Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, bill33 said:

Το εμβόλιο δεν σε κάνει άτρωτο.Βοηθάει τον οργανισμό να  καταπολεμήσει πιο γρηγορα και αποτελεσματικά το ιό.

Το γνωρίζω και το διαπίστωσα από πρώτο χέρι.το λέω για κάποιους δεν αναφερομαι εδώ μέσα που το έκαναν και νόμιζαν ότι όλα θα είναι διαφορετικά.

Edited by spy14
  • Like 1

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, spy14 said:

Το γνωρίζω και το διαπίστωσα από πρώτο χέρι.το λέω για κάποιους δεν αναφερομαι εδώ μέσα που το έκαναν και νόμιζαν ότι όλα θα είναι διαφορετικά.

Eλπίζω η σύζυγος να είναι οκ τώρα.

Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πολλοί έχουν πολύ σοβαρά κουσούρια μετά απο την νόσηση.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, junglist said:

Λες και ακούω παππού 80 ετών.

Καλά σου λένε οι άλλοι. Συγκρίνεις την επιστήμη του 2021 με αυτά που ίσχυαν πριν 50 χρόνια;

Με την ίδια λογική γιατί οι υπολογιστές τρέχουν τόσο γρήγορα; Παλιά δεν ήταν τόσο γρήγοροι. Άρα κάτι μας κρύβουν. Συνωμοσία να μας πουλήσουν τσιπακια για.pc που περιέχουν το 666??

https://vaccination-info.eu/el/stoiheia-shetika-me-ta-embolia/i-egkrisi-ton-embolion-stin-eyropaiki-enosi

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2021 at 2:21 ΠΜ, evris2013 said:

Ναι και πότε πρόλαβαν και που πειραματίστηκαν τα εμβόλια μέσα σε 10 μήνες; Πιο εμβόλιο ήταν ποτέ μέσα σε 10 μήνες έτοιμο για χρήση στον κόσμο; Κάποια πράγματα από μόνα τους δεν στέκουν. Όπως και τα μέτρα που παίρνουν. Δεν χρειάζεται, σε ορισμένες περιπτώσεις, να είσαι ειδικός για να καταλάβεις τι συμβαίνει! Ποιό τοίχος ανοσίας χτίστηκε με τα εμβόλια, όταν έχουμε περισσότερα κρούσματα τώρα από πριν τα εμβόλια; Και μάλιστα μέσα στη κάψα του καλοκαιριού...

Καλό το ερώτημά...

Φίλτατε αυτή την φορά τα πειραματόζωα είναι οι ίδιοι οι άνθρωποι.

Ούτε ποντίκια ούτε πίθηκοι ούτε κι εγώ δε ξέρω τι.

Και φυσικά η ιατρική δεν είναι οπως πριν πολλά χρόνια,όμως το εκάστοτε εμβόλιο δεν παράγεται σε μόλις 10 μήνες,αλλά περνάει αρκετές αναλύσεις και βελτιώσεις πού απαιτούν χρόνια.άλλωστε φαίνεται η αποδοτικότητα τους...νοσούν και νοσηλεύονται κανονικότατα και οι εμβολιασμενοι,οπως επίσης και μερικοί καταλήγουν,οπως και οι ανεμβολίαστοι.

Επίσης η όλη αυτή εκβιαστική περίοδο πού περνάμε,μάλλον ερωτήματά θα πρέπει να θέτει.

Γιατί προστασία αγέλης δεν πρόκειται να δούμε τουλάχιστον από τα τωρινά εμβόλια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ταξιδιωτης22 said:

Καλό το ερώτημά...

Φίλτατε αυτή την φορά τα πειραματόζωα είναι οι ίδιοι οι άνθρωποι.

Ούτε ποντίκια ούτε πίθηκοι ούτε κι εγώ δε ξέρω τι.

