Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, margaritagr said:

Παμε πάρα πολύ καλά #not

Απαράδεκτη αυτονομία δεν ξέρω αν μπορώ να ελπίζω ότι θα στρώσει.

Κλειστή aod
Κλειστή μέτρηση άγχους
Μέτρηση παλμών ανά δεκαλεπτο
Κλειστο wifi
Κλειστό GPS
Αυτόματη φωτεινότητα on
Δεν εχω απαντήσει σε ούτε μια ειδοποίηση από το ρολοι από την τελευταία φόρτιση.

Να κλαψω τα 170 ή υπάρχει ελπίδα? Να το πάω smartec?

emoji849.pngemoji849.png

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



0fb34e481205b2d87418db88acdae895.jpg

Μα στο είπα ότι το μικρό με το ζόρι θα βγάλει μέρα.Το ίδιο και το Apple watch.

Αν θέλεις κάτι καλύτερο πάρε το πιο μεγάλο.

Δυστυχώς έτσι είναι όλα αυτά τα ρολόγια με λειτουργικό σύστημα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος με το ρολόι, κ πήγα να κανω πληρωμη.
Με ανοιχτή οθόνη στην ένδειξη της ώρας (αρχική) , δεν το δεχόταν. Ενώ εκανε δόνηση, το pos έλεγε ανεπιτυχής συναλλαγή κ δεν έβλεπε κάρτα .
Μολις άνοιγα στο watch την εφαρμογή gwallet, γινοταν η συναλλαγή κανονικά.
Ετσι λειτουργεί? Πρέπει να ειναι ανοιχτη η εφαρμογή ? Ή υπάρχει κάποια ρύθμιση για να λειτουργεί κ με την αρχική οθόνη ανοιχτή?

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, coulis said:

Καινούργιος με το ρολόι, κ πήγα να κανω πληρωμη.
Με ανοιχτή οθόνη στην ένδειξη της ώρας (αρχική) , δεν το δεχόταν. Ενώ εκανε δόνηση, το pos έλεγε ανεπιτυχής συναλλαγή κ δεν έβλεπε κάρτα .
Μολις άνοιγα στο watch την εφαρμογή gwallet, γινοταν η συναλλαγή κανονικά.
Ετσι λειτουργεί? Πρέπει να ειναι ανοιχτη η εφαρμογή ? Ή υπάρχει κάποια ρύθμιση για να λειτουργεί κ με την αρχική οθόνη ανοιχτή?

Tapa
 

Πρέπει να είναι ανοιχτή η εφαρμογή 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μα στο είπα ότι το μικρό με το ζόρι θα βγάλει μέρα.Το ίδιο και το Apple watch.
Αν θέλεις κάτι καλύτερο πάρε το πιο μεγάλο.
Δυστυχώς έτσι είναι όλα αυτά τα ρολόγια με λειτουργικό σύστημα...

Ξερεις δεν ειχα ψάξει καθόλου το θεμα μπαταρία γιατί το προηγουμενο που έχω ειναι κι αυτο 42μμ όποτε θεώρησα αυτονόητο οτι θα μαι στα ίδια. Προφανώς λάθος.

Το μεγαλύτερο δεν έχει νόημα, θέλω να πω εγώ πήρα το 42μμ λόγω μικρού καρπου, αν ειναι να πάω σε μεγαλύτερο πάω στο 5 το 44αρι ή το pro….

Πολυ μεγάλο φάουλ της Sammy Παντως


Sent from my iPad using Tapatalk
:cool:
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, vastegial_74 said:

Πρέπει να είναι ανοιχτή η εφαρμογή 

Σε ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα πως λειτουργεί όπως και το τηλέφωνο (samsung έχω), δηλαδή "πληρωμή από την κεντρική οθόνη"

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, coulis said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα πως λειτουργεί όπως και το τηλέφωνο (samsung έχω), δηλαδή "πληρωμή από την κεντρική οθόνη"

 Και εγώ έτσι νόμιζα. Κάνει δόνηση αλλά αν δεν είναι ανοιχτό το wallet δεν ολοκληρώνεται η πληρωμή 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα πως λειτουργεί όπως και το τηλέφωνο (samsung έχω), δηλαδή "πληρωμή από την κεντρική οθόνη"
Καλησπέρα. Το κινητό το είχες πάνω σου ή όχι? Δηλαδή πλήρωσες μόνο με το ρολόι χωρίς να είναι εκεί κοντά το τηλέφωνο?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό το είχες πάνω σου ή όχι? Δηλαδή πλήρωσες μόνο με το ρολόι χωρίς να είναι εκεί κοντά το τηλέφωνο?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την μια φορά ήταν πάνω μου κ άλλη μια στα 5 μέτρα.
Μετά είπα να ανοίξω το Wallet στο ρολόι κ λειτούργησε.

