Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, coolnetgr said:

Στο reddit γράφουν να κλείσεις Bluetooth, να συνδεθείς με WIFI από το ρολόι και να δοκιμάσεις έτσι.

Λειτούργησε ετσι φίλε ευχαριστώ πολύ. Το bluetooth εφταιγε απ' οτι φαίνεται (κουφό), γιατι το wifi το είχα ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2022 at 2:29 ΜΜ, vwbestakos said:

Το πηρα το update και εγώ με το νεο WearOS3.5 με την ελπίδα να δουλευουν οι κλήσεις σε Cosmote αλλά τζίφος μάπα το καρπούζι. Θα αναγκαστώ να βάλω e-sim της Vodafone που το υποστηρίζει επίσημα το Watch 4 LTE.

Ναι αλλά έτσι θα έχεις ένα άσχετο νούμερο και θα πρέπει να προωθείς το βασικό σου τηλ κλπ κλπ. 

Κάπως έτσι εγώ παράτησα για την ώρα τα lte watches, μέχρι να αλλάξει η κατάσταση προς το καλύτερο... 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα το πιο χρήσιμο, για μένα, με το update είναι η δυνατότητα να μεγαλώσει άλλη μια σκάλα η γραμματοσειρά. Ζόρικα τα πράγματα με τη πρεσβυωπία

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, noisex said:

Πλάκα πλάκα το πιο χρήσιμο, για μένα, με το update είναι η δυνατότητα να μεγαλώσει άλλη μια σκάλα η γραμματοσειρά. Ζόρικα τα πράγματα με τη πρεσβυωπία emoji851.png

Σαν πολλές γεροντάρες να 'χουμε μαζευτεί εδώ πέρα μου φαίνεται.. 😁

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολλές γεροντάρες να 'χουμε μαζευτεί εδώ πέρα μου φαίνεται.. 
Μάλλον...

Έβλεπα την παρουσίαση του apple watch 8 και την νέα δυνατότητα για crash detection και ήθελα να ρωτήσω, έχει κανείς δει σε λειτουργία το fall detection του GW4; Ελπίζω όποιος το είδε να είναι καλά...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια χαζή ερώτηση: με την αναβάθμιση λέει ότι υπάρχουν νέα καντράν ρολογιού (βότσαλα, Κήπος λουλουδιών κλπ.), αλλά δεν μπορώ να τα βρω. Πρέπει να τα κατεβάσω από κάπου;;

EDIT: Όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια. Τα βρήκα μέσα στην εφαρμογή. 

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bruno said:

Καλησπέρα, μια χαζή ερώτηση: με την αναβάθμιση λέει ότι υπάρχουν νέα καντράν ρολογιού (βότσαλα, Κήπος λουλουδιών κλπ.), αλλά δεν μπορώ να τα βρω. Πρέπει να τα κατεβάσω από κάπου;;

πηγαίνεις εκεί που υπάρχουν τα καντράν και πατάς το + που έχει μόλις τελειώσουν τα ήδη υπάρχοντα και σου εμφανίζονται.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα την E-SIM της Vodafone και δουλεύουν όλα ρολόι και κλήσεις (εισερχόμενες - εξερχόμενες) κάνω από το ρολόι και data και μηνύματα!!

Την πατήσαμε με την Cosmote μην βάλει κανείς E-SIM της Cosmote δεν θα δουλεύουν οι κλήσεις. Πάνε άκλαφτα τα 20euro η υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψω το νούμερο και να πάρω έστω και δωρεάν λεπτά αν όχι χρήματα?

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και cosmote αλλά υπό προϋποθέσεις και είναι τζόγος όπως έχουμε πει.

Οπότε τέλος καλό όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 1:19 ΜΜ, gregpec2 said:

Σαν πολλές γεροντάρες να 'χουμε μαζευτεί εδώ πέρα μου φαίνεται.. 😁

Τι να κάνουμε ρε φίλε είμαστε καμία είκοσι χρόνια στο φόρουμ!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε ρε φίλε είμαστε καμία είκοσι χρόνια στο φόρουμ!!!
Απο εποχής "motorola flare". Το πρωτο μου κινητό. Δεν θυμάμαι αν υπήρχε κ κατι αλλο.
Edit : υπηρχαν κ τα ερικσον