Και φυσικά η ιατρική δεν είναι οπως πριν πολλά χρόνια,όμως το εκάστοτε εμβόλιο δεν παράγεται σε μόλις 10 μήνες,αλλά περνάει αρκετές αναλύσεις και βελτιώσεις πού απαιτούν χρόνια.άλλωστε φαίνεται η αποδοτικότητα τους...νοσούν και νοσηλεύονται κανονικότατα και οι εμβολιασμενοι,οπως επίσης και μερικοί καταλήγουν,οπως και οι ανεμβολίαστοι.

Επίσης η όλη αυτή εκβιαστική περίοδο πού περνάμε,μάλλον ερωτήματά θα πρέπει να θέτει.

Γιατί προστασία αγέλης δεν πρόκειται να δούμε τουλάχιστον από τα τωρινά εμβόλια.

Ακριβώς έτσι είναι. Σε 10 μήνες εμβόλια δεν βγαίνουν ότι και τεχνολογία να έχεις. Δυστυχώς την τεχνολογία τη χρησιμοποιούν για να τρομοκρατήσουν τον κόσμο. Νοσούν και πεθαίνουν και οι εμβολιασμένοι. Το τοίχος ανοσίας δεν το είδαμε και ούτε πρόκειται να το δούμε. Κι αφού εμβολιάστηκε το 60% όπως λένε αυτοί, τότε γιατί έχουμε περισσότερα κρούσματα από πριν κυκλοφορήσουν τα εμβόλια; Θέλει να είσαι ειδικός για να το καταλάβει κανείς αυτό; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bill33 said:

Βάλε και: https://op.europa.eu/webpub/com/factsheets/how-are-vaccines-developed/el/

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/how-are-vaccines-developed-authorised-and-put-market_el

11 minutes ago, evris2013 said:

Ακριβώς έτσι είναι. Σε 10 μήνες εμβόλια δεν βγαίνουν ότι και τεχνολογία να έχεις. Δυστυχώς την τεχνολογία τη χρησιμοποιούν για να τρομοκρατήσουν τον κόσμο. Νοσούν και πεθαίνουν και οι εμβολιασμένοι. Το τοίχος ανοσίας δεν το είδαμε και ούτε πρόκειται να το δούμε. Κι αφού εμβολιάστηκε το 60% όπως λένε αυτοί, τότε γιατί έχουμε περισσότερα κρούσματα από πριν κυκλοφορήσουν τα εμβόλια; Θέλει να είσαι ειδικός για να το καταλάβει κανείς αυτό; 

Μια χαρά βγαίνουν όταν υπάρχει η τεχνολογία και καταργούνται τα γραφειοκρατικά. Νοσούν και πεθαίνουν οι εμβολιασμένοι γιατί κανένα εμβόλιο δεν καλύπτει 100%. Μάλιστα, αν εμβολιαστούν όλοι, το 100% δηλαδή, όλοι όσοι νοσούν και πεθαίνουν θα είναι εμβολιασμένοι. Θαύμα ε; Περισσότερα κρούσματα έχουμε γιατί υπάρχει μια μετάλαξη Δέλτα που διαδίδεται απίστευτα πιο γρήγορα και, ναι, πρέπει να είσαι ειδικός ή έστω να ακούς τους ειδικούς για να τα ξέρεις αυτά.

Edited by aimilios
  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι ιοί έχουν μεταλλάξεις νομοτελειακά. Το ότι μεταδίδονται πιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι είναι και πιο επικίνδυνες. Επίσης αν ήταν έτσι θα έβρισκαν και για τον καρκίνο θεραπεία ή εμβόλιο όπως και για άλλες αρρώστιες που δεν γιατρεύονται χρόνια τώρα. 

Κι εγώ ειδικούς ακούω, αλλά όχι των γνωστών ΜΜΕ!!! 😉 Πότε σε είπαν αλήθεια για να σε πούνε και τώρα; Όσο είδες την ανάπτυξη θα δεις και το τείχος ανοσίας! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, evris2013 said:

Όλοι οι ιοί έχουν μεταλλάξεις νομοτελειακά. Το ότι μεταδίδονται πιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι είναι και πιο επικίνδυνες. Επίσης αν ήταν έτσι θα έβρισκαν και για τον καρκίνο θεραπεία ή εμβόλιο όπως και για άλλες αρρώστιες που δεν γιατρεύονται χρόνια τώρα. 

