Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 hours ago, egodemis said:

στο ντεπονακη στο whitepaper λέει οτι μπορείς να πεθάνεις λόγο αλλεργικής αντίδρασης (και ξερω περιπτώσεις που εχει γινει)

αυτό σταμάτησε καποιος να πίνει το ντεπον και παναδολ σαν καραμέλες? η απάντηση ειναι οχι

πόσα άτομα έπαθαν φαρμακευτική ηπατίτιδα η ακομη και κίρρωση ήπατος απο τα αντιφλεγμονοδες.... πολλα .. αυτο σταματισε καποιον? οχι ειναι η απαντιση

βιολογικοί παράγοντες (anti tnf) που χρησιμοποιούνται κύριός για αυτοανοσα , ξέρεις τι έχουν σαν μια από παρενέργειες? ξαφνικός θάνατος... σταμάτησε αυτο κάποιον από το να μην τα κάνει? η απάντηση ειναι οχι καθος το καλό που προσφέρουν ειναι πολυυυυυυυυυ μεγαλύτερο από το ρίσκο που παιρνεις (τα ξέρω καθος τα κανω )


θέλεις να συνεχίσω? προφανώς και οχι καθώς τα ξέρεις καλύτερα απο μένα ολα αυτα που γράφω απλά τώρα ειναι της μονάδας να κράζουν τα εμβόλια (άλλη στηγμη θα ειναι κατι άλλο)

και το ποιο σημαντικό κάνοντας το εμβόλιο πραττεις για το γενικο καλό οχι μονο για τον εαυτό σου (κυρίως για το γενικό καλό το κάνεις) αλλά καθώς ελληνες ειναι παρτακιδες κατι τετοιο δεν το χαμπαριαζουν

Το ντεπονάκι γράφει και τι έχει μέσα. Το πειραματικό εμβολιάκι τι περιέχει μέσα;;; Το λένε; Το γράφουν πουθενά; Όχι βέβαια. Δεν τους συμφέρει. 

  • Haha 3

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, evris2013 said:

Το ντεπονάκι γράφει και τι έχει μέσα. Το πειραματικό εμβολιάκι τι περιέχει μέσα;;; Το λένε; Το γράφουν πουθενά; Όχι βέβαια. Δεν τους συμφέρει. 

Το "πειραματικό" δεν ξέρω, αλλά όλα τα εμβόλια που κυκλοφορούν στην χώρα μας είναι εγκεκριμένα και τα συστατικά τους δημοσιευμένα. Ξαναλέω δε ότι σε κάθε παρτίδα που στέλνουν περιέχεται φύλλο με οδηγίες και παρενέργειες. Με το να το λες συνέχεια δεν το κάνεις και ακριβές.

 

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Το ντεπονάκι γράφει και τι έχει μέσα. Το πειραματικό εμβολιάκι τι περιέχει μέσα;;; Το λένε; Το γράφουν πουθενά; Όχι βέβαια. Δεν τους συμφέρει. 

Μια χαρα το γραφουν. Ψαξε και θα βρεις.... τα αλλα ξερεις να τα ψαχνεις, αυτα οχι ε; 

  • Like 4
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντως οι αντιεμβολιαστες δεν εμφανιστηκαν "σημερα", εδω και χρονια υπαρχει μια θεση, πολλων νεων γονιων που δεν κανουν στα παιδια τους εμβολια. Απλως τωρα ολο αυτο εκτοξευτηκε.

 

Απο εκει και περα οποιος θελει το κανει οποιος θελει ας κανει τα κουμαντα του. Προφανως σε καποια ατομα ισως φερει καποιες παρενεργειες, αλλα μπορει και οχι. Εγω εκανα τον Μαιο το astra και δεν ειχα τιποτα, ουτε πυρετους, ουτε δεκατα, ουτε πονους. Αλλοι βαρουσαν αναρρωτικες.