Sorry για το off topic

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εχω το classiic την bluetooth εκδοση. Μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρησα πως οταν ειμαι σε wifi και δεν ειμαι συνδεδεμενος με το τηλεφωνο με bluetooth λαμβανω τις ειδοποιησεις πχ. whatsapp, viber κτλ. στο ρολοι με ηχο ενω στο κινητο ερχονται αθορυβα χωρις να εχω πειραξει καποια ρυθμιση. Μολις απενεργοποιησω το ρολοι, οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα ξανα με ηχο στο τηλεφωνο. Τι μπορει να παιζει; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω το classiic την bluetooth εκδοση. Μετα την τελευταια αναβαθμιση παρατηρησα πως οταν ειμαι σε wifi και δεν ειμαι συνδεδεμενος με το τηλεφωνο με bluetooth λαμβανω τις ειδοποιησεις πχ. whatsapp, viber κτλ. στο ρολοι με ηχο ενω στο κινητο ερχονται αθορυβα χωρις να εχω πειραξει καποια ρυθμιση. Μολις απενεργοποιησω το ρολοι, οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα ξανα με ηχο στο τηλεφωνο. Τι μπορει να παιζει; 
Σε αυτό το μενού τι ρυθμίσεις έχεις εσύ;
Εφαρμογή wear/ειδοποιήσεις 685ffa76612035a749199d843b18beae.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα χρήσης το ρολόι ζεσταίνεται όταν κάνω κλίσεις και όταν δέχομαι και στο 5λεπτο με βγάζει μήνυμα για υπερθέρμανση και πέφτει η γραμμή. Διάβασα βροχή από σχόλια με αυτό το πρόβλημα στο επίσημο forum της Samsung και σε άλλα forum XDA κλπ ακόμα και στα πρόσφατα μοντέλα Watch 5 και Watch 5 pro.

 

Μιλώ για την έκδοση LTE. Η Samsung δεν έχει δώσει επίσημη απάντηση για το πρόβλημα. Μάλιστα πολλοί χρήστες έχουν επιστρέψει το ρολόι 2 και 3 φορές και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο να ζεσταίνεται και να μπαίνει σε airplane mode και να μην μπορείς να κάνεις τπτ για 5 λεπτά. Μόνο με επανεκκίνηση διορθώνεται.

Απλά ντροπή για την Samsung αυτό έχω μόνο να πω για τέτοια εταιρεία.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

2 φορές μου έχει τύχει και μένα. Άνοιξη απόγευμα βόλτα με το σκύλο, κλήση από το ρολόι και μετά από κανα 20 λεπτό μπήκε σε λειτουργία πτήσης. Την άλλη φορά καλοκαίρι σπίτι αρκετή ζέστη, στο 10 λεπτό το ίδιο.

Τουλάχιστον δε θα ψηθεί, έχει προστασία . Δεν του έχω δώσει πολύ βάση μιας και το LTE το έχω ως "προστασία" σε περίπτωση που ξεχάσω κινητό σπίτι κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RUSH said:

2 φορές μου έχει τύχει και μένα. Άνοιξη απόγευμα βόλτα με το σκύλο, κλήση από το ρολόι και μετά από κανα 20 λεπτό μπήκε σε λειτουργία πτήσης. Την άλλη φορά καλοκαίρι σπίτι αρκετή ζέστη, στο 10 λεπτό το ίδιο.

Τουλάχιστον δε θα ψηθεί, έχει προστασία emoji16.png. Δεν του έχω δώσει πολύ βάση μιας και το LTE το έχω ως "προστασία" σε περίπτωση που ξεχάσω κινητό σπίτι κτλ κτλ.

Κ εγώ για αυτήν την δουλειά το θέλω επίσης δεν εχω σκοπό να μιλάω ώρες από το ρολόϊ.

Σε καμία περίπτωση δεν θα αντικαταστήσει το ρολόι το κινητό. Αύριο θα δοκιμάσω κλήση με τα buds μήπως και λόγο του ηχείου που έχει το ρολόι θερμαίνεται πιο γρήγορα. 

Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση να δουλεύει έτσι το πρόβλημα αναγνωρίστηκε από χρήστες εδώ και ένα χρόνο και συνεχίζεται και σε Watch 5 και η Samsung ακόμα δεν έδωσε επίσημη απάντηση για το πρόβλημα ούτε λύση απλά απαράδεκτη. Κάτι μου λέει ότι για την υπερθέρμανση φταίει ο επεξεργαστής ο Exynos.....

