Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, margaritagr said:

Να κάνω μια ερώτηση, λεω μήπως παω στο 4 classic 42mm αντί του 5 pro αν αυτό είναι πολύ μεγάλο για το χέρι μου.

Έχω πολλά λουράκια για το Galaxy watch 42mm που χρησιμοποιώ, ξέρει κάποιος αν παίρνουν το ίδιο μέγεθος?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το watch 4 έχει άλλο λουράκι. Δεν ταιριάζει με τα προηγούμενα ρολόγια. 

Link to comment
Share on other sites

Για after market λεω, εχω παρει αρκετά με quick release από Amazon

Παίρνει κάποιο ιδιαίτερου τύπου το 4 ?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, margaritagr said:

Για after market λεω, εχω παρει αρκετά με quick release από Amazon

Παίρνει κάποιο ιδιαίτερου τύπου το 4 ? emoji3166.pngemoji3525.png

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

20mm παίρνει το 4. Και το δικό σου από ότι βλέπω στο πιο κάτω site την ίδια διάμετρο έχει.

Οπότε θα είσαι οκ.

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00087245/

Σκέψου και το 5 το απλό, επειδή έγραψες για μέγεθος αλλά και καλύτερης αυτονομίας το λέω...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

20mm παίρνει το 4. Και το δικό σου από ότι βλέπω στο πιο κάτω site την ίδια διάμετρο έχει.
Οπότε θα είσαι οκ.
https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00087245/
Σκέψου και το 5 το απλό, επειδή έγραψες για μέγεθος αλλά και καλύτερης αυτονομίας το λέω...
Σ ευχαριστω, δε θα ήθελα να πάω στα 40μμ του απλού 5, ίσως να δοκιμάσω το 44 μήπως και μου κάθεται καλά..

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω.Το πράσινο χρώμα έχει μαύρη κάσα η πράσινη??Δεν φαίνεται καλά στις φώτο και δεν το έχω βρει κάπου για να το δω από κοντα

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Ferb said:

Παιδιά να ρωτήσω.Το πράσινο χρώμα έχει μαύρη κάσα η πράσινη??Δεν φαίνεται καλά στις φώτο και δεν το έχω βρει κάπου για να το δω από κοντα

Πράσινη είναι η κάσα 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και από εμένα ως υποψήφιου αγοραστή.
1. Για πληρωμές με το ρολόι (θα έχω ανοιχτό το nfc του) , πρέπει να έχω ανοιχτό και το nfc του κινητού.?
2. Φαντάζομαι πως δεν θα χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ το κινητό για να κάνει την συναλλαγή το ρολόι. Φτάνει η μεταξύ τους σύνδεση με Bluetooth ή δεν χρειάζεται να υπάρχει το κινητό δίπλα?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, coulis said:

Ερώτηση και από εμένα ως υποψήφιου αγοραστή.
1. Για πληρωμές με το ρολόι (θα έχω ανοιχτό το nfc του) , πρέπει να έχω ανοιχτό και το nfc του κινητού.?
2. Φαντάζομαι πως δεν θα χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ το κινητό για να κάνει την συναλλαγή το ρολόι. Φτάνει η μεταξύ τους σύνδεση με Bluetooth ή δεν χρειάζεται να υπάρχει το κινητό δίπλα?


Tapa
 

1) όχι δεν χρειάζεται το κινητό.

2) δεν χρειάζεται να υπάρχει κινητό δίπλα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1) όχι δεν χρειάζεται το κινητό.
2) δεν χρειάζεται να υπάρχει κινητό δίπλα.
Σε ευχαριστώ.
Θα επανέλθω με απορίες με την απόκτηση του.

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1) όχι δεν χρειάζεται το κινητό.
2) δεν χρειάζεται να υπάρχει κινητό δίπλα.
Αυτό δεν το ήξερα. Όντως δεν χρειάζεται ούτε το κινητό? Αναφέρομαι στην έκδοση του ρολογιού χωρίς e-sim.

Επίσης θα ήθελα λιγάκι να μου πείτε αν συμβαίνει και σε εσάς το εξής:
Μου λέει ότι υπάρχει ενημέρωση στο wear αλλά μόλις πατάω να την κάνει με πετάει στην μάσκα που μπορώ να κάνω απεγκατάσταση το galaxy watch manager και δεν γίνεται ενημέρωση. Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Άλλο το wear και άλλο το galaxy watch manager.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κινητό κι αναγκαστικά έκανε επαναφορά και στο ρολόι.

