Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, coulis said:

Ερώτηση: όταν έχω συνδεδεμένα στο τηλέφωνο (που είναι στην τσέπη) , το ρολόι και ακουστικά bluetooth, υπάρχει τρόπος να αποδέχομαι την κλήση από το ρολόι κ η συνομιλία να γίνεται μέσω των ακουστικών bluetooth?
Γιατί κ που φοράω τα ακουστικά, αν αποδεχτω την κλήση από το ρολόι, πρέπει να μιλήσω από αυτό.
Στο Galaxy watch που είχα, έδινε προτεραιότητα σε ακουστικά bluetooth.


Tapa
 

Μου το έκανε όταν δεν ήταν τα ακουστικά Samsung αλλά Huawei.  Γενικά εάν είναι διαφορετικά οικοσυστηματα υπάρχει θέμα. 

Σε ολοκληρωμένο οικοσύστημα Samsung κινητό, ρολόι buds λειτουργούν όλα υποδειγματικη όπως λένε τα παιδιά παραπάνω. Προτεραιότητα στα buds από όπου και αν απαντήσω. 

Εάν θες δοκίμασε επαναφορά ρολόι και reset στα ακουστικά και επανασύνδεση με κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το πιο πάνω θέμα των ακουστικών.
Σήμερα λειτουργούν όλα οκ.
Και το bluetooth του κράνους και τα άλλα bluetooth που έχω. Κάνω αποδοχή κλήσης από το ρολόι κ στέλνει την κλήση στα bluetooth, όπως και πριν..
Χθες δεν ήθελε με τίποτα.

@miltos74 , κανένα bluetooth μου δεν είναι της samsung (κράνους και earbirds) και δουλεύουν κανονικά με το ρολόι.

Tapa

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, εχω samsung note 10 plus και το ρολόι smartwatch 4 , θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κανεις εάν μπορώ με το ρολόι να ενεργοποιήσω την μπροστινή κάμερα του κινητου για φωτογραφία για καποιο λόγο ενεργοποιεί μονο την πίσω την κανονική , δεν είναι λίγο ακυρο αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, εχω samsung note 10 plus και το ρολόι smartwatch 4 , θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κανεις εάν μπορώ με το ρολόι να ενεργοποιήσω την μπροστινή κάμερα του κινητου για φωτογραφία για καποιο λόγο ενεργοποιεί μονο την πίσω την κανονική , δεν είναι λίγο ακυρο αυτό ?
Πρώτα διαλέγεις τι θέλεις να κάνεις από το κινητό και μετα το ρολόι το εμφανίζει.

Δηλαδή από το κινητό αν έχω πατήσει το βίντεο τότε όταν ανοίγω την εφαρμογή από το ρολόι θα μου εμφανίσει το βίντεο.

Αν έχω διαλέξει από το κινητό να βγάζει φωτογραφία με τη μπροστινή κάμερα τότε μόλις ανοίξω την εφαρμογή από το ρολόι βγάζω φωτογραφίες από τη μπροστινή κάμερα κ.ο.κ.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 1:15 ΠΜ, unwise said:

Πρώτα διαλέγεις τι θέλεις να κάνεις από το κινητό και μετα το ρολόι το εμφανίζει.

Δηλαδή από το κινητό αν έχω πατήσει το βίντεο τότε όταν ανοίγω την εφαρμογή από το ρολόι θα μου εμφανίσει το βίντεο.

Αν έχω διαλέξει από το κινητό να βγάζει φωτογραφία με τη μπροστινή κάμερα τότε μόλις ανοίξω την εφαρμογή από το ρολόι βγάζω φωτογραφίες από τη μπροστινή κάμερα κ.ο.κ.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

ααα πολυ ωραία να σε καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οταν λειτουργει το ECG μολις τελειωνει την μετρηση το ρολοι κλειδωνει αυτοματα.Αυτο το bug ηρθε με την τελευταια ενημερωση....το εχει συναντησει κι αλλος?

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2022 at 8:44 ΜΜ, wolfgr said:

οταν λειτουργει το ECG μολις τελειωνει την μετρηση το ρολοι κλειδωνει αυτοματα.Αυτο το bug ηρθε με την τελευταια ενημερωση....το εχει συναντησει κι αλλος?

Ναι και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
11 ώρες πριν, spy14 said:

Συνδεδεμένο με άλλη μάρκα κινητού και όχι Samsung παίζει you tube;

Δεν υπάρχει εφαρμογή youtube για το ρολόι εκτός αν μπεις από browser, έχει τον samsung browser αλλά δεν ξέρω κατά ποσο βολεύει να παρακολουθείς από το ρολόι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreas443 said:

Δεν υπάρχει εφαρμογή youtube για το ρολόι εκτός αν μπεις από browser, έχει τον samsung browser αλλά δεν ξέρω κατά ποσο βολεύει να παρακολουθείς από το ρολόι

ευχαριστω

 

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν συνδυάσουμε το ρολόι με μη Samsung τηλέφωνο ποια features χάνουμε;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ikgamsu said:

