Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά το να ακούς απο το ρολόι τον άλλο, ενώ είσαι πάνω στη μηχανή στο δρόμο (έστω και σταματημένος), το ξεχνάς. Εδώ δεν ακούω τον άλλο καλά καλά στο αμάξι με κλειστά παράθυρα 😁  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα και χωρίς να βγάλω το κράνος,μια χαρά μπορώ να συννενοηθω.Λογω δουλειάς είμαι αρκετές ώρες πάνω στο σκούτερ,και έχει χρειαστεί αρκετές φορές να απαντήσω από το ρολόι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RUSH said:

 

20220901_190409.jpg

20220901_190603.jpg

Ευχαριστώ θα προσπαθήσω να αλλάξω CSC το δικό σου τελειώνει σε ΝΕΕ προορίζεται (NORDIC COUNTRIES) ενώ το δικό μου ειναι ITV (ITALY).

Αν είναι θέμα λογισμικού αν αλλαξω το CSC θα παίξει. Αλλιώς είναι θέμα Cosmote 100% με την E-SIM και τις ρυθμίσεις VOICE.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ως επιλογές αυτές τις χώρες είχε. Από τύχη διαλέγοντας Φιλανδία λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Κ το 5 θα έχει όμως αυτονομία Κ αυτό 2 μέρες; ή πολύ παραπάνω ; (εννοείται στην μηχανή όταν θα έχω κλήση θα σταματάω στην άκρη)

 

θεωρώ ότι το 5αρι λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας ίσως κρατάει περισσότερο, δεν είμαι σίγουρος για επιπλέον ημέρα, αλλά σίγουρα θα έχεις μεγαλύτερο απόθεμα μπαταρίας στο τέλος της ημέρας.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gregpec2 said:

Καλά το να ακούς απο το ρολόι τον άλλο, ενώ είσαι πάνω στη μηχανή στο δρόμο (έστω και σταματημένος), το ξεχνάς. Εδώ δεν ακούω τον άλλο καλά καλά στο αμάξι με κλειστά παράθυρα 😁  

Αλήθεια τόσο κακό μεγάφωνο έχει; Κ ένας βασικός λόγος ήταν κ αυτός γιατί έχω εμπειρία από συνάδελφο με πολύ κατώτερο ρολόι κ ήμασταν δικαβαλο κ η συνομιλία τούς ήταν άψογη κ σε κεντρικό δρόμο που είχε κ βαβούρα..😒

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Αλήθεια τόσο κακό μεγάφωνο έχει; Κ ένας βασικός λόγος ήταν κ αυτός γιατί έχω εμπειρία από συνάδελφο με πολύ κατώτερο ρολόι κ ήμασταν δικαβαλο κ η συνομιλία τούς ήταν άψογη κ σε κεντρικό δρόμο που είχε κ βαβούρα..😒

Δεν θα το χαρακτήριζα σε καμία περίπτωση κακό.

Απλά με τόση οχλαγωγία και ηχορύπανση σίγουρα θα χρειάζεται ο ήχος να είναι στο φουλ και να το πλησιάζεις στο αυτί σου και ξαναλέω μόνο σε "βαβούρα" μεγάλη!

Επειδή έχω και στην οικογένεια το iwatch SE, μπορώ να σου πω ότι έχει παρόμοια ένταση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, challenge143 said:

Αλήθεια τόσο κακό μεγάφωνο έχει; Κ ένας βασικός λόγος ήταν κ αυτός γιατί έχω εμπειρία από συνάδελφο με πολύ κατώτερο ρολόι κ ήμασταν δικαβαλο κ η συνομιλία τούς ήταν άψογη κ σε κεντρικό δρόμο που είχε κ βαβούρα..😒

Όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, άμα είσαι σε δρόμους με κόσμο και βαβούρα θα δυσκολευτείς πολύ, δεν είναι οτι το μεγάφωνο είναι κακό. Γενικότερα πάντως, το να μιλάς από το ρολόι θεωρώ οτι είναι απλά μια ευκολία σε ώρα ανάγκης κτλ, δεν είναι κάτι το οποίο μπορείς να βασιστείς για να κάνεις δουλειά.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

Εγω προερχόμενη από tizen ηρθε να ρωτησω: που αλλού βρίσκουμε watchfaces πέρα από τα 5-6 που έχει το Google play??