 

Τωρα για να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους, που λενε για θρομβωσεις. Χωρις να ειμαι ειδικος, ουτε καν γνωστης, δεν νομιζω πως απο μονο του το εμβολιο θα δημιουργησει σε καποιον θρομβωση, αν δεν εχεις θρομβοφιλια (ειτε ταση, ειτε προδιαθεση).

 

Και να το καλαμπουρισουμε, εχουμε παει και σε παρταρες στην Αγγλια που ανοιγαμε μυτες και στομα, σε οτι μας εδιναν!  😂

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, evris2013 said:

Τα φάρμακα τις γράφουν μέσα στο κουτί τις παρενέργειες. Στα εμβόλια που τις γράφουν; Ούτε μια ενημέρωση δεν σε δίνουν για τις παρενέργειες. Αν σου έδιναν, ούτε ένας δεν θα το έκανε το εμβόλιο. 

 

21 hours ago, evris2013 said:

Ναι, μόνο που δεν στα δίνουν. Αλλά και να ρωτήσεις σιγά μη σου πουν. 

 

6 hours ago, evris2013 said:

Το ντεπονάκι γράφει και τι έχει μέσα. Το πειραματικό εμβολιάκι τι περιέχει μέσα;;; Το λένε; Το γράφουν πουθενά; Όχι βέβαια. Δεν τους συμφέρει. 

Εδώ είσαι https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_el.pdf

Θες και για τα άλλα εκτός της Pfizer; Ή τώρα που τα βρήκες θα τα βγάλεις άχρηστα;

  • Like 2

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, egodemis said:

Φυσικά και είναι άχρηστα διότι λείπει ο θάνατος στις παρενέργειες! Κι ας προσπαθούν να το κρύψουν. Ακόμα και στις άγνωστες παρενέργειες στη σελίδα 31, δεν τον περιγράφουν. Ούτε τις μακροχρόνιες παρενέργειες λένε! Υπομονή σε 2-3 χρόνια να δεις και τις υπόλοιπες παρενέργειες. 

Υ.Γ. Όπου άγνωστες (μη γνωστές το γράφουν), γι αυτούς γνωστές είναι! Συν ότι θα είναι και μόνιμες οι βλάβες και όχι προσωρινές οι άγνωστες κατ' αυτούς. 

(Μακάρι να διαψευστώ γιατί δεν θέλω να πάθει κανείς τίποτα...)

 

Edited by evris2013
  • Haha 3

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

για τους εμβολιασμένους που κολλάνε τους ανεμβολίαστους θα μιλήσουμε; δηλαδή να κάνω το εμβόλιο αλλά και να κολλάω και να αρρωσταίνω και μάσκα να φοράω και ότι έκανα και πριν τελος πάντων. αλλά ίσως να το περάσω πιο ελαφρά. Ή και ίσως να νοσηλευτώ, ή και να ψοφήσω μια στις τόσες. Και δε κάθομαι όπως είμαι, μικρότερο το βλέπω το ρίσκο. Όταν μάθουμε όλοι τι μας γίνεται, πεθαίνουμε δε πεθαίνουμε, θα χρειαστεί 3η, 4η, 5η, 1000στη δόση,  το ξανασυζητάμε για εμβόλιο 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

Η ημιμαθεια δυστυχως ειναι οτι χειροτερο. Ξερουν ολοι απο το google δυστυχως...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Φυσικά και είναι άχρηστα διότι λείπει ο θάνατος στις παρενέργειες! Κι ας προσπαθούν να το κρύψουν. Ακόμα και στις άγνωστες παρενέργειες στη σελίδα 31, δεν τον περιγράφουν. Ούτε τις μακροχρόνιες παρενέργειες λένε! Υπομονή σε 2-3 χρόνια να δεις και τις υπόλοιπες παρενέργειες. 

Υ.Γ. Όπου άγνωστες (μη γνωστές το γράφουν), γι αυτούς γνωστές είναι! Συν ότι θα είναι και μόνιμες οι βλάβες και όχι προσωρινές οι άγνωστες κατ' αυτούς. 

