Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, Fotisapple said:

Ευχαριστω για αυτη την ωραια απάντηση!! Ο μονος λογος που θα το κανω ειναι του πανεπιστημίου και μονο. Για αυτο ελεγα για το Johnson καθως ειναι μονο μια δοση.   

Κανεις δεν γνωριζει πιο προιον εργαστηριου ειναι καλο γιατι απλα ειναι χημεια.Απο αποψη οτι γλυτωνεις το πηγαινε-ελα ναι ενα μονοδοσικο ειναι εξυπηρετηση. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το εμβόλιο θέλει τουλάχιστον 4 χρόνια δοκιμών απ' ότι ξέρω. Εμβόλιο μόλις 10 μηνών το θεωρώ απλά δοκιμαστικό ακόμα. Με λίγα λόγια είμαστε πειραματόζωα! Δεν θα το κάνω με τίποτα εγώ προσωπικά. 

  • Like 4
  • Haha 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, evris2013 said:

Το εμβόλιο θέλει τουλάχιστον 4 χρόνια δοκιμών απ' ότι ξέρω. Εμβόλιο μόλις 10 μηνών το θεωρώ απλά δοκιμαστικό ακόμα. Με λίγα λόγια είμαστε πειραματόζωα! Δεν θα το κάνω με τίποτα εγώ προσωπικά. 

Μωρέ εχεις δικιο ομως εμας μας αναγκαζουν σε 2 Rapid την εβδομαδα. Αυτο ειναι εκβιασμός.  

Link to comment
Share on other sites

Εαν αισθανεσαι οτι εκβιαζεσαι τοτε πρεπει να αποφυγεις την κατασταση αυτη.Μιλα με τους φιλους-ες και βγαλτε συμπερασματα.Να θυμασαι οτι παιζεις με το αιμα σου δεν ειναι κατι απλο και καθημερινο που σε μια λαθος κινηση λες ενταξει δεν τρεχει τιποτα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, s_wind said:

Δεν θα ρωτησεις κανενα για ενα προιον εργαστηριου.Οι γονεις μεγαλωνουν τα παιδια και το πρωτο που μαθαινουμε ειναι να κανουμε υγιεινη ζωη μακρια απο φαρμακα εταιριων . .Εισαι ενα παιδι μικρο σε ηλικια , προφανως υγιεστατο   δυνατο με καθαρο αιμα.Η επιλογη ειναι δικη σου.Εαν ρωτας τι βαζει ο καθενας στις φλεβες του δεν υπαρχει ποτε αντικειμενικη απαντηση.

 

3 hours ago, s_wind said:

Κανεις δεν γνωριζει πιο προιον εργαστηριου ειναι καλο γιατι απλα ειναι χημεια.Απο αποψη οτι γλυτωνεις το πηγαινε-ελα ναι ενα μονοδοσικο ειναι εξυπηρετηση. 

 

48 minutes ago, evris2013 said:

Το εμβόλιο θέλει τουλάχιστον 4 χρόνια δοκιμών απ' ότι ξέρω. Εμβόλιο μόλις 10 μηνών το θεωρώ απλά δοκιμαστικό ακόμα. Με λίγα λόγια είμαστε πειραματόζωα! Δεν θα το κάνω με τίποτα εγώ προσωπικά. 

@s_wind Παρακαλώ συγχώρησέ μου τις σημειολογικές διορθώσεις, αλλά τις κρίνω απαραίτητες, γιατί μικρές λεπτομέρειες κάνουν μεγάλη διαφορά.
Υπάρχουν καταρτισμένοι ειδικοί που γνωρίζουν. Έχουμε μάλιστα πάρα πολλά δεδομένα για να συγκρίνουμε τα εμβόλια, τόσο ποιοτικά όσο και ποσοτικά. Από αυτή την άποψη μπορεί να υπάρξει αντικειμενική απάντηση - εννοώντας βασισμένη μόνο σε επιστημονικά δεδομένα και κατά το δυνατόν ανεπηρέαστη από προσωπική προδιάθεση. Πάντα τελικός κριτής θα είναι ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος, αλλά τα στοιχεία υπάρχουν.