Και κλειστό να είναι το τηλέφωνο ή να έχει αποσυνδεθεί, η συναλλαγή γίνεται κανονικά. Δουλεύουν ανεξάρτητα. Σκέψου πως στο τηλέφωνο δεν έχω καν το google wallet. Χρησιμοποιώ το Alpha wallet (alphabank)

Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Εχει βγαλει κανεις ακρη με την e-sim μεσω cosmote?

Συγκεκριμενα θελω μια esim για το ρολοι,στο ιδιο νουμερο που εχω κ στο κινητο.

Αλλανταλλων,5 μαγαζια γερμανου 5 διαφορετικες γνωμες,Απο το τι ειανι η esim κ θες να σου κανουμε νεο συμβολαιο?,μεχρι ναι γινεται ελα απο βδομαδα μου τελειωσαν.Στην αρχη μου λεγαν οτι e-sim κανουν μονο αριθμους συμβολαιων,οχι καρτοκινητων.Το εκανα καρτοσυμβολαιο τωρα μου λενε οτι δε δινουν multisim με μια e-sim κ μια κανονικη  με τον ιδιο αριθμο αλλα μονο 2 φυσικες σιμ η αν θελω να μου κανουν e-sim το νουμερο μου να το βαλω στο ρολοι κ τελος δε θαχω κινητο μετα.

Οσοι εχουν e-sim στο ρολοι τι φαση?Πληρωνουν παγια για ναρχονται μονο ειδοποιησεις?

Ειλικρινα εχω ξενερωσει απιστευτα μιας κ διαβαζα πολλους ναχουν βαλει esim στο ρολοι χωρις θεματα στην υλοποιηση,ισα ισα ολοι multisim το καναν,απλα καποιες ιδιοτροπιες στη χρηση που δε με πειραζουν..Τοχω αφησει στην ακρη μονο κ μονο γιαυτο ενω ειναι σουπερ ρολοι..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, saifix said:

Καλησπερα σε ολους..

Εχει βγαλει κανεις ακρη με την e-sim μεσω cosmote?

Συγκεκριμενα θελω μια esim για το ρολοι,στο ιδιο νουμερο που εχω κ στο κινητο.

Αλλανταλλων,5 μαγαζια γερμανου 5 διαφορετικες γνωμες,Απο το τι ειανι η esim κ θες να σου κανουμε νεο συμβολαιο?,μεχρι ναι γινεται ελα απο βδομαδα μου τελειωσαν.Στην αρχη μου λεγαν οτι e-sim κανουν μονο αριθμους συμβολαιων,οχι καρτοκινητων.Το εκανα καρτοσυμβολαιο τωρα μου λενε οτι δε δινουν multisim με μια e-sim κ μια κανονικη  με τον ιδιο αριθμο αλλα μονο 2 φυσικες σιμ η αν θελω να μου κανουν e-sim το νουμερο μου να το βαλω στο ρολοι κ τελος δε θαχω κινητο μετα.

Οσοι εχουν e-sim στο ρολοι τι φαση?Πληρωνουν παγια για ναρχονται μονο ειδοποιησεις?

Ειλικρινα εχω ξενερωσει απιστευτα μιας κ διαβαζα πολλους ναχουν βαλει esim στο ρολοι χωρις θεματα στην υλοποιηση,ισα ισα ολοι multisim το καναν,απλα καποιες ιδιοτροπιες στη χρηση που δε με πειραζουν..Τοχω αφησει στην ακρη μονο κ μονο γιαυτο ενω ειναι σουπερ ρολοι..

Αν θες e-sim στο ρολόι ξέχνα την Cosmote δεν το υποστηρίζει επίσημα. Υπάρχει μια πιθανότητα να δουλέψει αλλά μικρή στους περισσότερους δεν δουλεύουν οι κλίσεις μόνο μυνήματα και δεδομένα.