Κι εγώ ειδικούς ακούω, αλλά όχι των γνωστών ΜΜΕ!!! 😉

Η ερώτηση ήταν πολύ συγκεκριμένη και εγώ σε αυτή απάντησα:

30 minutes ago, evris2013 said:

Κι αφού εμβολιάστηκε το 60% όπως λένε αυτοί, τότε γιατί έχουμε περισσότερα κρούσματα από πριν κυκλοφορήσουν τα εμβόλια; Θέλει να είσαι ειδικός για να το καταλάβει κανείς αυτό; 

Το ξαναγράφω λοιπόν: έχουμε «περισσότερα κρούσματα από πριν κυκλοφορήσουν τα εμβόλια» λόγω μεταδοτικότερης μετάλλαξης. Το εμβόλιο για τον καρκίνο και την σύγκριση με ιούς προτιμώ να το αφήσω ασχολίαστο. Για πες που βρίσκεις τους δικούς σου ειδικούς και ένα παράδειγμα αυτών;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, evris2013 said:

Όλοι οι ιοί έχουν μεταλλάξεις νομοτελειακά. Το ότι μεταδίδονται πιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι είναι και πιο επικίνδυνες. Επίσης αν ήταν έτσι θα έβρισκαν και για τον καρκίνο θεραπεία ή εμβόλιο όπως και για άλλες αρρώστιες που δεν γιατρεύονται χρόνια τώρα. 

Κι εγώ ειδικούς ακούω, αλλά όχι των γνωστών ΜΜΕ!!! 😉 Πότε σε είπαν αλήθεια για να σε πούνε και τώρα; Όσο είδες την ανάπτυξη θα δεις και το τείχος ανοσίας! 

Εάν έτσι νομίζεις, τότε έχεις παραπλανηθεί πιο πολύ από εμάς τους "συστημικούς".
Έλεγξε πόσοι από τους "ειδικούς" που ακούς έχουν κάνει εμβόλιο αλλά ζητάνε από τους άλλους να το παίζουν δύσκολοι... Αλλά και από αυτούς που δεν έχουν κάνει, δες πόσοι αλλάζουν τροπάριο μόλις μπουν στο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evris2013 said:

Όλοι οι ιοί έχουν μεταλλάξεις νομοτελειακά. Το ότι μεταδίδονται πιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι είναι και πιο επικίνδυνες. Επίσης αν ήταν έτσι θα έβρισκαν και για τον καρκίνο θεραπεία ή εμβόλιο όπως και για άλλες αρρώστιες που δεν γιατρεύονται χρόνια τώρα. 

Κι εγώ ειδικούς ακούω, αλλά όχι των γνωστών ΜΜΕ!!! 😉 Πότε σε είπαν αλήθεια για να σε πούνε και τώρα; Όσο είδες την ανάπτυξη θα δεις και το τείχος ανοσίας! 

Ποσα τεστ γίνονται κάθε μερα τωρα και πόσα πέρυσι;Πόσοι εμβολιασμένοι πεθαίνουν και πόσοι ανεμβολιαστοι;Το έχεις ψαξει καθόλου ή απλα αναπαράγεις τις ίδιες βλακείες που ακους απο τα μην γνωστά ΜΜΕ?

Αντε γιατί αλλο να λέμε βλακείες  για τα κινητά και αλλο για την ζωή μας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, τοίχος ανοσίας θα δούμε είτε με τον ένα (εμβολιασμό) είτε με τον άλλο (νόσηση) τρόπο. Εκτός πάντα αν το γόνιμο έδαφος που προσφέρουν οι νοσούντες ανεμβολίαστοι βγάλει καμία σπέσιαλ καινούργια μετάλλαξη... 🙄

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ολο αυτο δεν εχει σωστο η λαθος.