Επίσης δεν είναι "απλά χημεία", περισσότερο βιολογία και βιοχημεία, και το εμβόλιο είναι ενδομυικό, οπότε δεν έχει σχέση με φλέβες. Τα περί καθαρότητας αίματος τα προσπερνάω.
Κατά τα άλλα, με την ίδια λογική που για τη μηχανή του αυτοκινήτου μιλάς με τον μηχανικό και όχι τον υδραυλικό, έτσι το να βγάλεις συμπέρασμα για εμβολιασμό μιλώντας με τους φίλους δεν είναι η πιο ορθή προσέγγιση.

@evris2013 κάνεις λάθος για τα τέσσερα χρόνια, είναι αυθαίρετος χρόνος. Τεκμαίρεται με σκληρά δεδομένα ότι τα εμβόλια που είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα έχουν ελεγθεί σημαντικά περισσότερο από άλλα φαρμακευτικά σκευάσματα που έχουν περάσει πιο μακροχρόνια διαδικασία ελέγχου και έγκρισης.
Μπορείς εύλογα να ισχυριστείς ότι δεν έχει περάσει πολύς πραγματικός χρόνος, αλλά έχει ακολουθηθεί πρακτικά η ίδια διαδικασία. Επίσης ο αριθμός των δόσεων που έχουν χορηγηθεί είναι τέτοιος που έχει επιβεβαιώσει αναμφίβολα όλα τα δεδομένα των δοκιμών, ενώ δεν υπάρχει γνωστός μηχανισμός καμιάς από τις τεχνολογίες των εμβολίων που θα μπορούσε να έχει άγνωστη μακροπρόθεσμη αντίδραση.
Με την ίδια λογική που ένα εργοστάσιο εγγυάται ότι μία συσκευή θα αντέξει 100.000 ώρες, χωρίς να έχουν περάσει τόσες από την κυκλοφορία της, έτσι μπορούμε να κάνουμε εξαιρετικά ακριβείς προβλέψεις για την μελλοντική επίδραση των εμβολίων.

Βεβαιώς ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ό,τι θέλει, αλλά πρέπει να είναι σαφές ότι τα πραγματικά, αδιαφιλονίκητα δεδομένα δεν συνηγορούν με τους παραπάνω ενδοιασμούς.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι και πότε πρόλαβαν και που πειραματίστηκαν τα εμβόλια μέσα σε 10 μήνες; Πιο εμβόλιο ήταν ποτέ μέσα σε 10 μήνες έτοιμο για χρήση στον κόσμο; Κάποια πράγματα από μόνα τους δεν στέκουν. Όπως και τα μέτρα που παίρνουν. Δεν χρειάζεται, σε ορισμένες περιπτώσεις, να είσαι ειδικός για να καταλάβεις τι συμβαίνει! Ποιό τοίχος ανοσίας χτίστηκε με τα εμβόλια, όταν έχουμε περισσότερα κρούσματα τώρα από πριν τα εμβόλια; Και μάλιστα μέσα στη κάψα του καλοκαιριού...

  • Like 3

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, evris2013 said:

Ναι και πότε πρόλαβαν και που πειραματίστηκαν τα εμβόλια μέσα σε 10 μήνες; Πιο εμβόλιο ήταν ποτέ μέσα σε 10 μήνες έτοιμο για χρήση στον κόσμο; Κάποια πράγματα από μόνα τους δεν στέκουν. Όπως και τα μέτρα που παίρνουν. Δεν χρειάζεται, σε ορισμένες περιπτώσεις, να είσαι ειδικός για να καταλάβεις τι συμβαίνει! Ποιό τοίχος ανοσίας χτίστηκε με τα εμβόλια, όταν έχουμε περισσότερα κρούσματα τώρα από πριν τα εμβόλια; Και μάλιστα μέσα στη κάψα του καλοκαιριού...

Συγκρίνεις τα εμβόλια που έβγαιναν πριν 80 χρόνια με το σήμερα; με την ίδια λογική να συγκρίνουμε και την τεχνολογία και τα αυτοκίνητα πριν 80 χρόνια με τα σημερινά. 

Κάπου πήρε το αυτί μου στις ειδήσεις μια μέρα ότι τα σημερινά εμβόλια είναι τόσο τεχνολογικά μπροστά που από τον υπολογιστή μέσα σε λίγο χρόνο αλλάζεις τη σύσταση του, τόσο απλά.. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, evris2013 said:

Ναι και πότε πρόλαβαν και που πειραματίστηκαν τα εμβόλια μέσα σε 10 μήνες; Πιο εμβόλιο ήταν ποτέ μέσα σε 10 μήνες έτοιμο για χρήση στον κόσμο; Κάποια πράγματα από μόνα τους δεν στέκουν. Όπως και τα μέτρα που παίρνουν. Δεν χρειάζεται, σε ορισμένες περιπτώσεις, να είσαι ειδικός για να καταλάβεις τι συμβαίνει! Ποιό τοίχος ανοσίας χτίστηκε με τα εμβόλια, όταν έχουμε περισσότερα κρούσματα τώρα από πριν τα εμβόλια; Και μάλιστα μέσα στη κάψα του καλοκαιριού...

