Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Ρε παιδια είχα 100% μπαταρία και κατέβασε & εγκατέστησε 1 ενημέρωση λογισμικού.

Η μπαταρία πήγε στο 62%! Κι εχω απεγκαταστησει το facer που θεωρούσα ευθύνεται για drain.

Είναι λογικό να πέφτει έτσι με μια ενημέρωση λογισμικού??? Aod έχω απενεργοποιημενη.
Εχει κανει 2 πλήρεις φορτίσεις το ρολοι απ όταν το πηρα. d759a127f035e0147114114dd2008ba0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θα έλεγα να μην ανησυχείς. Λογικά θα έκανε την τελευταία μεγάλη ενημέρωση, η οποία απασχολούσε το ρολόι για 40 λεπτά περίπου. Το ίδιο έκανε και σε μένα. Είσαι και στη 2η φόρτιση οπότε δες το στη πορεία πως πάει. Λάβε υπόψη σου πως το wear os ρουφάει πολύ μπαταρία. Τέλος απ όσο θυμάμαι πήρες το 44αρι. Έχει μικρότερη μπαταρία από το 46αρι. Εσένα σου κατέβηκε στα 60% Εμένα στα 70%. Λογικό.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noisex said:
2 ώρες πριν, margaritagr said:
Καλημέρα,

Ρε παιδια είχα 100% μπαταρία και κατέβασε & εγκατέστησε 1 ενημέρωση λογισμικού.

Η μπαταρία πήγε στο 62%! Κι εχω απεγκαταστησει το facer που θεωρούσα ευθύνεται για drain.

Είναι λογικό να πέφτει έτσι με μια ενημέρωση λογισμικού??? Aod έχω απενεργοποιημενη.
Εχει κανει 2 πλήρεις φορτίσεις το ρολοι απ όταν το πηρα. d759a127f035e0147114114dd2008ba0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα έλεγα να μην ανησυχείς. Λογικά θα έκανε την τελευταία μεγάλη ενημέρωση, η οποία απασχολούσε το ρολόι για 40 λεπτά περίπου. Το ίδιο έκανε και σε μένα. Είσαι και στη 2η φόρτιση οπότε δες το στη πορεία πως πάει. Λάβε υπόψη σου πως το wear os ρουφάει πολύ μπαταρία. Τέλος απ όσο θυμάμαι πήρες το 44αρι. Έχει μικρότερη μπαταρία από το 46αρι. Εσένα σου κατέβηκε στα 60% Εμένα στα 70%. Λογικό.

Το 44αρι με το 46αρι φοράνε την ίδια μπαταρία.

Το 40αρι με το 42αρι φοράνε πιο μικρή.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margaritagr said:

Το 42μμ έχω εγώ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το μικρό κι η γυναίκα μου δύσκολα βγάζει μέρα.

Όμως μην ανησυχείς,μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις πέφτει πολύ η μπαταρία.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Με το μικρό κι η γυναίκα μου δύσκολα βγάζει μέρα.
Όμως μην ανησυχείς,μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις πέφτει πολύ η μπαταρία.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων

Αν δε βγάζει τη μέρα τότε έκανα πολύ κακή αγορά.... το διάλεξα λόγω bezel και πιο premium εμφάνισης σε σχέση με τα "απλα" 4αρια ή με τα 5αρια αλλά δεν βγάζει μέρα την πάτησα...

Έχω και μικρό καρπό γι αυτο πήγα στα 42. Το 42αρι galaxy watch μια χαρα μου εβγαζε και 2 μέρες...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε ομιλία που είχα με την e-sim από το ρολόι με τα buds2 στο σπίτι μου δεν είχα υπερθέρμανση δεν έβγαλε το μήνυμα προειδοποίησης  για υπερθέρμανση το ρολόι. Μίλησα γύρω στα 20 λεπτά!

Συμπέρασμα ή όταν δεν έχει καλό σήμα ζεσταίνεται με την προσπάθεια να πιάσει και τα παίζει ή με το μεγάφωνο του ρολογιού ανεβαίνει η θερμοκρασία κάτι που θεωρώ απίθανο. Μάλλον το αδύναμο σήμα κάνει την δουλειά και ρίχνει την γραμμή και παγώνουν όλα.....

