Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεδομένου ότι μπήκε η εθνική στο Google play σκέφτομαι να το ενεργοποιήσω. Θέλω να ρωτήσω, όσους το χρησιμοποιούν καιρό, τί δικλείδες ασφαλείας έχει; Τί εννοώ; Πώς με προφυλάσσει αν κάποιος πάρει το ρολόι μου;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, noisex said:

Δεδομένου ότι μπήκε η εθνική στο Google play σκέφτομαι να το ενεργοποιήσω. Θέλω να ρωτήσω, όσους το χρησιμοποιούν καιρό, τί δικλείδες ασφαλείας έχει; Τί εννοώ; Πώς με προφυλάσσει αν κάποιος πάρει το ρολόι μου;

Σχεδον ολα τα ρολογια κλειδωνουν τις πληρωμες μολις βγουν απο τον καρπο, συνεπως μολις βγαλεις το ρολοι θα ζητησει κωδικο για να πληρωσεις ξανα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, noisex said:

Ευχαριστώ. Μόλις τελείωσα τη διαδικασία και είδα ότι με έβαλε να ορίσω pin.

Μπορεις να ορισεις και σχεδιο αντι για pin.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gnkgr said:

Μπορεις να ορισεις και σχεδιο αντι για pin.

Ναι κι εγω αυτο εχω κανει.. ειναι πολυ πιο ευκολη διαδικασια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μία ερώτηση. Έχω βάλει το gboard ωστε να μιλάω ελληνικά και να γράφει για το messenger. Όμως στο messenger ότι στείλω ή πληκτρολογησω απο το ρολόι ενώ μου λέει ότι στάλθηκε αυτό δεν πηγαίνει. Γνωρίζει κανείς γιατί? Επίσης ηχογράφηση οπως κάνεις με το κινητό στο messenger και να στείλεις ηχητικό μπορείς να το κάνεις από το ρολόι?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2022 at 1:15 ΜΜ, cocous said:

Παιδιά καλησπέρα. Μία ερώτηση. Έχω βάλει το gboard ωστε να μιλάω ελληνικά και να γράφει για το messenger. Όμως στο messenger ότι στείλω ή πληκτρολογησω απο το ρολόι ενώ μου λέει ότι στάλθηκε αυτό δεν πηγαίνει. Γνωρίζει κανείς γιατί? Επίσης ηχογράφηση οπως κάνεις με το κινητό στο messenger και να στείλεις ηχητικό μπορείς να το κάνεις από το ρολόι?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γεια σου φίλε. Ωραία όλα αυτά που ζητάς αλλά μπαίνεις στα βαθιά. Τι εννοώ με αυτό? Τα έχω κάνει και στέλνω ηχητικό από το ρολόι μου αλλά αυτό το κατάφερα γιατί έβαλα κανονικά την εφαρμογή messenger όπως την έχουμε βάλει στο κινητό και αυτό γίνεται με μία συγκεκριμένη διαδικασία που λέγεται sideload. Επειδή όπως ξέρουμε το galaxy watch 4 έχει android για αυτό και έχει και το play store αλλά δεν είναι ακριβώς όπως βάζουμε εφαρμογές στο κινητό και εκεί χρειαζόμαστε το sideload όπου  κατεβάζουμε την εφαρμογή στο κινητό και μέ ενα προγραμματάκι και μία διαδικασία συγκεκριμένη τη στέλνουμε στο ρολόι εγώ έτσι έκανα και απαντάω σε φωνητικά μηνύματα με φωνητικά μηνύματα και βάζω οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή επιθυμώ που δεν τη βάζει κανονικά από το play store του ρολογιού. Επισης ειμαστε τυχεροί που υπάρχει και το gboard για το ρολόι μας και μιλάμε ελληνικά και το γράφει! Επειδή το έχω κάνει λίγο καιρό θα βρω το βιντεάκι και θα το ποστάρω σε λιγάκι ότι βοήθεια απορία γράψε μου. 