Λες και ακούω παππού 80 ετών.

Καλά σου λένε οι άλλοι. Συγκρίνεις την επιστήμη του 2021 με αυτά που ίσχυαν πριν 50 χρόνια;

Με την ίδια λογική γιατί οι υπολογιστές τρέχουν τόσο γρήγορα; Παλιά δεν ήταν τόσο γρήγοροι. Άρα κάτι μας κρύβουν. Συνωμοσία να μας πουλήσουν τσιπακια για.pc που περιέχουν το 666??

  • Thanks 1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, s_wind said:

Δεν θα ρωτησεις κανενα για ενα προιον εργαστηριου.Οι γονεις μεγαλωνουν τα παιδια και το πρωτο που μαθαινουμε ειναι να κανουμε υγιεινη ζωη μακρια απο φαρμακα εταιριων . .Εισαι ενα παιδι μικρο σε ηλικια , προφανως υγιεστατο   δυνατο με καθαρο αιμα.Η επιλογη ειναι δικη σου.Εαν ρωτας τι βαζει ο καθενας στις φλεβες του δεν υπαρχει ποτε αντικειμενικη απαντηση.

Τα παιδιά πόσα εμβόλια έχουν κάνει;

11 hours ago, evris2013 said:

Το εμβόλιο θέλει τουλάχιστον 4 χρόνια δοκιμών απ' ότι ξέρω. Εμβόλιο μόλις 10 μηνών το θεωρώ απλά δοκιμαστικό ακόμα. Με λίγα λόγια είμαστε πειραματόζωα! Δεν θα το κάνω με τίποτα εγώ προσωπικά. 

απο που το ξερεις;

8 hours ago, evris2013 said:

Ναι και πότε πρόλαβαν και που πειραματίστηκαν τα εμβόλια μέσα σε 10 μήνες; Πιο εμβόλιο ήταν ποτέ μέσα σε 10 μήνες έτοιμο για χρήση στον κόσμο; Κάποια πράγματα από μόνα τους δεν στέκουν. Όπως και τα μέτρα που παίρνουν. Δεν χρειάζεται, σε ορισμένες περιπτώσεις, να είσαι ειδικός για να καταλάβεις τι συμβαίνει! Ποιό τοίχος ανοσίας χτίστηκε με τα εμβόλια, όταν έχουμε περισσότερα κρούσματα τώρα από πριν τα εμβόλια; Και μάλιστα μέσα στη κάψα του καλοκαιριού...

λες σαχλαμαρες.Σταματα να ακους Πετρακο .

  • Not helpful/Misleading 3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εμενα επειδη αναφερθηκαν καποιοι φιλοι στσ παραπανω ποστ περασα 2 γριπες μια το 2002 και μια το 2014 , το 2002 λιγο ελαφρα και το 2014 πιο προσφατη σχετικα πιο βαρια με ειχε κρατησει 4 μερες κρεβατι με πολυ φαγητο και χυμους.

Αλλες χρονιες μονο κατι μονοημερα - διημερα περαστικα με λιγο συναχι και μεχρι εκει...

Δεν ξερω απο αγωγες, φαρμακα, κτλ.

Τα τελευταια 30 χρονια δεν θυμαμαι κατι αλλο .

Οσο για το ζητημα του κορονοιου απο περσι το χειμωνα που βγηκε αν δεν κανω λαθος περα απο μονιμη μασκα παντου και σημαντικο πλυσιμο χεριων-προσωπου δεν εχω αντιμετωπισει κατι.

Στον Ομιλο που εργαζομαι οι θετικοι συναδελφοι πηραν αγωγη σπιτι τους με συμπτωματα ανυπαρκτα εως δεκατα ,συναχι .Οπως μας λεγαν στα τηλεφωνα τρωγαν πολυ και πολλους χυμους.Τα συμπτωματα που ειχαν οπως μου ειπαν οσους ρωτησα ηταν οπως οι γριπες που περασαν παλιοτερα χρονια.