(Μακάρι να διαψευστώ γιατί δεν θέλω να πάθει κανείς τίποτα...)

 

Αναμενόμενο... (το έκανα quote με το χέρι γιατί ήταν quote στο άσχετο)

23 minutes ago, gsir said:

για τους εμβολιασμένους που κολλάνε τους ανεμβολίαστους θα μιλήσουμε; δηλαδή να κάνω το εμβόλιο αλλά και να κολλάω και να αρρωσταίνω και μάσκα να φοράω και ότι έκανα και πριν τελος πάντων. αλλά ίσως να το περάσω πιο ελαφρά. Ή και ίσως να νοσηλευτώ, ή και να ψοφήσω μια στις τόσες. Και δε κάθομαι όπως είμαι, μικρότερο το βλέπω το ρίσκο. Όταν μάθουμε όλοι τι μας γίνεται, πεθαίνουμε δε πεθαίνουμε, θα χρειαστεί 3η, 4η, 5η, 1000στη δόση,  το ξανασυζητάμε για εμβόλιο 

Γιατί να μην μιλήσουμε; Τα ποσοστά που κάνουν όλα όσα αναφέρεις είναι τραγικά μικρότερα στους εμβολιασμένους.

Με την λογική αυτή να καταργήσουμε τις ζώνες ασφαλείας γιατί πεθαίνουν και αυτοί που τις φοράνε στα ατυχήματα. Ή να καπνίζουμε όλοι γιατί σπάνια αναπτύσσουν καρκίνο του πνεύμονα και αυτοί που δεν καπνίζουν. 🙄

  • Like 2

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, gsir said:

για τους εμβολιασμένους που κολλάνε τους ανεμβολίαστους θα μιλήσουμε; δηλαδή να κάνω το εμβόλιο αλλά και να κολλάω και να αρρωσταίνω και μάσκα να φοράω και ότι έκανα και πριν τελος πάντων. αλλά ίσως να το περάσω πιο ελαφρά. Ή και ίσως να νοσηλευτώ, ή και να ψοφήσω μια στις τόσες. Και δε κάθομαι όπως είμαι, μικρότερο το βλέπω το ρίσκο. Όταν μάθουμε όλοι τι μας γίνεται, πεθαίνουμε δε πεθαίνουμε, θα χρειαστεί 3η, 4η, 5η, 1000στη δόση,  το ξανασυζητάμε για εμβόλιο 

Το κάνεις για να έχεις πρόσβαση παντού... 😉 Έτσι μας κατάντησαν. Να σκοτωνώμαστε μεταξύ μας για το αν θα εμβολιαστούμαι ή όχι. Διέρρει και βασίλευε! Να βάζουμε ταμπέλες ο ένας στον άλλον "αρνητής" κλπ.... ☹️ 

@aimilios Τι νομιζεις ότι είναι το κάπνισμα; Αφαιρεί μέρες ίσως και μήνες από τη ζωή σου. Ανάλογα το πόσο πολύ καπνίζεις. Γενικά ο κόσμος βγάζει μόνος του τα ματάκια του πες, στο εμβόλιο θα κολλήσουν; ☹️ Αλλά δυστυχώς όταν το παίρνουμε χαμπάρι τι συμβαίνει, είναι πολύ αργά τις περισσότερες φορές! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gsir said:

για τους εμβολιασμένους που κολλάνε τους ανεμβολίαστους θα μιλήσουμε; δηλαδή να κάνω το εμβόλιο αλλά και να κολλάω και να αρρωσταίνω και μάσκα να φοράω και ότι έκανα και πριν τελος πάντων. αλλά ίσως να το περάσω πιο ελαφρά. Ή και ίσως να νοσηλευτώ, ή και να ψοφήσω μια στις τόσες. Και δε κάθομαι όπως είμαι, μικρότερο το βλέπω το ρίσκο. Όταν μάθουμε όλοι τι μας γίνεται, πεθαίνουμε δε πεθαίνουμε, θα χρειαστεί 3η, 4η, 5η, 1000στη δόση,  το ξανασυζητάμε για εμβόλιο 

Αντε άλλο ένα καταπληκτικό επιχείρημα. 