Το μεγαλυτερο λαθος ηταν τα  lockdown. Αυτο το θεωρω χειροτερο απο τον υποχρεωτικο εμβολιασμο.

Απο εκει κ περα ειναι λαθος να αναγκαζεις τον αλλο να το κανει αν δεν θελει.

Οπως επισης και απο τη στιγμη που το εκανες να μην σε ξαναβαλουν σε περιορισμους. Θελω να πηγαινω στη δουλεια μου και ας ειμαι απο τους τυχερους που 9 μηνες συνολο των lockdown δεν δουλευα αλλα πληρωνομουν. Δεν μου αρεσει να καθομαι και δυστυχως ακομα κ τωρα ακουω πολλους να ευχονται να μας κλεισουν. Αυτους να κλεισουν μονο. Οποιος δεν θελει να δουλευει ας μεινει ανεργος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη παιρνετε βρε παιδια φαρμακα και εμβολια μακρια απο αυτα να εχετε μια καλη ζωη οσο μπορει βεβαια ο καθενας να τρωτε  ελαχιστα  κρεατα  , να τρωτε πολλα πρασινα ,οσπρια κτλ.και φρουτακια.

Τα φαρμακα και εμβολια κατα την αποψη μου ειναι μονο εαν στην ζωη σας συμβει κατι υπερβολικα σοβαρο οχι για ψιλου πηδημα .

 

  • Haha 2
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bill33 said:

Eλπίζω η σύζυγος να είναι οκ τώρα.

Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι πολλοί έχουν πολύ σοβαρά κουσούρια μετά απο την νόσηση.

Πριν μερικές μέρες νόσησε.ακομα σε καραντίνα είναι.μεχρι στιγμής ευτυχώς πάνε καλά τα πράγματα.

  • Like 2

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Μη παιρνετε βρε παιδια φαρμακα και εμβολια μακρια απο αυτα να εχετε μια καλη ζωη οσο μπορει βεβαια ο καθενας να τρωτε  ελαχιστα  κρεατα  , να τρωτε πολλα πρασινα ,οσπρια κτλ.και φρουτακια.

Τα φαρμακα και εμβολια κατα την αποψη μου ειναι μονο εαν στην ζωη σας συμβει κατι υπερβολικα σοβαρο οχι για ψιλου πηδημα .

 

Ναι, για να ξαναγυρίσουμε στα προσδόκιμα ζωής τίποτα 2 αιώνες πριν που ήταν το μισό... Καταραμένη επιστήμη!

  • Like 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Μη παιρνετε βρε παιδια φαρμακα και εμβολια μακρια απο αυτα να εχετε μια καλη ζωη οσο μπορει βεβαια ο καθενας να τρωτε  ελαχιστα  κρεατα  , να τρωτε πολλα πρασινα ,οσπρια κτλ.και φρουτακια.

Τα φαρμακα και εμβολια κατα την αποψη μου ειναι μονο εαν στην ζωη σας συμβει κατι υπερβολικα σοβαρο οχι για ψιλου πηδημα .

 

Σοβαρή είναι η ιλαρά, η πολιομυελίτιδα, και πολλές άλλες ασθένειες που έχουν σχεδόν εξαλείψει τα εμβόλια.
Σοβαρός είναι και ο SARS-CoV2.
Συμφωνώ ανεπιφύλακτα ότι τα φάρμακα πρέπει να λαμβάνονται με συμβουλή ειδικού και ποτέ για ψύλλου πήδημα.
Θυμίζω ότι τα εμβόλια συμβάλλουν και στην πρόληψη εκτός από την ελαφρύτερη νόσηση (πχ στην περίπτωση COVID-19) και η καθολική σύσταση των ειδικών είναι να τα κάνουμε.