Όμως επειδή ήθελα να αγοράσω μια εφαρμογή πιο φτηνά πήγα κι έβαλα στο Play store χώρα Τουρκία.Δεν ήξερα ότι μπορείς να αλλάξεις μόνο 1 φορά τον χρόνο την χώρα βέβαια.

Τώρα δεν βρίσκει στο ρολόι την εφαρμογή google wallet γιατί μάλλον στην Τουρκία δεν το έχουν διαθέσιμο.

Υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω το google wallet στο ρολόι;Στο κινητό την βλέπει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι το Samsung wearables ή το manager έχει update, αλλά όταν πατάω update με πάει στο play store και δεν έχει update. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη να έρθω κι εγώ στην παρέα , με 4 classic 42mm αφού δοκίμασα το 5 pro κι ήταν σαν ταψί στο χέρι μου. Μεγάλη βλακεία που το βγάζουν σε ενα μονο μέγεθος…

Τέλοσπαντων!

Ρε παιδιά βλέπω στο Σκρουτζ και η τιμή ειναι γύρω στα 150-160€ , δε βλέπω να έχει πέσει περισσότερο με τον ερχομό του 5.

Λέτε να το χτυπήσω τωρα ή να περίμενα λιγο ακόμη?

Edit: δεν άντεξα και το παρήγγειλα


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη να έρθω κι εγώ στην παρέα , με 4 classic 42mm αφού δοκίμασα το 5 pro κι ήταν σαν ταψί στο χέρι μου. Μεγάλη βλακεία που το βγάζουν σε ενα μονο μέγεθος…

Τέλοσπαντων!

Ρε παιδιά βλέπω στο Σκρουτζ και η τιμή ειναι γύρω στα 150-160€ , δε βλέπω να έχει πέσει περισσότερο με τον ερχομό του 5.

Λέτε να το χτυπήσω τωρα ή να περίμενα λιγο ακόμη?

Edit: δεν άντεξα και το παρήγγειλα


Sent from my iPad using Tapatalk
Και πολύ καλά έκανες! Με το καλό να παραλάβεις, θα το ευχαριστηθείς

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν απο λίγο ήρθε ενημέρωση για το Galaxy Watch4 Plugin το οποίο ενημερώνει το Galaxy watch4 Manager, και πλέον είναι διαθέσιμα τα νέα καντράν του 5 για κατέβασμα. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που πρόσφατα παρατήρησα:

οι χάρτες google στο wear μπορούν να χρησιμοποιηθούν και αυτόνομα χωρίς επικοινωνία με το κινητό.

Σαν offline ας πούμε, χωρίς δυνατότητα δρομολόγησης αλλά με την πυξίδα και το GPS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Αγόρασα χτες το 44αρι, αλλά δεν κατόρθωσα να καταφέρω να λειτουργήσει.
Το σύνδεσα με S22+ και με τον λογαριασμό Google, μόλις έφτανε στο σημείο που πρόκειται να εκκινήσει, κολλούσε.
Παρά τις προσπάθειές μου αρχικά με διαγραφή δεδομένων της Samsung Wearables και στη συνέχεια
απεγκατάσταση της ίδιας της εφαρμογής και νέα εγκατάσταση, δεν έγινε τίποτα.
Εγκατέστησε και το πρόσφατο Watch 44 manager.
Όποια πρόταση δεκτή

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Α τώρα που το είπε ο φίλος, επειδή σήμερα παραλαμβάνω ποιο app πρέπει να εγκαταστήσω?

Εχω το Galaxy wearable τωρα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, margaritagr said:

Α τώρα που το είπε ο φίλος, επειδή σήμερα παραλαμβάνω ποιο app πρέπει να εγκαταστήσω?

Εχω το Galaxy wearable τωρα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το Galaxy Wearable είναι η εφαρμογή που πρέπει να έχεις για το ρολόι. Αν θες οξυγόνο ύπνου κτλ, θα πρέπει να εγκαταστήσεις και την εφαρμογή Samsung Health.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει το Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) παραεισαγωγής απο Ελλάδα με Ιταλικό Firmware R875FXXU1FVD4.

εχω ενεργοποιήσει την E-SIM της Cosmote στο ρολόι αλλα δουλεύουν μόνο τα DATA δεν δουλευουν οι κλήσεις ουτε εισερχόμενες ούτε εξερχόμενες. Ξερει κανείς που οφείλετε αυτό? Σε κατάστημα που ρώτησα με ειπαν οτι η Cosmote το υποστηρίζει επίσημα.