100% Λογισμικό πρέπει η Samsung να το διορθώσει άμεσα.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως αρχίζει να βελτιώνεται η διάρκεια της μπαταρίας με τη χρήση που κάνω. Τις πρώτες 2 βδομάδες το ρολόι με το ζόρι έβγαζε 1.5 μέρα, πλέον είμαι στις 2.5 και ίσως πάει και μέχρι 3. Πολύ πιο ενδιαφέρον γιατί στην αρχή είχα ξενερώσει που έπρεπε να το φορτίσω τόσο συχνά. 46αρι classic.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως αρχίζει να βελτιώνεται η διάρκεια της μπαταρίας με τη χρήση που κάνω. Τις πρώτες 2 βδομάδες το ρολόι με το ζόρι έβγαζε 1.5 μέρα, πλέον είμαι στις 2.5 και ίσως πάει και μέχρι 3. Πολύ πιο ενδιαφέρον γιατί στην αρχή είχα ξενερώσει που έπρεπε να το φορτίσω τόσο συχνά. 46αρι classic.
Μακαρι φίλε μου αυτό να ισχύει γενικότερα και να στρώσει , κι εγώ έχω φάει τρελη ξενερα με το 42αρι δε μου βγάζει και τη μέρα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα χρόνο και μπορώ να πω σίγουρα ότι το τελευταίο 2 μηνο η μπαταρία πέφτει πολύ πιο γρήγορα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με τις φορτισεις τι παιζει; ειναι σαν τα κινητα που καλυτερα μην το αφήνεις να πέσει πολύ η μπαταρια και να μην φορτιζεις μεχρι το 100% αλλα από 20%-80%;  

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

εγώ το φορτίζω πάντα κλειστό και όταν φτάσει στο 95% - 100% το βγάζω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την υπερθέρμανση όπως είπε και παραπάνω κάποιος είναι γνωστό.

Το active 2 ενώ το φορτιζα έπιασε φουλ θερμοκρασία και τα παίξε!

Και το 4 μου το έκανε μια φορά πάλι κατά τη φόρτιση. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα γιατί έχει νομίζω κάποια προφύλαξη πλέον από την υπερθέρμανση.

Πιστεύω πως το καλύτερο είναι να φορτίζονται κλειστά αλλά σπάνια το κλείνω.

Επίσης σκέφτομαι μηπως αυτή η υπερθέρμανση οφείλεται στο πράσινο φωτάκι. Στον αισθητήρα δηλαδή που είναι από κάτω γιατί μερικές φορές ενώ το έχω βγάλει από το χέρι το βλέπω το φωτακι να είναι ανοιχτό και να τρεμοπαιζει.


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.
Ως υποψήφιος αγοραστής, ηθελα να ρωτήσω.
1) Στο κουτί, υπάρχει φορτιστής?
2) Εαν ναι, είναι ασύρματος ή ενσύρματος?
3) Εαν δεν έχει, κάνουν 2 φορτιστές σαμσουνγκ ενσύρματοι που έχω απο κινητα? (5v 2A)

Η μετάβαση μου θα ειναι απο το galaxy watch 46

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, coulis said:

Καλό μεσημέρι.
Ως υποψήφιος αγοραστής, ηθελα να ρωτήσω.
1) Στο κουτί, υπάρχει φορτιστής?
2) Εαν ναι, είναι ασύρματος ή ενσύρματος?
3) Εαν δεν έχει, κάνουν 2 φορτιστές σαμσουνγκ ενσύρματοι που έχω απο κινητα? (5v 2A)

Η μετάβαση μου θα ειναι απο το galaxy watch 46

Tapa


 

Ναι έχει και είναι ο γνωστός ασύρματος φορτιστής (όχι γρήγορης φόρτισης).

 

charger.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει και είναι ο γνωστός ασύρματος φορτιστής (όχι γρήγορης φόρτισης).
Σε ευχαριστώ
Υπάρχει και γρήγορος ασύρματος?
Υπάρχει λινκ?

Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, coulis said:

Σε ευχαριστώ
Υπάρχει και γρήγορος ασύρματος?
Υπάρχει λινκ?

Tapa

 

Όχι δεν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση το 4άρι, απλά το επισήμανα γιατί το 5άρι έχει παρόμοιο φορτιστή αλλά υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση το ρολόι. (Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα).

Link to comment
Share on other sites



Όχι δεν υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση το 4άρι...
(Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα).

Σε ευχαριστώ. Τα κατάλαβα όλα


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 11:25 ΠΜ, noisex said:
On 13/9/2022 at 9:35 ΠΜ, margaritagr said:
Καλημέρα,

Ρε παιδια είχα 100% μπαταρία και κατέβασε & εγκατέστησε 1 ενημέρωση λογισμικού.

Η μπαταρία πήγε στο 62%! Κι εχω απεγκαταστησει το facer που θεωρούσα ευθύνεται για drain.

Είναι λογικό να πέφτει έτσι με μια ενημέρωση λογισμικού??? Aod έχω απενεργοποιημενη.
Εχει κανει 2 πλήρεις φορτίσεις το ρολοι απ όταν το πηρα. d759a127f035e0147114114dd2008ba0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα έλεγα να μην ανησυχείς. Λογικά θα έκανε την τελευταία μεγάλη ενημέρωση, η οποία απασχολούσε το ρολόι για 40 λεπτά περίπου. Το ίδιο έκανε και σε μένα. Είσαι και στη 2η φόρτιση οπότε δες το στη πορεία πως πάει. Λάβε υπόψη σου πως το wear os ρουφάει πολύ μπαταρία. Τέλος απ όσο θυμάμαι πήρες το 44αρι. Έχει μικρότερη μπαταρία από το 46αρι. Εσένα σου κατέβηκε στα 60% Εμένα στα 70%. Λογικό.