  • Like 2
  • Not helpful/Misleading 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Οταν ο ανθρωπος ζουσε υγιεινα, με οτι του προσεφερε η φυση, χωρις μολυνση του περιβαλλοντος οι μ.ο. ζωης ηταν πολυ χαμηλοι. Γιατι αραγε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, minast said:

Σοβαρή είναι η ιλαρά, η πολιομυελίτιδα, και πολλές άλλες ασθένειες που έχουν σχεδόν εξαλείψει τα εμβόλια.
Σοβαρός είναι και ο SARS-CoV2.
Συμφωνώ ανεπιφύλακτα ότι τα φάρμακα πρέπει να λαμβάνονται με συμβουλή ειδικού και ποτέ για ψύλλου πήδημα.
Θυμίζω ότι τα εμβόλια συμβάλλουν και στην πρόληψη εκτός από την ελαφρύτερη νόσηση (πχ στην περίπτωση COVID-19) και η καθολική σύσταση των ειδικών είναι να τα κάνουμε.

Εγω στα 2 χρονια τωρα που σχεδον κλεινουμε με κοβιτ εχουν νοσησει αρκετοι στον ομιλο που εργαζομαι ολοι το περσσαν σαν κοινο κρυολογημα χωρις τιποτα περιεργα.Δεν μουχει τυχει τιποτα απο τα συμβαντα που περιγραφουν τα ΜΜΕ .Σιγουρα θα υπαρχουν και σοβαροτερα περιστατικα απο τις προσωπικες μου εμπειριες .Ομως εγω απ οτι ειδα με κανει να γερνω στην αποψη οτι δεν χρειαζομαι εμβολιο ειμαι απολυτα υγιης και αν μου τυχει κατι καθομαι σπιτι και αναρρωνω .Στον ειδικο θα παει ενας που για δικους του λογους καθεται σπιτι η εχει σοβαρα προβληματα.Εαν κυκλοφορεις εξω στην κοινωνια και ζεις εντονα την κσθημερινοτητα απορροφας εμπειριες οπως εγω πχ εκει που εργαζομαι 2 χρονια οσοι τον περασαν ηταν σαν κρυολογημα. Αρα δεν χρειαζεται να παω σε ειδικο να παρω φαρμακα η εμβολια κτλ.Τον ειδα λοιπον τον κορονοιο και ξερω πως μολυνει και πως αναρρωνει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aimilios said:

Πάντως, τοίχος ανοσίας θα δούμε είτε με τον ένα (εμβολιασμό) είτε με τον άλλο (νόσηση) τρόπο. Εκτός πάντα αν το γόνιμο έδαφος που προσφέρουν οι νοσούντες ανεμβολίαστοι βγάλει καμία σπέσιαλ καινούργια μετάλλαξη... 🙄

δεν φτιάχνουν οι ανεμβολίαστοι τις μεταλλάξεις αλλά οι εμβολιασμένοι. στους εμβολιασμένους υπάρχει "τοίχος προστασίας" στον ιό και εκεί γίνεται πιο ανθεκτικός. αμέσως να διχάσετε το κόσμο

  • Like 2
  • Not helpful/Misleading 1

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gsir said:

δεν φτιάχνουν οι ανεμβολίαστοι τις μεταλλάξεις αλλά οι εμβολιασμένοι. στους εμβολιασμένους υπάρχει "τοίχος προστασίας" στον ιό και εκεί γίνεται πιο ανθεκτικός. αμέσως να διχάσετε το κόσμο

Αχ, τι άλλο θα διαβάσουν τα ματάκια μου... Και τα διαβάζω συνέχεια...

Οι ιοί δεν είναι βακτήρια να γίνονται ανθεκτικότερα με την χρήση αντιβιοτικών. Οι ιοί κάθε φορά που αναπαράγονται μπορεί να κάνουν μετάλλαξη και ενίοτε πιο επικίνδυνη (και όχι μόνο ως προς την θνησιμότητα αλλά την μεταδοτικότητα - βλ. Δέλτα). Μάντεψε που αναπαράγονται πιο εύκολα... 🙄

  • Like 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gsir said:

δεν φτιάχνουν οι ανεμβολίαστοι τις μεταλλάξεις αλλά οι εμβολιασμένοι. στους εμβολιασμένους υπάρχει "τοίχος προστασίας" στον ιό και εκεί γίνεται πιο ανθεκτικός. αμέσως να διχάσετε το κόσμο