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, margaritagr said:

Εγω προερχόμενη από tizen ηρθε να ρωτησω: που αλλού βρίσκουμε watchfaces πέρα από τα 5-6 που έχει το Google play?? emoji14.png emoji2372.pngemoji2372.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εδώ🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.. Όταν έβαζα άσκηση σε κάθε χμλ μου μιλούσε για τα στατιστικά παλμούς λεπτά κτλ στα Ελληνικά. Μετά από επαναφορά που το έκανα μιλάει στα Αγγλικά.
Γνωρίζει κανείς πως αλλάζει η γλώσσα?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cocous said:

Παιδιά μια ερώτηση.. Όταν έβαζα άσκηση σε κάθε χμλ μου μιλούσε για τα στατιστικά παλμούς λεπτά κτλ στα Ελληνικά. Μετά από επαναφορά που το έκανα μιλάει στα Αγγλικά.
Γνωρίζει κανείς πως αλλάζει η γλώσσα?

 

Εγψ σχετικα με αυτο θελω να ρωτησω πως το απενεργοποιουμε τελειως να μην μιλαει καθε χιλιομετρο ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εγψ σχετικα με αυτο θελω να ρωτησω πως το απενεργοποιουμε τελειως να μην μιλαει καθε χιλιομετρο ?
Ψάχνοντας να αλλάξω την γλώσσα βρήκα την συγκεκριμένη επιλογή που μάλιστα μπορούσες να βάλεις εσύ στα πόσα χλμ κτλ να μιλάει. Τώρα έχω φάει τον τόπο να το ξαναβρώ και δεν μπορώ με τίποτα. Αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει λιγάκι.


Edit: Έλα το βρήκα. Από το widget του health που διαλέγεις τις ασκήσεις πατάς (άλλα) και μετά το γραναζάκι ρυθμίσεων. Εκεί απενεργοποιείται αυτό που ζητάς.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πρεπει και το τηλεφωνο να ειναι στα ελληνικα οπωσδηποτε. Μετα πας ρυθμισεις στο τηλεφωνο 'κειμενο σε ομιλια' και το βαζεις ελληνικα.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 11:34 ΜΜ, margaritagr said:

Εγω προερχόμενη από tizen ηρθε να ρωτησω: που αλλού βρίσκουμε watchfaces πέρα από τα 5-6 που έχει το Google play?? emoji14.png emoji2372.pngemoji2372.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

βασικα εδω : https://www.reddit.com/r/GalaxyWatchFace/

κανεις μια εγγραφη στο reddit και εισαι ετοιμη . σχεδον ολοι οσοι ανεβαζουν καινουριο face στο store , ταυτοχρονα το ανεβαζουν και στο reddit δινοντας 50 κουπονια σε καθε χωρα για δωρεαν ληψη απο το store . απλα αλλαζεις τον τροπο πληρωμης και βαζεις τον κωδικο του κουπονιου .

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Θέλω να ρωτήσω προσπαθώ μέσω viber και του ρολογιού να στέλνω μηνύματα. Όχι απλά να απαντάω στο μήνυμα που μου στέλνει κάποιος αλλά να ξεκινάω μία συζήτηση από το ρολόι. Από ότι βλέπω δεν υπάρχει εφαρμογή του viber μέσα στο play store για το ρολόι. Έκανα εγκατάσταση του viber σε συμβατή έκδοση για wear os με sideload αλλά δεν λειτουργεί σωστά και μου βγάζει απλά το μήνυμα "Εγκαταστήσατε το Viber!Δείτε μηνύματα και αυτοκόλλητα άμεσα από το ρολόι σας" . Επίσης θα ήθελα εάν με πάρει κάποιος στο viber κλήση να μπορώ να του απαντήσω από το ρολόι, όπως και να κάνω κλήσεις από το ρολόι μέσω viber. 