Έτσι την πάτησα και εγώ με Cosmote πήρα e-sim νουμερακι νέο έδωσα 20€ και πήγαν άκλαφτα. Έβαλα e-sim Vodafone που το υποστηρίζει επίσημα και δουλεύει μια χαρά.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..
Εχει βγαλει κανεις ακρη με την e-sim μεσω cosmote?
Συγκεκριμενα θελω μια esim για το ρολοι,στο ιδιο νουμερο που εχω κ στο κινητο.
Αλλανταλλων,5 μαγαζια γερμανου 5 διαφορετικες γνωμες,Απο το τι ειανι η esim κ θες να σου κανουμε νεο συμβολαιο?,μεχρι ναι γινεται ελα απο βδομαδα μου τελειωσαν.Στην αρχη μου λεγαν οτι e-sim κανουν μονο αριθμους συμβολαιων,οχι καρτοκινητων.Το εκανα καρτοσυμβολαιο τωρα μου λενε οτι δε δινουν multisim με μια e-sim κ μια κανονικη  με τον ιδιο αριθμο αλλα μονο 2 φυσικες σιμ η αν θελω να μου κανουν e-sim το νουμερο μου να το βαλω στο ρολοι κ τελος δε θαχω κινητο μετα.
Οσοι εχουν e-sim στο ρολοι τι φαση?Πληρωνουν παγια για ναρχονται μονο ειδοποιησεις?
Ειλικρινα εχω ξενερωσει απιστευτα μιας κ διαβαζα πολλους ναχουν βαλει esim στο ρολοι χωρις θεματα στην υλοποιηση,ισα ισα ολοι multisim το καναν,απλα καποιες ιδιοτροπιες στη χρηση που δε με πειραζουν..Τοχω αφησει στην ακρη μονο κ μονο γιαυτο ενω ειναι σουπερ ρολοι..
επειδή δεν το κατέχουν πολύ στα καταστήματα, μην μπεις σε λεπτομέρειες. Απλά ζήτα ενεργοποίηση της υπηρεσίας multisim και έκδοση μιας eSIM. Μην αναφέρεις ούτε ρολόγια ούτε τίποτα. Όσο πιο πολλά τους λέμε τόσο πιο πολύ μπερδεύονται. Με ρώτησε και μενα (μετά από 20 λεπτά που κατάφερε να δει πως θα ενεργοποιήσει την υπηρεσία multisim) που θα έχω την eSIM και της είπα σε ένα 2ο κινητό.

Όπως αναφέρθηκε όμως και πριν, είναι τζόγος αν θα σου λειτουργήσει με cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν χρόνο ... όσες ώρες υποσχέθηκε η Sam... όλα ανοιχτά χωρίς aod φυσικά... (46 mm)
Μια χαρά 1e08d63640e795ccc2a6288b83e5d945.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνετε όλοι όσοι έχουμε το ρολόι να πάμε Vodafone αν κατάλαβα καλά.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το τζογαρα με cosmote και μου βγήκε. Μπορείς να το δοκιμάσεις, απλά αν δεν παίξει δε θα έχεις υποστήριξη από cosmote.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RUSH said:

Προσωπικά το τζογαρα με cosmote και μου βγήκε. Μπορείς να το δοκιμάσεις, απλά αν δεν παίξει δε θα έχεις υποστήριξη από cosmote.

Άρα η vodafone είναι σίγουρη λύση και η cosmote όχι;

Εντωμεταξυ πλέον στο κινητό έχω δεύτερη sim vodafone που αγόρασα σήμερα μόνο για data επειδή η cosmote μου κάνει νερά σε συγκεκριμένη περιοχή της πόλης μου που πηγαίνω για περπάτημα καθημερινά.

Μιλαμε ότι με έχει αφήσει χωρίς internet ακόμα και για 20 λεπτά περπατήματος.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρη την στιγμή που αναφέρει οτι υποστηρίζει επίσημα τη συσκευή στο δίκτυό της ενώ η cosmote όχι. Όσους έχω ακούσει ότι εβαλαν Vodafone κάρτα λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, RUSH said:

επειδή δεν το κατέχουν πολύ στα καταστήματα, μην μπεις σε λεπτομέρειες. Απλά ζήτα ενεργοποίηση της υπηρεσίας multisim και έκδοση μιας eSIM. Μην αναφέρεις ούτε ρολόγια ούτε τίποτα. Όσο πιο πολλά τους λέμε τόσο πιο πολύ μπερδεύονται. Με ρώτησε και μενα (μετά από 20 λεπτά που κατάφερε να δει πως θα ενεργοποιήσει την υπηρεσία multisim) που θα έχω την eSIM και της είπα σε ένα 2ο κινητό.