 Είμαι 100% σίγουρος ότι είναι θέμα λογισμικού. Κάπου διάβασα οτι φταίει οτι η Cosmote στο 4G δουλεύει μόνο με VOLTE κάτι που δεν έχει το ρολόι γιαυτό και δεν δουλεύουν οι κλήσεις. 

Σε κάποια post διάβασα  όμως οτι με Cosmote δουλεύουν σε κάποιους οι κλήσεις με το Watch 4.

Στην υποστήριξη της Cosmote δεν έχω πάρει ακόμα μήπως βρω καμιά λύση.

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επίσημα απ΄οτι ξέρω η cosmote δεν το υποστηρίζει στο δίκτυό της. Το δικό μου, επίσης παραεισαγωγής, προορίζοταν για 4-5 χώρες (το κατάλαβα όταν το άνοιξα και μου ζήτησε να δηλώσω χώρα) και δήλωσα Φιλανδία. Λειτουργεί κανονικά σε φωνή και δεδομένα. Όπως είπες, σε άλλους δεν λειτουργεί καθόλου ή μόνο η φωνή ή τα δεδομένα.

Μακάρι να βρεις άκρη με την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ζητάω συγνώμη γιατί δεν έχω διαβάσει το νήμα Κ θα ήθελα την εμπειρία σας. Είμαι σε εύρεση smartwatch μέχρι 250 ευρώ . Με ενδιαφέρει να έρχονται οι ειδοποίησεις σωστά ακόμα Κ το Viber Κ να μπορώ να μιλάω από το ρολόι γιατί βρίσκομαι αρκετές ώρες πάνω σε μηχανή .με ενδιαφέρει η αυτονομία της μπαταρίας πολύ Κ όχι να το φορτίζω κάθε 2 με 3 μέρες .θα συνδεθεί με s21u.  Τι άποψη έχετε για της Samsung το 4 ή κάτι άλλο; κοιτάω Κ της Huawei to gt2 k gt2 pro.  Δεν με ενδιαφέρει η άθληση βήματα Κ τα καρδιοχτύπια καθαρά ειδοποίησεις Κ τηλέφωνο να μιλάω. 

( μεταχειρισμένο μέσα σε εγγύηση από Αθήνα πάλι θα με ενδιέφερε. ) συγνώμη αν κούρασα..

Link to comment
Share on other sites

πάνω στην μηχανή εν κινήσει να μιλάς και στο δυνατό να βάλεις τον ήχο δεν νομίζω να ακούς καθαρά!

Οι ειδοποιήσεις είναι άμεσες και δεν θα έχεις θέμα.

Απο viber θα μπορείς να διαβάζεις και να απαντάς άμεσα, όχι να το ανοίγεις απο μόνος σου.

Αυτονομία το max 2 ημέρες.

Το ρολόι είναι άψογο και με λιγότερα χρήματα μπορείς να το βρεις πλέον με την έλευση του 5

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, RUSH said:

Καλησπέρα,

Επίσημα απ΄οτι ξέρω η cosmote δεν το υποστηρίζει στο δίκτυό της. Το δικό μου, επίσης παραεισαγωγής, προορίζοταν για 4-5 χώρες (το κατάλαβα όταν το άνοιξα και μου ζήτησε να δηλώσω χώρα) και δήλωσα Φιλανδία. Λειτουργεί κανονικά σε φωνή και δεδομένα. Όπως είπες, σε άλλους δεν λειτουργεί καθόλου ή μόνο η φωνή ή τα δεδομένα.

Μακάρι να βρεις άκρη με την cosmote.

μπορεις να με πεις λιγο το firmware που έχεις και τι CSC?

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

πάνω στην μηχανή εν κινήσει να μιλάς και στο δυνατό να βάλεις τον ήχο δεν νομίζω να ακούς καθαρά!

Οι ειδοποιήσεις είναι άμεσες και δεν θα έχεις θέμα.

Απο viber θα μπορείς να διαβάζεις και να απαντάς άμεσα, όχι να το ανοίγεις απο μόνος σου.

Αυτονομία το max 2 ημέρες.

Το ρολόι είναι άψογο και με λιγότερα χρήματα μπορείς να το βρεις πλέον με την έλευση του 5

Κ το 5 θα έχει όμως αυτονομία Κ αυτό 2 μέρες; ή πολύ παραπάνω ; (εννοείται στην μηχανή όταν θα έχω κλήση θα σταματάω στην άκρη)

 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...