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

μόνο αν σου στείλουνε μπορείς να απαντήσεις.

Δεν μπορείς να ξεκινήσεις συζήτηση εσύ στο viber.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

μόνο αν σου στείλουνε μπορείς να απαντήσεις.

Δεν μπορείς να ξεκινήσεις συζήτηση εσύ στο viber.

Το ίδιο ισχύει λογικά και για άλλες εφαρμογές από ότι είδα όπως π.χ. WhatsApp ? Δεν υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή άσχετη * που να είναι όμως συμβατή με το ρολόι να μπορεί κανείς να στείλει μήνυμα από το ρολόι ?  Καλά για κλήσεις δεν το βλέπω από το ρολόι, εδώ δεν μπορείς να στείλεις ένα μήνυμα, θα μπορείς να κάνεις κλήσεις ? (μέσω δικτύου πάντα )

* Κατέβασα μια εφαρμογή που λέγεται Line αλλά είναι μουφα. Στέλνεις ένα μύνημα και κάνει έναν αιώνα να φτάσει στον άλλο 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gthebest said:

Το ίδιο ισχύει λογικά και για άλλες εφαρμογές από ότι είδα όπως π.χ. WhatsApp ? Δεν υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή άσχετη * που να είναι όμως συμβατή με το ρολόι να μπορεί κανείς να στείλει μήνυμα από το ρολόι ?  Καλά για κλήσεις δεν το βλέπω από το ρολόι, εδώ δεν μπορείς να στείλεις ένα μήνυμα, θα μπορείς να κάνεις κλήσεις ? (μέσω δικτύου πάντα )

* Κατέβασα μια εφαρμογή που λέγεται Line αλλά είναι μουφα. Στέλνεις ένα μύνημα και κάνει έναν αιώνα να φτάσει στον άλλο 

sms μια χαρά στέλνεις

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

sms μια χαρά στέλνεις

Χαίρω πολύ, εγώ "θέλω δωρεάν" με δεδομένα. Άσε που θεωρώ απαράδεκτο ένα τέτοιο ρολόι να μην μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω viber. Βασικά απ' ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει smart watch να κάνει κλήσεις μέσω viber 

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει πράγματι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, gthebest said:

Χαίρω πολύ, εγώ "θέλω δωρεάν" με δεδομένα. Άσε που θεωρώ απαράδεκτο ένα τέτοιο ρολόι να μην μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω viber. Βασικά απ' ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει smart watch να κάνει κλήσεις μέσω viber 

Άμα τρέχαμε τέτοιες εφαρμογές στο ρολόι,θα ήθελε φόρτιση κάθε 5 ώρες.

Κι αν βάλουνε μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα είναι όμορφο.

Μπορεί στο μέλλον να βρούνε τον τρόπο...

Βέβαια με πλάγιο τρόπο γίνεται να βάλεις το viber,αλλά δεν ξέρω τι μνήμη χρειάζεται,αν θα σου κολλάει,αν θα δουλεύει σωστά κτλ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panosfx said:

Άμα τρέχαμε τέτοιες εφαρμογές στο ρολόι,θα ήθελε φόρτιση κάθε 5 ώρες.

Κι αν βάλουνε μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα είναι όμορφο.

Μπορεί στο μέλλον να βρούνε τον τρόπο...

Βέβαια με πλάγιο τρόπο γίνεται να βάλεις το viber,αλλά δεν ξέρω τι μνήμη χρειάζεται,αν θα σου κολλάει,αν θα δουλεύει σωστά κτλ.

Πιστεύω ότι δεν είναι κάτι τρομερό να μεταφέρεται η κλήση του viber μέσω bluetooth στο ρολόι. Προφανώς υπάρχουν λόγοι αλλοι που δεν το επιτρέπουν είτε η google είτε η Samsung. Στο αυτοκίνητο πχ μέσω bluetooth μπορώ να απαντάω και να μιλάω κανονικά μέσω viber. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...