Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, tollisth said:

Με ολες τι λειτουργείες την μερα την βγάζει ανετα η όχι?Στα 180 που εχει τώρα είναι τρομερο vfm αλλά και το κάθε μερα φόρτιση είναι ένα θέμα  

Με ανοιχτό bluetooth, κάποιες μετρήσεις (οχι ασκήσεις) χωρις aod βγάζει 1 μέρα+ αλλά αν το χρησιμοποιείς και για κλήσεις ή navigation δεν θα σε πάει πανω απο μερα με τίποτα

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Με ολες τι λειτουργείες την μερα την βγάζει ανετα η όχι?Στα 180 που εχει τώρα είναι τρομερο vfm αλλά και το κάθε μερα φόρτιση είναι ένα θέμα  

Εάν το έχεις φορτισμένο 100%, με τα περισσότερα ανοιχτά θα σε πάει ως το τέλος της μέρας αλλά το βράδυ θα θέλει φόρτιση. Προφανώς υπάρχουν κάποιες λειτουργίες που ρουφάνε μπαταρία παραπάνω όπως λέει και ο φίλος παραπάνω (ασκήσεις, aod, πλοήγηση).

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ παιδιά σίγουρα πλοήγηση και ασκήσεις μπορεί να μην τα μην τα ανοίγω καν μέσα στην ημέρα αλλά ότι αφορά όλα τα τα άλλα θα ήθελα ανοιχτά βλέπω και το gt3 αλλά θα προτιμούσα της samsung για λόγους συμβατότητας θα περιμένω να δω τι θα παίξει με το 5 και βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2022 at 10:21 ΜΜ, andreas443 said:

θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την μπαταρία επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω με aod και wifi κλειστά φωτεινότητα στο αυτόματο και περίπου 3 ώρες την ημέρα συνδεδεμένο με το κινητό από μετρήσεις μόνο βήματα και ύπνο να μετράει όλα τα υπόλοιπα κλειστά και ενεργώ να ανοίγει όταν σηκώνω τον καρπό στο περίπου ποσο κρατάει?
τώρα έχω το watch 3 classic
 

Με aod κλειστό, wi fi & nfc ανοιχτό μέτρηση βημάτων και σφυγμού ανοιχτά και μέτρηση ύπνου κλειστή. Το ανοίγω το πρωί στις 7 και το κλείνω το βράδυ στις 11 (συνδεμένο στο κινητό), και φωτεινότητα αυτόματα, μου βγάζει την τρίτη ημέρα μέχρι το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτό bluetooth, κάποιες μετρήσεις (οχι ασκήσεις) χωρις aod βγάζει 1 μέρα+ αλλά αν το χρησιμοποιείς και για κλήσεις ή navigation δεν θα σε πάει πανω απο μερα με τίποτα
Να υπολογίζεις γύρω στις 30 με 35 ώρες με όλα ανοιχτά εκτός της aod. Google pay και η Πειραιώς, για όσους ενδιαφέρονται.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά προχώρησα στην αγορά πήρα το classic το μεγάλο πάρα πολύ ωραίο και με περισσότερες λειτουργίες ένα που με χάλασε είναι ότι δεν έχει την εφαρμογή samsung email έχουν βάλει το outlook αλλα χωρίς το κινητό ούτε έλεγχο για νέα μηνύματα μπορείς να κάνεις ούτε να συνθέσεις καινούριο.

Εμενα με κλειστό aod,wifi,gps,nfs, φωτεινότητα στο αυτόματο, 3 ώρες την ημέρα συνδεδεμένο με το κινητό μονο ειδοποιήσεις χωρίς κλήσης και από μετρήσεις μόνο βήματα και ύπνο και με watchface τις samsung, ενεργοποίηση με σήκωμα του καρπού και με tap στην οθόνη 2 μέρες μου κρατάει

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι  μετά απο απεγκατάσταση του google assistant, η μπαταρία μου βγάζει 1μιση μέρα ίσως και λίγο παραπάνω αρκετά άνετα (classic 46αρι χωρίς aod, bluetooth με τηλεφωνο συνέχεια, wifi off, μετρηση βημάτων, ύπνου, παλμων, raise to wake) 

Μέχρι να φτιάξουν το drain του assistant θα παραμείνει προφανώς έτσι....

Σέταρα και την mastercard της Πειραιώς στο gpay, δούλεψε με τη μια (επιτέλους!!) 