Το βίντεο https://youtu.be/rLzwKi3TW98

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Ωραία όλα αυτά που ζητάς αλλά μπαίνεις στα βαθιά. Τι εννοώ με αυτό? Τα έχω κάνει και στέλνω ηχητικό από το ρολόι μου αλλά αυτό το κατάφερα γιατί έβαλα κανονικά την εφαρμογή messenger όπως την έχουμε βάλει στο κινητό και αυτό γίνεται με μία συγκεκριμένη διαδικασία που λέγεται sideload. Επειδή όπως ξέρουμε το galaxy watch 4 έχει android για αυτό και έχει και το play store αλλά δεν είναι ακριβώς όπως βάζουμε εφαρμογές στο κινητό και εκεί χρειαζόμαστε το sideload όπου  κατεβάζουμε την εφαρμογή στο κινητό και μέ ενα προγραμματάκι και μία διαδικασία συγκεκριμένη τη στέλνουμε στο ρολόι εγώ έτσι έκανα και απαντάω σε φωνητικά μηνύματα με φωνητικά μηνύματα και βάζω οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή επιθυμώ που δεν τη βάζει κανονικά από το play store του ρολογιού. Επισης ειμαστε τυχεροί που υπάρχει και το gboard για το ρολόι μας και μιλάμε ελληνικά και το γράφει! Επειδή το έχω κάνει λίγο καιρό θα βρω το βιντεάκι και θα το ποστάρω σε λιγάκι ότι βοήθεια απορία γράψε μου. 
Το βίντεο 

Τον γνωρίζω τον τρόπο καθώς έτσι έβαλα και αντίστοιχες εφαρμογές για την μέτρηση πίεσης κτλ επειδή δεν έχω Samsung κινητό.
Όμως την εφαρμογή messenger που είναι για το ρολόι που θα την βρω?
Επίσης οκ με αυτό. Πες ότι δεν κάνεις side load το messenger. Γιατί οταν απαντώ από το ρολόι ενώ μου λέει οτι στάλθηκε δεν πάει?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cocous said:

Τον γνωρίζω τον τρόπο καθώς έτσι έβαλα και αντίστοιχες εφαρμογές για την μέτρηση πίεσης κτλ επειδή δεν έχω Samsung κινητό.
Όμως την εφαρμογή messenger που είναι για το ρολόι που θα την βρω?
Επίσης οκ με αυτό. Πες ότι δεν κάνεις side load το messenger. Γιατί οταν απαντώ από το ρολόι ενώ μου λέει οτι στάλθηκε δεν πάει?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως είναι κάτι που έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις και τα δικαιώματα που δίνεις στην εφαρμογή? 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, εμένα δουλεύει μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάτι που έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις και τα δικαιώματα που δίνεις στην εφαρμογή? 
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, εμένα δουλεύει μια χαρά 
Και γω απορώ. Περίεργο. Τα δικαιώματα όλα είναι οκ. Αν παντως έχεις το messenger σαν εφαρμογή για το ρολόι θα ήθελα να μου πεις που την βρίσκω. Η εκτός αν δουλεύει το apk που γίνεται εγκατάσταση στο τηλ. Είναι το ίδιο δηλαδή. Τότε μπορώ να το κάνω extract.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, cocous said:

Και γω απορώ. Περίεργο. Τα δικαιώματα όλα είναι οκ. Αν παντως έχεις το messenger σαν εφαρμογή για το ρολόι θα ήθελα να μου πεις που την βρίσκω. Η εκτός αν δουλεύει το apk που γίνεται εγκατάσταση στο τηλ. Είναι το ίδιο δηλαδή. Τότε μπορώ να το κάνω extract.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν έχω βάλει κάτι στο ρολόι. Από την εφαρμογή του κινητού μου δουλεύει μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 3:16 ΜΜ, winer said:

Γεια σου φίλε. Ωραία όλα αυτά που ζητάς αλλά μπαίνεις στα βαθιά. Τι εννοώ με αυτό? Τα έχω κάνει και στέλνω ηχητικό από το ρολόι μου αλλά αυτό το κατάφερα γιατί έβαλα κανονικά την εφαρμογή messenger όπως την έχουμε βάλει στο κινητό και αυτό γίνεται με μία συγκεκριμένη διαδικασία που λέγεται sideload. Επειδή όπως ξέρουμε το galaxy watch 4 έχει android για αυτό και έχει και το play store αλλά δεν είναι ακριβώς όπως βάζουμε εφαρμογές στο κινητό και εκεί χρειαζόμαστε το sideload όπου  κατεβάζουμε την εφαρμογή στο κινητό και μέ ενα προγραμματάκι και μία διαδικασία συγκεκριμένη τη στέλνουμε στο ρολόι εγώ έτσι έκανα και απαντάω σε φωνητικά μηνύματα με φωνητικά μηνύματα και βάζω οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή επιθυμώ που δεν τη βάζει κανονικά από το play store του ρολογιού. Επισης ειμαστε τυχεροί που υπάρχει και το gboard για το ρολόι μας και μιλάμε ελληνικά και το γράφει! Επειδή το έχω κάνει λίγο καιρό θα βρω το βιντεάκι και θα το ποστάρω σε λιγάκι ότι βοήθεια απορία γράψε μου. 