Λοιπόν άκου.

Ποιός σας είπε όλους εσας ότι ένας εμβολιασμένος (όχι μόνο για covid αλλά και ότι άλλο) δεν μεταδίδει δυνητικά ; 

Το εμβόλιο δε το κάνεις για να μη κολάς τον άλλο. Το κάνεις για να μην  αρρωστήσεις άσχημα και ΔΥΝΗΤΙΚΑ μπας και δημιουργήσεις τοιχος ανοσίας. 

Για αυτό και λέμε (στη περίπτωση του COVID) ότι τα μέτρα distancing (μασκούλα κλπ) δεν σταματάνε. 

Επίσης , το θέμα με τη τρίτη δόση, ψάξε περί booster shots. 

Edited by aroutis
  • Like 1
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εμβολιο κανεις για να μην κολλησεις εσυ ή να το περασεις πιο ελαφρια. Δεν ειπε κανεις οτι το κανουμε για να μην κολλησουμε τους αλλους, αλλα οσο περισσοτεροι εμβολιασμενοι, τοσο μικραινει το ποσοστο της ενδεχομενης νοσησης.

 

Παντως δεν μπορω να καταλαβω αυτο το κινημα αντιεμβολιαστων... δεν θες να το κανεις ανθρωπε μου; οκ μην το κανεις, δε χρειαζεται να φτιαχνεις ομαδες και προσηλυτιζεις κοσμο. Βεβαια ειναι οι ιδιοι που ελεγαν/λενε οτι η μασκα τους φιμωνει το στομα και την ελευθερια λογου. Λες και καθε μερα ειναι στον “αγωνα” για την ταξικη επανασταση.

  • Like 1

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, evris2013 said:

Το ντεπονάκι γράφει και τι έχει μέσα. Το πειραματικό εμβολιάκι τι περιέχει μέσα;;; Το λένε; Το γράφουν πουθενά; Όχι βέβαια. Δεν τους συμφέρει. 

κανονικότατα έχει το φίλο μαζί τους (μπορείς να το ζητήσεις) καπου το εχω και εγω εδω που τα λεμε απο το phizer
edit: με προλαβαν ανεβασαν pdf

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, manolog3 said:

 

Παντως δεν μπορω να καταλαβω αυτο το κινημα αντιεμβολιαστων... δεν θες να το κανεις ανθρωπε μου; οκ μην το κανεις, δε χρειαζεται να φτιαχνεις ομαδες και προσηλυτιζεις κοσμο. Βεβαια ειναι οι ιδιοι που ελεγαν/λενε οτι η μασκα τους φιμωνει το στομα και την ελευθερια λογου. Λες και καθε μερα ειναι στον “αγωνα” για την ταξικη επανασταση.

το θεμα τους ειναι δεν ειναι οτι δεν θελουν να κανουν το θεμα τους ειναι οτι δεν δεχονται της συνεπειες της επιλογής τους 

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σταγόνες επιστήμης είναι αρκετές για να απολυμάνουν ένα ολόκληρο βαρέλι άγνοιας και προκατάληψης.
Hendrik Willem van Loon, 1882-1944, Αμερικανο-Ολλανδός ιστορικός
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ανθρωπος να μη φοβαται.Οταν λοιπον ξυπνας ενα πρωι σπιτι σου και λες παω να τσιμπηθω να βαλω μια ξενη ουσια στο αιμα μου αυτο προκαλει Φοβο,αμφιβολια.Ολοι οι ανθρωποι λοιπον τι κανουν Φοβουνται.Τα υπολοιπα ειναι περιττα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι να πιουν οτι ξενη και νοθευμενη ουσια του σερβιρουν στα μπαρ φοβος δεν υπαρχει κανενας...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτος που καπνιζει ενα πακετο τσιγαρα/ατμιζει υγρα, χαιρεται που τρωει ολα τα ζωτικα οργανα ενος ζωου, πινει αλκοολ αγνωστης προελευσης, παιρνει depon/panadol/comtrex επειδη εχει "δεκατα"/πονοκεφαλο κλπ, που βαζει εν ετει 2021 οδοντοκρεμα σε καψιμο δερματος, που τρεχει με 140-150-200χλμ/ωρα κ.α.