Η γυναικα ενος συναδελφου πεθανε μια εβδομαδα μετα το εμβολιο ετων 40,  επισης η μητερα ενος συναδελφου ετων 69 πεθανε 10 μερες μετα το εμβολιο στον υπνο της.

Αλλοι συναδελφοι που καναν εμβολια δεν εχουν κανενα συμπτωμα εως δεκατα και πονους σε διαφορα σημεια του σωματος .

Ενας αλλος συναδελφος που ειναι πολυ φοβικος εκανε αστρα και μολις βγηκε απ το νοσοκομειο πηγε απεναντι να πιει 1 μπουκαλι τσιπουρο για να σκοτωσει τον δαιμονα οπως ειπε χαχαχαχ.

Αυτα παιδια απο μενα χεχε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Α ναι φορουμιτες ξεχασα να σας πω για τον Τασουλη μας.

Ειναι στις εξωτερικες εργασιες του ομιλου μας και εχει παθει Υπερ-Ψυχωση με τον κορονοιο.

Πασαλειφεται 24 ωρες με Μπλε οινοπνευμα εχει καψει τα χερια του , εχει μονιμα 2 μπουκαλια επανω του ριχνει και στο πατωμα που περπαταει.

Η γυναικα του ερχεται συνεχεια στο γραφειο και μου λεει :Κωστα πες του καμια κουβεντα η κατασταση στο σπιτι ειναι αφορητη καιει τα πηρουνια με φωτια, τα πιατα , κοιμομαστε μονιμα χειμωνα καλοκαιρι με ανοιχτα παραθυρα κτλ.Μεσα στο σπιτι την λεει μη με πλησιαζεις κανε πρωτα μπανιο και πασαλειψου με μπλε οινοπνευμα...

Αυτα τα ευτραπελα ...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός είναι χρήσιμες, αλλά έχουν και τα όριά τους. Εσύ έχεις ένα δείγμα, πόσων; Να πούμε γενναιόδωρα 500 ανθρώπων; Ένας γιατρός έχει ένα δείγμα 2000 ανθρώπων, ένα νοσοκομείο 50000 ανθρώπων, και οι αρμόδιοι φορείς έχουν δείγμα εκατομμυρίων.

Δεν σχολιάζω καν ότι η απλή αποτύπωση που έκανες παραπάνω απέχει πολύ από την διερεύνηση του περιστατικού και την εξαγωγή συμπερασμάτων. Κι εγώ γνωρίζω προσωπικά ανθρώπους που πέθαναν από κορωνοϊό, αλλά δεν προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα για τον ιό από την προσωπική μου εμπειρία. Πολύ απλά, θα επαναλάβω αυτό που είπα εξαρχής: Για τέτοια σημαντικά θέματα, απευθυνομαστε σε ειδικούς.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, minast said:

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός είναι χρήσιμες, αλλά έχουν και τα όριά τους. Εσύ έχεις ένα δείγμα, πόσων; Να πούμε γενναιόδωρα 500 ανθρώπων; Ένας γιατρός έχει ένα δείγμα 2000 ανθρώπων, ένα νοσοκομείο 50000 ανθρώπων, και οι αρμόδιοι φορείς έχουν δείγμα εκατομμυρίων.

Δεν σχολιάζω καν ότι η απλή αποτύπωση που έκανες παραπάνω απέχει πολύ από την διερεύνηση του περιστατικού και την εξαγωγή συμπερασμάτων. Κι εγώ γνωρίζω προσωπικά ανθρώπους που πέθαναν από κορωνοϊό, αλλά δεν προσπαθώ να βγάλω συμπέρασμα για τον ιό από την προσωπική μου εμπειρία. Πολύ απλά, θα επαναλάβω αυτό που είπα εξαρχής: Για τέτοια σημαντικά θέματα, απευθυνομαστε σε ειδικούς.

Φορουμιτη αυτα συμβαινουν στην κοινωνια στον μικροκοσμο  της δικης μου εργασιας σε προσωπικο παντα επιπεδο εννοειαι οτι εγω δεν βγαζω συμπερασματα και δεν αποτελει τιποτε απο τα παραπανω που εγραψα βασικη αρχη.

Οσο για τους ειδικους που αναφερεσαι δεν εχω γνωση ουτε σχεσεις.