Το βίντεο https://youtu.be/rLzwKi3TW98

Ακολούθησα την διαδικασία, εβαλα την εφαρμογή κανονικα. Πάντως απο οτι βλεπω μολις σκαει ενα μηνυμα δειχνει σταλθηκε ηχητικο οπως ερχοταν παλια. Ανοιγοντας επειτα την εφαρμογη μπορεις να το ακουσεις αλλα για να στειλεις ηχητικο προφανως χανεται καπου στα γραφικα το σημα του να στειλεις ηχητικο. Εχεις βρει καποιον τροπο να γινεται αυτοματοποιημενα η διαδικασια; Πχ μολις σκαει η ειδοποιηση να το ακους και να απαντας αμεσως;;

Edited by tsigdin7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsigdin7 said:

Ακολούθησα την διαδικασία, εβαλα την εφαρμογή κανονικα. Πάντως απο οτι βλεπω μολις σκαει ενα μηνυμα δειχνει σταλθηκε ηχητικο οπως ερχοταν παλια. Ανοιγοντας επειτα την εφαρμογη μπορεις να το ακουσεις αλλα για να στειλεις ηχητικο προφανως χανεται καπου στα γραφικα το σημα του να στειλεις ηχητικο. Εχεις βρει καποιον τροπο να γινεται αυτοματοποιημενα η διαδικασια; Πχ μολις σκαει η ειδοποιηση να το ακους και να απαντας αμεσως;;

Καλημέρα. Αυτό που έχω κάνει εγώ είναι να ψάξω στο google την εφαρμογή messenger κατά προτίμηση στο APK mirror που το εμπιστευόμαστε που είναι κανονική και όχι για wear. Απλά για το ρολόι μας είναι συμβατό ότι λέει armeabi-v7a και όχι κάτι διαφορετικό όπως v8a και κατά προτίμηση no DPI. Το πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι δεν μπορούσα να πατήσω στην αρχή τα κουμπιά για να δώσω δικαιώματα που ζητούσε για να λειτουργήσει στο ρολόι και για αυτό πρώτα μπήκα ρυθμίσεις στην εφαρμογή και έδωσα  από κει ότι άδειες ήθελε ώστε να μη μου ζητήσει όταν ανοίγω την εφαρμογή. Τώρα όσο αφορά το μικρόφωνο όντως δεν φαίνεται αλλά εγώ όταν πατάω δίπλα από το εικονίδιο της φωτογραφίας παρότι δεν φαίνεται το εμφανίζει μετά και το επιλέγεις και στέλνεις μία χαρά ηχητικά μηνύματα. Επίσης σημαντικό είναι ότι άλλαξα το dpi με adb εντολή και έτσι δείχνει πιο πολλά εικονίδια.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ρωτήσω και πάλι και αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει. Δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να απαντήσω σε μύνημα στο messenger απο το ρολόι. Όλα τα δικαιώματα και ρυθμίσεις είναι κανονικά ενεργοποιημένα αλλά τίποτα. Στην πρώτη απόπειρα λέει ότι στάλθηκε ενώ δεν πήγε και στην δεύτερη προσπάθεια στο ίδιο μύνημα μου λέει ότι είναι αδύνατο να αποσταλεί.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παίδες. 

Το κράτησα το ρημάδι και έδωσα το Huawei gt2 pro, για λόγους πρακτικούς. 

Αλλά...

Λαμβάνω μαμά σε ,viber, messages, αλλά δεν μπορω να απαντησω από το ρολόι.

