Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, and64 said:

Με τις visa υπαρχει θέμα, το είδα και αλλού, εμενα τη mastercard την πήρε με τη μία. 

Στο τηλέφωνο δοκιμάζεις ή κατευθείαν στο ρολοι;

Στο τηλέφωνο δοκιμάζω. Τι να πω αν έχει εμφανιστεί και αλλού ελπίζω να λυθεί. Έκανα πάντως πάνω από 10 δοκιμές. Με ελληνικά/αγγλικά στην διεύθυνση και δοκιμές μέχρι και στο ΤΚ. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 2:59 ΜΜ, gregpec2 said:

Για να κρατήσει 2 μέρες πρέπει να έχεις τα περισσότερα κλειστά. Γενικώς η μπαταρία είναι το αδύναμο σημείο του ρολογιού.

Αυτά εδώ τα τρικ δεν πιάνουν; 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsigdin7 said:

Στο τηλέφωνο δοκιμάζω. Τι να πω αν έχει εμφανιστεί και αλλού ελπίζω να λυθεί. Έκανα πάντως πάνω από 10 δοκιμές. Με ελληνικά/αγγλικά στην διεύθυνση και δοκιμές μέχρι και στο ΤΚ. 

Δοκίμασε ίσως και στο desktop site? Τι να σου πω, οποιον διάβασα οτι την πέρασε ήταν μετά απο πολλές προσπάθειες, δεν ξέρω τι παίζει με τη visa και την πετάει έτσι...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Jonous said:

Αυτά εδώ τα τρικ δεν πιάνουν; 

 

Το 'χω δει το βίντεο, στην ουσία τα έχει όλα σχεδόν κλειστά αν τα βάλεις κάτω, ή περιορισμένα κατά πάρα πολύ. Γενικώς όλα αυτά που λέει ναι μεν βοηθάνε αλλά είναι και πολύ situational, ας πούμε για παράδειγμα η φύση της δουλειάς σου να είναι τέτοια που να δέχεσαι 20-30 μέιλ τη μέρα, ενώ η δικά μου 2-3. Δεν θα έχουμε διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας; Πάντως 62 ώρες τις θεωρώ υπερβολικά πολλές ακόμα κι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gregpec2 said:

Το 'χω δει το βίντεο, στην ουσία τα έχει όλα σχεδόν κλειστά αν τα βάλεις κάτω, ή περιορισμένα κατά πάρα πολύ. Γενικώς όλα αυτά που λέει ναι μεν βοηθάνε αλλά είναι και πολύ situational, ας πούμε για παράδειγμα η φύση της δουλειάς σου να είναι τέτοια που να δέχεσαι 20-30 μέιλ τη μέρα, ενώ η δικά μου 2-3. Δεν θα έχουμε διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας; Πάντως 62 ώρες τις θεωρώ υπερβολικά πολλές ακόμα κι έτσι.

Σωστά έχει να κάνει και με τη χρήση. Βασικά αν είναι να τα κλείσεις όλα γιατί δεν τα χρειάζεσαι, μην το παίρνεις κιόλας, πήγαινε σε κανένα με κλασικό λειτουργικό πχ Huawei που θα έχεις και την αυτονομία.

Να ρωτήσω κάτι, με non Samsung κινητά πως τα πάει; Ξέρω ότι κάποιες λειτουργίες τις χάνεις, αλλά γενικά συνεργάζεται καλά;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Jonous said:

Σωστά έχει να κάνει και με τη χρήση. Βασικά αν είναι να τα κλείσεις όλα γιατί δεν τα χρειάζεσαι, μην το παίρνεις κιόλας, πήγαινε σε κανένα με κλασικό λειτουργικό πχ Huawei που θα έχεις και την αυτονομία.

Να ρωτήσω κάτι, με non Samsung κινητά πως τα πάει; Ξέρω ότι κάποιες λειτουργίες τις χάνεις, αλλά γενικά συνεργάζεται καλά;

Εγώ έχω χιαομι και εκτος απ' τις γνωστές 1-2 λειτουργίες που είναι μόνο για samsung κινητά όλα τ'άλλα λειτουργούν άψογα. Να πω εδώ οτι δεν χρησιμοποιώ τον google assistant καθόλου οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Το μόνο <<πρόβλημα>> που έχω διαπιστώσει είναι οτι σε κάθε μέιλ που έρχεται στο ρολόι, αναφέρεται το περιεχόμενο 2 φορές στο ίδιο μέιλ. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το οτι χρησιμοποιώ outlook στο κινητό, αλλά εμένα προσωπικά δεν με πειράζει, απλά το αναφέρω για να το έχεις υπόψη σου.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gregpec2 said:

Εγώ έχω χιαομι και εκτος απ' τις γνωστές 1-2 λειτουργίες που είναι μόνο για samsung κινητά όλα τ'άλλα λειτουργούν άψογα. Να πω εδώ οτι δεν χρησιμοποιώ τον google assistant καθόλου οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Το μόνο <<πρόβλημα>> που έχω διαπιστώσει είναι οτι σε κάθε μέιλ που έρχεται στο ρολόι, αναφέρεται το περιεχόμενο 2 φορές στο ίδιο μέιλ. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το οτι χρησιμοποιώ outlook στο κινητό, αλλά εμένα προσωπικά δεν με πειράζει, απλά το αναφέρω για να το έχεις υπόψη σου.

