Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Ferb said:

Παιδιά μετά την αναβάθμιση δεν μου βγάζει επιλογή για να απαντήσω σε μήνυμα μιλώντας.Το έπαθε άλλος?Για gboard μιλάμε παντα. Βγάζει το πληκτρολόγιο, έχει ένα μικρόφωνα αλλά καταλαβαίνει μόνο αγγλικα

Το βρηκα εβγαλα τα αγγλικα το δοκιμασα και εγραψε ελληνικα ,μετα ξαναεβαλα τα αγγλικα και ολα καλα

Δεν μου εχει έρθει ακόμα αυτή η αναβάθμιση. Μόλις μου έρθει θα σου πω γιατί έχω κι εγω το gboard

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο.Γιατι στις πληρωμές χρησιμοποιείτε το Google wallet και όχι το samsung pass.Ρολοι και κινητο

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Ferb said:

Να ρωτήσω κάτι άλλο.Γιατι στις πληρωμές χρησιμοποιείτε το Google wallet και όχι το samsung pass.Ρολοι και κινητο

Στο ρολοι αναγκαστικα το gwallet. Στο κινητο εχω μόνο των τραπεζων τις εφαρμογες

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο.Γιατι στις πληρωμές χρησιμοποιείτε το Google wallet και όχι το samsung pass.Ρολοι και κινητο
Γιατί υποστηρίζεται το samsung pass στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση.
Τι έβαλαν, δεν το γνωρίζω γιατί η ειδοποίηση ήταν στο ρολόι χωρίς λεπτομέρειες

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το κάτω πλήκτρο;! Να είναι τυχαίο πρόβλημα hardware ή σχετίζεται με την αναβάθμιση; Αντιμετώπισε κανένας ή άκουσε για παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το κάτω πλήκτρο;! Να είναι τυχαίο πρόβλημα hardware ή σχετίζεται με την αναβάθμιση; Αντιμετώπισε κανένας ή άκουσε για παρόμοιο πρόβλημα;
Λειτουργεί κανονικά στο δικό μου

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsipfi said:

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το κάτω πλήκτρο;! Να είναι τυχαίο πρόβλημα hardware ή σχετίζεται με την αναβάθμιση; Αντιμετώπισε κανένας ή άκουσε για παρόμοιο πρόβλημα;

Ούτε κ μένα δούλευε κλείσε κ ξανά άνοιξε το ρολόι. Εμένα έτσι ξανά δούλεψε 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Δουλεύει μια χαρά! Δε το είχα κλείσει γιατί δεν θυμόμουν από ποιο κουμπί ενεργοποιείται και  φοβόμουν ότι δεν θα μπορώ να το ανοίξω. 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tsipfi said:

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί το κάτω πλήκτρο;! Να είναι τυχαίο πρόβλημα hardware ή σχετίζεται με την αναβάθμιση; Αντιμετώπισε κανένας ή άκουσε για παρόμοιο πρόβλημα;

Μου έτυχε και εμένα ακριβώς το ίδιο, είναι software, κάνε ρεσταρτ το ρολόι όπως είπε ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από restart αργά η γρήγορα το κάτω κουμπί ουσιαστικά αχρηστεύεται... Δεν ξέρω τι φάση!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Και μετά από restart αργά η γρήγορα το κάτω κουμπί ουσιαστικά αχρηστεύεται... Δεν ξέρω τι φάση!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι εννοείς αχρηστεύεται; Εμένα το έκανε 2 φορές, το έκανα ρεσταρτ 2 φορές αντίστοιχα, και δεν το ξανα-εμφάνισε. Μήπως εννοείς οτι στο κάνει συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, αυτό! Μετά από λίγο το κάνει πάλι!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Ναι ναι, αυτό! Μετά από λίγο το κάνει πάλι!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι να σου πω, απ' οτι είδα και στο δικό μου, δεν είναι πρόβλημα hardware, γιατί το κουμπί λειτουργούσε σε κάποιο άλλο μενού αν θυμάμαι καλά, οπότε είναι θέμα software.

Μήπως να έκανες καμμια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; (λέω εγώ τώρα) μπας και συνέλθει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ήδη... Λογικά θα βγάλουν καινούρια αναβάθμιση που θα το διορθώνει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 

Το πρόβλημα με το κάτω πλήκτρο το εμφάνισε και σε εμένα μετα την αναβάθμιση και ψάχνοντας στο reddit είδα ότι λύνεται ενεργοποιωντας την εξαγωγή νερού. Προς το παρών είναι οκ δε μου το έχει ξανακάνει. Κάποιο θέμα software είναι θα λυθεί λογικά με επόμενη αναβάθμιση 

Δοκιμαστε το 

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν εχει απαντηθει στο παρελθον, μπορουμε να επιλεξουμε διαφορετικους ηχους για διαφορετικα notifications?

