόση Pfizer
όσο για τους αρνητές μακρυά μου και αγαπημένα,τους έχω γραμμένους κανονικά όσο κοντά μου και να είναι τους απομακρύνω .....άλλωστε το εμβόλιο είναι προστασία όχι πρόληψη δεν σου εξασφαλίζει κάνεις οτΙ δεν θα νοσήσεις αλλά έχεις έτοιμα αντισώματα σε περίπτωση νόσησης που είναι και το σημαντικότερο


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας αγαπητέ τα βάζει κάτω και τα ζυγίζει, για πάρτυ του

εμένα πάντως μου κάνει πολύ κακή εντύπωση όταν τα δεδομένα αλλάζουν αστραπιαία

Π.χ πριν λίγους μήνες

Αμερικανός αξιωματούχος υγείας: Η τρίτη δόση των εμβολίων ενδέχεται να προκαλεί σοβαρότερες παρενέργειες

14/07/2021 17:23

Και σήμερα ( ΜΟΛΙΣ δύο μήνες μετά) η τρίτη δόση είναι υποχρεωτική στο Ισραήλ (και σύντομα παντού) για να είσαι εμβολιασμενος


Πηγη:
https://www.protothema.gr/world/article/1143217/amerikanos-axiomatouhos-ugeias-i-triti-dosi-ton-emvolion-endehetai-na-prokalei-sovares-parenergeies-apo-tis-proigoumenes/

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματιά σε αυτό το βίντεο

Είναι ο Dr Robert Malone ο ευεργέτης της τεχνικής mRNA και ένας από τους πιο διαθέσιμους επιστήμονες σε συντευξη πριν ένα μήνα

Ο άνθρωπος χτυπάει καμπάνες για τα εμβολια



Εγώ πάλι αναρωτιέμαι γιατί αυτοί οι άνθρωποι δεν ακούγονται, γιατί τους βάζουν αμέσως ταμπέλες

Sent from my Power 3 using Tapatalk

  • Like 1

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καμια εκπληξη για το Ισραηλ... Ουτε για την 3η δοση.. . Και φυσικα ουτε η 3η θα ειναι η τελευταια...

Η μπιζνα θα συνεχισει για χρονια. Εμβολια, τεστ, μασκες, αντισηπτικα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμια εκπληξη για το Ισραηλ... Ουτε για την 3η δοση.. . Και φυσικα ουτε η 3η θα ειναι η τελευταια...
Η μπιζνα θα συνεχισει για χρονια. Εμβολια, τεστ, μασκες, αντισηπτικα....
Το ίδιο πιστεύω κι εγώ.
Πάντως με τα υπάρχων εμβόλια φως δε βλέπουμε.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφερει οικονομικα να δουμε φως. Το εμβολιο ηρθε κ θα μεινει οπως της γριπης. Δεν ειμαι κατα, το εχω κανει αλλα πιστευω οτι η ολη φαση ειναι τρισαθλια και καθολου αθωα.


Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι το χρήμα, θα μπορούσαν να φτιάξουν ένα φάρμακο

Αλλά η διαφορά είναι ότι το φάρμακο το παίρνουν οι άρρωστοι ενώ το εμβόλιο το κάνουν όλοι και μάλιστα με το ζόρι

Οπότε μιλάμε για δισεκατομμύρια στα ταμεία της φαρμακοβιομηχανίας, η οποία με την σειρά της συνεισφέρει στην πολιτική καμπάνια των κομμάτων

Όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος

Sent from my Power 3 using Tapatalk

  • Like 2

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το όλο θέμα είναι να έχουμε την υγείας μας
ότι θα πληρώσουμε το ξέρουμε από πάντα ότι έτσι λειτουργεί το σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα προτιμω να κανω εμβολιο οσο χρειαστει παρα να ξαναζησω lockdown. Αν κανουν βεβαια ξανα lockdown εννοειται οτι δεν ξαναβαζω εμβολιο για κανενα λογο.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, HEO said:

Ριξτε μια ματιά σε αυτό το βίντεο

Είναι ο Dr Robert Malone ο ευεργέτης της τεχνικής mRNA και ένας από τους πιο διαθέσιμους επιστήμονες σε συντευξη πριν ένα μήνα

Ο άνθρωπος χτυπάει καμπάνες για τα εμβολια
 

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι γιατί αυτοί οι άνθρωποι δεν ακούγονται, γιατί τους βάζουν αμέσως ταμπέλες

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

 

Πολλά ερωτηματικά.

Καταρχην ασχολειται με mRna απο τα 28 του(33 χρονια πριν),καθολου καινούργια τεχνολογιά.

Αναφερει σχετικα :Robert Malone—a medical doctor and an infectious-disease researcher—recently suggested that the Pfizer and Moderna vaccines might actually make COVID-19 infections worse. (πηγη: https://www.theatlantic.com/science/archive/2021/08/robert-malone-vaccine-inventor-vaccine-skeptic/619734/ )

και μέχρι στιγμης βγαινει ψευτης.

 

Υπομονη λιγα χρονια να αποκτησουμε αντισωματα οπως εχουμε αποκτησει στην γριπη.Θα κανουν εμβολιο οι ευπαθεις ομαδες μονο.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι βγαίνει ακριβώς ψεύτης αν δούμε την κατάσταση στο Ισραήλ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...