Edited by and64

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.για να δουλέψει το gpay είναι απαραίτητο να είναι και το κινητό κοντά με το ρολόι;δηλαδή πάνω στον κάτοχό;

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Ερώτηση.για να δουλέψει το gpay είναι απαραίτητο να είναι και το κινητό κοντά με το ρολόι;δηλαδή πάνω στον κάτοχό;

Sending from my beast Gt2 Pro
 

Όχι, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gpay και χωρίς το κινητό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gpay και χωρίς το κινητό!
Αψογα.
Και δε χρειάζεται το ρόλοι να ναι συνδεδεμένο με κάποιο δίκτυο;
Δηλαδή αν έχω αφήσει το κινητό στο αμάξι θα παίξει κανονικά το ρολόι;

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Αψογα.
Και δε χρειάζεται το ρόλοι να ναι συνδεδεμένο με κάποιο δίκτυο;
Δηλαδή αν έχω αφήσει το κινητό στο αμάξι θα παίξει κανονικά το ρολόι;

Sending from my beast Gt2 Pro
 

Όχι δεν χρειάζεται να είσαι συνδεμένος κάπου η να έχεις μαζί σου το κινητο απο την στιγμή που θα αποθηκεύσεις την καρτα μέσα στην οποιαδήποτε συσκευή που υποστηρίζει ανέπαφες πληρωμές  η επικοινωνία γίνεται μετα μέσω nfc  και αμέσως γίνεται η ταυτοποίηση από το pos to οποίο είναι συνδεμένο στο internet και ολοκληρώνεται η αγορά 

Link to comment
Share on other sites

Αψογα.
Και δε χρειάζεται το ρόλοι να ναι συνδεδεμένο με κάποιο δίκτυο;
Δηλαδή αν έχω αφήσει το κινητό στο αμάξι θα παίξει κανονικά το ρολόι;

Sending from my beast Gt2 Pro

Αν το κλείσεις για να το φορτίσεις για παράδειγμα και το ανοίξεις την επόμενη ημέρα χρειάζεται είτε να βάλεις WiFi είτε να συνδεθεί με το κινητό σου έστω για λίγο.
Κατά τ αλλά δεν χρειάζεται να έχεις το κινητό μαζί.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει κωδικό την ώρα της πληρωμής; Μπορεί να περιγράψει κάποιος τη διαδικασία; Μόλις το σέταρα σε Πειραιώς.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Da_rudakos said:

Ζητάει κωδικό την ώρα της πληρωμής; Μπορεί να περιγράψει κάποιος τη διαδικασία; Μόλις το σέταρα σε Πειραιώς.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Λογικά σου ζήτησε ένα pin κλειδώματος. Όταν το φορέσεις στο χέρι, ή κάνεις επανεκκίνηση, σου ζητάει το pin. Όσο είναι στο χέρι δεν σου ξαναζητάει το pin. Όταν θέλεις να πληρώσεις, απλός ανοίγεις το gpay. Εγώ έχω βάλει να ανοίγει με διπλό πάτημα του κουμπιού. Θα δεις στην οθόνη του ρολογιού την κάρτα, και απλά το ακουμπάς στο pos. Επειδή το έχεις ενεργοποιήσει με pin, και δεν έχει βγει από το χέρι σου, δεν θα ζητήσει pin ούτε σε ποσά μεγαλύτερα των 50€.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σου ζήτησε ένα pin κλειδώματος. Όταν το φορέσεις στο χέρι, ή κάνεις επανεκκίνηση, σου ζητάει το pin. Όσο είναι στο χέρι δεν σου ξαναζητάει το pin. Όταν θέλεις να πληρώσεις, απλός ανοίγεις το gpay. Εγώ έχω βάλει να ανοίγει με διπλό πάτημα του κουμπιού. Θα δεις στην οθόνη του ρολογιού την κάρτα, και απλά το ακουμπάς στο pos. Επειδή το έχεις ενεργοποιήσει με pin, και δεν έχει βγει από το χέρι σου, δεν θα ζητήσει pin ούτε σε ποσά μεγαλύτερα των 50€.
Άψογος, ακριβώς αυτά έγιναν, ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητάει pin πράγματι αλλά αν κάνεις πολλές πληρωμές σε μια ημέρα, ενδέχεται να ζητήσει pin κάποια στιγμή.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που έχω εγώ με το NFC είναι ότι σε παλια pos δεν περνάει η συναλλαγή, τουλάχιστον με revolut που είχα περασμένη μέσα πριν βάλω και της Πειραιώς τώρα.

Το αστείο είναι ότι με το κινητό πληρώνω μια χαρά στα ίδια pos που δεν περνάει με το ρολόι 

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Υπαρχει καποιος χρηστης LTE watch 4 ή classic?

Λαμβάνετε κανονικα rom updates, οπως η απλη BT εκδοση?

Ευχαριστω

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, RUSH said:

Καλησπέρα,

Ναι, έχω το LTE classic 44mm και λαμβάνει κανονικά τα updates.

Αν θυμάμαι καλά είσαι σε cosmote φίλε μου, σωστά; 

Μήπως παίρνεις τα updates μέσω του carrier? 

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, cosmote. Δε νομίζω ότι είναι από την cosmote μιας και επίσημα δεν το υποστηρίζει στο δίκτυό της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να σετάρω την κάρτα πειραιώς (visa) και δεν την αποθηκεύει το gpay. Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα να μας δώσει τα φώτα του;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsigdin7 said:

Καλησπέρα, προσπαθώ να σετάρω την κάρτα πειραιώς (visa) και δεν την αποθηκεύει το gpay. Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα να μας δώσει τα φώτα του;

Με τις visa υπαρχει θέμα, το είδα και αλλού, εμενα τη mastercard την πήρε με τη μία. 

Στο τηλέφωνο δοκιμάζεις ή κατευθείαν στο ρολοι;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...