Όπως αναφέρθηκε όμως και πριν, είναι τζόγος αν θα σου λειτουργήσει με cosmote.

Επειδη ειχα κανει μια βολτα στα σχολια του ρολογιου εδω κ κει,πραγματικα αυτο τους ειπα σε 3 μαγαζια κ στην τηλ εξυπ κ με κοιταγαν σαν εξωγηινο λες κ τους ρωτησα πως θα στειλω πυραυλο στη σεληνη.Μultisim αποτελουμενη απο 1  φυσικη κ 1 esim στο ιδιο νουμερο.Εξωκοσμικο.Διαστημικο.Στο μεταξυ ελληνικη πατεντα το να μη δινουν esim σε καρτονουμερα αλλα να θελουν συμβολαιο.Εξωτερικο εγραφε ενας το ζητας online κ στο δινουν.

Θα ξαναπαω στο μοναδικο μαγαζι που πετυχα ενα τσακαλο κ καταλαβε τι λεω μπας κ πετυχω τη βαρδια του.. φαντασου καλεσαν τηλεφωνικα απο ενα αλλο μαγαζι εκει για πληροφοριες κ μαλλον ελειπε κ μου μετεφεραν τις ιδιες αοριστιες εκ νεου σε φαση που νιωθεις χαζος.

Κ οτι παιξει.Data με ενδιαφεει περισσοτερο.

Η vodafone δινει κ καρτοκινητο με esim η multisim?

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ακριβώς το ίδιο. Σε 2 μαγαζιά με κοιταγαν σα να μιλούσα κινέζικα. Ευτυχώς στο κατάστημα του Κορωπίου που έτυχε να βρεθώ, η υπάλληλος είχε όρεξη να βοηθήσει, μίλησε με μια στα κεντρικά για να την καθοδηγήσει πως θα το κάνει και το ενεργοποίησε.

Link to comment
Share on other sites

Στο google wallet του ρολογιού, δεν μπορώ να βάλω άλλες κάρτες πέραν των τραπεζικών καρτών? Πχ. Super market, covid, οασα κλπ?
Στο κινητό (σαμσουνγκ) τις παίρνει. Στο ρολόι όχι.
Υπάρχει τρόπος?

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, coulis said:

Στο google wallet του ρολογιού, δεν μπορώ να βάλω άλλες κάρτες πέραν των τραπεζικών καρτών? Πχ. Super market, covid, οασα κλπ?
Στο κινητό (σαμσουνγκ) τις παίρνει. Στο ρολόι όχι.
Υπάρχει τρόπος?

Tapa
 

Βάλε την εφαρμογή stocard αν και νομίζω δεν παίρνει του ΟΑΣΑ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή stocard αν και νομίζω δεν παίρνει του ΟΑΣΑ.
Την εχω στο τηλ. Θα δω πως ειναι στο ρολοι.
Σε ευχαριστώ

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, coulis said:

Στο google wallet του ρολογιού, δεν μπορώ να βάλω άλλες κάρτες πέραν των τραπεζικών καρτών? Πχ. Super market, covid, οασα κλπ?
Στο κινητό (σαμσουνγκ) τις παίρνει. Στο ρολόι όχι.
Υπάρχει τρόπος?

Tapa
 

Στο τηλέφωνο μπορεις να βάλεις οτι καρτα θες εκτος απο εισητηρια του οασα αλλα μπορεις πχ να βαλεις εισητηρια απο την VIva

δυστυχως στο ρολοι μονο για πληρωμη τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο μπορεις να βάλεις οτι καρτα θες εκτος απο εισητηρια του οασα αλλα μπορεις πχ να βαλεις εισητηρια απο την VIva
δυστυχως στο ρολοι μονο για πληρωμη τπτ αλλο.
Σε ευχαριστώ.
Έβαλα οπως είπε κ πιο πάνω ο panosfx το stocard που εχω κ στο τηλέφωνο κ τις φόρτωσε όλες (εκτος βέβαια από οασα).

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κλείσω το raise to wake και βλέπω διαφορά στην μπαταρία

684b59d0e16b82efedbda023a5cc83d7.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα μεγάλη διαφορά αλλάζοντας τη μέτρηση παλμών από το συνεχόμενα στο 10λεπτο. Το έβαζα για φόρτιση (μια φορά τη μέρα, συγκεκριμένη ώρα) γύρω στο 30+% και τώρα την ίδια ώρα το βάζω στο 50+%

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...