Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αν μπορεί κάποιος να το κοιτάξει και να μας πει

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Είναι ανεξάρτητες οι κάρτες στο ρολόι και στο κινητό. Εγώ τις πέρασα στο τηλέφωνο με κωδικό που μου έστειλε η τράπεζα εκείνη τη στιγμή. Δεν περάστηκε παράλληλα στο ρολόι. Πάτησα το συν στο ρολόι και έβαλα την κάρτα. Πάλι μου έστειλε κωδικό η τράπεζα τον πέρασα και έτσι έχω την ίδια κάρτα, με αυτόν τον τρόπο, και στο κινητό και στο τηλέφωνο. Για κάθε κάρτα έκανα το ίδιο. Είναι πολύ απλό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτο ακριβως εχω κανει. 

Τις Alpha Bank τις πηρε αμεσως.

Πειραιως και Εθνικη δεν θελει με την καμια. Μονιμος βγαζει το παρακατω error ενω τα στοιχεια ειναι ολοσωστα.

 

Screenshot_20220818-140024.png

Link to comment
Share on other sites






Ερώτηση 1 είναι ΝΑΙ. Ερώτηση 2 και 3 είναι ΟΧΙ.

1. Έχει να κάνεις διαλειμματική προπόνηση κανονικά με όσα σετ θέλεις, επαναλήψεις και rest time.

2. Δυστυχώς όσες φορές είχα προσπαθήσει παλιότερα δε συνδέεται το ρολόι με εξωτερικό μετρητή παλμών π.χ polar H10.

Υπάρχει όμως η δυνατότητα να το κάνεις μέσω τρίτων εφαρμογών. Νομίζω το Google fit και άλλες, αλλά ετσι όμως δε θα τρέχεις με το Samsung Health . Επίσης μια δυο που είχα δοκιμάσει παλιότερα, άλλες φορές δούλευαν οκ άλλες φορές όχι τόσο, οπότε δεν ασχολήθηκα παραπέρα. Για μένα δε λέει να βάζω έξτρα εφαρμογές. Θα ήθελα το ίδιο το ρολόι να συνδέεται με εξωτερικές συσκευές και όχι να χρησιμοποιώ αναγκαστικά συγκεκριμένες εφαρμογές για να μπορέσω να συνδέσω τις συσκευές μου.

3. Αυτό με τους χάρτες δε το είχα ξανακουσει, οπότε όπως κι εσύ λες, λογικά αποτελεί χαρακτηριστικό του νέου ρολογιού 5 pro.

Τέλος για το gps που έγραψαν κάποιοι ότι αργεί, όντως μερικές φορές μπορεί να πάρει δέκα δευτερόλεπτα άντε δεκαπέντε το αργότερο; Απλά περιμένεις μέχρι να σταθεροποιηθεί το εικονίδιο του gps που αναβοσβήνει και τότε ξεκινάς το τρέξιμο. Δεν είναι θέμα αυτό.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Άρα δεν, μένουμε εδώ που είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Μιας και δυστυχώς το ρολόι έφαγε μια γερή κουτουλιά ακριβώς στο κέντρο της οθόνης και απέκτησε μια γρατζουνιά κι ένα σημάδι που ως ψυχαναγκαστικα άτομα δεν μπορούμε να ΜΗΝ δούμε, έχει κανείς καμιά ιδέα πόσο θα πάει το μαλλί της επισκευής, μην μας έρθει απότομα τώρα που θα γυρίσουμε από διακοπές? Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Μιας και δυστυχώς το ρολόι έφαγε μια γερή κουτουλιά ακριβώς στο κέντρο της οθόνης και απέκτησε μια γρατζουνιά κι ένα σημάδι που ως ψυχαναγκαστικα άτομα δεν μπορούμε να ΜΗΝ δούμε, έχει κανείς καμιά ιδέα πόσο θα πάει το μαλλί της επισκευής, μην μας έρθει απότομα τώρα που θα γυρίσουμε από διακοπές? Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


90€ Samsung
Το έχω αλλάξει κι εγώ ένεκα ψυχαναγκασμού :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

90€ Samsung
Το έχω αλλάξει κι εγώ ένεκα ψυχαναγκασμού :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω στά 160€ καινούργιο.με άλλη μάρκα κινητού θα έχω θέματα συμβατότητας κάπου;

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κατεβάσει τα καινούρια watchface εδώ και κάτι μέρες μου βγάζει σφάλμα
τα παλιά που ήθελαν ενημέρωση κατάφερα και τα έκανα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, spy14 said:

Το βρίσκω στά 160€ καινούργιο.με άλλη μάρκα κινητού θα έχω θέματα συμβατότητας κάπου;

Δεν θα δουλευει το ΗΚΓ και η πιεση 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος καί έχει γραφτεί πιο πάνω ώστε να δουλεύουν και αυτά.