Αν συνδυάσουμε το ρολόι με μη Samsung τηλέφωνο ποια features χάνουμε;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το να μπορείς να λαμβάνεις κλήσεις χωρίς bluetooth όταν το κινητό είναι σε άλλο μέρος.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί την LTE version λες ότι μπορεί να λαμβάνει κλήσεις;
Υπάρχει η δυνατότητα να λαμβάνεις κλήσεις χωρίς να είναι συνδεμένο με το κινητό και είναι συνδεμένο με Wi-Fi;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vassar said:

Γιατί την LTE version λες ότι μπορεί να λαμβάνει κλήσεις;
Υπάρχει η δυνατότητα να λαμβάνεις κλήσεις χωρίς να είναι συνδεμένο με το κινητό και είναι συνδεμένο με Wi-Fi;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αν έχεις κινητό samsung, ακόμη κι αν το ρολόι σου δεν είναι lte, μπορείς να λαμβάνεις κλήσεις και μηνύματα μέσω wifi. δηλαδή,  έχεις αφήσει το κινητό σπίτι και είσαι π.χ. στο γυμναστήριο με το ρολόι  (με ενεργό wifi), θα δουλέψει κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παλιότερα αν είχες σαμσουνγκ ρολόι κινητό και ακουστικά και έτρεχες, άκουγες σε κάθε χιλιόμετρο τα στατιστικά χωρίς να τα έχεις συνδέσει με το ρολόι.
Τελευταία μάλλον δε δουλεύει αυτό. Με είχε βολεψει πάρα πολύ

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, ikgamsu said:

Αν συνδυάσουμε το ρολόι με μη Samsung τηλέφωνο ποια features χάνουμε;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν δουλεύει επίσης καρδιογράφημα και πίεση. Θέλει οπωσδήποτε κάποιο galaxy τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει επίσης καρδιογράφημα και πίεση. Θέλει οπωσδήποτε κάποιο galaxy τηλέφωνο.
Αυτό υπάρχει τρόπος στο xda developers που το ξεπερνάς

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν έχεις κινητό samsung, ακόμη κι αν το ρολόι σου δεν είναι lte, μπορείς να λαμβάνεις κλήσεις και μηνύματα μέσω wifi. δηλαδή,  έχεις αφήσει το κινητό σπίτι και είσαι π.χ. στο γυμναστήριο με το ρολόι  (με ενεργό wifi), θα δουλέψει κανονικά. 
Αυτό είναι πολύ καλή λειτουργία, με βάζει σε σκέψεις για samsung συσκευή, μπορείς εκτός από το να δέχεσαι κλήσεις να κάνεις και όλας;
Δουλεύει χωρίς προβλήματα;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με ποιον τροπο μπορεις ρε παιδια να δεχεσαι κλησεις αν ειναι συνδεδεμένο στο wifi το ρολοι αν δεν ειναι lte . εχω το s10 αλλα δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

με ποιον τροπο μπορεις ρε παιδια να δεχεσαι κλησεις αν ειναι συνδεδεμένο στο wifi το ρολοι αν δεν ειναι lte . εχω το s10 αλλα δεν μπορω να το βρω
Συνεδεσε τα κ τα 2 στο Samsung account.
Μέχρι κ το Samsung tablet μου που δεν ειναι lte μου χτυπαει για κλησεις κ sms που δέχομαι στο τηλέφωνο


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βρίσκω το κινητό μου, χρησιμοποιώντας το ρολόι (το αντίθετο το κάνω ήδη). Οι οδηγίες της Samung μου λένε να εγκαταστήσω την ίδια εφαρμογή που έχω στο κινητό, δηλ. την Εύρεση Συσκευής της Google. Χμμμ όμως, απ' ότι καταλαβαίνω δεν είναι διαθέσιμη για εγκατάσταση στο ρολόι -ή μήπως κάνω λάθος; Υπάρχει διαθέσιμη κάποια find my watch, άλλης εταιρίας. Πρόταση;

 

[edit: το βρήκα. Υπάρχει ήδη εγκατεστημένο, πας με swipe προς τα κάτω]

 

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει update ,το εχει παρει κανεις?Το bug οτι κλειδωνει οταν κανεις ECG ειναι οταν εχεις να μετραει stress και heart rate συνεχεια.Ελπιζω να το φτιαξανε στο νεο update γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο....

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/gadgets/samsung-galaxy-watch4-update-dinei-ti-dynatotita-elegchoy-tis-kameras-enos-tilefonoy/

Samsung Galaxy Watch4: Update δίνει τη δυνατότητα ελέγχου της κάμερας ενός τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2023 at 11:47 ΜΜ, LELELO said:

https://techblog.gr/gadgets/samsung-galaxy-watch4-update-dinei-ti-dynatotita-elegchoy-tis-kameras-enos-tilefonoy/

Samsung Galaxy Watch4: Update δίνει τη δυνατότητα ελέγχου της κάμερας ενός τηλεφώνου

δεν εχει ερθει τπτ,μαλλον για Ελλαδα αργει.....

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/provlima-sto-quot-raise-to-wake-quot-ton-samsung-galaxy-watch-4-kai-5-meta-apo-update/

Πρόβλημα στo “raise to wake” των Samsung Galaxy Watch 4 και 5, μετά από update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...