 Έγινε, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε παρατηρήσει να μην μετράει τον ύπνο είτε τον βραδινό είτε τον μεσημεριανό?
Έχω ενεργοποιημένο να μετράει στον ύπνο και το οξυγόνο για καλύτερα αποτελέσματα αλλα μια βδομάδα που το έχω τώρα 3 φορες δεν έχει μετρήσει καθόλου τον ύπνο, έναν το βράδυ και 2 το μεσημέρι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, andreas443 said:

Καλησπέρα έχετε παρατηρήσει να μην μετράει τον ύπνο είτε τον βραδινό είτε τον μεσημεριανό?
Έχω ενεργοποιημένο να μετράει στον ύπνο και το οξυγόνο για καλύτερα αποτελέσματα αλλα μια βδομάδα που το έχω τώρα 3 φορες δεν έχει μετρήσει καθόλου τον ύπνο, έναν το βράδυ και 2 το μεσημέρι

Το είχα πάθει στις αρχές. Σου προτείνω πρώτα να κάνεις καλύτερη εφαρμογή του ρολογιού στο χέρι σου. Δηλαδή βάλε το ψηλά πάνω από τον καρπό σου και σχετικά σφιχτά στο χέρι σου. Μία άλλη "μπακάλικη" λύση είναι κάθε φορά πριν πέσεις για ύπνο βάζε το στην λειτουργεία ώρας ύπνου. Όσες φορές το έχω δοκιμάσει μετράει ύπνο από την στιγμή που θα το βάλεις (προσθέτει προφανώς μερικά λεπτά αφού δεν σε παίρνει ο ύπνος αμέσως) αλλά θα κάνεις την δουλειά σου. 

Edited by tsigdin7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..πηρα σημερα το watch 4..πειτε μου σας παρακαλω,μπορεις να στειλεις μηνυμα με εκφωνηση στα ελληνικα φυσικα;; αν ναι,πως;; ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nickgiat said:

Καλησπερα παιδες..πηρα σημερα το watch 4..πειτε μου σας παρακαλω,μπορεις να στειλεις μηνυμα με εκφωνηση στα ελληνικα φυσικα;; αν ναι,πως;; ευχαριστω..

Βάλε το gboard και θα μπορείς να γράφεις με τη φωνή σου και στα Ελληνικά.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ξερει επισης καποιος γιατι μου μετατρεπει το μυνημα σε μυνημα πολυμεσων αν ειναι αρκετες λεξεις?? στο κινητο δεν το κανει...μπορω να το απενεργοποιησω καπως αυτο?? 

Edited by nickgiat
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2022 at 1:41 ΜΜ, nickgiat said:

Ξερει επισης καποιος γιατι μου μετατρεπει το μυνημα σε μυνημα πολυμεσων αν ειναι αρκετες λεξεις?? στο κινητο δεν το κανει...μπορω να το απενεργοποιησω καπως αυτο?? 

Κανενας ρε παιδια??

Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδια??
Φίλε μου έχει να κάνει με τη ρύθμιση των χαρακτήρων.

Στο κινητό σου έχεις ρυθμίσει "χρήση απλών χαρακτήρων" και παρόλο που μπορεί εσύ να βλέπεις ότι γράφεις μικρά στον αποδέκτη πηγαίνουνε κεφάλαια. Με αυτό τον τρόπο δεν υπερβαίνεις τους 160 χαρακτήρες.

Στο ρολόι προφανώς γράφεις μικρά και πηγαίνουν στον αποδέκτη μικρά που σημαίνει ότι 160 χαρακτήρες ισοδυναμούν με 3 μηνύματα και στο μετατρέπει mms για να μπορεί να το λάβει ο αποδέκτης σε ένα μήνυμα.

Δεν ξέρω αν διορθώνεται στο ρολόι

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα μόνο και μόνο για να πληρώνω χωρίς να κουβαλάω κάρτες και κινητά.

Έπειτα από 4 μήνες που το έχω στην κατοχή μου σήμερα με κρέμασε, μου έβγαζε το παρακάτω μήνυμα:

"Δεν είναι δυνατή η χρήση του Google Pay. Το Google Pay δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα 

σε αυτή την τοποθεσία. Ελέγξτε ξανά σύντομα"

Όσες προσπάθειες κι αν έκανα (μέχρι και επανεκκίνηση έκανα) δε γινόταν τίποτα, το ίδιο μήνυμα. 

Ευτυχώς που στο αμάξι είχα το κινητό Samsung και αυτό με περασμένες και εκεί τις κάρτες και ευτυχώς 

δούλεψε χωρίς πρόβλημα το Google pay αλλιώς έπρεπε να παρατήσω τα ψώνια και να φύγω. 