Μια φορα ειχα παει πριν χρονια να κανω εξετασεις αιματος σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο ,δεν ξερω καν πως ειναι τα νοσοκομεια μεσα μονο απ εξω οταν περναω οποτε καταλαβαινεις δεν γνωριζω τιποτα μονο οτι βλεπω στον χωρο που κινουμαι  Αυτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω εγώ μαιο εκανα το phizer δεν είχα καποιο σύμπτωμα (σαν να μην εκανα τπτ)
μερικοί στην δουλειά εκαναν Johnson  3 άτομα εκαναν astra άλλοι 10 το moderna κλπ απο τα 35 άτομα μερικά δεν ειχαν συμπτώματα καθολου περισσότεροι ειχαν ελαφρύ πυρετό και λίγο πόνο στους μυς κάνα 2 μέρες μόνο 2 άτομα ειχαν 4 μέρες πυρετό μεγάλη αδυναμία διάρρεια ζάλη κλπ στη δεύτερη δόση του  phizer ο ένας και ένας άλλος moderna και

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, evris2013 said:

Το εμβόλιο θέλει τουλάχιστον 4 χρόνια δοκιμών απ' ότι ξέρω. Εμβόλιο μόλις 10 μηνών το θεωρώ απλά δοκιμαστικό ακόμα. Με λίγα λόγια είμαστε πειραματόζωα! Δεν θα το κάνω με τίποτα εγώ προσωπικά. 

το κλασσικό εμβόλιο ναι τόσο θέλει καθώς δοκιμάζονται αλληλουχίες. στο έτοιμο mrna δεν θέλει πολλά πολλά μονό ελάχιστες δοκιμές (παλιά τεχνική μεν τώρα άρχισε να εφαρμόζεται στα εμβόλια μα την εξέλιξη υπολογιστικής δύναμης)
όσο για μακροχρόνιες συνέπειες αν υπάρξουν  μέσος όρος λέει οτι μετά από 50 με 60 χρόνια φαίνονται πολλές φορές σε ολα τα φάρμακα κλπ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νταξει Ντεμη στην ακρη του Νηματος δεν ειναι παντα τοσο αθωα τα πραγματα...Εαν ηθελε η ιατρικη θα στρεφοταν στη φυση και με φυσικα προιοντα θα μας εφτιαχνε τουμπανα κοκτειλ απο βοτανα και θα ημασταν ολοι καλα.Απο την στιγμη που μπαινει ομως κατι σε ενα εργαστηριο δεν μπορουμε να βαφτισουμε αποκλειστικα οτι ειναι για το καλο της αθρωποτητας γιατι εαν ηταν θα υπηρχε ενας αλλος κανονας στα κρατη οι φαρμακευτικες να δρουν χωρις χρηματα να ζητανε κτλ.πραγμα που δεν προκειται νσ γινει ποτε γιατι υπαρχει ο σκοπος του κερδους.

Edited by s_wind
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, s_wind said:

Νταξει Ντεμη στην ακρη του Νηματος δεν ειναι παντα τοσο αθωα τα πραγματα...Εαν ηθελε η ιατρικη θα στρεφοταν στη φυση και με φυσικα προιοντα θα μας εφτιαχνε τουμπανα κοκτειλ απο βοτανα και θα ημασταν ολοι καλα.Απο την στιγμη που μπαινει ομως κατι σε ενα εργαστηριο δεν μπορουμε να βαφτισουμε αποκλειστικα οτι ειναι για το καλο της αθρωποτητας γιατι εαν ηταν θα υπηρχε ενας αλλος κανονας στα κρατη οι φαρμακευτικες να δρουν χωρις χρηματα να ζητανε κτλ.πραγμα που δεν προκειται νσ γινει ποτε γιατι υπαρχει ο σκοπος του κερδους.