Την ίδια μπαταρία έχουν το 44αρι GW4 και το 46αρι Classic , 361 mAh.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κανέναν mp3 player καλό και εύχρηστο απο το playstore??

Δοκίμασα με δεδομένα του ρολογιού ράδιο και η μπαταρία σε 2 ώρες το πολύ DEAD όποτε δεν συμφέρει με δεδομένα να το δουλεύεις μουσική τρώει σφαίρα την μπαταρία δυστυχώς.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο είναι να κάνεις switch την esim απο το κινητό στο ρολόι και πάλι πίσω?

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να μεταφέρω την esim στο ρολόι όταν πάω για τρέξημο και αφού τελειώσω να την την πάω παλι πίσω στο ρολόι, αφού δεν μπορείς να έχεις την esim ταυτόχρονα και στα δύο.

Είναι εφικτό αυτό? Αν ναι, πόσο γρήγορη είναι η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας.
Έγινε χθες η αγορά του και προέρχομαι από το "σκυλί" Galaxy watch 46.

Ερωτηση 1: υπάρχει πληκτρολόγιο, (μικρόφωνο) που να μιλάς ελληνικά κ να βρίσκει τα ονόματα από την ατζέντα ή να γράφει κείμενα (στα ελληνικά) ? Στο Galaxy watch είχα το mobiteka g-keyboard Pro, αλλά δεν κάνει για το watch 44.
Δοκίμασα το gboard (google) αλλα δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά όταν μιλάω. Κάνω κάτι λάθος.
Δώστε μου σας παρακαλώ κάποιο λινκ

Ερωτηση 2: Της Alpha Bank, το "my Alpha Wallet', μπαίνει στο ρολόι ή πληρώνουμε μόνο με το google wallet?

Σας ευχαριστώ



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας.
Έγινε χθες η αγορά του και προέρχομαι από το "σκυλί" Galaxy watch 46.

Ερωτηση 1: υπάρχει πληκτρολόγιο, (μικρόφωνο) που να μιλάς ελληνικά κ να βρίσκει τα ονόματα από την ατζέντα ή να γράφει κείμενα (στα ελληνικά) ? Στο Galaxy watch είχα το mobiteka g-keyboard Pro, αλλά δεν κάνει για το watch 44.
Δοκίμασα το gboard (google) αλλα δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά όταν μιλάω. Κάνω κάτι λάθος.
Δώστε μου σας παρακαλώ κάποιο λινκ

Ερωτηση 2: Της Alpha Bank, το "my Alpha Wallet', μπαίνει στο ρολόι ή πληρώνουμε μόνο με το google wallet?

Σας ευχαριστώ



Tapa


καλώς ήρθες...
Το Gboard χρησιμοποιούμε όλοι για φωνητική πληκτρολόγηση. Μήπως δεν έχεις επιλέξει τα ελληνικά? Δουλεύει πάντως εδώ και μήνες. Έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις;
Μόνο το Google wallet (Gpay) υπάρχει. Βάζεις την καρτούλα της alpha και έφυγες... δεν θέλει καν να έχεις το κινητό μαζί σου...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.σημερα στο μαγαζί που δουλεύω μας έφεραν ένα καινούργιο pos έκανα δοκιμή να πληρώσω πχ 1 ευρώ και δεν το δεχόταν με τίποτα  στο Gpay έχω βάλει κάρτα της eutobank. αργότερα ήρθε ένας και πλήρωσε με apple watch  και το δέχτηκε αμέσως. Μου έκανε εντυπωση ,δεν υποστηρίζει όλα τα τερματικά το google pay?στο σούπερ μάρκετ που πηγαινω και έχει άλλο pos πληρώνω κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες...
Το Gboard χρησιμοποιούμε όλοι για φωνητική πληκτρολόγηση. Μήπως δεν έχεις επιλέξει τα ελληνικά? Δουλεύει πάντως εδώ και μήνες. Έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις;
Μόνο το Google wallet (Gpay) υπάρχει. Βάζεις την καρτούλα της alpha και έφυγες... δεν θέλει καν να έχεις το κινητό μαζί σου...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ..
Θα ξανατσεκάρω ολες τις ρυθμίσεις του gboard
Edit : το βρήκα. Δεν ειχα δώσει άδεια στο μικρόφωνο.
Σε ευχαριστώ
Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παμε πάρα πολύ καλά #not

Απαράδεκτη αυτονομία δεν ξέρω αν μπορώ να ελπίζω ότι θα στρώσει.

Κλειστή aod
Κλειστή μέτρηση άγχους
Μέτρηση παλμών ανά δεκαλεπτο
Κλειστο wifi
Κλειστό GPS
Αυτόματη φωτεινότητα on
Δεν εχω απαντήσει σε ούτε μια ειδοποίηση από το ρολοι από την τελευταία φόρτιση.

Να κλαψω τα 170 ή υπάρχει ελπίδα? Να το πάω smartec?



Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



0fb34e481205b2d87418db88acdae895.jpg

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...