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι είναι το ΗΚΓ;
Το καρδιογραφημα

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Α μόνο αυτά τα δύο δηλαδή;υπόλοιπες λειτουργίες και εφαρμογές θα τρέχουν κανονικά;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Α μόνο αυτά τα δύο δηλαδή;υπόλοιπες λειτουργίες και εφαρμογές θα τρέχουν κανονικά;
Ναι
Link to comment
Share on other sites

Α μόνο αυτά τα δύο δηλαδή;υπόλοιπες λειτουργίες και εφαρμογές θα τρέχουν κανονικά;
Από λειτουργίες δε θα τρέχει μια πάρα πολύ σημαντική. Την απομακρυσμένη σύνδεση. Δηλαδή αφήνεις το κινητό στο σπίτι και μέσω WiFi έχεις τα πάντα στο ρολόι όπου και να είσαι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τλκ τώρα που έχει περάσει καιρός,πως το βλέπετε από μπαταρία?Θα ήθελα να είστε αντικειμενικοι.Να πάρω το 4 η να περιμενω να πέσει η τιμή του 5 και να πάω στο απλό ή το pro? Δεν είχα άλλο galaxy watch

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ferb said:

Παιδιά τλκ τώρα που έχει περάσει καιρός,πως το βλέπετε από μπαταρία?Θα ήθελα να είστε αντικειμενικοι.Να πάρω το 4 η να περιμενω να πέσει η τιμή του 5 και να πάω στο απλό ή το pro? Δεν είχα άλλο galaxy watch

εγω θα περιμενα για το pro

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiros1001 said:

εγω θα περιμενα για το pro

 

Το θέμα είναι αξίζει τα παραπάνω χρήματα? Γιατί το 4 προ τώρα έχει 190 ευρω 

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ferb said:

Το θέμα είναι αξίζει τα παραπάνω χρήματα? Γιατί το 4 προ τώρα έχει 190 ευρω 

για μενα δεν αξιζει ουτε καν, 1ον γιατι σε 4 μηνες θα πεσει στα μισα λεφτα, αρα παρε το 4 και το 5 σε 4 μηνες να εχεις 2, και 2ον το 5 pro χωρις ροδελα, μονο για την παραπανω μπαταρια και ετσι κακασχημο που ειναι, θεωρω οτι ειναι εντελως χαλια επιλογη. ολα σχετικα ειναι βεβαια αλλα προσωπικα τωρα θα επαιρνα το 4αρι το μεγαλο με ροδελα που δεν υπαρχει αντιστοιχο σε 5αρι και το 5αρι μολις πεσει στα 200 ευρω θα το επαιρνα και αυτο να εχω 2 ρολογια ενα κυριλε και ενα σπορ με τα ιδια σχεδον λεφτα. Ετσι το εχω κανει με το 3αρι με ροδελα και δερματινο λουρακι και το 4αρι το απλο χωρις ροδελα για πιο σπορ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη ροδέλα, εγώ προσωπικά δεν τη χρησιμοποιώ καθόλου, οποτε δεν με ενδιαφερει αν υπαρχει ή οχι. Ειναι θεμα του καθένα.Η μπαταρια σιγουρα είναι σοβαρό θεμα.
Σχετικά με την τιμή ότι θα πέσει, αυτό ισχύει ακόμα και για τα κινητά! Οπότε πιστεύω ότι είναι θέμα υποκειμενικό. Άλλος θέλει να το αγοράσει από την αρχή, άλλος αργότερα που θα πέσουν οι τιμές.
Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το 5αρι, οπότε πιστεύω δεν έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα του ρολογιού. Θα δείξει..
Η λειτουργία πάντως που δείχνει την πορεία σε χάρτη, όπως και η εισαγωγή gpx αρχείου, πιστεύω ότι είναι φοβερή!





Το θέμα είναι αξίζει τα παραπάνω χρήματα? Γιατί το 4 προ τώρα έχει 190 ευρω 
Αυτή την ερώτηση κάνε την στο αντίστοιχο νημα Watch 5, μόλις κυκλοφορήσει το ρολόι και το δοκιμάσουν αρκετοί!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Οταν ξεχνάς το τηλέφωνο σπίτι, είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο Wifi, είσαι με το ρολόι αλλού, συνδεδεμένος σε δίκτυο Wifi και θες να δεχτείς και να κάνεις κλήσεις απο non LTE ρολόι (Galaxy watch 4 Bluetooth), υπάρχει κάποια ρύθμιση ή προϋπόθεση που χάνω ?

Εχω κάνει τις ρυθμίσεις στο τηλέφωνο αλλά πάω να κάνω κλήση απο το ρολόι και μου λέει πως πρέπει να πραγματοποιηθεί σύνδεση bluetooth για να κάνω κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Οταν ξεχνάς το τηλέφωνο σπίτι, είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο Wifi, είσαι με το ρολόι αλλού, συνδεδεμένος σε δίκτυο Wifi και θες να δεχτείς και να κάνεις κλήσεις απο non LTE ρολόι (Galaxy watch 4 Bluetooth), υπάρχει κάποια ρύθμιση ή προϋπόθεση που χάνω ?
Εχω κάνει τις ρυθμίσεις στο τηλέφωνο αλλά πάω να κάνω κλήση απο το ρολόι και μου λέει πως πρέπει να πραγματοποιηθεί σύνδεση bluetooth για να κάνω κλήση.
Αν έχεις Samsung τηλέφωνο δε χρειάζεται το bt για να έχεις κλήσεις και ειδοποιήσεις αν ξεχάσεις το κινητό σπίτι σου. Αρκεί να έχει σύνδεση με WiFi δίκτυο. Όλα γίνονται από το Samsung account σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...