οτιδιποτε γινεται από τον άνθρωπο ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ κ κύριος σκοπός ειναι το κέρδος (ακομη και διάσωση πχ ενός λάου γινεται λόγο κέρδους πρώτα και μετά οτιδήποτε άλλο) ετσι ειναι η ανθρώπινη φύση
απλά αυτό που μας σώζει μέσα στο κέρδος πάντα υπάρχει και κατι αλλο που συμφέρει και τους υπολοίπους

αν με ρωτήσεις η γνώμη μου ειναι οχι στα εμβόλια οχι στα lockdown κλπ να άφηναν ολα ελεύθερα ετσι όσοι θα μείνουν θα αποκτήσουν μια ισχυρή ανοσία όσοι θα φύγουν θα συμβάλουν πολύ θετικά στην μείωση του υπερπληθυσμού που ρημάζει ολόκληρο τον πλανήτη και σύντομα θα προκαλέσει τεράστια προβλήματα (ήδη προκαλεί)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα Φαιζερ εδω και λιγες μερες στην αρχη με πονεσε λιγο το χερι στο σημειο που εγινε το εμβολιο και περασε τελειως τωρα. Σε 2 βδομαδες θα κανω την επομενη δοση να ειμαστε καλυμμενοι για το χειμωνα και βλεπουμε αργοτερα για τριτη δοση.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι να το κάνουν γιατί με τις νέες μεταλλάξεις θα το περάσουμε ΟΛΟΙ! Αλλά μάλλον πολυ πιο ήπια!

Εμεις κάναμε 4 ατομα Pfizer και 2 Moderna όλα καλά κανένα πρόβλημα.

Το πιο αστείο είναι ότι ήρθε στο σπίτι άτομο πλήρως εμβολιασμενο 50 μέρες με Johnson  που την άλλη μέρα βγήκε θετικό..  και κόλλησε τα παιδιά!!! Τα μικρα παιδιά το πέρασαν σαν ένα ΑΣΤΕΊΟ κρυολόγημα της πλάκας... αυτά κόλλησαν τη μητέρα πλήρως εμβολιασμενη με Pfizer πριν 40 μέρες και την ανεμβολιαστη κοπέλα που μας καθαρίζει το σπιτι. Επίσης το άτομο που μας κόλλησε, κόλλησε τον ανεμβολιαστο 30αρη αδερφό και τη μάνα κάπου 55 χρόνο εμβολιασμενη με Pfizer. Εγώ δε κόλλησα η τουλάχιστον δεν είχα κάτι και δεν με βρήκε κανένα τεστ θετικό.

Γενικά τόσο όσοι είχαν κάνει το εμβόλιο όσο κι αυτοί που δεν είχαν κάνει το πέρασαν με πολύ ήπια συμπτώματα για 2-3 μέρες. πχ οι περισσότεροι με τρομερό πονοκέφαλο, καποιοι πυρετό μέχρι 38 κλπ και κάποιοι με ανοσμια αγευσια για καμμια βδομάδα.

Πλέον αντιλαμβάνομαι ότι ο ιός έχει μεταλλαχθεί σε κάτι φοβερα κολλητικό αλλά πολυ πιο ήπιο. Θα συνιστούσα σε όλους τους 50+ και όσους έχουν θέματα υγείας να κάνουν κάποιο από τα εμβολια. Σε καμμια περίπτωση δεν θα συνιστούσα σε ανήλικα παιδιά να το κάνουν.

Σίγουρα όμως είμαι ενάντια στην υποχρεωτικοτητα ακόμα στους υγειονομικους από τη στιγμή που και εμβόλιο να έχεις κάνει και αρρωσταίνεις και μεταδίδεις.

Μάλιστα στη δικιά μας περίπτωση οι εμβολιασμενοι είχαν ένα κλικ πιο έντονα συμπτώματα από τους ανεμβολιαστους 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2021 at 5:37 ΜΜ, Fotisapple said:

Σας ευχαριστω πολυ για ολο το χρονο σας παιδια.

Εγω θελω να ρωτησω ξανα, το J&J θεωρείτε οτι ειναι ασφαλές? Το λεω γιατι ειναι μια δοση οπως και να το κανεις και δεν εχει ακουστεί για μυοκαρδητιδες οπως τα mRNA.   

Προσωπικη μου συμβουλή . Μην τρελενεσαι και πήγαινε κάνε οποίο θες . Το θέμα έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις αδίκως . Σαν γενικό μπουσουλα να ξέρεις πως όλα τα φάρμακα κάπου κάνουν καλό και κάπου κακό . Όλοι έχουν να γράφουν το κοντό και το μακρύ τους για τις παρενεργειες όταν από την άλλη κατεβάζουν πχ τα αντιφλεγμονώδη σαν καραμέλες . Εκεί γιατί δεν λένε για τις παρενεργειες ? Το ξέρεις ότι όλα τα αντιφλεγμονωδη είναι άκρως επικίνδυνα διότι παίζουν με τον παραγοντα πήξης αιματος με πάμπολους κινδύνους.