φοβαται το εμβολιο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαινουν τιποτα αυτα τα επιχειρηματα .Κανεις δεν κανει τιποτε απο τα παραπανω που λετε.Ενας πολιτης οταν παει να πιει ενα ποτο δεν φταιει αυτος που το μαγαζι δεν ελεγχεται και του βαζει νοθευμενο.

Επισης οτι πινει παναντολ γιατι πονα το κεφαλι του εαν στη ζωη δεν εμαθε με φυσικες τεχνικες να βοηθα να περνα ο πονοκεφαλος παλι αλλοι φταινε γιαυτο.

Τα παντα γινονται για το χρημα.

 

Ουτε τα μπαρ ελεγχονται για νοθειες ,ουτε οι φαρμακοποιοι , οι γιατροι λενε στους πελατες πως με το αναλογο μασαζ περνα ο πονοκεφαλος .Παρτε ενα κουβα χαπια να γινετε καλα.

 

Οσο για τα εμβολια εχει ξεσπασει πολεμος ιδιωτων , βιομηχανιων και ιδιωτες γιατροι οι οποιοι θελουν να αναλαβουν τα οικονομικα ηνια σε πολλους τομεις.Ενα πανεξυπνο δικτυο που χρυσοπληρωνεται και χρυσοπληρωνει τους παντες,  με πελατες τους πολιτες των χωρων.

Το τι απωλειες η παρενεργειες η θανατοι  θα υπαρξουν ουτε που τους νοιαζει.Με πανεξυπνη τακτικη πουλωντας ηθος, ασφαλεια για τον πολιτη (Ελα να σε σωσω)

Αντε να πεις τωρα οτι αυριο το πρωι στις βιομηχανιες που θησαυριζουν απο τις μασκες τα γαντια τα αντισιπτικα τα εμβολια να τους πεις κορονοιος τελος σταματηστε να παραγεται....Θα γινει μακελειο...

Η μπιζνα του αιωνα λεμε...

Πως πλουτιζουν ολοι αυτοι ? Φυσικα απο την εσκεμμενη αμαθεια του πολιτη να μην ερευνα τιποτα  να ειναι υποχρεωτικα σε κατασταση προβατου κσι  μονο δηθεν να εμπιστευεται τους επιστημονες .

 

 

Edited by s_wind
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγουν τα "στοματα" απο γιατρους που βγηκαν σε αναστολη .

Υπερ-αυξηση αφνιδιων Θανατων  τρομερες παρενεργειες ολα μετα τη χρηση εμβολιων Δειτε το χθεσινο φρεσκο βιντεο με ενα καρδιολογο ενα μοριακο γενετιστη κτλ.--->>>     https://youtu.be/40WdVMpYygc

 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να μαθετε τι ισχυει για τα εμβολια δειτε τι συμβαινει σε πολιτισμενες χωρες του κοσμου, σε Νορβγηγια πχ, Δανια, Φινλανδια κλπ και αφηστε τι λενε οι Ελληνες τσαρλατανοι.

 

 

Επισης παντα πιστευουμε οτι μας συμφερει.

Αν μας πουν πεθανε απο κοβιντ δεν το πιστευουμε. 

Αν μας πουν απο το εμβολιο εννοειται.

Ανοιξτε τα ματια σας και ακολουθηστε τι κανουν σε πολιτισμενες χωρες και οχι τι λενε εδω τα κομματοσκυλα.