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχω πέσει από τα σύννεφα με αυτά που λέτε...

Κάθε μέρα στην δουλειά,θα χρειαστεί να απαντήσω από το ρολόι 1-2 φορές.Και μιλάω για απάντηση στο σκούτερ κάτω από τον ήλιο.

Δεν μου έχει κάνει ούτε μια φορά αυτό.Παντα μιλάω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τι να πω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εγκαταστήσει το facer για ωραία dials αλλά είδα μεγάλη πτώση στην μπαταρία οπότε το απεγκατεστησα και θέλω τώρα να δω απ αύριο πως θα παει χωρίς αυτό.

Ελπίζω να οφειλόταν εκεί και να μην έχει κάποιο θέμα...

Κατά τ άλλα ως τωρα όλα κκ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ για αυτήν την δουλειά το θέλω επίσης δεν εχω σκοπό να μιλάω ώρες από το ρολόϊ.
Σε καμία περίπτωση δεν θα αντικαταστήσει το ρολόι το κινητό. Αύριο θα δοκιμάσω κλήση με τα buds μήπως και λόγο του ηχείου που έχει το ρολόι θερμαίνεται πιο γρήγορα. 
Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση να δουλεύει έτσι το πρόβλημα αναγνωρίστηκε από χρήστες εδώ και ένα χρόνο και συνεχίζεται και σε Watch 5 και η Samsung ακόμα δεν έδωσε επίσημη απάντηση για το πρόβλημα ούτε λύση απλά απαράδεκτη. Κάτι μου λέει ότι για την υπερθέρμανση φταίει ο επεξεργαστής ο Exynos.....
 
Και τα 2 περιστατικά που συνέβη ήταν με buds.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosfx said:

Έχω πέσει από τα σύννεφα με αυτά που λέτε...

Κάθε μέρα στην δουλειά,θα χρειαστεί να απαντήσω από το ρολόι 1-2 φορές.Και μιλάω για απάντηση στο σκούτερ κάτω από τον ήλιο.

Δεν μου έχει κάνει ούτε μια φορά αυτό.Παντα μιλάω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τι να πω...

και εγώ έχω πέσει απτά σύννεφα με αυτά που διαβάζω με πάρα πολλούς χρήστες να έχουν το ίδιο πρόβλημα που έχω και εγώ και η Samsung να μην κάνει απολύτως τπτ. Αυτά είναι λίγα από τα links που αναφέρουν το πρόβλημα. Υπάρχουν άπειρα links με το πρόβλημα και κακώς που δεν ασχολείθηκα να διαβάσω πριν το παραγγείλω.

https://community.t-mobile.com/android-9/galaxy-watch4-overheating-43457

https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/samsung-watch-4-lte-overheating-issues/td-p/4576408/page/5

https://forum.xda-developers.com/t/watch-4-overheating-lte.4375061/

https://community.o2.co.uk/t5/Tech-Support/Galaxy-watch-4-classic-overheating/td-p/1533847

https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/samsung-galaxy-watch-5-overheating-issue/td-p/5929152

https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/samsung-galaxy-watch-5-overheating-issue/td-p/5929152

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, feik said:

Μπορώ να βάλω 40μμ λουράκι στο 44αρι γιατί μου είναι μεγάλο στο χέρι;

Ολα τα galaxy watch 4 παιρνουν το ιδιο φαρδος λουρια ανεξαρτητα απο το μεγεθος της κασας. Το μονο που αλλαζει ειναι το μηκος S/M και M/L.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ρε παιδια είχα 100% μπαταρία και κατέβασε & εγκατέστησε 1 ενημέρωση λογισμικού.

Η μπαταρία πήγε στο 62%! Κι εχω απεγκαταστησει το facer που θεωρούσα ευθύνεται για drain.

Είναι λογικό να πέφτει έτσι με μια ενημέρωση λογισμικού??? Aod έχω απενεργοποιημενη.
Εχει κανει 2 πλήρεις φορτίσεις το ρολοι απ όταν το πηρα. d759a127f035e0147114114dd2008ba0.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση είναι αρκετά μεγάλη. Και μένα έφαγε αρκετή μπαταρία, οπότε δε νομίζω πως πρέπει να ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...