Πως γίνεται ρε παιδιά. Τόσο βλαμμένος είμαι? Θυμάμαι παλιότερα μπορούσα.

Δεν βρίσκω την εφαρμογή  viber στο playstore του ρολογιού για εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, miltos74 said:

Μια βοήθεια ρε παίδες. 

Το κράτησα το ρημάδι και έδωσα το Huawei gt2 pro, για λόγους πρακτικούς. 

Αλλά...

Λαμβάνω μαμά σε ,viber, messages, αλλά δεν μπορω να απαντησω από το ρολόι.

Πως γίνεται ρε παιδιά. Τόσο βλαμμένος είμαι? Θυμάμαι παλιότερα μπορούσα.

Δεν βρίσκω την εφαρμογή  viber στο playstore του ρολογιού για εγκατάσταση.

γεια σου φίλε όταν  λες δεν μπορείς να απαντήσεις τι ακριβώς εννοείς για να καταλάβω. δεν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο για να μπορείς να γράψεις? 

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, miltos74 said:

Εμφανίζεται και όταν το πατάω μαυρίζει η οθόνη και τίποτα μετα

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά έχεις το πληκτρολόγιο που έχει από τη μάνα του το ρολόι? Αν ναι θα δοκίμαζα στη θέση σου να βάλω το gboard που είναι της google και έχει και Swype για να γράφεις και φωνητική εγγραφή με την ομιλία σου και κανονικά εννοείται. αν το ψάξεις στο ρολόι θα στο βγάλει σαν εφαρμογή να το κάνεις εγκατάσταση και μετά πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις.

 

44 minutes ago, theopanatha said:

Έχει πάρει κανένας ενημέρωση από τον Μάιο στο ρολόι?

εμένα γράφει 1η Μαΐου ενημέρωση ασφαλείας

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 επαναφορες συνεχόμενες δουλεύουν όλα τέλεια πλέον. Εχει τελικά άποψη δική του πότε θα δουλέψει.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miltos74 said:

Μετά από 2 επαναφορες συνεχόμενες δουλεύουν όλα τέλεια πλέον. Εχει τελικά άποψη δική του πότε θα δουλέψει.

σίγουρα έχει και εμένα το πρωί στα καλά καθούμενα δεν ανταποκρινόταν καθόλου η οθόνη αλλά μετά θυμήθηκα ότι έχουμε πανσέληνο που πάντα κάτι θα πάει στραβά κάτι θα χαλάσει...

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, winer said:

σίγουρα έχει και εμένα το πρωί στα καλά καθούμενα δεν ανταποκρινόταν καθόλου η οθόνη αλλά μετά θυμήθηκα ότι έχουμε πανσέληνο που πάντα κάτι θα πάει στραβά κάτι θα χαλάσει...

Σωστός.... Πέθανα με την πανσέληνο. Να είσαι καλά φίλε μου με έκανες και γέλασα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχετε δοκιμάσει να εγκαταστήσετε τον Google assistant σαν 3d party εφαρμογή APK;

το δοκίμασα και τα ελληνικά δουλεύουν (τουλάχιστον στα μηνύματα και στο viber) !!

στο ψαχτήρι δυστυχώς  ρετάρει, .άλλες φορές καταλαβαίνει τα ελληνικά και άλλες (τις περισσότερες) αγγλικά

 

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ppkmoby said:

Καλησπέρα σε όλους,

έχετε δοκιμάσει να εγκαταστήσετε τον Google assistant σαν 3d party εφαρμογή APK;

το δοκίμασα και τα ελληνικά δουλεύουν (τουλάχιστον στα μηνύματα και στο viber) !!

στο ψαχτήρι δυστυχώς  ρετάρει, .άλλες φορές καταλαβαίνει τα ελληνικά και άλλες (τις περισσότερες) αγγλικά

 

Καλημέρα. Την έβαλα αλλά κανονικά από το play store του ρολογιού δεν υπάρχει λόγος να την κάνω sideload η υπάρχει?. Τα ελληνικά τα καταλαβαίνει όπως λες αλλά όντως μερικές φορές μπερδεύεται. Έιδα ότι αν μιλήσεις αργά και καθαρά τα πιάνει πιο καλά. Αυτό με το Viber και τα μηνύματα πώς το κάνει δεν το βρήκα

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...