 

Εδω η επιστημη μεταφραζεται παντα σε συνδιασμο με την πολιτικη ταυτοτητα, το τι λεει η θρησκεια και διαστρεβλωνεται απο την ημιμαθεια και την ευκολοπιστια που μας χαρακτηριζει ως λαος.

Οτι πει ο γουγλης ρε παιδια.

 

Σιγουρα υπαρχει υπερβολη και οικονομικη εκμεταλλευση γυρω απο ολη αυτην την ιστορια.

 

Και το μονο σιγουρο στη χωρα του καλοπερασακια που ψαχνει με καθε τροπο να χωθει στο δημοσιο, να φοροδιαφυγει με δικαιολογια ολοι το κανουν, να καθεται και να τον πληρωνουν, να ριχνει την ευθυνη στον αλλο για οτι λαθος κανει η διαχειριση ενος τετοιου θεματος θα ηταν τραγικη.

Edited by GMF80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, s_wind said:

Δεν σημαινουν τιποτα αυτα τα επιχειρηματα .Κανεις δεν κανει τιποτε απο τα παραπανω που λετε.Ενας πολιτης οταν παει να πιει ενα ποτο δεν φταιει αυτος που το μαγαζι δεν ελεγχεται και του βαζει νοθευμενο.

Επισης οτι πινει παναντολ γιατι πονα το κεφαλι του εαν στη ζωη δεν εμαθε με φυσικες τεχνικες να βοηθα να περνα ο πονοκεφαλος παλι αλλοι φταινε γιαυτο.

Τα παντα γινονται για το χρημα.

 

Ουτε τα μπαρ ελεγχονται για νοθειες ,ουτε οι φαρμακοποιοι , οι γιατροι λενε στους πελατες πως με το αναλογο μασαζ περνα ο πονοκεφαλος .Παρτε ενα κουβα χαπια να γινετε καλα.

 

Οσο για τα εμβολια εχει ξεσπασει πολεμος ιδιωτων , βιομηχανιων και ιδιωτες γιατροι οι οποιοι θελουν να αναλαβουν τα οικονομικα ηνια σε πολλους τομεις.Ενα πανεξυπνο δικτυο που χρυσοπληρωνεται και χρυσοπληρωνει τους παντες,  με πελατες τους πολιτες των χωρων.

Το τι απωλειες η παρενεργειες η θανατοι  θα υπαρξουν ουτε που τους νοιαζει.Με πανεξυπνη τακτικη πουλωντας ηθος, ασφαλεια για τον πολιτη (Ελα να σε σωσω)

Αντε να πεις τωρα οτι αυριο το πρωι στις βιομηχανιες που θησαυριζουν απο τις μασκες τα γαντια τα αντισιπτικα τα εμβολια να τους πεις κορονοιος τελος σταματηστε να παραγεται....Θα γινει μακελειο...

Η μπιζνα του αιωνα λεμε...

Πως πλουτιζουν ολοι αυτοι ? Φυσικα απο την εσκεμμενη αμαθεια του πολιτη να μην ερευνα τιποτα  να ειναι υποχρεωτικα σε κατασταση προβατου κσι  μονο δηθεν να εμπιστευεται τους επιστημονες .

 

 

Αυτή ειναι η μία πλευρά του νομίσματος. Αλλά αν το πάρεις διαφορετικά :

Ενας πολίτης όταν πάει για να πιεί ένα ποτό , οφείλει να ξέρει που πηγαίνει και όχι να πηγαίνει αερα πατέρα , και πολλοί πάνε όπου έχει το φθηνότερο και φυσικά πίνουν ξύδια. Εκει φυσικά κανένας φόβος. 

Οταν πίνει ο άλλος τις αντιβιώσεις γιατί έτσι "εμαθε" και δεν έχει ιδέα τι κάνει στο ανοσιοποιητικό του (και γιατί δε πρέπει να παίρνει αντιβίωση κυριολεκτικά για ψίλου πήδημα) , να μη το πάω στο γιατί πρέπει ακόμα και για μια κρέμα για το δέρμα να διαβάζει το χαρτάκι του παρασκευάσματος; Κανένας φόβος. 