Διάβασε ένα άρθρο παρακατω και θα καταλάβεις πολλά .

"ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΗ ΚΑΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΜΦΡΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΥ | Καρδιολογία" https://www.xn--mxaafdcskbbdjf5cbbqjk8acaf.gr/2015/11/05/τα-αντιφλεγμονωδη-και-ο-κινδυνοσ-εμφρ/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bujinkan said:

Όλοι έχουν να γράφουν το κοντό και το μακρύ τους για τις παρενεργειες όταν από την άλλη κατεβάζουν πχ τα αντιφλεγμονώδη σαν καραμέλες . Εκεί γιατί δεν λένε για τις παρενεργειες ? Το ξέρεις ότι όλα τα αντιφλεγμονωδη είναι άκρως επικίνδυνα διότι παίζουν με τον παραγοντα πήξης αιματος με πάμπολους κινδύνους.

ετσι ακριβως. Ο ελληναρας που παιρνει αμεσως panadol/depon/comtrex/algofren κλπ μολις εχει πονοκεφαλο/πυρετο/πονοδοντο/κλπ γκρινιαζει για τις παρενεργειες των εμβολιων. Εκει δηλωνει ασχετος αλλά ενισχυει με λεφτα(κερδος που ειπε μια ψυχουλα) τις εταιρειες.

Η Ελλαδα που ειναι πρωταθλητρια στη καταχρηση των αντιβιοτικων https://www.kathimerini.gr/society/561368509/antiviotika-i-ellada-proti-se-katanalosi-metaxy-ton-eyropaikon-choron/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν γκρινιάζει αδίκως ο "Ελληνάρας" για τις παρενέργειες των συγκεκριμένων εμβολίων.

Απλά είναι σκεπτικιστής και καχύποπτος και δύσκολα μπορεί να πειστεί ότι όλοι αυτοί που τόσα χρόνια τον κοροϊδεύουν, τον εξαπατούν και τον παραπληροφορούν (ΜΜΕ, πολιτική, πολιτικοί, οικονομική ελίτ), ξαφνικά ενδιαφέρθηκαν για το καλό του και την υγεία του...

Edited by nikiforos_
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bujinkan said:

Προσωπικη μου συμβουλή . Μην τρελενεσαι και πήγαινε κάνε οποίο θες . Το θέμα έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις αδίκως . Σαν γενικό μπουσουλα να ξέρεις πως όλα τα φάρμακα κάπου κάνουν καλό και κάπου κακό . Όλοι έχουν να γράφουν το κοντό και το μακρύ τους για τις παρενεργειες όταν από την άλλη κατεβάζουν πχ τα αντιφλεγμονώδη σαν καραμέλες . Εκεί γιατί δεν λένε για τις παρενεργειες ? Το ξέρεις ότι όλα τα αντιφλεγμονωδη είναι άκρως επικίνδυνα διότι παίζουν με τον παραγοντα πήξης αιματος με πάμπολους κινδύνους.

Διάβασε ένα άρθρο παρακατω και θα καταλάβεις πολλά .

"ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΗ ΚΑΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΜΦΡΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΥ | Καρδιολογία" https://www.xn--mxaafdcskbbdjf5cbbqjk8acaf.gr/2015/11/05/τα-αντιφλεγμονωδη-και-ο-κινδυνοσ-εμφρ/

Ευχαριστώ πολύ!! Κλείνω προς το Johnson and Johnson μάλλον και ο θεός βοηθός.     

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, king2009 said:

Εγω εκανα Φαιζερ εδω και λιγες μερες στην αρχη με πονεσε λιγο το χερι στο σημειο που εγινε το εμβολιο και περασε τελειως τωρα. Σε 2 βδομαδες θα κανω την επομενη δοση να ειμαστε καλυμμενοι για το χειμωνα και βλεπουμε αργοτερα για τριτη δοση.

100% καλυμμένος δεν είναι κανείς.η γυναίκα μου μετά από ένα μήνα από την δεύτερη δόση νόσησε.

  • Like 2

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, spy14 said:

100% καλυμμένος δεν είναι κανείς.η γυναίκα μου μετά από ένα μήνα από την δεύτερη δόση νόσησε.

Το εμβόλιο δεν σε κάνει άτρωτο.Βοηθάει τον οργανισμό να  καταπολεμήσει πιο γρηγορα και αποτελεσματικά το ιό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...