Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, theopanatha said:

Σώπα ρε φίλε για χαλάρωσε λίγο 

εγω χαλαρότατος ειμαι, εσυ συγχύστηκες που δεν δουλεύει σωστά η assistant, στο είπα για να μην συγχίζεσαι άδικα, μια χαρα λειτουργει γι αυτο που είναι σχεδιασμένη να λειτουργει.

8 ώρες πριν, baspats said:

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιον φορτιστή ή κάποιο power bank για το ρολόι. Ή που μπορούμε να βρούμε και τον γνήσιο για αγορά

https://www.skroutz.gr/s/11944777/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-Μαύρος-EP-TA20EBE-Retail.html

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasilismf said:

εγω χαλαρότατος ειμαι, εσυ συγχύστηκες που δεν δουλεύει σωστά η assistant, στο είπα για να μην συγχίζεσαι άδικα, μια χαρα λειτουργει γι αυτο που είναι σχεδιασμένη να λειτουργει.

https://www.skroutz.gr/s/11944777/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-Μαύρος-EP-TA20EBE-Retail.html

Εννοώ την βάση που ακουμπάει το ρολόι , οχι στην πρίζα

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, baspats said:

Εννοώ την βάση που ακουμπάει το ρολόι , οχι στην πρίζα

α αρα θες το καλωδιο, αυτο μαλλον πρεπει να ρωτήσεις στο service, η να δεις στο εξωτερικό.

Αν εχεις και ακουστικα με ασύρματη φόρτιση μπορεις να παρεις και αυτο, ειναι και πιο βολικο.

https://www.skroutz.gr/s/27460446/Samsung-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-9W-Power-Delivery-Λευκός-Duo-Without-Travel-Adapter.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update με το google assistant χάθηκε η σύνδεση του κινητού με το ρολόι και πρέπει να κάνω hard reset. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και υπάρχουν πολλές αναφορές με το ίδιο πρόβλημα.

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update με το google assistant χάθηκε η σύνδεση του κινητού με το ρολόι και πρέπει να κάνω hard reset. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και υπάρχουν πολλές αναφορές με το ίδιο πρόβλημα.
Ναι το ίδιο έπαθα κι εγώ...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εδώ και δύο ημέρες δεν συγχρονίζει τα βήματα στην εφαρμογη health στο τηλέφωνο. Όλα τα άλλα είναι κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, mv040 said:

Uninstall τον assistant. Και όταν το φτιάξουν βλέπουμε... Το έκανα reset και δεν σκοπεύω να το ξανακάνω χωρις λόγο.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Κιεγω το ίδιο έκανα. Reset και μακρυά από τον assistant 

adok13
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, adok13 said:

Κιεγω το ίδιο έκανα. Reset και μακρυά από τον assistant 

Και πως κανεις απεγκατασταση τον βοηθο???? Εμενα μονο καταργηση ενημερωσεων με αφηνει να κανω και μετα μου ζηταει ενημερωση του....

 

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gnkgr said:

Και πως κανεις απεγκατασταση τον βοηθο???? Εμενα μονο καταργηση ενημερωσεων με αφηνει να κανω και μετα μου ζηταει ενημερωση του....

 

Kαι εμένα το ίδιο!

Επίσης τώρα τελευταία ακόμα και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που έχω κάνει, όταν πάω να κάνω διαγραφή ένα sms, ενώ υπάρχει η επιλογή " ΔΙΑΓΡΑΦΗ" το μήνυμα δεν σβήνει ποτέ.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και πως κανεις απεγκατασταση τον βοηθο???? Εμενα μονο καταργηση ενημερωσεων με αφηνει να κανω και μετα μου ζηταει ενημερωση του....
 
Κανονικά. Πατάς επάνω του και σου βγάζει την επιλογή για απεγκστάσταση του.9ead240f11e26c94e00f25fba6df9113.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gnkgr said:

Και πως κανεις απεγκατασταση τον βοηθο???? Εμενα μονο καταργηση ενημερωσεων με αφηνει να κανω και μετα μου ζηταει ενημερωση του....

 

Δεν ξέρω για απεγκασταση γιατί εγώ αναγκάστηκα να κάνω hard reset ,και απλά δεν ξαναεβαλα το assistant. Κάντε Ένα back up καλού κακού  πάντως όσοι έχετε το assistant 

adok13
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, costsa41 said:

Κανονικά. Πατάς επάνω του και σου βγάζει την επιλογή για απεγκστάσταση του.9ead240f11e26c94e00f25fba6df9113.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και παλι το ιδιο ειναι.... Κανει απεγκατασταση τις ενημερωσεις και στο εχει παλι στις εφαρμογες να σου ζηταει ενημερωση.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, gnkgr said:

Και παλι το ιδιο ειναι.... Κανει απεγκατασταση τις ενημερωσεις και στο εχει παλι στις εφαρμογες να σου ζηταει ενημερωση.

Ανοίγεις την εφαρμογή στο κινητό, πας ρυθμίσεις/εφαρμογές/google assistant και την κάνεις απενεργοποίηση. Είναι ο μόνος τρόπος να εξαφανιστεί.

Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι η αύξηση της κατανάλωσης ενέργειας μετά την εγκατάσταση του βοηθού και εφόσον δεν είναι απαραίτητη για κάποιον, δεν υπάρχει και λόγος ύπαρξης της. Προς το παρόν τουλάχιστον.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει ο assistant χωρίς να τρώει μπαταρία αν απενεργοποίησεις το hey Google, σε μένα τουλάχιστον ετσι έστρωσε λ. Πλέον αν δεν τον ανοίξω καθόλου δεν ρουφάει καθόλου μπαταρία 

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, and64 said:

Μια χαρά δουλεύει ο assistant χωρίς να τρώει μπαταρία αν απενεργοποίησεις το hey Google, σε μένα τουλάχιστον ετσι έστρωσε λ. Πλέον αν δεν τον ανοίξω καθόλου δεν ρουφάει καθόλου μπαταρία 

Παρόλο που το είχα έτσι και δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου, είδα μείωση στη μπαταρία περίπου στη μισή μέρα. 

Επίσης το κουλό είναι ότι σαν κατανάλωση εφαρμογής, μου έγραφε 0%.

Τώρα που το απενεργοποίησα δείχνει να έχει επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, djivo said:

Παρόλο που το είχα έτσι και δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου, είδα μείωση στη μπαταρία περίπου στη μισή μέρα. 

Επίσης το κουλό είναι ότι σαν κατανάλωση εφαρμογής, μου έγραφε 0%.

Τώρα που το απενεργοποίησα δείχνει να έχει επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

Όντως; Θα το πεταξω και γω να δω διαφορες τότε!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2022 at 9:38 ΜΜ, argp74 said:

Μια ακόμα περίπτωση χαλασμένου από διάβρωση GW4 το οποίο η Samsung δεν το κάλυψε στην εγγύηση. (από την gw4 ομάδα στο fb)4e3d2aa79b16d2ea5a39c24fb751760a.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Το δικό μου παρουσίασε στους 5 μήνες πρόβλημα στην οθόνη ξαφνικά, χρώματα κ χιόνια. Το έστειλα στο service της Samsung κ μου είπαν ότι έχει αρχίσει να οξειδώνεται από υγρασία. Σημειωτέον το ρολόι δεν έχει μπει σε νερό ολόκληρο ποτέ, μόνο όσο βρέχεται κατά το πλύσιμο των χεριών. Το αίτημα όμως για υπαγωγή στην εγγύηση εγκρίθηκε κ επισκευάστηκε πριν όμως το στείλουν πίσω με ενημέρωσαν ότι εμφανίστηκε κ άλλο πρόβλημα κ περιμένουν το ανταλλακτικό σύντομα. Σε αναμονή λοιπόν... 

IMG_20220524_200553.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Δεν μπορώ να βρω στο κινητό το viber.

Το πληκτρολογώ στο κινητό στο play  store αλλά δεν το βρίσκει.

Αποτέλεσμα να έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι αλλά να μην μπορώ να τη διαβάσω.

Μου λέει κοίταξε ρολόι...ούτε λοιπόν διαβάζω από το ρολόι αλλά ούτε προφανώς μπορώ να απαντήσω. Εάν θυμάμαι καλά όταν το πήρα αυτά μπορούσα να τα κάνω.

Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δικό μου παρουσίασε στους 5 μήνες πρόβλημα στην οθόνη ξαφνικά, χρώματα κ χιόνια. Το έστειλα στο service της Samsung κ μου είπαν ότι έχει αρχίσει να οξειδώνεται από υγρασία. Σημειωτέον το ρολόι δεν έχει μπει σε νερό ολόκληρο ποτέ, μόνο όσο βρέχεται κατά το πλύσιμο των χεριών. Το αίτημα όμως για υπαγωγή στην εγγύηση εγκρίθηκε κ επισκευάστηκε πριν όμως το στείλουν πίσω με ενημέρωσαν ότι εμφανίστηκε κ άλλο πρόβλημα κ περιμένουν το ανταλλακτικό σύντομα. Σε αναμονή λοιπόν... 
IMG_20220524_200553.thumb.jpg.ed2e16abda0eb651ae961e405515e8b8.jpg
Η ιστορία επαναλαμβάνεται όπως και το το πρώτο GW. Για αυτό ποτέ δεν το έβαλα σε νερό όπως και τώρα το 4αρι. Έχω ένα ταπεινό Huawei GT2e για θάλασσα, κολύμπι κτλ κτλ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την μπαταρία επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω με aod και wifi κλειστά φωτεινότητα στο αυτόματο και περίπου 3 ώρες την ημέρα συνδεδεμένο με το κινητό από μετρήσεις μόνο βήματα και ύπνο να μετράει όλα τα υπόλοιπα κλειστά και ενεργώ να ανοίγει όταν σηκώνω τον καρπό στο περίπου ποσο κρατάει?
τώρα έχω το watch 3 classic

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Όντως η μπαταριά πως πάει,θέλει κάθε ήμερα η κραταει 2 ήμερες τουλάχιστον?

Για να κρατήσει 2 μέρες πρέπει να έχεις τα περισσότερα κλειστά. Γενικώς η μπαταρία είναι το αδύναμο σημείο του ρολογιού.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gregpec2 said:

Για να κρατήσει 2 μέρες πρέπει να έχεις τα περισσότερα κλειστά. Γενικώς η μπαταρία είναι το αδύναμο σημείο του ρολογιού.

Με ολες τι λειτουργείες την μερα την βγάζει ανετα η όχι?Στα 180 που εχει τώρα είναι τρομερο vfm αλλά και το κάθε μερα φόρτιση είναι ένα θέμα  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...