Γενικότερα, ειναι ευθυνη ΜΑΣ το να ενημερωνόμαστε , άσχετα το τι γίνεται σε επίπεδο συμφερόντων. Εκτός αν θέλουμε να ειμαστε πρόβατα. Προσωπικά δεν γουστάρω. 

4 hours ago, s_wind said:

Ανοιγουν τα "στοματα" απο γιατρους που βγηκαν σε αναστολη .

Υπερ-αυξηση αφνιδιων Θανατων  τρομερες παρενεργειες ολα μετα τη χρηση εμβολιων Δειτε το χθεσινο φρεσκο βιντεο με ενα καρδιολογο ενα μοριακο γενετιστη κτλ.--->>>     https://youtu.be/40WdVMpYygc

 

 

Συγνώμη, αλλά επρεπε να βγει σε αναστολή πρώτα για να τα πει;

Εντάξει επετρεψε μου να αμφιβάλλω. 

  • Like 1
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, s_wind said:

Δεν υπαρχει ανθρωπος να μη φοβαται.Οταν λοιπον ξυπνας ενα πρωι σπιτι σου και λες παω να τσιμπηθω να βαλω μια ξενη ουσια στο αιμα μου αυτο προκαλει Φοβο,αμφιβολια.Ολοι οι ανθρωποι λοιπον τι κανουν Φοβουνται.Τα υπολοιπα ειναι περιττα.

Φοβάται αυτός που δεν καταλαβαίνει ή δεν μπορεί να πάρει αποφάσεις για τη ζωή του.

Ο νορμάλ σκεπτόμενος άνθρωπος βάζει κάτω τα συν και πλην που υπάρχουν για τα πάντα στη ζωή και αποφασίζει.

Έτσι λοιπόν εγώ και πολλοί άλλοι αποφασίσαμε να συνεχίσουμε τη ζωή μας με το εμβόλιο. Και επιστρέψαμε στην καθημερινότητα, χωρίς τεστ, μπορούμε να πηγαίνουμε για φαγητό, για ταξίδια, για ποτά και να συνεχίσουμε τη ζωή μας.

Φοβισμένα άτομα σαν εσένα μπορείτε να συνεχίσετε με την αμφιβολία και να ψάχνεστε να βρείτε συνομωσίες πίσω από το καθετί,.ενώ ταυτόχρονα να ζεις μια μίζερη ζωή.

  • Like 1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, junglist said:

Φοβάται αυτός που δεν καταλαβαίνει ή δεν μπορεί να πάρει αποφάσεις για τη ζωή του.

Ο νορμάλ σκεπτόμενος άνθρωπος βάζει κάτω τα συν και πλην που υπάρχουν για τα πάντα στη ζωή και αποφασίζει.

Έτσι λοιπόν εγώ και πολλοί άλλοι αποφασίσαμε να συνεχίσουμε τη ζωή μας με το εμβόλιο. Και επιστρέψαμε στην καθημερινότητα, χωρίς τεστ, μπορούμε να πηγαίνουμε για φαγητό, για ταξίδια, για ποτά και να συνεχίσουμε τη ζωή μας.

Φοβισμένα άτομα σαν εσένα μπορείτε να συνεχίσετε με την αμφιβολία και να ψάχνεστε να βρείτε συνομωσίες πίσω από το καθετί,.ενώ ταυτόχρονα να ζεις μια μίζερη ζωή.

Επέτρεψε με να σου πω ότι εδώ έχεις λάθος στο τι πρεπει να κάνεις και τι όχι σχετικά μετά το εμβόλιο .πρεπει να κάνεις ότι έκανες και πριν το εμβόλιο.και στο λέω εγώ που είμαι εμβολιασμενος και εγώ και η γυναίκα μου.και νόσησε η γυναίκα μου και με ερωτηματικο εγώ.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...