Τελικά μάλλον θα επιστρέψω στη φυσική κάρτα και το galaxy θα κάνει παρέα με το ρολόι του παππού μου.  

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 8:00 ΜΜ, smpetros said:

Το αγόρασα μόνο και μόνο για να πληρώνω χωρίς να κουβαλάω κάρτες και κινητά.

Έπειτα από 4 μήνες που το έχω στην κατοχή μου σήμερα με κρέμασε, μου έβγαζε το παρακάτω μήνυμα:

"Δεν είναι δυνατή η χρήση του Google Pay. Το Google Pay δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα 

σε αυτή την τοποθεσία. Ελέγξτε ξανά σύντομα"

Όσες προσπάθειες κι αν έκανα (μέχρι και επανεκκίνηση έκανα) δε γινόταν τίποτα, το ίδιο μήνυμα. 

Ευτυχώς που στο αμάξι είχα το κινητό Samsung και αυτό με περασμένες και εκεί τις κάρτες και ευτυχώς 

δούλεψε χωρίς πρόβλημα το Google pay αλλιώς έπρεπε να παρατήσω τα ψώνια και να φύγω. 

Τελικά μάλλον θα επιστρέψω στη φυσική κάρτα και το galaxy θα κάνει παρέα με το ρολόι του παππού μου.  

Νομίζω στην περίπτωση σου, εγίνε αυτό που έχουν αναφέρει παραπάνω. Δηλαδή ότι χρειάζεται κάποιο verification τουλάχιστον μία φορά την μέρα με το κινητό, ώστε να πληρώνει το ρολόι μέσα στο 24ωρο. Το κάνει αυτόματα αρκεί να είναι σε conection με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pchrono said:

Νομίζω στην περίπτωση σου, εγίνε αυτό που έχουν αναφέρει παραπάνω. Δηλαδή ότι χρειάζεται κάποιο verification τουλάχιστον μία φορά την μέρα με το κινητό, ώστε να πληρώνει το ρολόι μέσα στο 24ωρο. Το κάνει αυτόματα αρκεί να είναι σε conection με το κινητό.

Για 4 μήνες το χρησιμοποιούσα 3 με 4 φορές σε καθημερινή βάση χωρίς να κουβαλάω μαζί μου κινητό και δεν μου είχε δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα, δεν έγινε κάποιο update, δεν πέρασα κάποιο πρόγραμμα, τι έγινε ξαφνικά και τρις μέρες τώρα συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα χωρίς να μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω κάτι;

Τέλος πάντων το αφήνω στην άκρη και βλέπουμε.  

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Για 4 μήνες το χρησιμοποιούσα 3 με 4 φορές σε καθημερινή βάση χωρίς να κουβαλάω μαζί μου κινητό και δεν μου είχε δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα, δεν έγινε κάποιο update, δεν πέρασα κάποιο πρόγραμμα, τι έγινε ξαφνικά και τρις μέρες τώρα συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα χωρίς να μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω κάτι;
Τέλος πάντων το αφήνω στην άκρη και βλέπουμε.  
Δεν έχει σχέση αν θα είναι το κινητό μαζί σου ή όχι αλλά τουλάχιστον μία φορά την ημέρα να συνδεθεί το ρολόι είτε στο wi-fi είτε με το κινητό όταν το κινητό είναι σε WiFi.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, guy_fawkes said:

Δεν έχει σχέση αν θα είναι το κινητό μαζί σου ή όχι αλλά τουλάχιστον μία φορά την ημέρα να συνδεθεί το ρολόι είτε στο wi-fi είτε με το κινητό όταν το κινητό είναι σε WiFi.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Wifi - Κινητό και ρολόι είναι συνδεδεμένα μόνιμα.

Τέλος πάντων ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι και εγώ. Γνωριζει κάνεις γιατί όταν προσπαθώ να πληρώσω με Visa της Πειραιώς δεν γίνεται δεκτή η συναλλαγή; με την eurobank δεν έχω κανένα πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι και εγώ. Γνωριζει κάνεις γιατί όταν προσπαθώ να πληρώσω με Visa της Πειραιώς δεν γίνεται δεκτή η συναλλαγή; με την eurobank δεν έχω κανένα πρόβλημα 
Αν έκανες σωστά τα βήματα πληρώνει μια χαρά. Της Πειραιώς έχω κι εγώ και τη visa. Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε pos. Τις πέρασα μια φορά στο τηλέφωνο και ξανά πάλι στο ρολόι και δουλεύουν μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν έκανες σωστά τα βήματα πληρώνει μια χαρά. Της Πειραιώς έχω κι εγώ και τη visa. Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε pos. Τις πέρασα μια φορά στο τηλέφωνο και ξανά πάλι στο ρολόι και δουλεύουν μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανονικά την έκανα και στο κινητό και στο ρολόι, εμφανίζεται στο gpay αλλά δεν μπορώ να πληρώσω ούτε με το ένα ούτε με το άλλο... Θα δοκιμάσω να την βγάλω και να την ξαναπεράσω από στα 2 και βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...