Το λεει ποιος;

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, s_wind said:

Εγω στα 2 χρονια τωρα που σχεδον κλεινουμε με κοβιτ εχουν νοσησει αρκετοι στον ομιλο που εργαζομαι ολοι το περσσαν σαν κοινο κρυολογημα χωρις τιποτα περιεργα.Δεν μουχει τυχει τιποτα απο τα συμβαντα που περιγραφουν τα ΜΜΕ .Σιγουρα θα υπαρχουν και σοβαροτερα περιστατικα απο τις προσωπικες μου εμπειριες .Ομως εγω απ οτι ειδα με κανει να γερνω στην αποψη οτι δεν χρειαζομαι εμβολιο ειμαι απολυτα υγιης και αν μου τυχει κατι καθομαι σπιτι και αναρρωνω .Στον ειδικο θα παει ενας που για δικους του λογους καθεται σπιτι η εχει σοβαρα προβληματα.Εαν κυκλοφορεις εξω στην κοινωνια και ζεις εντονα την κσθημερινοτητα απορροφας εμπειριες οπως εγω πχ εκει που εργαζομαι 2 χρονια οσοι τον περασαν ηταν σαν κρυολογημα. Αρα δεν χρειαζεται να παω σε ειδικο να παρω φαρμακα η εμβολια κτλ.Τον ειδα λοιπον τον κορονοιο και ξερω πως μολυνει και πως αναρρωνει.

Ο καθένας αποφασίζει σύμφωνα με τον μικρόκοσμο του.

Έτσι και εγώ επειδή ξέρω καμία δεκαριά περιπτώσεις από άτομα από διαφορετικές χώρες και ξέρω και περιπτώσεις ατόμων που το πέρασαν ελαφριά, αλλά και άτομα που έπαθαν μόνιμη ζημιά στους πνεύμονες,.δεν στηριζομαι στην άποψη της κυρα Μαρίας από τη γειτονιά μου, ούτε βγαίνω να λέω ότι ξέρω πώς μολύνει ο ιός.

Αυτά τα λένε άτομα που στην τελική, μάλλον δεν ξέρουν τίποτα.

  • Like 1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, s_wind said:

Εγω στα 2 χρονια τωρα που σχεδον κλεινουμε με κοβιτ εχουν νοσησει αρκετοι στον ομιλο που εργαζομαι ολοι το περσσαν σαν κοινο κρυολογημα χωρις τιποτα περιεργα.Δεν μουχει τυχει τιποτα απο τα συμβαντα που περιγραφουν τα ΜΜΕ .Σιγουρα θα υπαρχουν και σοβαροτερα περιστατικα απο τις προσωπικες μου εμπειριες .Ομως εγω απ οτι ειδα με κανει να γερνω στην αποψη οτι δεν χρειαζομαι εμβολιο ειμαι απολυτα υγιης και αν μου τυχει κατι καθομαι σπιτι και αναρρωνω .Στον ειδικο θα παει ενας που για δικους του λογους καθεται σπιτι η εχει σοβαρα προβληματα.Εαν κυκλοφορεις εξω στην κοινωνια και ζεις εντονα την κσθημερινοτητα απορροφας εμπειριες οπως εγω πχ εκει που εργαζομαι 2 χρονια οσοι τον περασαν ηταν σαν κρυολογημα. Αρα δεν χρειαζεται να παω σε ειδικο να παρω φαρμακα η εμβολια κτλ.Τον ειδα λοιπον τον κορονοιο και ξερω πως μολυνει και πως αναρρωνει.

Κάποιοι εχουμε χασει δικούς μας ανθρωπους ,δεν είναι όλος ο κοσμος ο δικός σου περιγυρος. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετο σοβαρο οποιος εχει προβληματα υγειας να παει σε ειδικο.

Ασοβαρο ειναι ενας ανθρωπος απροβληματιστος να παει σε ειδικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...