Πχ beep για viber, chimes για email

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα,

Η κόρη μου άλλαξε συσκευή Samsung και για να συνδέσει το Watch 4 στη νέα συσκευή της ζήτησε να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το έκανε και συνδέθηκε κανονικά στο καινούριο κινητό. Το πρόβλημα είναι πως με τίποτα δεν βρίσκει να περάσει σαν εφαρμογή το viber στο Watch 4 ώστε να μπορεί να βλέπει ειδοποιήσεις και να απαντάει (GBoard).

Ούτε στο play store του ρολογιού το έχει διαθέσιμο ούτε από το Wear το εμφανίζει ενώ το έχει περάσει το Viber κανονικά στο νέο κινητό.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει !!

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zstephanos said:

Παιδία καλημέρα,

 

Η κόρη μου άλλαξε συσκευή Samsung και για να συνδέσει το Watch 4 στη νέα συσκευή της ζήτησε να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το έκανε και συνδέθηκε κανονικά στο καινούριο κινητό. Το πρόβλημα είναι πως με τίποτα δεν βρίσκει να περάσει σαν εφαρμογή το viber στο Watch 4 ώστε να μπορεί να βλέπει ειδοποιήσεις και να απαντάει (GBoard).

 

Ούτε στο play store του ρολογιού το έχει διαθέσιμο ούτε από το Wear το εμφανίζει ενώ το έχει περάσει το Viber κανονικά στο νέο κινητό.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει !!

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Δεν υπάρχει viber για το ρολόι. Ειδοποιήσεις θα έχει κανονικά. Και με το. WhatsApp ισχύει το ίδιο. Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είχατε δίκιο δεν είχε ανοίξει τις ειδοποιήσεις για την εφαρμογή!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν αποσυνδέεται από το bluetooth και συνδέεται στο wifi δε μου έρχονται ειδοποιήσεις???

Γενικά αυτό το ρολοι είναι μια απογοήτευση, μια η μπαταρία, μια τα watch faces που δεν έχουν καμία σχέση με του tizen, τώρα αυτό.. μεγάλο fail

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites



Καλημερα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν αποσυνδέεται από το bluetooth και συνδέεται στο wifi δε μου έρχονται ειδοποιήσεις???


Καλή σου ημέρα.
Είναι τηλέφωνο κ ρολόι, συνδεδεμένα στο λογαριασμό samsung account?

Για μπαταρία δεν το συζητώ προερχόμενος από το Galaxy Watch.

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites






Καλή σου ημέρα.
Είναι τηλέφωνο κ ρολόι, συνδεδεμένα στο λογαριασμό samsung account?

Για μπαταρία δεν το συζητώ προερχόμενος από το Galaxy Watch.

Tapa

Και μένα το κάνει και εννοείται ότι είναι συνδεδεμένο στο ίδιο Samsung account και το ρολόι και το κινητό. Βαρέθηκα να προσπαθώ να το λύσω, δε παίζει χωρίς Bluetooth δυστυχώς

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν αποσυνδέεται από το bluetooth και συνδέεται στο wifi δε μου έρχονται ειδοποιήσεις???

Γενικά αυτό το ρολοι είναι μια απογοήτευση, μια η μπαταρία, μια τα watch faces που δεν έχουν καμία σχέση με του tizen, τώρα αυτό.. μεγάλο fail

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν δεν είσαι στο ίδιο Samsung account ή δεν υπάρχει σύνδεση με WiFi στο ρολόι, φυσικά και δε δουλεύει. Αν υπάρχουν αυτά τα δύο δουλεύει μια χαρά η απομακρυσμένη σύνδεση. Ναι, δεν υπάρχουν τόσα whatch faces, όπως στο tizen αλλά μικρό το κακό, αφού έχει το λειτουργικό του τηλεφώνου και σου δείχνει τα πάντα. Τι να τις κάνω τις πολλές προσόψεις, όταν υπήρχαν ερωτήσεις του τύπου, σας δείχνει τις φωτογραφίες από το Viber; Αυτό τα δείχνει όλα. Πολύ καλό το tizen από κάτι άλλα της Huawei, Xiaomi αλλά με αυτό το λειτουργικό ολοκληρώνεται το οικοσύστημα ανάμεσα στο ρολόι και σε ένα κινητό Samsung όπου γίνεται η τέλεια σύνδεση σε όλα, ρολόι ακουστικά, τηλέφωνο. Για μπαταρία , χρειάζεται να αγοράσει κάποιος το 5. Προσωπικά δε με απασχολεί. Ευκολία θέλω και χρηστικότητα. Και αυτό το ρολόι με κινητό Samsung και buds είναι ότι καλύτερο μπορεί κάποιος να έχει, αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...